Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 16:41   #4521
kakve su vam Lindynette 20? dobila prvu kontracepciju pa me zanima(znam da ima tema zasebno, čitati ću kasnije). kako djeluje, mislim osim same zaštite?da li ima efekta na pretjeranu dlakavost, ili je preblago za to?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 04:19   #4522
glupo pitanje; što se tiče sto postotne zaštite(pa, skoro sto postotne), što zapravo znači da se pilula treba uzimati svaki dan u isto vrijeme?da li to znači tipa svaki dan oko 5(pa i do sat vremena kasnije), ili mora biti točno u 5 svaki dan?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:52   #4523
"Oko 5 sati" sat dva ako fulas nikakav problem...
alaslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:05   #4524
Ima li koja od vas iskustva s pomicanjem menstruacije tjedana dana unaprijed?
Htjela bi da mi dođe tjedan dana kasnije nego inače jer će mi se ovako poklopiti taman i u 6. i u 8. mjesecu da dođe kad ne treba.
Čitala sam malo upute, i mislim da bi ovako trebalo biti ok, ali da mi ipak još netko potvrdi.
Mogu li nakon ove kutije samo nastaviti piti još tjedan dana i onda napraviti pauzu nakon koje krećem s novom cijelom kutijom?
Treba li gdje u tom periodu dodatna zaštita?
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 11:39   #4525
Mislim da je dovoljno da nakon ove kutije preskočiš pauzu i odmah kreneš s novom. I, koliko znam, onda ti ne treba dodatna zaštita jer si cijelo vrjieme na pilulama.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:08   #4526
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Mislim da je dovoljno da nakon ove kutije preskočiš pauzu i odmah kreneš s novom. I, koliko znam, onda ti ne treba dodatna zaštita jer si cijelo vrjieme na pilulama.
Razmišljala sam o tome, ali onda će mi menga doći idući mjesec (nakon nove kutije) tjedan dana ranije nego što bi ovako, a to mi ne odgovara jer će mi se ipak poklopiti na neke termine kad mi ne odgovara.
Zato bi radije pomaknula nekako, ako je izvedivo, da ju dobijem tjedan dana kasnije nego inače
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 01:23   #4527
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Mogu li nakon ove kutije samo nastaviti piti još tjedan dana i onda napraviti pauzu nakon koje krećem s novom cijelom kutijom?
ovo znači da ćeš jedan blister u kojem je ostalo 14 pilula jednostavno ''baciti''?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 02:16   #4528
Quote:
Gracie kaže: Pogledaj post
Bok,
imam problema s policističnim jajnicima te u tu svrhu pijem kontracepcijske pilule Logest. Sad, meni je prvenstveno bilo važno da mi se lice očisti jer s tim muku mučim već neko vrijeme. Ali eto me na 4. kutiji i stanje nije posebno poboljšano, na 3. su mi buknule grozne akne po licu kakve ne pamtim kad sam imala, sada se to smirilo, ali ne znam što da očekujem, bojim se da se ne dogodi i na ovoj. Je li to prema vama još neko normalno vrijeme za "navikavanje" na pilule ili bih dosad već trebala vidjeti nekakav napredak? Pila sam prije koju godinu Belaru i očistilo mi se lice u tako nekom periodu od 3-4 mj., no nisam imala ovakvih epizoda s aknama kao sada. Bi li na mome mjestu tražile ginekologa da se prebacite na neke druge pilule?
Kad sam počela s Logestom, meni je nakon možda 2 tjedna buknula hrpa potkožnih upaljenih akni po leđima, dekolteu i području vilice i brade, u životu ih nisam imala toliko. Popravilo se nakon druge kutije i ten mi je bio super, sve se očistilo.
Imala sam nedavno pogoršanje (nakon cca godine dana), srećom nije bilo toliko strašno i otišlo je nakon jedne kutije. Ja bi na tvojem mjestu pričekala još kutiju-dvije pa da vidim kako će stanje bit.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 08:33   #4529
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ovo znači da ćeš jedan blister u kojem je ostalo 14 pilula jednostavno ''baciti''?
Pa neću odmah baciti. Nek stoje za rezervu još koji mjesec, ionako sam nekad u gužvi pa se zadnji čas sjetim da moram po novi recept pa možda još dobro dođu.
Al i da ih bacim, kaj sad
Zanima me samo jel se smije tako pomicati da nakon cijele kutije popijem još samo za jedan tjedan i onda radim pauzu i može li to utjecati na zaštitu.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 09:08   #4530
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam o tome, ali onda će mi menga doći idući mjesec (nakon nove kutije) tjedan dana ranije nego što bi ovako, a to mi ne odgovara jer će mi se ipak poklopiti na neke termine kad mi ne odgovara.
Zato bi radije pomaknula nekako, ako je izvedivo, da ju dobijem tjedan dana kasnije nego inače
Ajme, sori. Krivo sam pročitala, mislila sam da želiš da ti dođe tjedan danas ranije.

