Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 14:10   #21
Žao mi je ali ako želiš spasiti psa vjerojatno ti operacija ne gine. Nadam se da ćete uspjeti skupiti novce i to što prije. Nema smisla da se pas toliko muči. Znam da su neki išli u Sloveniju na operaciju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:13   #22
Meni zanima kako se radi rendgen kralježnice?
Da li pas sam stoji ili ga pridržava netko jer ovaj noj nema šanse da bude miran ...

Također ukoliko je netko davao neurobion molila bih odgovor na pitanje može li se on prepoloviti i da li pomaže?
Čini mi se previše psu od 8 kg dati cijeli neurobion to je dnevna doza za ljude.

Iskustva s akupunkturom kod problema s kralježnicom u pasa?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:24   #23
Quote:
MrSasko kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana dosao k mami po psa da idemo u setnju kao i svaki dan, te je hodao pa sjeo, hodao pa sjeo..bilo mi je odmah sumnjivo jer se nije nikad desilo..otisao veterinaru i dao mu injekciju i rekao da ce ujutro biti bolje, no ujutro je samo puzao...opet na dvije injekcije i nista..danas je potpuno bez volje, pati lezi i ne moze nikam..otisli ga poslikat na rengen pa je vet rekao da mu je zivac pritisnuo kraljeske u donjem djelu leda te dodatno otezao bolestan kuk ...pas mi piski a ni ne zna, muci se, urla...strahovito oboje patimo..vet kaze jedino mozda operacija u zg koja je jako skupa..jel ima ko kakav prijedlog ili nesto...🙏😢
imaš dvije opcije:
1. operacija
2. eutanazija

ovo što opisuješ mi para srce, tako da bi ja na tvom mjestu ODMAH otišla po tablete protiv bolova, bez obzira koju opciju od ove dvije odabereš. pustit pesa da se muči i da jauče (!!!) stvarno nema smisla.
fleki pije ove tablete -> klik
i super mu pomažu što se bolova tiče. nebi bilo loše ni dati mu nešto za smirenje jer vjerujem da je jadničak van sebe, a i tableta bi mu smanjila želju za kretanjem i samim time bi se smanjila bol jer vjerujem da ga više boli kad se pokušava kretati nego kad mirno leži.


kod nas je stanje katastrofa. držite nam fige
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:38   #24
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Meni zanima kako se radi rendgen kralježnice?
Da li pas sam stoji ili ga pridržava netko jer ovaj noj nema šanse da bude miran ...
leži na boku, a druga pozicja leži na leđima

dvoje ljudi ga treba držati
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:51   #25
Jučer sretnem ženu ima šicuića koji hoda pomoću kolica, otkazale zadnje noge (star 5 godina) i nakon operacije, fizioterapije i akupunkture situacija je takva kakva je...rekla mi je da su na prvom katu te da se pesonja prije penjao stepenicama...

situacija druga ljudi koji su imali francuzića a žive u prizemlju (znači doslovno 5 stepenica) prema priči vlasnika nakon što se jedno jutro nije dobro protegnuo prije izlaska van (pas je tada bio star 2 godine) ukliještio mu se disk, te je nakon svega što je pokušao (pas je bio u strašnim bolovima čak ga je i u Sloveniju vozio) na kraju morao uspavati ....

moji susjedi opet šicuić, stanuju na 4 katu (pesek godinu dana star) problemi s kralježnicom (sam se penjao do tada), sada nakon liječenja u dobro stanju, no sada ga i nose gore ...

ljetos srela curu na jarunu pesek isto vuče kolica, zadnje noge otkazale nakon što je skočila s kuhinjske stolice na parket ...

Zapravo moje je pitanje koliko su za te male peseke zaista opasne stepenice i skakanje, da li ih bolje nositi svaki puta gore i dole.
Naime, i kod mog u začetku neki probl. s kralježnicom stanujemo u prizemlju ali opet tu su tih 5 stepenica pa 4,5 puta dnevno van unutra, skupi se ...plus skakanje s namještaja ...


