Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 11:31   #81
hvala.
(priznajem da sam se malo prepala...)
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:51   #82
bjes od toga (barem u Hrvatskoj i okolnim zemljama). Losa selekcija, masovni uzgoj i mijesanje u srodstvu da ti ne gine da dobis s time stafilokoknu piodermiju u paketu. Drugim rjecima konstantan zdravstveni problem. I miris "uzegle masti" koji te prati nekad u manjim nekad u vecim kolicinama. Narocito kod patuljastih. A jednostavno zbog tih koznih nabora ne mozes mu pruziti odgovarajucu higijenu da to sprijecis.


nije istina..ja sam svojega shar pea kupila u Hrvatskoj,i nemam nikakve probleme s njim..i ne smrdi,..ovo za nabore,moja Bella ni s tim nema problema..i ne moram joj čistiti nabore svaki dan..jednom mjesečno je okupam s plivaseptom i super je..
blondy0011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:27   #83
shar pei

Bok svima, Evo ja sam vlasnica prekrasnog plavog shar peia koji ce uskoro navrsiti 8 mjeseci. Ne bih ga mijenjala za nista na svijetu. Znala sam za sve probleme sa njima, ali malo trazenja po internetu i nasla sam savrsenog u Zagrebu. Koza mu je super, nikada nije imao problema s njom. Jedini problem koji ima je da jos uvijek piski ali od srece - kao i sve druge pasmine. Puno spava, hrce kao veliki, ali meni to ne smeta ni malo. Tvrdoglavi su jako, ali opet i neke druge pasmine su. Hranim ga sa taste of the wild koju su mi preporucili uzgajivaci jer i oni hrane svoje pse. U hranu mu dodajem malo konzerve radi okusa i to je to. E da voli se kupati sto kazu da je za njih jako cudno. Jedino sto mogu reci je da je jako bitan uzgoj. Sada ih mozes dobiti za puno manje novaca sto i nije bas dobar izbor. Ako zelis psa te vrste trazi prave uzgajivace koji se brinu za svoje pse i ne pare ih sa bilo kojim shar pei-ma.
mushu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:03   #84
Vidio sam na izložbi jučer u zagrebu po prvi put šar pea i jako me iznenadio mislio sam da je veći. Koja je razlika imeđu američkog i kineskog standarda. Mozete li stavit slike svojih pasa da ih vidim? stvarmo su prekrasni.
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:12   #85
Uglavnom u kucu nam dolazi kroz nekih mjesec dana jedan ovakav zguzvanac,pa me zanimaju savjeti...sto je potrebno osim osnove krevet, igracke, zdjelice itd...zanima me vise preporuka za veterinare u zg,jer vidim da nemaju bas svi lijepa iskustva....da neduzim svaki savjet dobro dosao.... hvala
mad-web is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:06   #86
Javi kako si se snašao s novim čukom!
Mi našu imamo već 10 i po godina i ne možemo zamisliti život bez nje!!
Nema papire i kupljena je na jednoj auto tržnici jedne nedjelje, jer se tata zaljubio na prvi pogled i imali smo, čini se puno sreće, jer većih problema nismo imali...znalo je biti problema s kožom kad se pojave rupe na dlaci, češe se do krvi, ali uvijek smo to nekako rješavali. Hvala bogu, zadnjih godina ni tog nema.
Dugo smo je hranili s Eukanubom zbog kože i vjerojatno je i to pomoglo.
Uši su se znale nekada upaliti, ali par kapi to izlječi.

Inače sve razumije, sve naredbe je naučila nakon 2 ponavljanja....neke stvari ni ne znamo kako zna!
Nikad se nije popiškila u kući, a ni to je nismo morali učiti! Ne laje bezveze, ne uništava namještaj, odličan čuvar, mrzi mačke i ježeve i obožava sve nas!
Nikada neću prežaliti što nije imala bebe da si ostavimo nasljednika!
__________________
Ain`t life grand?!
shtrumfgoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 04:48   #87
Znam shar pei je jako umiljat ker i treba mu velika paznja , treba mu sipati ad3 kapi za jacanje kostiju da mu se ne iskrive noge kozu mu svaki dan treba prebrisavati sa vlaznom krpicom da mu se ne stvaraju perut koliko je star? pozz
Cya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:43   #88
10 i po godina.
__________________
Ain`t life grand?!
shtrumfgoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:18   #89
hm... ja imam jedno pitanje. kako da prepoznam jel moj shar pei čistokrvan ili mješanac. nije mi jako naboran, jako malo, po glavi, tj. na čelu, po vratu i na korjenu repa malo. ima mjesec i pol i na korjenu repa ima malo crnu dlaku inaće je sav crven. njuška je naborana i crna.... ne mogu dokučiti šta je. Veterinar mi je rekao da će bore dobiti tek kasnije, ali ja gledam po slikama ostalih shar peia i vidim da se okote s borama.... ali kao da mi se čini da se i moj pas gužva, sad ništa ne kužim. dali mo tko može pomoći???? e da i jezik s doljnje strane je plav, ali s gornje nije, tj na kraju jezika prema grlu je plav. kad gledam ostale shar pei bebe moj pascic je isti takav samo zategnutiji hehe (sportski tip ) .
ivona.plesejura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:03   #90
Vjerojatno si dobila (ili nažalost kupila) nekog križanca sa shar peijem. Ta pasmina ima najviše bora upravo dok je malena, a kasnije dok raste neke se bore skoro pa izglade, tako da je prilično nemoguće da pas tijekom odrastanja dobije bore, ako ih sada nema.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:18   #91
Dragi ljubimci shar-pei(ća),

