Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 16:36   #381
Charmed gdje ga ima za kupit?
I meni smrdi pjesak za poludit,trenutno imam brit ...
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 17:54   #382
Quote:
horrortatoo kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije ovo prestara tema te da ima nekog ovdje

Ovako, imam problem s raznošenjem pijeska. Znači ima ga po cijelom stanu. Sve je bijelo xD Jer dok ga raznese neka stanem pa se razmrvi još i užas. Znam da ne koristim skup i kvalitetan pijesak, ali nisam baš u mogućnosti eksperimentirati previše.

Trenutno koristim mirisni pijesak iz Bille (20 kn - 4,4 kg). Prije toga sam koristio pijesak iz Lidla. Smrad se osjetio, smrad se i dalje osjeti no ništa prestrašno ako se redovno očisti. Nemogu usporedit s nekim boljim jel to puno smrada ili nije kad nisam nikad koristio, ali ovaj iz Bille je miljama bolji od onog iz Lidla jer se fino naprave grude od urina.

Čitam za taj neki Ever clean da je dugotrajan (no malo skuplji), ali ako se isplati dati više para za neki koji će upit više smrada, bolje se gruda, ne raznosi se puno i dugo traje rado ću dati samo me zanima jeli to zaista tako ili nije
Tako je

Ako hoćeš jeftinije varijante imaš pijesak iz DM-a i britt kojeg možeš kupit u pet centru ili negdje drugdje.

Što se tiče raznošenja ja sam stavila 2 ovakva tepiha oko wc-a i lijepo im poispadaju zaglavljeni kamenčići na tome, čak ga vole i črpkat

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30308994/
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 22:51   #383
Kupim u zooplusu al u zadnje vrijeme kupim u zoofastu jer je jeftinije
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 15:38   #384
Dm onaj s lila podkogom natpisa (ima i plavi) je odican, mi smo skroz presli na njega.
Ispred wc-a tepihic pa pijesak zapne i ostane na njemu.
Filter kad je toplije vrijeme skroz izvadim jer se inace sve brzo usmrdi.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:22   #385
Ja koristim već neko vrijeme onu njihovu stelju tj. pelete i zadovoljna sam. Vreća je nekih 25 kn, ne smrdi kad se popišaju, svijetli su što mi je super za pratiti micka dal ima krvi i našla sam si način kako da prosijem pelete a da ne pobacam sve pa mi traje vreća na njih troje i po 10-tak dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:33   #386
Evo naručio sam u zooplus-u pijesak kristale (Tigerino Crystals) da isprobam to.
Ako mi se ne svidi onda ću probat sa steljom jer previše čitam o njoj i svi je hvale i sve. Što se tiče stelje, jel može neko pofotkat kako to izgleda dok je u wc-u i najvažnije u vezi nje - koliko se raznosi po stanu?
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:44   #387
https://www.google.hr/search?q=stelj...S2OXQYf98vM%3A

https://www.youtube.com/watch?v=zbUv0VEdDJs

Evo imaš i na yt-u. A raznosi se se okolo, manje od pijeska ali se raznosi. Najbolje je ispred wc-a staviti nekakav tepihić.

esit: a kristali, ako su to oni silikonski, meni je to bilo katastrofa. To stoji u wc-u i upija urin i mijenja se kompletno kad požuti, nema prosijavanja kao kod drugih pijasaka i stelja. Nije mi higijenski nimalo, ja sam imala 3 mačke pa mi je trajao tjedan dana. Ne mogu zamisliti kako je kad to stoji po 3-4 tjedna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 14:45   #388
Quote:
horrortatoo kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije ovo prestara tema te da ima nekog ovdje

Ovako, imam problem s raznošenjem pijeska. Znači ima ga po cijelom stanu. Sve je bijelo xD Jer dok ga raznese neka stanem pa se razmrvi još i užas. Znam da ne koristim skup i kvalitetan pijesak, ali nisam baš u mogućnosti eksperimentirati previše.

Trenutno koristim mirisni pijesak iz Bille (20 kn - 4,4 kg). Prije toga sam koristio pijesak iz Lidla. Smrad se osjetio, smrad se i dalje osjeti no ništa prestrašno ako se redovno očisti. Nemogu usporedit s nekim boljim jel to puno smrada ili nije kad nisam nikad koristio, ali ovaj iz Bille je miljama bolji od onog iz Lidla jer se fino naprave grude od urina.

