Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 16:50   #61
pozdrav svima!
ja stvarno vec dugo imam zelju dobit shar pei-a...citala sam puno o njima, informirala se, al jos uvijek ne mogu tvrdit da znam sve..zanima me dali mogu i gdje u Hrvatskoj nabavit tog psica, a da budem sigurna da je zdrav?!
hvala.
nicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 09:17   #62
Quote:
sharpeio kaže: Pogledaj post
Draga moja Neona jednim djelom sam se stvarno uplašila svega što sam pročitala na ovom forumu,i da budem iskrena od svih tih savjeta.Koji poslušati,što napraviti?
Naravno da kao i svi vi želim sve najbolje za svog ljubimca,i kad sam pročitala o Vašem peiću što mu se dogodilo,malo me uhvatila panika.Iako je kratko vrijeme sa nama strašno smo ga zavolil.
Mogla bi Vam o njemu puno,puno pričati,ali ne želim daviti.
Veterinarki poruka:ne odlazi
što napraviti? skupljati iskustva i misliti svojom glavom, informirat se na netu, ne smatrat vetove božanstvima koji sve znaju, jer ne znaju, al malo ih to hoće priznati (IMHO).
kako sam bila nezadovoljna tretmanom kojeg je moj pei dobivao, jer mu se stanje nije poboljšavalo u dugoročnom smislu, nego su se 'gasili požari', počela sam se dopisivati sa amerikancima, vlasnicima i uzgajivačima shar-peia (govorimo o kasnim 90tima, u Zg su bila možda 5 shar-peia tad). Svašta sam naučila. Imaš klub molosa pri kinološkom savezu, poveži se s drugim vlasnicima peia, vidi njihova iskustva, traži veta koji ima iskustva sa peićima, ili sa drugim psima te FCI skupine (molosima), dakle da ima iskustva sa alergijama, bolestima kože i sl.
Ako smo te preplašili sa našim postovima, to je dobro, bitno je da shvatiš kako je to zahtjevna pasmina, i da je uzgoj u RH katastrofa. S druge strane to su tako prekrasna bića, koja nisu kriva što je neki idot od kvazi-uzgajivača zaljubljen u pare pa ne pazi na uzgoj.
Isto tako, dobro je te boleštine otkriti dok je pas još mlad, tako da se saniraju što prije, ili im se prilagodi, da kasnije bude lakše.

sretno
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:24   #63


našla sam jednu staru fotku mog starog zgužvanca, pa nisam mogla odoliti (ovo je iz jako jako dobrog tj zdravijeg perioda)
__________________
So many flowers - so little time...

Zadnje uređivanje Neona : 20.01.2009. at 14:29.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:15   #64
shar-pei najsladji pas

Ovdje se piše da su šarpeji ružni kad odrastu - no kako koji na mojim stranicama ... možete vidjeti da ne svima se koža izgubi kada narastu. To sve ovisi o tome kakve imaju roditelje... Ja imam ženku 2god i stalno ima puno kože i drugu 1 god i isto je super zgužvana.
Mislim da u Hrvatskoj - bez uvrede ima puno lažnih uzgajivača ovih pasa, treba paziti na to jer shar-pei u proslosti prosao puno bolesti i problema, samo potpuno zdravi psi se mogu uzgajati dalje (najopasniji je tako zvana temperatura šarpeja) koja se neispravnim uzgajanjem širi i pas živi max 3 god.
Ja živim u češkoj ovdje je šarpei jako popularan, mislim da jedna nepravda je i to da smrdi, pa svi psi smrdi ako se neokupaji
Ja osobno preporučujem šarpeja kao mirnog psa sa super osobinama, ali isključivo sa PP i od dobrog uzgajivača -jer inače čete imati više troškova kod veterinara za problemama sa kožom, očima, i nedaj bože temperaturum šarpeja.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.03.2009. at 15:39. Reason: Izbrisana reklama
Alena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 07:22   #65
Question