imala sam shar-pei(ća) 9 i pol godina, bio mi je prvi pas i tu pasminu sam željela imati otkad znam za sebe..kada sam ga kupila nisam imala pojma o toj pasmini, jedino što sam znala je da su toliko neodoljivo slatki da ne možeš a da se ne zaljubiš u njih čim ih vidiš.
prvih 6 mjeseci je imao velikih problema s kožom. Čitala sam po ovom forumu da su se neki pitali što su ti kružići na koži odnosno mjesta sa kojih otpada dlaka...to je tipičan problem za ovu pasminu, koja nastaje zato jer oni skoro ništa ne mogu jesti, a da im to ne ostavi posljedice na koži..

PREHRANA
dok su štenad, svakako (što skoro svi znaju) sirovi žumanjak zbog dlake uz hranu.
hrana s kojom nećete pogriješiti jest KUHANA HRANA!!!
budući da je činjenica da su shar-pei izrazito osjetljiva pasmina, prehrana im je izrazito važna..mi smo mog hranili Hillsom (janjetina i piletina) međutim to je isto tako utjecalo na kožu (uz slatkiše), stanje mu se pogoršalo (imao je tada samo šest mjeseci) i niti jedan veterinar nam nije pomogao, sve dok nismo naletjeli na jednog nekonvencionalnog do kojeg smo došli preko jednog čovjeka iz parka koji je isto tako imao shar-peia kojeg je ovaj doslovce spasio..e sad RECEPT ZA ZDRAVOG SHAR-PEIA:
- Hraniti ISKLJUČIVO kuhanom nezačinjenom hranom (eventualno mrvicu soli, ali mrvicu) i to bijelim pilećim mesom (pileći filet), junetinom s kojima možete iskombinirati kuhanu rižu, mrkvicu i tri colori tjesteninu...isto tako je zdravo da 1-2 puta tjedno za doručak pojede pola litre light jogurta ili pola kile svježeg kravljeg sira...i to je to!!! shar-pei NE SMIJU JESTI NIŠTA DRUGO osim eventualno konjetine. Mi smo našem jedan dan kuhali pol kile piletine s rižom i mrkvicom (sve kuhano), a drugi dan pol kile junetine s tri colori tjesteninom i tako svaki drugi dan jedno od ta dva nazovimo menija..otkad smo ga tako hranili nikad, ALI NIKAD apsolutno nikakvih problema s kožom.
što se tiče krpelja, svaki dan u hranu umiješati 2 kuhana češnja češnjaka i garantirano krpelja na psu nećete naći, a i hrana im bude još ukusnija!!!!

SLASTICE
Ovo je specifična pasmina koja od psećjih slatkiša NE SMIJE jesti ništa osim Schmackosa (oni plosnati) i to jedan do dva dnevno..svi ostali im štete za kožu...mi smo našem Jaggeru (tako se zvao) u tih prvih šest mjeseci kupovali sve moguće slatkiše za pse koji su se mogli kupiti (jer je bio lud za slatkišima), i time skoro upropastili psa..slatkiše zaboravite!!!! schmackosi i eventualno kockica čokolade jednom tjedno za nagradu...

ODRŽAVANJE
- Svaka 2 mjeseca (ili po potrebi češće) psu OBAVEZNO očistiti analnu žlijezdu...ako vidite da se shar-pei svrbi šapicom po guzi ili si gricka rep to je znak da mu treba očistiti analnu žlijezdu!!!
- isto tako svakih nekoliko dana papirnatom maramicom očistiti uši!!! to je osobna higijena svakog psa, a shar-peia pogotovo!
- što se tiče kupanja...mi osobno Jaggeru nismo trebali čistiti svaku boru, nije imao problema s tim i za to sam čula prvo put, odnosno pročitala ovdje na forumu! Mi smo Jaggera kupali cca svaka dva mjeseca s EUCERIN šamponom s tim da bi mu obavezno (bez obzira na doba godine) kompletno osušili dlaku nakon kupanja (budući da je kao štene dobio upalu pluća, jer nije bio potpuno suh) - ako vam pas sam ode u vodu (fontanu, potok, more, jezero ili pak baruštinu ide jer mu to godi, no ako ga vi mokrog izvedete van, kao i kod ljudi, postoji mogućnost da se prehladi.
-taj 'smrad' koji neki spominju na forumu, shar-pei znaju imati zbog bolesti kože, no ako pravilno prehranjujete svog shar-pei, problema s kožom neće biti!!!, a tako ni tog intenzivnog smrada!
- nakon kupanja u morskoj vodi OBAVEZNO isprati u mlakoj vodi sol s kože
- nakon šetnje, šapice isprati spužvicom i mlakom vodom i nježno obrisati

