Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 09:44   #41
Mozes mi objasniti sta je taj zepper?
Nisam jos cula za to...
Mozda i gdje ga nabaviti?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:47   #42
Zapper..
Greska u pisanju,,,..]
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:54   #43
[nasla sam na alternativa-za-vas
sve o zapperu,
neki forumas pise da to nema veze s vezom,jer...
Ja imam kod kuce mali biorezonantni uredjaj koji povremeno koristim.
Da li mislis da mi je to dovoljno,tj da ne idem u nove investicije?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:24   #44
Gljivice ti mogu biti i od pretjerane kiselosti organizma...proguglaj malo po netu koje namirnice izazivaju kiselu reakciju i pokušaj ih neko vrijeme izbjegavati kako bi ti se uspostavila lužnatost u tijelu. Ujedno, gljivice vole B-vitamin, pa ako kojim sl. piješ pivski kvasac ili B-kompleks i to može biti uzrok.
Što se tiče anemije, ako se pravilno hraniš (znači kombiniran unos namirnica koje njime obiluju, ne mislim na meso) i ipak ti je željezo nisko, onda bi trebalo provjeriti da nije problem u apsorbaciji te pregled debelog crijeva (da se vidi da ne gubiš tu negdje), e sad ne znam detalje oko tih pregleda jer nije moje iskustvo nego moje sestričen.

Inače ja ne jedem previše slatko, zapravo skoro uopće, ali ako nekad ipak pojačam, odmah mi gljivice krenu..
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:55   #45
Ja inace,obozavam slatko!ali se suzdrzavam.Ima oko mjesec dana da ne jedem ni slatko ni kruh,ni brasno,med,marmeladu,kekse...ma nista!
I mogu rec da niti vise ne razmisljam o slatkisima ili kruhu.
Anemicna sam od djetinjstva.i ja sam rekla doktorici da mi je sumljivo zasto ne apsorbiram zeljezo,da bi bilo dobro napraviti neke pretrage...samo ona kao da oglusi kad tako nesto spomenem-valjda zbog restrikcija u zdravstvu izbjegavaju sve moguce analize
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:10   #46
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ja inace,obozavam slatko!ali se suzdrzavam.Ima oko mjesec dana da ne jedem ni slatko ni kruh,ni brasno,med,marmeladu,kekse...ma nista!
I mogu rec da niti vise ne razmisljam o slatkisima ili kruhu.
Anemicna sam od djetinjstva.i ja sam rekla doktorici da mi je sumljivo zasto ne apsorbiram zeljezo,da bi bilo dobro napraviti neke pretrage...samo ona kao da oglusi kad tako nesto spomenem-valjda zbog restrikcija u zdravstvu izbjegavaju sve moguce analize
Pa nije stvar u restrikcijama. Ona bi te morala poslati negdje gdje ti želiš ići. A to je gastroenterologu da ti procijeni stanje želuca i crijeva.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 15:55   #47
zapper (search ultimate zapper), je najbolja investicija u moje zdravlje dosad. Ni ja ni moja familija, od kad ga imamo nismo bili bolesni duže od 1 dan. No treba se zappirati pri prvom simptomu, a ne čekati da se razvije, jer tada bukne još jače, ali se smiri i ne ponavlja se. Nakon kure 3 tjedna+ 1 tjedan pauze + 3 tjedna, koristim ga samo pri prvom simptomu prehlade, kašlja, herpesa, bilo čega i sutradan - ništa. Koža je napetija, vlažnija, bez prištića, podočnjaci nisu više tamni... da ne nabrajam
Tko kaže da ne valja, ili nije probao ili ima loš. Ultimate zapper is the best!!!
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:46   #48
Utisana,