Jedino što mi pada na pamet je da tjedan dana produžiš pauzu...
Al' ne znam koliko je to pametno (i tad bi ti trebala dodatna zaštita). Možda da pitaš ginekologa?
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:48   #4531
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Ajme, sori. Krivo sam pročitala, mislila sam da želiš da ti dođe tjedan danas ranije.

Jedino što mi pada na pamet je da tjedan dana produžiš pauzu...
Al' ne znam koliko je to pametno (i tad bi ti trebala dodatna zaštita). Možda da pitaš ginekologa?
Uf, mislim da produživanje pauze nije baš dobra ideja...
Izgulala sam još malo, izgleda da bi trebalo biti ok tako da samo pijem jedan tjedan duže i onda radim pauzu.
Jedino što spominju da može doći do spotinga idućih mjesec dva, kad je menga pomaknuta, ali uglavnom to pišu ako se pomiče za dva tjedna ili ako se nastavi piti još jedna kutija bez prekida.
Nadam se da ću se provući bez toga budući da bi micala samo za tjedan dana.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 12:34   #4532
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Pa neću odmah baciti. Nek stoje za rezervu još koji mjesec, ionako sam nekad u gužvi pa se zadnji čas sjetim da moram po novi recept pa možda još dobro dođu.
Al i da ih bacim, kaj sad
ma sve ok, samo me zanimalo
tako bi i ja napravila, ne bi odmah letile u koš.
a i da lete, kao što kažeš, uopće nevažno.

produžavanje pauze na dva tjedna mislim da ne smjela raditi bez korištenja dodatne zaštite, jer je to ustvari kašnjenje s blisterom tjedan dana.
napravi samo kako si i mislila.
i da, koliko sam ja upućena, spoting se prvenstveno dešava kad se preskoči pauza (makar ga i ne mora biti).
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:53   #4533
Mislim da spoting spominju kao moguću nuspojavu kod bilo kakvog petljanja s uzimanjem pilula. Ak' sam dobro proučila upute. Iako ga, naravno, ne mora uopće biti.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 13:21   #4534
Unhappy Kontracepcija i debljanje

Lijep pozdrav.


Ovako zadnjih 11 mjeseci pijem Lindynette, a inace uvijek sam bila mrsava, pila sam tokom djetinjstva cesto razne antibiotike i lijekove zbog ceste e.coli i raznih upala mjehura koje me prate jos dan danas ali se lakse nositi s time, evo sada cu napuniti 20 godina i imam jedva 50-51 kg na svojih 167 cm visine, pila sam B kompleks i Imunosal tablete i uspjela sam u 5 mjeseci od 45kg doci na 50kg, a sad imam normalan apetit, jedem dovoljno i nikako mi se ne pomice kilaza od navedene, dal' da mozda mjenjam kontracepciju na neku jacu, jel mi moze ona pomoci?

Hvala svima.
Eva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 02:35   #4535
Zanima me uzima li itko Estal pilule? Naime gin. mi je prepisala iste nakon što sam godinu dana pila Yaz i nisam primjetila poboljšanje vezano uz rast dlačica. Pristala sam, iskreno mi je i odgovarala gotovo duplo niža cijena jer sam prestala raditi. Pijem ih već pola godine i isto ne vidim napredak u vezi sa spomenutim problemom. Koliko su mi se čudili po ljekarnama da nisu ni čuli za Estal, rijetko gdje nabavim bez naručivanja tj. ako imam sreće imaju po jednu kutiju. Na internet svako malo pogledam ima li ikakvih informacija osim uputa, spominje li netko igdje te pilule i ništa ne pronalazim. Imam osjećaj da sam jedina koja to uopće uzima. Mislim da ću se nakon što završim s trenutnim receptom vratiti opet na Yaz ili mi možete preporučiti neke a da su zbilja djelotvorene kod tih odvratnih dlačica po bradi jer me više izluđuje svakodnevno čupkanje. Iz tog sam razloga tražila gin. uputnicu za provjeru hormona, ali mi nije htjela dati jer ona ne vidi razloga što ću provjeravati kad je svejedno jedini lijek trčanje kozmetičaru+kontracepcijske pilule. Čak se plašim da iz tog razloga jednog dana neću moći imati djece, ali ona kaže da to nema nikakve veze jedno s drugim.
eufrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 07:16   #4536
Ima li itko iskustva sa Qlaria tabletama?
Ovo mi je prvi put da pijem ikakve horm.pilule pa bih rado cula iskustva konkretno sa ovim tabletama
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:02   #4537
Curke imam pitanje, da li je neka od vas imala pauzu ili eto prestala u neko vrijeme s hormonskom terapijom pa kasnije opat pocela s istim pilulama? Da li su vam te iste pilule koje su bile prije bez nuspojava nakon pauze nekako bile drugacije?