bok svima...procita sam sve i moram da kazem da sam ga kupija ima deset dana.Ima svoju sobu od 20 kvadrata,cili stan i okucnicu od cca 1000 kvadrata.Vec sam na nju potrosia oko 1000 kuna i kupit cu joj sve sta joj bude potrebno.
Cita sam sve vase komentare i mislim da malo filozofirate,pojedinci...Kad vozis auto i reces evo zaustavice me,onda se to upravo i dogodi...tako je i sa bolestima...A sad imam pitanje...jeli vasi hrcu?moja je zenka i ima 5 miseci...
__________________
cigarete ne ispunjavaju prazninu,one je stvaraju...
josip shar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:14   #66
Quote:
josip shar kaže: Pogledaj post
bok svima...procita sam sve i moram da kazem da sam ga kupija ima deset dana.Ima svoju sobu od 20 kvadrata,cili stan i okucnicu od cca 1000 kvadrata.Vec sam na nju potrosia oko 1000 kuna i kupit cu joj sve sta joj bude potrebno.
Cita sam sve vase komentare i mislim da malo filozofirate,pojedinci...Kad vozis auto i reces evo zaustavice me,onda se to upravo i dogodi...tako je i sa bolestima...A sad imam pitanje...jeli vasi hrcu?moja je zenka i ima 5 miseci...
josip shar - rado bi da je sve kaj sam napisala filozofija, bolji bi mi život bio. Kod pasa ti nije kao s autom i policijom, nemreš utjecat na uzgajivača i na gene koje pas nosi. Pogooglaj malo o shar-peima, pa ćeš vidjeti da sve što smo ovdje pisali stoji, jer kod nas je preloš uzgoj.

moj je hrkao ko blesav, i to je bilo jedino hrkanje uz koje sam mogla zaspati

stavi slikicu od mlade dame pls
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 15:34   #67
Dali mi netko iskusniji moze reci jeli moguce da je ovo cistokrvni shar-pei ili je krizan s necim??,cak nam je jedan covjek koji ima shar-pei-a rekao da je to cistokrvi samo da je to kao neka podvrsta shar-peia zato jer ima dulju dlaku nego kakvu bi oni trebali imati,ali mi ipak mislimo da je sa necim krizana.inace mi smo nju nasli prije godinu i pol na cesti pa smo ju udomili..


PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:22   #68
imaš shar-peie sa kraćom i dužom dlakom (horse coat and bear coat, ak me sjećanje ne vara) ova slatkica mi se čini da nije skroz u tipu peia, bar po repu (trebao bi biti ili 'savijen' u čvor, slično kao svinjski ili kao srp, ako nije takav onda je to kao diskvalifikacija, ne može dobiti papire i sl) pogledaj kakav je standard za ženke, izmjeri je i sl.

bez obzira da li je čistokrvna ili ne, predivna je i sretna da ste je našli i udomili
__________________
So many flowers - so little time...

Zadnje uređivanje Neona : 30.04.2009. at 11:31.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:12   #69
hvala Neona,i mi mislimo da je krizana sa jos necim prvenstveno zbog repa i zbog toga jer nije naborana kako bi shar-pei trebao biti,ali uostalom to uopce nije bitno dali je ili nije cistokrvna..
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:25   #70
Question

ja sam nedavno kupio ženku shar-pei stara je 5mj. i stvarno je pas odličan,umiljat i poslušan,jedino ima problem sa okicama non stop joj curi nekakav gnojni iscjedak iz očiju,veterinar je odma savjetovao nekakvu operaciju a pošto mi je gospođa od koje sam je kupio rekla da to neradim ni u ludilu neznam što da radim.IMA TKO KAKAV DOBAR SAVJET
dexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:31   #71
Što ti je rekao vet, a što gospođa???
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 09:26   #72
Quote:
dexx kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno kupio ženku shar-pei stara je 5mj. i stvarno je pas odličan,umiljat i poslušan,jedino ima problem sa okicama non stop joj curi nekakav gnojni iscjedak iz očiju,veterinar je odma savjetovao nekakvu operaciju a pošto mi je gospođa od koje sam je kupio rekla da to neradim ni u ludilu neznam što da radim.IMA TKO KAKAV DOBAR SAVJET
Dexx, ne znam u kojem si gradu, ali ovo ti nije situacija za odugovlačiti. Ili ima neku tešku upalu ili je entropija (raste joj 3. kapak kaj je normalno za molose). Ono kaj ti je jako bitno, ak nije entropija (koja se rješava samo operacijom) ak je upala, da se to odmah liječi (isto je i s ušima) jer će ti inače prerasti u kroničnu upalu koja će se javljati svako malo.

Ak si u zg, odi u BUBU ili Bibino, jer ti vetovi znaju sa peima, Bibino je imao peia, a u BUBI imaju peiće kao pacijente.