Hvala ti na opisu simptoma Candide, ko da sam ja opisana. Nije mi palo na pamet da bi se svi ti simptomi mogli staviti u hrpu i imati samo jedan uzrok.
Pogotovo kasalj i zacepljeni nos nikad ne bih povezala sa Candidom. A niti moji lijecnici koji su u zadnjih 20 godina dolazili sa raznim dijagnozama u vezi s tim, ali nisu bili uspjesni u lijecenju. Sad ce biti lakse kad znam o cemu se radi.
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:56   #49
Da,dobro je to sto znamo sta nas muci!
Ali mogu ti reci da lijecenje nije nimalo jednostavno!!kao sto vidis po svim postovima.
Mene nervira sto standardna medicina na kandidu(ili bar moja doktorica)gleda kao na neku malu smetnjicu...nista strasno...
ja se vec godinu dana gnjavim sa kandidom i nikako da dodjem na svoje...

Pitanje za kolegu Egzorcista i Mow-a i ostale...
Sad su mi prepisali diflucan 50-7 dana i 2 tube rojazol gela.
Da li ima uopce smisla da gutam te kemikalije ili da uzmem samo cajeve za ciscenje jetre i bubrega,cesnjak ,propolis i homeopatski lijek?
Ili da kombiniram jedno i drugo?

Jos nisam uspjela nabaviti knjigu o alergiji...
Pa dok je ne nabavim bih ipak nesto pokusala od gore navedenog..??
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 03:57   #50
Ja iskreno mislim da nema. Ne znam koliko si uzimala diflucana dosad, ali ako nije pomoglo, niti neće. jedni kazu da treba 40 dana, drugi da je to ludost i smrt za jetru, i da je dosta 7 dana, ako ne pomogne, onda mozda treba traziti uzrok. Ozbiljno, probaj si nabaviti zapper, nije skup a mozda ti stvarno pomogne. Ja sam uvjeren da kroz mjesec dana svakodnevnog zappiranja, nećeš imati problema. Kombiniraj s čajevima, u krajnjem slučaju i diflucan će bolje djelovati. Gljivice treba izgladniti, NO: šećer, fruktoza, kvasac, alkohol, citrusi, ocat, mlječni proizvodi. Puno C vitamina, L lysin, tablete s acidophil bakterijama i ekstremna dijeta 40 dana + ako si extra extreme, svaki dan diflucan. No ponavljam ti, gljivice nisu tvoj problem, ako i jesu, nisu glavni, nešto ih provocira.
tu imaš link sa starog foruma, gdje je ta tema premljevena 1000 puta. svaka druga zena koju znam ima stalno problem s gljivicama, zar to nije malo čudno. Herpes izgleda skoro isto, svrbi i boli skoro isto, i kroničan je
https://www.forum.hr/archive/index.php/t-93973.html
Također izaziva alergije i dermatitise, kojima nitko ne zna uzrok...


p.s. ako vjeruješ medicini i farmaciji onda bi ti nakon 7 dana trbalo biti dosta diflucana. sistemska kandidijaza je mnogo gora i opasnija bolest, od koje se umire (medicinsko objašnjenje)
ako ne vjeruješ, onda nisu gljivice uzrok i uzalud se mučiš liječiti ih, no 40 dana ove diete, je dobro i za herpes, tako da ništa ne gubiš
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 09:30   #51
[Ma vise nista ne znam...
Vidim da se stvari ne popravljaju..
Pitala jucer doktoricu da napravim nalaz na herpes,ona -ma nema ti herpesa...
Morati cu sama platiti.

