Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 01:15   #801
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ne radi se o srpskoj produkciji?
šta firma mora biti registrirana u srbiji pa da bi se radilo o prosrpskoj produkciji i propagandi?

generalni menadžer firme je ujedno i režiser, to sve govori i ujedno pobija tvoju nadri teoriju o pljuvanju srbije. radi se o smišljenoj i perfidnoj promidžbi srpske filmske "industrije".

da se razumijemo, meni je film degutantan iz pun kuratz aspekata,
a pogotovo tog kojeg sam naveo
Ti ajuto jako malo znaš o Srbiji i srpskoj produkciji (kao i o R. Scottu).
Nema tu prosrpske propagande nego teške pljuvačine po državi Srbiji.
Ti ne poznaš, poput mene, generalnog menadžera firme i njegov opus, to sve govori i pobija sve što si napisao (promidžba je samo u tvojem oku).

Da se razumijemo, meni je film primitivna šitina dvojice nadri-redatelja (ali nije degutantan, gledala sam i degutantnije)
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 01:35   #802
pa s filmom su postigli ono što im je bio jedini cilj, privuči pažnju i to da se priča o njemu i da ga se gleda, jer ako se priča o njemu priča se i o svemu ostalom što se veže za njega. nemoj mi solit pamet.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 17:16   #803
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa s filmom su postigli ono što im je bio jedini cilj, privuči pažnju i to da se priča o njemu i da ga se gleda, jer ako se priča o njemu priča se i o svemu ostalom što se veže za njega. nemoj mi solit pamet.
Nije im to bio cilj, ajuto. Bila sam bliska s tom ekipom pa znam, cilj je bio s pljuvačkom temom pokriti vlastito neznanje i nesposobnost, postati redateljem iako zapravo nisi niti za smetlara.
Ergo, film se mogao zvati mongolski, kineski, američki, araukanski, i nadalje bi bio samo hrpica suhog dreka.
Toliko o soljenju
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:20   #804
gdje se ovo može pogledat? bilo je dosta zgražanja na film pa da i ja napokon odgledam to...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:20   #805
Ako si gledao Evil Dead, Texas Chainsaw Massacre te Hostel - ovo ti je ništa novo u degutantnom.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:36   #806
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ako si gledao Evil Dead, Texas Chainsaw Massacre te Hostel - ovo ti je ništa novo u degutantnom.
nabrojani naslovi su profi, a srpski f. je desperatno amaterski i snimljen i glumljen.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:41   #807
A jesu profi, prste od profesionalizma. Pogotovo Hostel.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:50   #808
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
A jesu profi, prste od profesionalizma. Pogotovo Hostel.
A tek prvi Evil Dead
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:52   #809
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A tek prvi Evil Dead



Nije trash
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:44   #810
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
A jesu profi, prste od profesionalizma. Pogotovo Hostel.
hostel u kojem slovaci govore ceski je profi u usporedbi sa srpskim filmom koji uopce nije zavrijedio biti nazvan filmom.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:20   #811
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A tek prvi Evil Dead
Evil Dead je jedan od najbolje režiranih horor filmova uz bok Kubrickovom Shiningu, Hitchovom Psihu i Bavinim hororima, pogotovo drugi dio. Tamo je Raimi izvodio čuda.

Sad na koji način amaterski? Ameterski snimljen za malo para? Ok, i drugi fenomenalni kultni klasici poput Halloweena i Night of the Living Dead su snimljeni za malo para. Amaterski režiran? To jednostavno nije točno, pogotovo drugi dio.

Evil Dead je potpuno promašen primjer. Srpski film spada u splatter podžanr baš kao i Evil Dead, ali ED zbog komedije više spada splatstick kao i Braindead (najbolji Jackson i još jedan izvrsno režirani horor za malo para). Druga i bitna stvar. Zbog spajanja horora i komedije, Evil Dead ima potpuno drugačiji efekt na gledatelja nego srpski film koji ide više na realizam ala Martyrs, High Tension, Hostel, Saw, i najveća bolesnoća od svih, Nekromantik. To su sve potpuno različiti filmovi od Evil Deada. Jedina sličnost im je puno gorea, ali onda su slični sa jako jako dosta horora koji su potpuno različiti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:46   #812
srpski film sam dozivio kao standardnu dramuljinu s natruhama horora, no i to je moglo bolje. Ergo, amaterski ne znaci snimljen s malo novaca, amaterski (odnosno u slucaju srpskog filma diletantski) je kad film snima ekipa koja ne zna to radit.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:34   #813
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Evil Dead je jedan od najbolje režiranih horor filmova uz bok Kubrickovom Shiningu, Hitchovom Psihu i Bavinim hororima, pogotovo drugi dio. Tamo je Raimi izvodio čuda.

Sad na koji način amaterski? Ameterski snimljen za malo para? Ok, i drugi fenomenalni kultni klasici poput Halloweena i Night of the Living Dead su snimljeni za malo para. Amaterski režiran? To jednostavno nije točno, pogotovo drugi dio.