KARAKTER
po meni najdivniji psi na svijetu stvoreni kako bi vam i najtužniji dan učinili najsretnijim. Veseli su i privrženi, čvrstog karaktera (čitaj tvrdoglavi) imaju svoje ja i teško će popustiti, ali po meni je to izrazito dražesno kod njih, ljubomorni su na druge pse u smislu da vole bit u centru pažnje svog vlasnika...ako bi ja samo podragala drugog psa, moj Jagger nije htio 2-3 dana upće komunicirati sa mnom, pa čak ni uzeti keksić...obožavaju šetnje, vole trčati, ali ne previše, više vole šetati, znatiželjni (moraju ponjušiti svaki kutak), jako glasno hrču i ispuštaju zvuk koji zvuči kao da predu poput mačke, obožavaju svoje vlasnike, odlično se slažu s drugim psima i nisu nimalo agresivni, ali će se obraniti ako budu napadnuti, ne vole biti sami...najdivniji karakter, najslađi psi i ukratko o shar-peima sve najbolje
-ovo su psi koji zahtjevaju puno ljubavi i pažnje, i to će vam vratiti deseterostruko
- definitivno psi za stan i kuću---okrutno je držati shar-peića vani (u smislu da ga se ne pušta u kuću), jer su čisti, uredni i pedantni (Jagger je bio toliko pristojan i sramežljiv pas da se samo jedan dan popiškio u kući i to čim je došao u našu obitelj i od tada uvijek vani, čak nije htio ni u vlastitom vrtu, a što se tiče velike nužde, to je mogao isključivo iza nekog grma dok ga nitko ne vidi)

PREVENTIVA
ovo vrijedi za sve pse!
Jagger je bio zdrav, veseo pas, koji skoro nikada nije bio bolestan sve do samog kraja. Imajte na umu da naši ljubimci ne mogu pričati i reći nam da se ne osjećaju dobro, pokažu to kad im je već stvarno teško. Jaggeru su otkazali bubrezi. Na Uskršnji ponedjeljak prije dvije godine je samo ležao i odbijao hranu, 2 tjedna smo se borili, probali sve živo, obavili sve pretrage, primao je svaki dan infuziju, međutim nije mu bilo spasa tako da smo ga morali uspavati. Krvnom pretragom se može utvrditi da li je pas zdrav ili nije...shar-peima je životni vijek 10 godina...odvedite psa tu i tamo, jednom godišnje na vađenje krvi i time ga možda možete na vrijeme spasiti

Napominjem da ja nisam nikakv stručnjak za shar-peiće, samo sam puno čitala o njima, prošla brdo i brdo veterinara u samo prvig šest mjeseci što smo imali našeg Jaggera i eto našla recept za zdravog i veselog shar-pei, bez ikakvih problema s kožom ikada nakon što smo mu počeli davati pravu prehranu. Ovo je moje iskustvo s tom pasminom, i nadam se da će nekom i vlasniku i shar-peiću biti od pomoći.
malikrampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:17   #92
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si dobila (ili nažalost kupila) nekog križanca sa shar peijem. Ta pasmina ima najviše bora upravo dok je malena, a kasnije dok raste neke se bore skoro pa izglade, tako da je prilično nemoguće da pas tijekom odrastanja dobije bore, ako ih sada nema.
ma nije mi bitno jeli čistokrvan ili mješanac... samo me zanimalo!! jako ga volimo i mazimo i pazimo hehe. a i dosta su skupi pravi... rado bi htijela pravog, ali mislim da još nisam spremna za tako zahtjevnog paščića, i ipak za njih treba odvojiti dosta love, a to će malo pričekati.
__________________
Bolje je da vas mrze zbog nečega što jeste, nego da vas vole zbog nečega što niste!!!
ivona.plesejura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 07:19   #93
- za ranice na koži (u obliku kružića) ili bilo kakvu upalu na koži je izvrstan BELOSALIC LOSION (staviti na vaticu i proći po upaljenom mjestu)

