Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2008., 22:34   #21
i ja sam na e-zabi i kad sam plaćala drugoj osobi nisam trebala taj poziv na broj popuniti... to čak i u uputama tako piše...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 11:34   #22
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
eto, da ne otvaram novu temu.

dakle, moram nekome nešto uplatiti na tekući račun zagrebačke banke.
jedino što neznam je šta upisati pod poziv na broj?
ima dvije kućice. šta upisat u prvu, a šta u drugu? frendica mi veli da u drugu napišem opet broj tekućeg te osobe...
a u prvu?

eto, inače samo račune plaćam preko Zabe i nisam nikada prije fizičkoj osobi uplaćivala tako da nemam pojma.

hvala.
Dobro ti veli frendica, u poziv na broj odobrenja upisuje se broj tekućeg računa primatelja, a u polje model - 17
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 20:16   #23
Iznimno, za prijenose na račune unutar Zagrebačke banke nije potrebno unositi poziv na broj (npr. dovoljno je unijeti broj računa 2360000-3212345678 kada uplaćujete na nečiji tekući račun u Zagrebačkoj banci ili kada uplaćujete ratu za kredit upisujete 2360000-712345678).

ovo je s uputa za e-zabu

a ja sam plaćala nekome u pbz, isto s e-zabe, nisam napisala nikakav poziv na broj i sve je normalno prošlo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:36   #24
Da li na e-zabi ima neka varijanta plaćanja gdje mogu platiti s datumom koji je na računu označen kao datum dospijeća (kao na m-zabi)?
Tak da danas sve poklikam, a račun se plati za tjedan dana?
Burke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:20   #25
Nije baš da idealno paše u ovaj topic ali..... večeras gledam stanje na zabi net bankingu i promet računa i vidim da mi je danas naplaćeno izadavnje čekovnog blanketa ( 1 komad - 5 kn). Problem je jedino u tom što nisam bila u banci niti digla ikakav ček. Bila sam prije tjedan dana i dobila 7 čekova za koje je odmah isti dan skinuto 35 kn naknade (bezobrazna cifra by the way). Otkud sad ovo????Ima li netko neki pametan savjet???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 07:45   #26
@kikabela, u prvu poslovnicu i predaj reklamaciju. u poslovnici ti neće odmah moći odgovoriti ali će proslijediti to na one koji će moći
ili je došlo do nekakve greške, pa će ti izvršiti povrat ili su ti jedan ček naknadno knjižili, pa ćeš saznati bar zašto
baš piše izdavanje čekova?? jer Zaba ima još naknada u iznosu 5,00 kn
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:29   #27
Bila sam! Prvo otišla na Trg, mačka tipkala, printala, gledala, zaokruživala, šutila ko riba skoro sam po...... jer neznam kaj radi i kaj se događa. Onda reče da je ček doista izdan jučer u mojoj matičnoj banci i nek odem tamo. Ja se smrzla, oitšla tamo, tamo ista pjesma, čak došao i šef poslovnice i onda na kraju spas. Jedan ček koji je zadnji došao na naplatu dan ranije nije bio naplaćen i to je bilo to. Eto na sreću ništa ozbiljno, iako moram priznati da sam se smrzla!!!!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 09:28   #28
Baš sam se mislio izderati na e-zabu - pokušavam se prijaviti, ali se stranica na kojoj moram upisati podatke s tokena ne otvara. I tako jedno 10 minuta.

A tada se sve razjasnilo - radili su facelifting i to generalni, pa valjda nešto mrdaju po njoj. A nisu me obavijestili. Pomislio sam u prvom trenutku da uopće nisam na Zabi.