Čitam za taj neki Ever clean da je dugotrajan (no malo skuplji), ali ako se isplati dati više para za neki koji će upit više smrada, bolje se gruda, ne raznosi se puno i dugo traje rado ću dati samo me zanima jeli to zaista tako ili nije

I još me zanima kakve filtere koristite za zatvorene wc-e i koliko ih često mijenjate? Meni se čini da je moj filter toliko upio smrada da on zapravo smrdi. Nakon kompletne promjene pijeska i pranja wc-a još je bio intenzivan smrad pa sam po tome skužio da je u njemu problem, a star je možda 3 mjeseca.
Ako ti mogu preporucit mozes kupit one pelete cats best ili obicne koje se mogu davat svim ljubimcima. Ali postoji i ekoloski Asan Cat bez aloe vere koji je super.
Ak bi mogao nabaviti predlozak ispred macjeg wc to je jos bolje jer vecina macka voli pocistit sebi sapice nije bas pretjerano skup. 30Kn

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 14:58   #389
Mi pijesak narucujemo sa Zoofasta. Tamo nam je najjeftiniji (za sad).
Uzimamo Benek Lavanda 10L i od Sanicata Oxygen power i jos neki.
Jako povoljno (40ak kn za 10L, a zna se naletit na akciji i jeftinije ili i od 15L).

Ovaj Benek Lavanda je odlican, sitan, malo se trosi, odlicno skuplja i ne smrdi. Rekao bih da je u rangu ever cleana (kojeg smo prije koristili) a 3x je jeftiniji..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 08:14   #390
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Ovaj Benek Lavanda je odlican, sitan, malo se trosi, odlicno skuplja i ne smrdi. Rekao bih da je u rangu ever cleana (kojeg smo prije koristili) a 3x je jeftiniji..
Da li je krupniji il sitniji od Evercleana?

Piše da je pijesak od bentonita, a nakon toga piše "Pri temeljitom čišćenju bacite neiskorišteni pijesak u wc školjku."

Jel to samo meni malo čudno??
http://www.zooplus.hr/shop/macke/pij...tandard/563757
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 09:26   #391
Ja sam jucer uzela u dm-u onu drvenu stelju,pa cu vidjet kak bu to...
Iako 10 l kosta 23 kn...
A dobro,isprobavat cemo...
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 11:26   #392
Meni dosla gospoda i prije je bila na obicnom pjesku. Ima sibirske macke. Ali kaze da nece hodat na njega. Pa smo joj rekli nek proba Cats best. Ona stavila u jedan wc pjesak i u drugi stelju drvenu i ni jedna macka nije htjela na pjesak

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 12:39   #393
Vidiš kod mene obrnuto. Kad stavim pelete u jedan, a pijesak u drugi onda svi idu u onaj di je pijesak, paše im valjda što je mekano pod capama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 14:58   #394
Ko bi macke kuzio.

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 10:51   #395
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Da li je krupniji il sitniji od Evercleana?

Piše da je pijesak od bentonita, a nakon toga piše "Pri temeljitom čišćenju bacite neiskorišteni pijesak u wc školjku."

Jel to samo meni malo čudno??
http://www.zooplus.hr/shop/macke/pij...tandard/563757
Ja bih rekao da je ko Everclean..ako me sjecanje dobro sluzi.

Uglavnom, s pijeskom smo zadovoljni.

Inace, Zoofast je jeftiniji od Zooplusa..

http://www.zoofast.hr/certech-pijesa...-pg-14062.html
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:21   #396
Quote:
Čehinja kaže: Pogledaj post
Meni dosla gospoda i prije je bila na obicnom pjesku. Ima sibirske macke. Ali kaze da nece hodat na njega. Pa smo joj rekli nek proba Cats best. Ona stavila u jedan wc pjesak i u drugi stelju drvenu i ni jedna macka nije htjela na pjesak

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk
mi već 10 godina samo cat's best koristimo, čak ne pelete već obični onaj crveno- zeleni. Nije mi skup s obzirom koliko dugo traje (za jednu mačku 10l i 2 mjeseca). ali iskreno, koristim ga zbog tog što je praktičan, hitim u wc i pustim vodu!
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:24   #397
Quote:
donili kaže: Pogledaj post
mi već 10 godina samo cat's best koristimo, čak ne pelete već obični onaj crveno- zeleni. Nije mi skup s obzirom koliko dugo traje (za jednu mačku 10l i 2 mjeseca). ali iskreno, koristim ga zbog tog što je praktičan, hitim u wc i pustim vodu!
Da. Cemu kompliciranje.

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk
__________________
Acta, non verba. - Dijela ne riječi.
"Kako bi igra bila užitak, trening bi trebao biti patnja." - Dražen Petrović
Čehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 11:43   #398
zadnji koji smo probali je Molly od Spara, i dubar je skroz, oko 40-ak kn je, 8L, dobro upija miris i mirisljav je i nekako mi se cini da mi je duze trajao nego prethodni, hm...neki iz jednog zoo shopa, ali ne znam kak se zove, koji je isto bio dosta povoljan. kad saznam kak se zove, javim.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:08   #399
OMG ja uzeo ovo sranje http://www.zooplus.hr/shop/macke/pij.../catsan/312695
pa to ne valja kurca...u dodiru s vlago ne da se ne gruda, nego se jos smrvi sve i pomijesa se sa ovim cistim
bacio bzvz 40 kn
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 18:06   #400
Ja još uvijek imam Hello Kitty pijeska , predobar je i ne mogu vam opisati koliko mi je žao što ga više nema za kupiti (
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.