Molim osobna iskustva, mišljenja, primjedbe ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 09:57   #26
Evo mojoj uz sve bolesti i sumnju na cushing, dijagnosticirali rtg-om i spondilozu.
Znam da nije reverzibilno ali kako se sve moze pomoci ako je netko imao takav slucaj?
Znam oko kretanja, pije dodatne preparate, da li u tom slučaju pomaze kakva fizioterapija, plivanje mozda...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:44   #27
žao mi je afra
držite se
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:20   #28
Hvala ti!
Imam barem sreće sto se tiče karaktera Albe da nije ekstra aktivna, posto ju je dosta zahvatila spondiloza.
Ne idu vise u zajedničke šetnje jer se ekstra uzbuđuje kad je sa Sulom, pa ju štedim maksimalno, samo lagane šetnje.
Pije cosequin tablete, pa ćemo vidjeti kako ce se razvijati.
Za ostalo radimo tek testove, pa ćemo vidjeti.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:23   #29
Diskus hernija kod pasa

Pozdrav, ljudi!

Mom zlatnom retriveru dijagnosticirana je diskus hernija.
Ne može stati na zadnje noge.
Bili smo kod veterinara, dobio je što je trebao od lijekova+ vježbe+ prehranu koja bi trebala oporaviti živce.
Ne znamo kako će sve završiti, ali dotle moramo saznati dvije stvari:

1. Kako ga natjerati na mokrenje?
Jako je pristojan i ne želi to obaviti pred nama, a zadržavanje je opasno.
Znate li nekakav trik?
Rekli su da ga masiramo u blizini mjehura, no baš i ne pomaže. Probali smo i malo toplom vodom obići to područje, ali ni to nije zasad pokazalo rezultate.

2. Ima li itko među vama čiji je pas isto imao diskus herniju, nije hodao neko vrijeme i prohodao kad su mu se živci oporavili?

Hvala!
Pretzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:50   #30
Koliko je golden star? Možda se to može operirati, jasno ako si to u mogućnosti i voljan platiti.

Ako ne bude nikako htio mokriti, morat će mu staviti kateter. Ili pumpicu, ne sjećam se više točno što su stavljali frendičinoj pesici. U svakom slučaju, znam da postoje dvije vrste toga - jednokratna i višekratna varijanta pa svakako to uzmi u obzir kad se raspituješ.

Ne znam što je dobio od lijekova, ali svakako će mu pomoći za problematični živac, a neće škoditi - vitamin B. Najbolje je rješenje Neurobion, ali ako ga nemaš, može i Plivit B.

Toliko znam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:37   #31
mom psu su dijagnosticirali herniju diska prije 2-3 godine. isli smo i kod dr. matka u sloveniju na ct. on nam je propisao lijek gabapentin i to joj je pomoglo u oporavku zivaca. prije toga je bila lijecena sa kortikosteroidima ali su oni pomagali kratko vrijeme. od tada je dosta pazimo u setnji/igri i nije na srecu imala vise problema.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:17   #32
I ja imam shih tzua sa problemima s kraljeznicom.
U vise navrata je imao epizode od par dana bolne ukocenosti i teskog kretanja. Nikada do sada nije dolazilo do oduzetosti. Kako su te epizode sve ucestalije, a pas ima nepune cetiri godine, pocela sam razmisljati o operativnom lijecenju.
Mislim si da bi operaciju bolje podnio dok je mladjahan i dok jos problemi nisu eskalirali do oduzetosti zadnjeg dijela.
Od zadnjeg puta je jos uvijek na 40dnevnoj kuri cosequina, kua jos nije gotova, a epizoda se danas ponavlja.
Zanima me, ako je netko isao na operaciju, kolika je otprilike uspjesnost i o kojim se ciframa radi. Svi pricaju da je skupo, ali ne znam koliko skupo. Prodat cu auto ili dignuti novi kredit ako treba.
Njegovo stanje je nasljedno, njegov tata je sa pet godina paraliziran, pa bi mi mozda bolje bilo da to rijesim dok ne eskalira.
__________________
...our core similarities are far deeper than our surface differences...
http://www.befairbevegan.com/
malahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:36   #33
Jedan članak o artritisu kod pasa.
Posebno mi je zanimljivo odo što piše o vođenju pasa sa ogrlicama oko vrata. Ljudi znaju tako grubo trzati životinje, a to nije dobro.

