Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2005., 16:48   #81
Drste se Tija
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 17:37   #82
Ma proci ce i kod nje

Tako i moja,posle dve nedelje(a imala je samo 5 meseci),i eno je proslo,sada mi je drago da smo i to otaljali

Pusa
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 09:37   #83
A joj!
Ajde da pregrmis dok si u djiru...
Drz se
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 10:44   #84
puno joj je lice
njeno prekrasno lišce porculanske puti
i ne da mi da ju mažem, sve razmaže rukicama


nema temp i odlične je volje
baš imam neku čudnu dicu, zašto ne leže kad su bolesni?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 14:51   #85
Markec mi bio već "veliki" kad je dobio koze..i prilično lagano smo ih odgulili...
Onak, frka prva dva-tri dana zbog visoke fibre, ali poslje je bilo ok, čak niti ožiljke nema...

Ali Korica je manjušna, ajd ti njoj objasni da smije ovo, ne smije ono, da leži (užas )...pak ti Tijić evo jedna trik kak sam ja susedovu curicu namamila da bu mirna dok je mažemo onim štapićem..

Posjela sam je pre veliki špigl, ja čučnula onak pored nje...i ona mi je govorila kojim redom da joj mažem koze...sad ovu, pa onu, pa sad koljeno, ajd sad uho, gle i ovu ovdje, pa onu ondje...i tak bi je cijelu nalarfala s tim puderom..

Eto, možda tebi pomogne

Pusa
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 15:33   #86
ma kakvi, premala je za to

thanks dea
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 08:34   #87
a kako ste vi kupali svoju dicu kad su imala koze?

Meni je dr rekao da ih kupam svaki drugi- treći dan u mlakoj vodi, bez šampona of kors.
A jučer je frendici drugi dr rekao neka kupa dite tri puta dnevno

vot d fak?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 08:47   #88
Kupala sam ga dva puta dnevno (ak sam ga mogla nagovoriti na to )

Uzela sam od susjede koja ima male klince onu dječju kadicu, plastičnu, i u vodu (normalne temperature) stavila malo hipermangana (kupiš u apoteci, a staviš tako malo da voda bude lagano roskasta). Razlog - pomaže isušivanju izašlih koza.

Ja poslušala savjet. Da li mu je zbog toga bilo bolje - ne znam jer nemam sa čime usporediti. Ali eto, da znaš kak sam ja to delala.

Nakon kupancije samo lagano prislonjen ručnik koji upije vodu sa tijela...pa onda mazanje koza sa puderom.....i onda bi bili tak znojni i znervirani da bi se mam mogli opet ići kupati
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 08:51   #89
ali ni meni a ni toj mojoj priji doktor nije spominjao hipermangan, samo čista mlaka voda. I tuširanje, ne točanje
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 08:56   #90
da, ni mi nismo koristili hipermangan, a bogami se nismo ni tochali. samo njezhno tushiranje, da se ne bi krastice odvojile jer onda ostaju ozhiljci.


a kosu nismo smjeli prati dok kraste nisu otpale.

moj je dobio kozice nakon upale pluca ~ zarazio se najvjerovatnije u ambulanti, jer smo dvaput dnevno dolazili a inekcije.


bilo je strashno...imao ih je i unutar kapka, na rubu prema bjeloochnici...a nakon toga je dobio bursitis u lijevom kuku.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:03   #91
Ja sam svoju kupala u otopini hipermangana. Ona se i onako obozava kupat pa joj nije tesko palo. Kao sto Dea kaze ne znam koliko joj je pomoglo ali joj je bija gust.
Kosu isto nismo prali. To je bio pakao Ona nema bas dugu kosu, malo ispod uha ali uzasno gustu i valovitu. Inace joj perem 2-3 puta tjedno jer se oznoji pa je svrbi. Sirotica, tako ju je svrbilo i peklo a nisam je mogla oprat. Rekla je da ako jos jedan put dobije koze da je mogu osisat kratko ala tata
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:04   #92
Quote:
magic kaže:
.a nakon toga je dobio bursitis u lijevom kuku.
što je to?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:07   #93
sad sam se sitila neceg, ne znam koliko ima veze ali sam primjetila da u Dalmaciji dr. preporucuju tusiranje a na kontinentu kupanje. Ima li to veze s tim da na moru ljudi obicno nemaju centralno pa da se dijete cim manje hladi?
Sad i meni to glupo zvuci ali
Sa kozicama se ne smije na hladno jel tako?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:08   #94
Bursitis je upala 'vrecice' (burse) u kojoj je tekucina koja sluzhi podmazivanju zgloba...to se zna dogoditi kod 'superinfekcija', valjda bakterije/virusi prodru unutra. Zahvaca velike zglobove - kuk,koljeno, rame, lakat i vrlo je neugodno i bolno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:47   #95
Jebeš mene površnu

Nisam ga točala onak zaistač, da se brčka u kadici, samo sam ga poljevala, onak s đezvom za kavu
Zagrabila bi iz te kadice vodu i polijevala ga.
Samo što sam ga polijevala i po kosici Nije mi nitko rekao da ne smijem po kosi. Vjerojatno zato jer je na par milimetara bio ošiškan tada

Najvažnije je bilo doooobro potapkati kožu ručnikom pazeći da se ne "potegne" preko krastica kako ih ne bi otkinula....pa pustiti da se skroz osuši, pa ga onda natrackati s onim puderom.

Operacija na sred sobe, tropski uvjeti, gijanje......

Ma vrit sve te boleštine, ne znaš više jel' je bolje da ih prebole kad su mićani, il' im je lakše kad malo poodrastu.
Evo moj upravo ima rubeolu
Nemam blage veze kako ju je dobio, od koga ju je dobio, a SVI klinci pod obavezno cijepljeni u prvom razredu škole

Tijič, ni ti lako...i dvoje ih je... i oboje malenih....
Ma znaš što, dok mi tu raspravljamo što i kako....prinčipesi je sve bolje i bolje, buš vidla
Nekad mi se čini da sve "uzima svoj tok" i tako i tako, taman se ja najboojemu dosjetila... Malac me otkanta i mogu se slikati
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 09:48   #96
Ja sam svog malog kupala u hipermanganu, kao sto netko kaze ne znam je li pomoglo ili nije, ali on se nije svrbio i bila mu je fora kupat se u rozoj vodi...
U svakom slucaju mislim da ne moze odmoc
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 12:59   #97
Hitno pitanje!!!!

Moram li namazati baš svaku kozu? Oće bit što onoj koju ne namažem?
Ona ih ima užasno puno , oko očiju, nosa usta..... ne uspjevam namazati one male oko očiju jer mi jako plače i migolji se.
Uspjevam namazati samo one na čelu i obrazima
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:01   #98
Tijo, mazanje sluzhi smo da ju manje svrbi. samo za to.


a efekt je ionako kratkotrajan.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:04   #99
hvala
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:06   #100
Quote:
Tija kaže:
Moram li namazati baš svaku kozu? Oće bit što onoj koju ne namažem?
Da, bude se naljutila i počela meketat.

Ajde Tijo, budi snažna, bude to prošlo, jebeš kozice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.