Ukratko, radi se o tome da sam pila hormone 3 godine, prvo Yaz (1,5 god i nisu mi odgovarale), zatim Cileste (1 mj pa su ga povukli s trzista) i na kraju Triquilar. Nikad nikakvi simptomi na Triquilaru (osim malo ispadanje kose jedno vrijeme, no to je brzo proslo). U nekom trenu sam ih odlucila prestat pit jer sam mislila da ce mi jajnici sad radit dobro i bez tih umjetnih hormona, a i 3 godine konstantno uzimanje hormona mi se cinilo previse. Tu je bila ta pauza od 4 mjeseca, kad mi se eto desilo da sam dobila neku cistu koja kad je pukla mi je raspuknula cijeli jajnik, pa sam imala unutarnje krvarenje i zavrsila hitno na operaciji jer sam eto skoro iskrvarila. Od tad sam opet na pilulama i ne smijem ih prestat pit sve dok ne budem zeljela ostati trudna...
Ugl. eto sad iako pijem iste pilule (Triquilar) nekak imam osjecaj da drugacije djeluju na mene. Povecan mi je apetit i tesko se kontroliram u zelji za hranom, posebno u PMSu, sto nije prije bilo slucaj. Sreca sto vjezbam pa eto nisam previse kila nabacila, ali svejedno nisam zadovoljna vise sama sa sobom. Dobila sam i neke ko pristice po tijelu koji eto nikako da se povuku. Cendrava sam gotovo stalno, pokaze mi se grbavi prst meni se place... Umorna sam i nista mi se ne da...
Ima li itko slicno iskustvo da su savrsene pilule nakon pauze postale drugacije? Da li ce to mozda prestati s vremenom? Ili to uopce nije do pilula vec je sve u mojoj glavi i povezani sa stresom? Jer nakon operacije su se samo nanizali dodatni stresovi, em mi je pao imunitet, pa je tu jos bila jaka bolest clana obitelji te je skoro doslo do smrti, zatim saobracajka, stres oko faksa jer mi jednostavno davanje ispita nije islo u zadnje vrijeme... I sve to unutar 4 mjeseca. Sad ja stvarno ne znam da li ove sve simptome imam radi pilula ili stresa. Molim vas misljenje ili savjet, te da li se to ikome dogodilo vezano za pilule
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:28   #4538
Meni se čini da bi to prije bilo od stresa (jer su ti prije odgovarale) ali uvijek možeš tražiti doktoricu da ti da druge.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 21:31   #4539
Quote:
eufrosine kaže: Pogledaj post
Zanima me uzima li itko Estal pilule? Naime gin. mi je prepisala iste nakon što sam godinu dana pila Yaz i nisam primjetila poboljšanje vezano uz rast dlačica. Pristala sam, iskreno mi je i odgovarala gotovo duplo niža cijena jer sam prestala raditi. Pijem ih već pola godine i isto ne vidim napredak u vezi sa spomenutim problemom. Koliko su mi se čudili po ljekarnama da nisu ni čuli za Estal, rijetko gdje nabavim bez naručivanja tj. ako imam sreće imaju po jednu kutiju. Na internet svako malo pogledam ima li ikakvih informacija osim uputa, spominje li netko igdje te pilule i ništa ne pronalazim. Imam osjećaj da sam jedina koja to uopće uzima. Mislim da ću se nakon što završim s trenutnim receptom vratiti opet na Yaz ili mi možete preporučiti neke a da su zbilja djelotvorene kod tih odvratnih dlačica po bradi jer me više izluđuje svakodnevno čupkanje. Iz tog sam razloga tražila gin. uputnicu za provjeru hormona, ali mi nije htjela dati jer ona ne vidi razloga što ću provjeravati kad je svejedno jedini lijek trčanje kozmetičaru+kontracepcijske pilule. Čak se plašim da iz tog razloga jednog dana neću moći imati djece, ali ona kaže da to nema nikakve veze jedno s drugim.
Nažalost, nisam nikad čula za te pilule. Ja sam svojevremeno pila Yasmin (ne zbog dlaka) - ali dok sam ih pila zbilja nisma ni znala da imam dlake na tijelu, a kad sam prestala - buknule su ko pognojene.
Ako je tvoja dlakavost baš strašna, mislim da su tu najjače Diane, a postoji i antiandrogeni lijekovi (tipa Androcur).
Jesi bila kod endokrinologa? Zna li se uzrok tvoje pojačane dlakavosti?
Nemoj se zadovoljiti tim odgovorom ginekologa, pa nećeš valjda doživotno piti pilule? Traži i inzistiraj na pretragama hormona. Samo tada ne smiješ biti na pilulama.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:11   #4540
cure vec tri godine uzimam yaz pilule i sad bi presla na neke druge malo jeftinije, ali ginekologica me uvjerava da su ove najbolje. Da li ima koja da je presla s Yaza na neke druge? Yaz pijem radi endometrioze.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.