Idem sad vidjeti jesu li nešto pomrdali unutra.
Burke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 21:39   #29
je ... danas mm u nekoliko navrata plaćao račune jer ga je stalno izbacivalo ... evo ja sad probala i dobila:

NEUSPJEŠNA AUTENTIFIKACIJA

Poruka e-zaba 1
Objašnjenje
Zahtjev nije moguće izvršiti. Ukoliko imate više certifikata provjerite koristite li odgovarajući.


a samo sam kliknula na ULAZ ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 23:06   #30
Nova e-zaba

Sada radi. Novi dizajn mi je koma. Nepregledno, jednolično i jadno. Fali strukture. Navigacija u banani; klikaj i klikaj da se nešto otvori. Toliko me se negativno dojmilo da sam čak poslao mail njihovom webmasteru. Imam dojam da redizajn na našim webovima gotovo u pravilu znači i smanjen usability.
Orson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 19:50   #31
Ja vidjela da ima nova e-zaba i baš se poveselila... danas kad sam ušla,ostala sam razočarana
To silno kliktanje, ne vidi se točno gdje je što...Ma trebali su ostaviti što sličnije onom prije, samo malo srediti izgled

Baš sam razočarana
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:30   #32
Užas mi je nova stranica

edit: Mislim na net banking
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 20:32   #33
Meni su samu web stranicu super redizajnirali...ali ovo je koma ne znam zašto takve razlike...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 23:07   #34
danas pokušavam napraviti konverziju kuna u eure i ne ide.
Zašto bloka, a sve je u redu?
Imam novac, upišem sve što treba.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 13:50   #35
Imam jedno pitanje - želim uplatiti novce za jednu bolesnu curicu... što pišem pod poziv na broj? One prve dvije znamenke? 01? 99?
Nisam toliko upućena, molim za pomoć
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 17:16   #36
ako je uplata na žiro račun ili tekući (oboje građana), onda u model ne pišeš ništa a pod poziv na broj onaj broj 31 ili 32....
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 22:20   #37
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje - želim uplatiti novce za jednu bolesnu curicu... što pišem pod poziv na broj? One prve dvije znamenke? 01? 99?
Nisam toliko upućena, molim za pomoć
Možeš pokušati i sa 00 model, 123 poziv na broj. ja uvijek tako radim kad šaljem na privatne račune građana i bude ok uvijek.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 22:23   #38
Ostavila sam model prazno, a u poziv na broj napisala što su oni rekli, i prošlo je
Pokušala sam na netu naći što razni modeli znače, ali nigdje nema
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:25   #39
help
nisam se bas snašao ali bi preko tog tokena trebao uplatit lovu frendu na tekuci od pbza... placao sam racune, i to, ali nikada na racun druge banke.. dakle samo unutar zabe... pa me sad zanima..
pod broj racuna primatelja, prvo ide broj banke XXXXXXX a onda tekuci frenda... sto bi ovako izgledalo za pbz ako se ne varam...
234009-XXXXXXXXXX ( gdje je prvi broj , broj banke pbz-a u ovom slucaju , a drugi broj, broj tekuceg ? )

pod model valjda ne upisujem nista

adresu i svrhu kao i iznos popunim..
poziv na broj odobrenja ostavljam prazan koliko sam svatio ?


usput, ako sad uplatim online, koliko treba vremenski da lova sjedne na racun ?

puno hvala... i budite brzi
Doomach777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:37   #40
Quote:
Doomach777 kaže: Pogledaj post
234009-XXXXXXXXXX ( gdje je prvi broj , broj banke pbz-a u ovom slucaju , a drugi broj, broj tekuceg ? )
Točno, ide broj banke. E sad jel to taj broj, valjda je, ne znam nisam provjeravao Mislim da i sama Zaba kod plaćanja računa ima opciju da taj broj možeš izabrat iz padajućeg uzbornika umjesto da ga upisuješ ručno...

Quote:
Doomach777 kaže: Pogledaj post
usput, ako sad uplatim online, koliko treba vremenski da lova sjedne na racun ?

puno hvala... i budite brzi
U praksi obično dođe u manje od 10-ak minuta, testirano bezbroj puta...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.