Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 16:48   #1
Loz ulje u autu -kazna je?...

Kolika je kazna kad te carina uhvati s loz uljem u autu?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:56   #2
Ako se ne varam 15 000+ kn kazne.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:23   #3
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam 15 000+ kn kazne.
i to ne može se izbjeći, znam ljude koji imaju vezetine svugde, iz svega se izvuku, ne plačaju ništa, ali za ovo su morali platiti. popizdili su.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2020., 08:47   #4
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
i to ne može se izbjeći, znam ljude koji imaju vezetine svugde, iz svega se izvuku, ne plačaju ništa, ali za ovo su morali platiti. popizdili su.
Znam nacionalnu manjinu koja vozi na ložu, koja u kabini vozila ima cijelo pleme i kad pitam cajkana kak to prolazi......"ma s njima nitko se neće zajebavati"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:56   #5
Hvala, ali ako moze itko linkat clanak taj i taj kazne od do? Na mobitelu sam pa mi je trazenje problem...
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:43   #6
Pogledaj Zakon o trošarinama. Ali to ti je džumbus, a ja nemam vremena i volje čitati.
Ukratko, ovisi. Imaš raznih prekršaja koje možeš počiniti da su vezani uz lož ulje u tanku. Ali kazne se kreću od 3.000kn do 100.000kn za fizičke osobe. Prosjek je 15-20.000 koliko čujem i čitam po novinama.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:09   #7
Prika mi je reka da ga je ta šala guštala 16 kilokuna. Ne virujen da je laga.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:41   #8
Mnoze volumen rezervoara s nekim koeficijentom (mislim da je 15x), na to naplate trosarinu, porez i sto vec ne, plus kazna...

Dizele dugo vozim, ne tankam lozu, ali nikada me nisu zaustavili...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:56   #9
Kazna je 9.000,00 kn, rekli da se moze zalit i da ce bit pola a onda u roku od par dana uplatis 50% kazne i to je to.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:11   #10
Hmmm....ima tome već pet godina pa mi sjećanje malo zarđalo...kazna kao kazna nije bila velika - nekih dvije tisuće kuna, dvije i pol, tako nekako. Dobili smo pismeno doma, i uplatnicu odmah, i sjećam se da smo sa olakšanjem otpuhnuli i iskomentirali - ma kaj su nas to plašili u rekla - kazala informacijama, nije to tak strašno.....otrežnjenje je slijedilo kroz tjedan dana - uslijedilo je još jedno rješenje i uplatnica sa dvanaest i pol tisuća.
Jedno je bila kazna,, a drugo nadomjestak štete po državni proračun koji smo mu nanjeli upotrebom lož ulja u rezervoaru auta.
Uplatili u državni proračun sveukupno 15 tk.