- kod upale očiju, oči kapati sa DEXAMETHASON-NEOMYCIN kapima za oči (inače kapi za oči za ljude, tako da ih možete dobiti na recept od doktora opće prakse)
malikrampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:14   #94
Ja imam shar peia godinu i pol i mogu reć da sam i više nego zadovoljna. On je kineski shar pei i jedno vrijeme smo imali problema sa kožom, tj.prvih godinu dana je bio na hills-u i to je odlična hrana, e onda smo krenuli sa K 9 i njemu nije odgovarala, tu su krenuli ti problemi sa kožom. Dlaka mu je jako jako ispadala, pojavilo se crvenilo na nekim mjestima...mislili smo da su neki paraziti kad ono promjenili hranu i sad se totalno oporavio. Hranimo ga sa hranom koja u sebi sadrži samo losos, tj. Brit care i baš je za osjetljivu kožu. ( Purina isto ima hranu na tu foru i odlična je ali nešto skuplja nego Brit care). Pozitivne promjene su drastične! Nema više taj intenzivan miris, manje se čoha a dlaka mu je prekrasna. Što se tiče nabora, mi sa time nemamo problema, ne skuplja se prljavština. Uši su im jako male pa se ti kanali brzo začepe tako da je lagana upala uha (ili gljivice) kod njih normalna. Kad je bio štene imao je operaciju očiju jer su mu gornje trepavice zbog tih nabora stalno ulazile u oči, non stop je plakao nakon operacije to se skroz povuklo! Sad imamo malu bebu od 4 mj, i jedva čekam da malo poraste da vidim kako će njih dvoje funkcionirat. Moj Mao (tako se zove) je čudo od psa! Sve razumije i pravi je frajer!
m_o_n_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 13:54   #95
Quote:
malikrampus kaže: Pogledaj post
- za ranice na koži (u obliku kružića) ili bilo kakvu upalu na koži je izvrstan BELOSALIC LOSION (staviti na vaticu i proći po upaljenom mjestu)

- kod upale očiju, oči kapati sa DEXAMETHASON-NEOMYCIN kapima za oči (inače kapi za oči za ljude, tako da ih možete dobiti na recept od doktora opće prakse)
Koliko znam ni dexametazon-neomicin ni sulfasol se više ne proizvodi.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 07:01   #96
Aha, sry..eto meni će sada treća godišnjica da nema Jaggera, pa nisam znala za to...u tom slučaju bilo koje kapi za upalu očiju koju koriste i ljudi...ove su nama bile najbolje, pa smo pretežito te koristili.
malikrampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:36   #97
Vec sam pisala da imam shar peia i da sam prezadovoljna s njim. Tada je imao 8 mjeseci, a sada ima 2,5 godina. Znaci do sada nikada nije imao problema s kozom, ocima i usima. Oci mu nikada nisu bile podizane ili operirane, hranu sam mu par puta mijenjala, ali zato sto zeza za jelo, nije mu smetalo za dlaku. Sad imamo i zenku od 10 mjeseci, koja isto tako nema nikakvih problema (niti njoj nisu podizane oci). Jedini problem je sto su sada promjenili svoje hrane. Ona jede njegovu, a on njezinu haha, ali to je to. Muzijaka sam kupila u Zagrebu kod jedinog uzgajivaca plavih shar peia u Hrvatskoj, a zenku koja je lila boje u Spanjolskoj.
mushu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:37   #98
Quote:
leila23 kaže: Pogledaj post
ej cao...zna li neko koliko kosta shar pei?stene sar pei?

ako mislis kupiti pravog stenca shar peia definitivno to nemoj u hrvatskoj ili u srbiji... najbolje leglo ovih prostora je u sloveniji u ljubljani,a lčeglo ti se zove GOLDEN i svi iz njihove familije su kvalitetni psi,moj neron je sin europskog championa i dala sam za njega 2500 e ,ali sve sto vrijedi u životu ima cijenu... zapamti to... oni su prekrasne zivotinje vjeruj mi i neces pogriješiti,... govorit ti ovo za legla iz hrv jer cesto su to mijesanje u srodstvu i cesto su bolesni...
sharpeiiiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:58   #99
Ne bih se složila s gornjim postom, i u Hrvatskoj se znaju zalomiti odlična legla. http://phanas-shar-pei.synthasite.com/
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 12:50   #100
Bok, dobila sam Shar-peia i ima 3 mjeseca.imam nekoliko pitanja, prvo za oči,naime stalno mu ih brisem sa suhim maramicama,dali mogu jos s necime? mozda ce zvucati smjesno ali cula sam da se moze sa cajem od kamilice..i mislili smo ga kupati pa da dali je pametno uopce po glavi da mu ne bi sampon usao u okice slucajno. trenutno jede brit care bez zitarica,tako su nam preporucili. mjerica 250grama? sta nije to malo malo za njega cijeli dan? i dali mu je pametno davati dentastix da malo zvace?
Njuškica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.