Napravit cu dijetu,vec i jesam na dijeti.
Osim secera ne jedem ni mljecne proizvode-samo tu i tamo uzmem malo voca da se osvjezim,stvarno mi fali.
a izbacit cu i to!
Samo mi reci,pliz,koja je cijena zeppera?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 10:08   #52
Ja sam ga naručio iz SAD-a, ali ako imaš nekog elektroničara, moze ti ga napraviti, dijelovi su oko 150kn, a gotov zapper oko 400-500, pa sve do 2800. Ima raznih, ja imam ultimate zapper i on je malo bolji, ali svi rade ok. Većina mojih prijatelja ga ima. Trave mozes kupiti u obliku čaja u biljnim ljekarnama ili kod travara ili ih sama naberi. Gospina trava raste svugdje, a ni ostalo nije problem.
Doktori su vrlo čudni po pitanju tih gljivica ili herpesa. Imam doktore u familiji i znam
da su beskorisni u slučaju nekog "neozbiljnog" problema. Kirurgija - ok, dijagnostika i ostalo -nemaju pojma. Smatram ih managerima farmacutskih tvrtki.
Eto neću vas više "tlačiti" s mojom teorijom, ali problem gljivica sam doktorirao i kazem ti, to nije glavni problem. U ovoj borbi ste sami, koliko si sami pomognete, toliko ćete biti zdravi. Istrazujte, ponudio sam vam jednu teoriju problema, pa odlučite.
Pozdrav
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 12:11   #53
Quote:
[.
Eto neću vas više "tlačiti" s mojom teorijom, ali problem gljivica sam doktorirao i kazem ti, to nije glavni problem. U ovoj borbi ste sami, koliko si sami pomognete, toliko ćete biti zdravi. Istrazujte, ponudio sam vam jednu teoriju problema, pa odlučite.
Pozdrav
[/QUOTE]

Hej,nemoj nas napustati.
Tvoje je znanje dragocijeno.
Rado procitam sve sto predlozis!!
Koja #tlaka#?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:07   #54
By the way, jesi li provjerila šećer u krvi?
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 13:32   #55
Da,secer mi je normalan.
Sve o.k.

Mene je zeznula anemija-od nje mi je oslabio imunitet i razvile se gljivice..koje su dosadne kooo....

.(a sada moguc i herpes..)
Ali,evo na dijeti sam..Jedem samo povce koje inace nikako ne volim i zitarice i meso
Kad vidim voce na stolu...uf!Bas bi ga smazala..ali necu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:02   #56
Izvjestaj
Uzimala diflucan 50,rojazol gel i...sve po starom.Ovo je bio posljednji pokusaj sto se tice standardne medicine-ne pomaze.
u medjuvremenu sam na dijeti i VRLO VAZNO-pocela sam citati knjigu Alergije-prikrivena bolest!
Sad mi je sve puno jasnije,ali dosla sam tek na pola.Kad je procitam cijelu,napisati cu osnovne ideje.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 20:51   #57
Hello utisana, predlažem da jedeš maksimalno moguće, kvinoju (quinoa). Zapravo, neka ti to bude dijeta u kombinaciji s povrćem. Ima je za kupiti u merkatoru ili bio prodavaonicama, a što je to pogledaj na: http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Pogledaj sastav sa strane na 100 g 37% željeza RDA, između ostalog.
od kad sam probao, ne jedem više rižu!
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:04   #58
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Hello utisana, predlažem da jedeš maksimalno moguće, kvinoju (quinoa). Zapravo, neka ti to bude dijeta u kombinaciji s povrćem. Ima je za kupiti u merkatoru ili bio prodavaonicama, a što je to pogledaj na: http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Pogledaj sastav sa strane na 100 g 37% željeza RDA, između ostalog.
od kad sam probao, ne jedem više rižu!
utisana, ako ćeš jesti quinou, vrlo je važno da je dobro ispere, sve dok voda ne bude čista. Naime, quinoa, njezine sjemenke, presvučene su spojevima koji se zovu saponini. U doticaju s vodom, oni stvaraju pjenušavu sapunastu smolu koja utječe na okus.
Slažem se oko sastava, količina željeza u quinoi je velika, oko pet puta veća od one u integralnoj riži.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:25   #59
Hvala vam obojci.
Mow,posto tebe interesira prehrana,baci oko na ovu knjigu o Alergijama,vrlo je interesantna..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 19:28   #60
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala vam obojci.
Mow,posto tebe interesira prehrana,baci oko na ovu knjigu o Alergijama,vrlo je interesantna..
Hvala, evo naručio sam knjigu. Koliko shvaćam, ima dosta nutricionističkih informacija, posebno o interakcijama među hranom i učinku na tijelo, jel da?
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.