Riješili smo prokletstvo pohlepe korištenja lož ulja umjesto nafte kupnjom novog auta čiji motor ne podnosi takve kerefeke.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2020., 08:01   #11
Ma super.
Znači mjesecima sam bio u dugu banci i jednostavno nisam mogao više pa sam uzeo kredit da sve to poplacam i evo stiže pismo od ovih da provjeravaju gdje sam stavio 20 litara koje sam lani kupio.
Znači sigurno su vidjeli da imam love i evo žele mi ju uzeti za ništa a najgore je da sam kupio za traktor a kako to sad dokazat.
Ma nek se gone u 3.....
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2020., 10:35   #12
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Ma super.
Znači mjesecima sam bio u dugu banci i jednostavno nisam mogao više pa sam uzeo kredit da sve to poplacam i evo stiže pismo od ovih da provjeravaju gdje sam stavio 20 litara koje sam lani kupio.
Znači sigurno su vidjeli da imam love i evo žele mi ju uzeti za ništa a najgore je da sam kupio za traktor a kako to sad dokazat.
Ma nek se gone u 3.....
Sigurno nema veze s kreditom.
Ako te ulove s loz uljem u autu ili traktoru kaznit ce te imao ti novaca ili ne.
mostovoj is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2020., 10:54   #13
Quote:
mostovoj kaže: Pogledaj post
Sigurno nema veze s kreditom.
Ako te ulove s loz uljem u autu ili traktoru kaznit ce te imao ti novaca ili ne.
Opisi ulove.
Kupio sam jako malo,više toga nema a oni ne mogu provjeriti gdje je to potrošeno i ne mogu samo tako izjaviti da oni znaju da sam ja to potrošio neispravno.
Jel zabranjeno npr spaliti to gorivo?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 00:59   #14
moraju te uloviti sa prstima u pekmezu, inace moraju dokazati da si to napravio, 20 litara, vjerovatno se nece nitko s tim zajebavati.
willo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 01:40   #15
volio bi da se netko zainati od odvjetnika na ovo. malo se pozove na privatno vlasništvo, jer ja mogu ispišati se u svoj rezervar.
plus stare krame voze i na jestivo ulje, tako da ako i ima zakon o trošarinama na lož ulje, baš me zanima tko bi me mogao jebati ako vozim na jestivo ulje PRIVATNO vlasništvo.
privatno vlasništvo je svetinja i ja trpam u isto što ja hoću, ali da neka se barem netko zainati, ustavni sud pa da vidimo kako bi proglasili da ne smiješ u svoje vlasništvo trpati kolu ako hoćeš.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 08:03   #16
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
volio bi da se netko zainati od odvjetnika na ovo. malo se pozove na privatno vlasništvo, jer ja mogu ispišati se u svoj rezervar.
plus stare krame voze i na jestivo ulje, tako da ako i ima zakon o trošarinama na lož ulje, baš me zanima tko bi me mogao jebati ako vozim na jestivo ulje PRIVATNO vlasništvo.
privatno vlasništvo je svetinja i ja trpam u isto što ja hoću, ali da neka se barem netko zainati, ustavni sud pa da vidimo kako bi proglasili da ne smiješ u svoje vlasništvo trpati kolu ako hoćeš.
Ne bi to išlo baš tako.

U cijeni dizel goriva je i trošarina i cestarina. Ako vožiš vozilo po cesti, moraš poštivati zakone.
Ne samo plaćanje cestarine i trošarine, neg i sigurnosne i ekološke standarde.

Mnogo lakše bi uspjela tužba da se promjeni pravilnik u smislu da se lož-ulje smije koristiti za bilo koju namjenu, ako se ne koristi za pogon vozila po javnoj površini.
Primjerice, ako imam neregistrirani traktor kojim nikada i ne izlazim na cestu - zašto ga ne bih mogao ganjati na ložu? Ili dizelski agregat, motokultivator, čak i neregistirani automobil koji vozim samo po svom gruntu...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 08:25   #17
E, ne mEže!
Imaš utovarivač za pijesak na svom dvorištu i....najebo si sa ložom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 08:37   #18
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
E, ne mEže!
Imaš utovarivač za pijesak na svom dvorištu i....najebo si sa ložom!
Ako imaš tvrtku ili djelatnost... ako si privatna osoba, ne može ti netko samo tako doći i kontrolirati... zato ovi iz carine i šalju bedaste upite - da se ljudi sami zakopaju.

U konkretnom slučaju, sigurno bi se moglo dovesti u pitanje obaveza da se za tako nešto koristi baš dizel gorivo sa cestarinama u cijeni...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 21:49   #19
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Ako imaš tvrtku ili djelatnost... ako si privatna osoba, ne može ti netko samo tako doći i kontrolirati... zato ovi iz carine i šalju bedaste upite - da se ljudi sami zakopaju.