Ovo ti je savijet ovak na prvu bez previše info. napiši kaj su rekli vet a kaj uzgajivačica
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 15:34   #73
Evo, isti problem...s dlakom, ponegdje fali koji cuperak. Presla sam na taste of the wild prije nekih 20-ak dana, ali jos ne vidim neki pomak. Povremeno se i cese. Veterinar mi je rekao da moze biti "neka alergija". Eto, ne znam sto dalje napraviti
sarpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:18   #74
HAj! Jel ima netko na ovom forumu pa da nije imao problema sa shar pei-om? Mislim što se bolesti tiče.
Meni se jako sviđaju ali kada sve ovo čitam lagano odustajem od te pasmine.....
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 18:19   #75
imam kujicu shar pea i ima 8mjeseci......prije par dana joj se preko noći njuškica smanjila,kao da se ispuhala,više nije debela kao što je bila.....bili smo kod veterinara i nije znao šta bi to moglo bit ,jedino uslijed slabije prehrane da nije smršavila...ima li itko ko je imao sličnih problema????
angie0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 09:53   #76
nas je na neko vrijeme usrecila jedna mala kujica od 5 mjeseci.
prekrasni primjerak sa rodovnikom.
koza oko ociju joj je operirana jer je ovdje to normalno, no oci se redovno "umivaju" kao i nase...svako jutro.
premazna je, poslusna, prosla je dresuru, pasic za preporuciti svakome, ako nema genetskih nasljedja...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:35   #77
Thumbs up

Quote:
sharpeio kaže: Pogledaj post
jutros otrčala do veterinara,on očistio analnu žlijazdu,dao mu injekciju i naručio na kontrolu za tjedan dana.........Mrvica,tako se zove naš shar pei,hrani se royal canin-hypoallergenik.Veterinar kaže da je ona najbolja,a usput mu i ja kuham(povrće,rižu,tjesto,jogurt,sir,junetinu,tj.ju hicu).Dali griješim i gdje?
Vas je ocito jos mlad pa tako i njegov imunološki sustav koji se tek treba razviti.Kod shar peia treba puno strpljenja i ljubavi jer je vrlo osjetljiva pasmina.Nemojte ga bombardirati sa raznim namirnicama jer treba ustanoviti sto mu odgovara a sto ne.U principu a pogotovo do godine dana,treba najkvalitetniju hranu i naravno da mu odgovara.To čete vidjeti po njemu,njegovoj probavi,dlaci,mirisu..jer shar pei na vrhunskoj hrani nema problema s kožom i toliko često pripisivanom mirisu užegle masti.Royal canine i hills su najbolji.U hranu mu možete povremeno umiješati kuhanu rižu,žlićicu maslinovog ulja..ali polako.Ja ih imam 3 i to je apsolutno najbolja pasmina za mene.Iz različitih su legla i svo troje različiti po svemu!
pei zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:46   #78
Quote:
dexx kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno kupio ženku shar-pei stara je 5mj. i stvarno je pas odličan,umiljat i poslušan,jedino ima problem sa okicama non stop joj curi nekakav gnojni iscjedak iz očiju,veterinar je odma savjetovao nekakvu operaciju a pošto mi je gospođa od koje sam je kupio rekla da to neradim ni u ludilu neznam što da radim.IMA TKO KAKAV DOBAR SAVJET
obavezno se konzultirat s vetom,moji peići su vise puta operirali oči.
Kod peia se koza uvrće prema oku i dere po rožnici,tu nastaje čir i situacija je vrlo ozbiljna.
Inače se to uvrtanje koze zove entropium i operacijom se odstrani višak kože i vrlo je jednostavan.Kao posljedica struganja dlake po rožnici dolazi i do upala pa odatle vjerovatno taj iscjedak.Dakle obavezno vetu koji ce reci sto dalje.E i kod onog koji ima iskustva s shar peima.
Nije to ništa neobično za tu pasminu ali svakako treba liječiti jer može doći do komplikacija i sljepoće.Od moja 3 peia 2 su nekoliko puta operirali oči i sad je sve 5.Sretno
pei zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:28   #79
jucer sam gledalal ljepoticu kako spava...dakle, kako se ona trza, to je nemoguce.
jel' psi sanjaju ili?
zasto se tako ponasa u snu?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 22:06   #80
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
jucer sam gledalal ljepoticu kako spava...dakle, kako se ona trza, to je nemoguce.
jel' psi sanjaju ili?
zasto se tako ponasa u snu?
Psi sanjaju jednako kao i ljudi tako da je trzanje normalno
Nephele Melia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.