Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 15:19   #1
Nominirani u pogrešnoj kategoriji(Category Fraud) za Oskara.

Upravo pogledah Carol(2015) i ostadoh pah.. Znao sam da je Rooney Mara bila nominirana u kategoriji za sporednu glumicu,ali bogami ona je 100% GLAVNA glumica u Carol. Isto kao i Alicia Vikander u The Danish Girl.

Ne znam zašto akademija forsira i ujedno se sramoti sa ovakvim izborima? Tko stavlja nominacije i tko određuje tko je glavna ulogu filmu??

Neke su izvedbe toliko borderline da ne možeš promašiti da ih staviš u bilo koju kategoriju(npr. Cate Blanchett - Notes of a Scandal , Marlon Brando - The Godfather),ali ako je netko glavna uloga onda je glavna bez obzira tko je veca zvijezda u filmu.
------------------------------------------------------------
Ja ču spomenuti neke oskar nominacije koje su po meni stavljene u krivu kategoriju:
Al Pacino, The Godfather/1972/. Ovdje je sve jasno,svi se slažu da je Pacino glavna uloga i sam Pacino je to izjavio.
Daniel Day Lewis, The Gangs of New York/2002/. Uloga koja može otiči na bilo koju stranu,ali po meni je Di Caprio glavna uloga i gledamo film iz njegove perspektive.
Morgan Freeman, The Shawshank Redemption/1994/ . On je Narrator filma, ali nema šanse da je on vodeca uloga. Premda nosi film zadnjih 20-k min. Svejedno,po meni ide u sporednu ulogu.
Anthony Hopkins, The Silence of the Lambs/1991/. 16 min u cijelom filmu,a i sam lik je praktički nebitan za radnju filma.Sporedna uloga da ne može biti sporednija.
Kevin Spacey, The Usual Suspects/1995/. Ako Spacey nije glavna uloga,tko je onda?
Eve Marie Saint, On the Waterfront/1959/. Brando je glavna uloga i tocka.
Timothy Hutton, Ordinary People/1980/ i Tatum O'Neal, Paper Moon/1973/. Oboje su glavne i vodece uloge,ali su ih stavilu u sporednu da im daju oskara pošto u glavnoj ne bi imali puno šansi.
William H.Macy, Fargo/1996/. Ne kužim na koju foru su njega maknuli u sporednu. Cijeli film se vrti oko njega.
Casey Affleck, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford/2007/. Ovo je po meni ALL-TIME smijurija. Glavna uloga od početka do starta.
Nicole Kidman, The Hours/2002/. Vrlo dvojbeno,više sporenda po meni.ž
Kristin Scott Thomas i Juliette Binoche, The English Patient/1996/. Zamjeni ih i dobiješ pravilan tok.
Meryl Streep, Devil Wears Prada/2006/. To je ipak Meryl Streep,pa jmo joj dati Leading Nomination. Paff.
Michael Douglas, Wall Street/1987/. Cijeli film se vrti oko Sheena,ne vidim poantu po kojoj je Douglas glavna uloga.
Dustin Hoffman, Midnight Cowboy/1969/. Voight - glavna, Hoffman - sporedna.
Louise Fletcher i Anne Bancroft u Let Iznad i Diplomac. Samo zato što su glavne ženske uloge(Bancroft čak nije ni to) ne znači da moraju biti glavne u filmu.PS Clarke Gable u Prohujalo s vihorom. Definitivno sporedna. Čak je i ona crnkinja više glavna nego Gable.


Ima li jop tko neki očiti primjer?
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:42   #2
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Upravo pogledah Carol(2015) i ostadoh pah.. Znao sam da je Rooney Mara bila nominirana u kategoriji za sporednu glumicu,ali bogami ona je 100% GLAVNA glumica u Carol. Isto kao i Alicia Vikander u The Danish Girl.

Ne znam zašto akademija forsira i ujedno se sramoti sa ovakvim izborima? Tko stavlja nominacije i tko određuje tko je glavna ulogu filmu??
Mislim da ne forsira Akademija, nego producenti filma. Primjerice, ove godine je bilo vrlo izvjesno da će Brie Larson osvojiti kipić za glavnu ulogu pa su producenti izlobirali da Mara i Vikander budu nominirane za sporednu, misleći kako su im tamo veće šanse.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:44   #3
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Mislim da ne forsira Akademija, nego producenti filma. Primjerice, ove godine je bilo vrlo izvjesno da će Brie Larson osvojiti kipić za glavnu ulogu pa su producenti izlobirali da Mara i Vikander budu nominirane za sporednu, misleći kako su im tamo veće šanse.
Ma sve mi je jasno. Namještaljka ko kuca. Ali opet,toliko ocito da je žalosno.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:57   #4
Kad njima ne smeta zašto bi i meni.

Ali ima baš primjera nevjerovatnih, već si dosta nabrojao.

Evo jedan koji nisi... River Phoenix je nominiran u kategoriji za sporednu ulogu za film Running on Empty. Lik je bukvalno u svakoj sekundi tog filma i samo je on bitan uostalom u filmu. Isto kao da su Daniel Day Lewisa za TWBB stavili za sporednu.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:04   #5
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Kad njima ne smeta zašto bi i meni.

Ali ima baš primjera nevjerovatnih, već si dosta nabrojao.