U konkretnom slučaju, sigurno bi se moglo dovesti u pitanje obaveza da se za tako nešto koristi baš dizel gorivo sa cestarinama u cijeni...
I koji bi bio najbolji sljed?
Dal je protuzakonito kupiti to gorivo i onda ga dati nekome tko ima pravo kupovati to za centralno grijanje?
Mi jesmo imali u planu raditi centralno ali se to odužilo jer smo najprije bili bez para,pa je došla zima te smo stavili klimu pa se doselila sestra sa djecom i došla korona i sada polako nastavljamo sa radovima,a što se tiče koje vjerojatno ćemo uzeti na drva a na početku smo mislili uzeti na naftu i drva.
Pretpostavljam da to njih ne bi bilo briga nego da mi uzmu lovu nažalost u takvoj državi živimo.
Pitam se zašto ovi na benzinskoj ne upozoravaju ljude da je ovo samo za centralno i da ako zlouporabi osoba to gorivo koje se provjerava idu ogromne plaće.
Dali su mi taj papir koji je tko zna gdje sada,potpisao sam,napisao svoje podatke misleći ne ne znajući zbog čega uopće drame.
A najsmješnije ili možda žalosnije je da sam mislio da je to baš gorivo za traktore,e sada dal je to moj otac samo tako zvao ili je koristio to za traktor ja nezz al ono on je umro tako da je to nebitno.
Poanta je da ja nisam htio državu prevariti i zanima me dal se može izbrisati iz tog registra dok ne budemo imali centralno.
Ja u svojem vlasništvu imam samo dio na kući.
Nemam auto,traktor,ništa e sad dal oni mogu provjeravati sva ta vozila koja imamo i ako nisu pod mojim imenom nezz.
Ne bih se čudio.

Rijetko radimo sa traktorom,ono par puta na godinu da posadimo,poberemo krumpire i tjt.
Stalno smo u dugovima i zamisli sada državu da mi prijeti sa tisućama kazne u opisanoj situaciji.
Možda pretjerujem,vidjet ćemo što će odgovoriti kada im pošaljem informacije. Al sigurno mi ne treba da mi ovi dolaze svako malo u neku sačekušu da mi provjeravaju na što vozim.
Također mi nije jasno zbog čega nekomercijalni poljoprivrednici nemaju pravo na plavi dizel.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 06:36   #20
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
I koji bi bio najbolji sljed?
Dal je protuzakonito kupiti to gorivo i onda ga dati nekome tko ima pravo kupovati to za centralno grijanje?
Mi jesmo imali u planu raditi centralno ali se to odužilo jer smo najprije bili bez para,pa je došla zima te smo stavili klimu pa se doselila sestra sa djecom i došla korona i sada polako nastavljamo sa radovima,a što se tiče koje vjerojatno ćemo uzeti na drva a na početku smo mislili uzeti na naftu i drva.
Pretpostavljam da to njih ne bi bilo briga nego da mi uzmu lovu nažalost u takvoj državi živimo.
Ma daj se smiri, čovječe.



Quote:
Pitam se zašto ovi na benzinskoj ne upozoravaju ljude da je ovo samo za centralno i da ako zlouporabi osoba to gorivo koje se provjerava idu ogromne plaće.
Zašto bi oni upozoravali?


Quote:
Dali su mi taj papir koji je tko zna gdje sada,potpisao sam,napisao svoje podatke misleći ne ne znajući zbog čega uopće drame.
A što na papiru piše točno? Da si kupio za centralno? Ili piše samo da si kupio ložu?
Jesi li sam ispunjavao pod 'namjena' - centralno grijanje?



Quote:
Nemam auto,traktor,ništa e sad dal oni mogu provjeravati sva ta vozila koja imamo i ako nisu pod mojim imenom nezz.
Ne bih se čudio.
Ma neće ti nitko dolaziti provjeravati ako si kupio 20 litara.
Poanta toga jest da vide ako netko svaki tjedan kupuje dva kanistera lože, i ljeti i zimi, a nema centralno...
Ali ako te lijepo pitaju, a ti bedak im sam napišeš da si točio u traktor...


Quote:
Možda pretjerujem,vidjet ćemo što će odgovoriti kada im pošaljem informacije. Al sigurno mi ne treba da mi ovi dolaze svako malo u neku sačekušu da mi provjeravaju na što vozim.
Kakav si ti to upit od carine zapravo dobio?
Je li to bila preporučena pošiljka , ili obično pismo?


Prvo pravilo - ne razgovaraj sa policijom, carinom, inspekcijama... ako ne znaš što govoriš
Za to služe odvjetnici. Šutnja je zlato.

Većina ljudi si sama svojim glupavim blebetanjem napiše kazne ili optužnice koje nikako ne bi dobili da su - šutili.

Quote:
Također mi nije jasno zbog čega nekomercijalni poljoprivrednici nemaju pravo na plavi dizel.
Zato jer hobi djelatnost nije oslobođena poreznih davanja, ali ni ono što nastane takvim radom ne podliježe oporezivanju.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.