Evil Dead je potpuno promašen primjer. Srpski film spada u splatter podžanr baš kao i Evil Dead, ali ED zbog komedije više spada splatstick kao i Braindead (najbolji Jackson i još jedan izvrsno režirani horor za malo para). Druga i bitna stvar. Zbog spajanja horora i komedije, Evil Dead ima potpuno drugačiji efekt na gledatelja nego srpski film koji ide više na realizam ala Martyrs, High Tension, Hostel, Saw, i najveća bolesnoća od svih, Nekromantik. To su sve potpuno različiti filmovi od Evil Deada. Jedina sličnost im je puno gorea, ali onda su slični sa jako jako dosta horora koji su potpuno različiti.
Profi znači da ima profesionalne uvjete rada, kao i opremu, plus produkciju. Nije riječ o kvaliteti snimljenog. Evil Dead, a pogotovo Texas Chainsaw, su snimljeni gotovo gerilski, bez prave produkcije i uvjeta. Nazvati njih profi uracima je vic godine.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:50   #814
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Profi znači da ima profesionalne uvjete rada, kao i opremu, plus produkciju. Nije riječ o kvaliteti snimljenog. Evil Dead, a pogotovo Texas Chainsaw, su snimljeni gotovo gerilski, bez prave produkcije i uvjeta. Nazvati njih profi uracima je vic godine.
evil dead jest profi uradak (texas chainsaw je dosadno sranje pa je sve drugo nebitno, meni, jel).
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:53   #815
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
hostel u kojem slovaci govore ceski je profi u usporedbi sa srpskim filmom koji uopce nije zavrijedio biti nazvan filmom.
Zasto? To sto se tebi ne svidja, ti daje pravo prozivati nesto ne-filmom (ili filmom)

Ok, onda moramo javiti svim ljudima koji su radili na tom projektu, da nisu radili na filmu, vec na necemu drugome.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:17   #816
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Ok, onda moramo javiti svim ljudima koji su radili na tom projektu, da nisu radili na filmu, vec na necemu drugome.
Ne treba, znaju oni to.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:42   #817
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Zasto? To sto se tebi ne svidja, ti daje pravo prozivati nesto ne-filmom (ili filmom)

Ok, onda moramo javiti svim ljudima koji su radili na tom projektu, da nisu radili na filmu, vec na necemu drugome.
receno im je na premijeri no ima pravo smoodge, vec su znali.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:59   #818
gledo davno, meni ok film. ne bi ga preporučil ovima koji su gadljivi, jer ima dosta bolesnih scena.
da se ovak nekaj kod nas snimi, brijem da bi markićka (da , namjerno malim slovom napisano prezime ) odma organizirala nekakav referendum i vjerovatno bi nikno šator ispred ministarstva
marapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:48   #819
Iako nisam baš neki ljubitelj filmova sa naših prostora, uspoređujući srpski i hrvatski film imam dojam da je srpski slobodniji...spontaniji.
Srpski film osim što ne preza od masnih vulgarnih detalja svakodnevnice koji podrazumijevaju vjerni prikaz surovosti bez pardona, imaju talenta istu tu stvarnost ismijavat sarkastičnim humorom bez pardona. U oba slučaja te involviraju u priču jer sa lakoćom manipuliraju detaljima nama poznate svakodnevnice.
Za razliku od srpskog, moj je dojam da je hrvatski film strahovito opterećen idejom toga što bi trebao biti, porukama koje treba poslati i što će netko misliti.
Pored toga...kao da to nije dovoljno, imam dojam da si neki mainstream redatelji dozvoljavaju luksuz igranja Werner Herzoga masturbacijom putem beskrajno dugotrajnih pasivnih kadrova koji služe samo njima i nikom više.
Bila to tragedija ili komedija, dojam je kao da je sve pod kontrolom moralne policije. Humoristične serije za odrasle liče na prijepodnevni školski program.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:58   #820
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Iako nisam baš neki ljubitelj filmova sa naših prostora, uspoređujući srpski i hrvatski film imam dojam da je srpski slobodniji...spontaniji.
Srpski film osim što ne preza od masnih vulgarnih detalja svakodnevnice koji podrazumijevaju vjerni prikaz surovosti bez pardona, imaju talenta istu tu stvarnost ismijavat sarkastičnim humorom bez pardona. U oba slučaja te involviraju u priču jer sa lakoćom manipuliraju detaljima nama poznate svakodnevnice.
Za razliku od srpskog, moj je dojam da je hrvatski film strahovito opterećen idejom toga što bi trebao biti, porukama koje treba poslati i što će netko misliti.
Pored toga...kao da to nije dovoljno, imam dojam da si neki mainstream redatelji dozvoljavaju luksuz igranja Werner Herzoga masturbacijom putem beskrajno dugotrajnih pasivnih kadrova koji služe samo njima i nikom više.
Bila to tragedija ili komedija, dojam je kao da je sve pod kontrolom moralne policije. Humoristične serije za odrasle liče na prijepodnevni školski program.
Ovdje se misli na određeni film koji se baš zove Srpski film.

Malo moralne policije mu doduše ne bi škodilo.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.