http://pasonja.com/artritis/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:13   #34
Kako su se ponasali vasi psi,koje simptome su imali kad su imali problem sa kicmom?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:48   #35
Prethodnik je izbjegavao skakati na kauc sto je nekad cinio stalno, kod polukruznih stepenica je obicno stao na sredini i nije htio dalje (boljelo ga kad se trebao sfrkati) te mu se nakon setnje tresle zadnje noge.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 17:38   #36
O pekicu je rijec jelda? Oni su skloni tome da
Znaci isto mu tresle noge?bas to me brine
Moju pred 10ak dana ulovilo prvi put cim ju dotakla na lijevu stranu onaj dio izmedju prednjih i zadnjih nogu bi zacvilila,to trajalo nekih 2 dana i proslu,kad ono prekjucer opet,stavljam joj oprsnicu ona zavristi,cjeli dan nije bila od volje,jucer opet ujutro isto ,izasli van obavi nabrzinu,a kad treba kakat onda se mjesti boli ju taj polozaj,i samo je trazila leci usred setnje,kad zastane noga zadnja lijeva joj onako trese,podrhtava
Po kuci ima spusten rep samo spava,ali mi pojede normalno
Tako jucer bila do veta pipao ju cijelu,natezo noge ni a nije rekla cudila sam se a doma cim ju taknem ili kad ju nosim po stepenicama za van zacvili
Kaze vet da od straha kod njih na stolu sami sebe anesteziraju,a tresla je ko siba,cjeli stol mrdala
Dobila je injekciju i tablete 2 puta na dan kroz tjedan dana pa kontrola
Ona inace ne skace na krevet,kauc od nikada, po stepenicama ju nosim oduvijek jer imamo skoro 60 stepenica do stana a visoke su dosta,jedino di je mogla zeznut kicmu je u igri sa psima ,ta ne bira jel to pas njene velicine ili njem.ovcar i sl.
Rekao nam 7 dana barem ne igranje,odmaranje
Sad me zanima svako koliko ih to zna ulovit? Nama je to prvi put,ona navrsila sad godinu i pol cini mi se premlada za tako nesto
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:35   #37
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

Kod mog su to bile trajne staracke promjene vidljive i na RTG.
Analgetici, posteda i bio je OK do kraja - ulovilo ga s 12 godina, nikad prije.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:01   #38
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kod mog su to bile trajne staracke promjene vidljive i na RTG.
Analgetici, posteda i bio je OK do kraja - ulovilo ga s 12 godina, nikad prije.
Vidis ti... a meni vet jucer kaze posto sam se cudila da je nju tako mladu ulovilo da to obicno i lovi mlade pse tamo do cca 7god da iza toga puno rjedje,jer da se kao neki kicmeni most razvija i dolazi do toga
nakon koliko je tvom znalo biti bolje?mojoj danas drugi dan od injekcije i tableta jos gore je
sad se vratili iz vana jedva je hodala .rep podvijen,pogrbljena sva u grcu stenje dok ju nosim za poludit
Sta ne bi trebalo ici na bolje vec?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:47   #39
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Vidis ti... a meni vet jucer kaze posto sam se cudila da je nju tako mladu ulovilo da to obicno i lovi mlade pse tamo do cca 7god da iza toga puno rjedje,jer da se kao neki kicmeni most razvija i dolazi do toga
nakon koliko je tvom znalo biti bolje?mojoj danas drugi dan od injekcije i tableta jos gore je
sad se vratili iz vana jedva je hodala .rep podvijen,pogrbljena sva u grcu stenje dok ju nosim za poludit
Sta ne bi trebalo ici na bolje vec?

Obrisao iz memorije. Ista prica kao i s ljudima sto ima veze s forsiranjem i promjenama vremena. Tjednima dobar, a onda se vrate iz kisovite setnje i ovom jadniku se zadnji kraj trese da mu zubi cvokocu. Zanimljivo da je jedino ta tresnja bila jedini indikator boli, nikakvo cviljenje ili apatija.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:17   #40
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Tako jucer bila do veta pipao ju cijelu,natezo noge ni a nije rekla cudila sam se a doma cim ju taknem ili kad ju nosim po stepenicama za van zacvili
Kaze vet da od straha kod njih na stolu sami sebe anesteziraju,a tresla je ko siba,cjeli stol mrdala
Dobila je injekciju i tablete 2 puta na dan kroz tjedan dana pa kontrola
Ne bi li onda bilo uputno napraviti RTG? Ako opipavanjem nije uspio ništa dijagnosticirati, a propisao je terapiju, pretpostavljam, protiv bolova - dok ne napišeš koje su tablete, ne mogu biti sigurna, može joj biti samo gore.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.