Evo jedan koji nisi... River Phoenix je nominiran u kategoriji za sporednu ulogu za film Running on Empty. Lik je bukvalno u svakoj sekundi tog filma i samo je on bitan uostalom u filmu. Isto kao da su Daniel Day Lewisa za TWBB stavili za sporednu.
Slažem se. Možda zato jer je bio klinac. Isto kao i Timothy Hutton i Tatum O'Neal.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:46   #6
Lupita Nyong'o za sporednu
prije bih dala Sari Paulson ali..'racism!'
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:09   #7
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Lupita Nyong'o za sporednu
prije bih dala Sari Paulson ali..'racism!'
Na pogrešnoj si temi.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:11   #8
Halle Berry u Monster's Ball. Dobila za glavnu, a uloga sporedna da sporednija ne može biti.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:15   #9
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Halle Berry u Monster's Ball. Dobila za glavnu, a uloga sporedna da sporednija ne može biti.
Ne bih se složio. Ona je s Bon Thorntonom glavna uloga u filmu,
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:30   #10
Čuj ovo, Pacino je izjavio da je glavna uloga pa mora da je to istina Brando je tamo glavna uloga i glavni baja te je dobio zasluženo Oscara jer je najbolje odglumio.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:36   #11
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Čuj ovo, Pacino je izjavio da je glavna uloga pa mora da je to istina Brando je tamo glavna uloga i glavni baja te je dobio zasluženo Oscara jer je najbolje odglumio.
Po meni Brando može ici u glavnu ili sporednu. Ali film i cijela trilogija je o Michaelu Corleoneu. Inace Pacino,ima više screen time od Branda. A Brando osim u prvih 25 min se kasnije skoro ni ne pojavljuje osim kad umre. Pacino glavna uloga. Brando može u bilo koju kategoriju. Ta mene spoedna uloga def.
Slicno kao Albert Finney u Miller's Crossing. Gotovo isto
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:40   #12
Kako to isključuje jedno drugo? Ovaj je glavna uloga, pa je onaj automatski sporedna? Pacino u Kumu nikako nije sporedna. Vjerovatno su mislili da ne mogu obojicu ugurat za glavnu na oskarima, pa su tada nepoznatog Pacina gurnuli u sporednu kategoriju.

Edit: ovo sam odgovarao na Remamov post.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:49   #13
U Assassination off Jassie James by the coward Robert Ford su mi Cassey Affleck i Brad Pitt nekako u egalu po važnosti.
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 23:53   #14
A Christoph Waltz u Djangu?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 00:36   #15
po meni minutaža nema veze s time je li netko glavna ili sporedna, nego na kome je 'naglasak' amo tako reći
recimo Hopkins osvojio oscara za glavnu a minutaža mu je oko 20ak minuta i meni on stvarno jest za glavnu

što se tiče Marlona i Pacina mislim da su oni skupa trebali biti za glavnu

tko mi pada na pamet
Timothy Hutton za Ordinary people
Casey Affleck za Jesse Jamesa
DDL - za Gangs of NY
zamijenila bih nominacije Juliette Binoche i Kristin Scott Thomas za English patient
River Phoenix za Running on empty
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 00:48   #16
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Anthony Hopkins, The Silence of the Lambs/1991/. 16 min u cijelom filmu,a i sam lik je praktički nebitan za radnju filma.Sporedna uloga da ne može biti sporednija.
Ha? A tko bi tu trebao biti glavna muška uloga? Praktički nebitan za radnju filma osim što je otkrio Fosterici kako će naći Billa. Totalno nebitno, slažem se
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:56   #17
Peter Finch primjer je dobitnika oscara za glavnu ulogu u filmu TVmreža.Neki bi rekli da to nije glavna uloga u tom filmu.Interesanto je da su čak dva glumca u tom filmu nominirana za glavnu ulogu uz Petera to je William Holden.
A tu su i Ned Beatty i Robert Duvall,Beatty je nominiran za sporednu a Duvall je dobio neke nagrade za sporednu ulogu.Ne čini mi se da je Duvallova uloga po minutaži manja od Finchove ili Holdenove uloge.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:58   #18
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Halle Berry u Monster's Ball. Dobila za glavnu, a uloga sporedna da sporednija ne može biti.
A tko je odglumio glavnu žensku ulogu u tom filmu???
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:10   #19
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Ha? A tko bi tu trebao biti glavna muška uloga?
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
A tko je odglumio glavnu žensku ulogu u tom filmu???
Pa ne funkcioniraju filmovi po principu da obavezno imaju glavnu mušku i žensku ulogu i sporednu mušku i žensku.

Monster's Ball nisam gledala, a u Silence of the Lambs je Fosterica glavna ženska, oba muška su sporedne muške uloge. Glavne muške u tom filmu nema, kao ni sporedne ženske.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:55   #20
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Pa ne funkcioniraju filmovi po principu da obavezno imaju glavnu mušku i žensku ulogu i sporednu mušku i žensku.

Monster's Ball nisam gledala, a u Silence of the Lambs je Fosterica glavna ženska, oba muška su sporedne muške uloge. Glavne muške u tom filmu nema, kao ni sporedne ženske.
Ovo je sasvim točno što si rekla.Kramer vs.Kramer može biti primjer jer je najvažnija ženska uloga Meryl Streep koja nije tolko velika da bi se nazvala glavnom a kako znamo Meryl je dobila i oscara za sporednu ulogu za taj film.
Što se tiče Halle Berry i Monster's balla ja bih rekao uz Billy Boba to je glavna uloga da ne može biti glavnija.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.