Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2005., 11:21   #21
Kikica, slažem se s tobom u potpunosti. Meni je moja mama nudila da će mi čuvati dijete, ali mi je bilo žao da žena koja je cijeli život radila, zaradila mirovinu i podigla 2 djece sada ne može uživati u slobodnom vremenu. A briga o djetetu je zahtjevna i mlađim ljudima u top formi, kako neće biti ženi u godinama.

Tako da imamo tetu za čuvanje, a bake i djedovi s bilo koje strane su dobrodošli da dođu na igranje, odvedu ju u šetnju ili malo k sebi, onda kada to njima odgovara.
Jest da su u penziji, ali treba i njihovo vrijeme cijeniti.
Vikendom, doduše, ne volim davati malu puno bakama i djedovima, jer ju preko tjedna premalo vidim, pa želim bar ta 2 dana provesti s djetetom. Bake i djedovi ne rade, pa im i radni dani odgovaraju.

Ali, smatram da djeci treba svakako omogućiti da osjete i tu posebnu ljubav koju daju bake i djedovi, bez obzira na naše mišljenje o našim svekrvama i šire. Kad se sjetim svojih baka i djedova, kako sam ih voljela i koliko su mi veselja priuštili... svakako želim da i moje dijete to dobije.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 11:47   #22
znam što misliš, bigblue. I ja ga dajem za vikend samo zato jer ja ne radim pa sam stalno s njim, a i on obožava vikende s njima, već danas je počeo- u petak idem baki na fikend.
Moja mama i sveky imaju 47 godina i još rade, al je sveky bila spremna u prijevremenu da ga može čuvati dok ja radim. Kad sam radila imali smo tetu koja ga je čuvala al onda sam radi njegovog zdravlja dala otkaz. Sad se planiram polako vratiti na posao al ne dolazi u obzir da ga baka čuva.
Ja sam sa svojom sveky u OK odnosima, ali kad smo svi zajedno- to je rat. Oni bi ovako, mi onako, Kikenzi po svome, prabake i pradide svoje... Ma, nek se oni s njim druže sami i svi tako uživamo. Ali, kako god bilo i nkolko god mi sveky nekad digne tlak, nikad to ne spominjem pred sinom, i nikad, nikad ne bi uskratila svome djetetu vrijeme s bakama i didama jer smatram da je to neprocijenjiv dar. Za sve nas.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 12:15   #23
Quote:
Kikica kaže:
moj Kikenzi je svaki vikend kod jednih, od petka popodne do nedjelje podvečer. Ako neko od dida i baka naleti u tjednu, makar rijetko. On ih sve obožava ko i oni njega, makar meni je koma ako smo svi zajedno jer bi svako po svome. Ovako smo uveli da su s njim samio i niko se ne živcira.
Idete i vi s njim? Ili provodite svaki vikend bez djeteta?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:18   #24
ovisi. ako ide kod mojih onda nekad idemo i mi jer moji ne žive u zagrebu. I nije baš svaki vikend, ako neko od njih ima neke planove, ostaje doma. i ako je neki praznik il blagdan isto je doma. Al inače ide sam, i to baš iz razloga ako smo svi zajedno nastaje rat. Ja poludim na mamu/tatu/sveky/svekra ili oni na nas. Ovako je mir. I da ne bi sad ispalo da smo roditelji koji baš nisu zainteresirani, imaj na um,u da sam ja dala otkaz i da sam 24 sata sa svojim sinom (2,5 godine), s tim da ga moj muž "preuzme" od 16 h.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:53   #25
Quote:
Kikica kaže:
ovisi. ako ide kod mojih onda nekad idemo i mi jer moji ne žive u zagrebu. I nije baš svaki vikend, ako neko od njih ima neke planove, ostaje doma. i ako je neki praznik il blagdan isto je doma. Al inače ide sam, i to baš iz razloga ako smo svi zajedno nastaje rat. Ja poludim na mamu/tatu/sveky/svekra ili oni na nas. Ovako je mir. I da ne bi sad ispalo da smo roditelji koji baš nisu zainteresirani, imaj na um,u da sam ja dala otkaz i da sam 24 sata sa svojim sinom (2,5 godine), s tim da ga moj muž "preuzme" od 16 h.
Nisam te htio uvrijediti, al jebiga, na prvo citanje, bas tak mi je ispalo. Kaj ja znam, brijem da bas za vikend imam najvise vremena za kvalitetno vrijeme s klincem, prek tjedna se uvijek ovo ili ono mora obaviti pa se bas i nema vremena za neke izlete u prirodu itd. A nije vam pusto kad malog nema dva cijela dana a pogotovo dva dana kad ste vi oboje doma?
Ne znam zasto si dala otkaz, ako je posrijedi nesto zdrastvene prilike (klinac) zao mi je, nazalost takva situacija mi je i osobno poznata.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 14:19   #26
možda da si pročitao odgovor bigblue bilo bi jasnije
nisi me uvrijedio, ma kakvi! al gle, ja kvalitetno vrijeme sa sinom imam cijeli tjedan jer sve poslove ostavim za vikend- kad je doma samo kuham i stavim veš u mašinu (a pripremu obavim ujutro kad on još spava jer spava do 9 a ja ustajem najkasnioje u 7) i onda sam njegova. Puno smo vani, igramo se, crtamo, sve što treba. Za vikend kad njega nema ja peglam, ribam, čistim i sve što ne radim u tjednu. Odemo mi na izlete, ove godine smo sveukupno 6 tjedana bili na moru (a tek je svibanj ) a sad ćemo i na Plitvice. Koristi muž slobodne dane, pa bolovanje na maloga i sl.
Dala sam otkaz jer je Kikenzi imao nekih problema, škripala su pluća stalno. Nakon porodiljnog 3 sam mjeseca radila 4 sata i dala otkaz. Od onda zdrav, ma ni nosić nije pustio
Gle,ja znam kak to na prvi pogled izgleda, al nemrem ja sad tu sve objasniti. samo, malo mi je bedasto kad mame koje su 6 mjeseci nakon poroda išle raditi doslovno pljuju po meni jer mi Kikenzi za vikend nije doma- pa ja sam sa svojim sinom kolko su njima bake s unukom. Ljudi rade od 7-17 a vjeruj mi u to vrijeme ja itekako provedem kvalitetno vrijeme s njim.Da me se ne shvati krivo, nemam apsolutno ništa protiv da mame idu raditi, i moja je morala nakon 6 mj. Al ja sam neke stvari (lovu i sve kaj ide s tim) prekrižila i ostala sam doma (a ni to nije jednostavno, pogotovo za nekog poput mene).
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 14:56   #27
kikica

moja susjeda 'ne radi'...po cijele je dane sa svojim djetetom i josh chuva dvije curice od svoje sestre.

njen sin moli da vikendom ode nonicima, jer ih se zazheli. to je bash lijepo


prije nekih par tjedana u onoj emisiji Sanje dolezhal gostovale su none, nonici i odrasle osobe koje su iz raznoraznih razloga podizali djedovi i bake...po onome kako su govorili, ispalo je da su 'bolje' odgajana djeca koja ne odrastaju kod svojih roditelja.

ne slazhem se s time.

ok, u ranoj dobi, chuvanje dok roditelji rade, mjesto u jaslice.

ok povremeni odlasci, vikendi i slichno.


ali cjelotjedni boravak kod djedova?

Zhivot kod djedova i baka jer ne znam...roditelji rade u inozemstvu?


pa kome smo tu djecu rodili?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 15:05   #28
thanx, magic
drago mi je da si ovo "ne radi" stavila pod navodnike, jer ja se stvarno naradim. Evo, on se sad gnijezdi u krevetu sprema se na spavanje i imam malo "mira".
i moj malac jedva čeka "fikend" jer uživa s bakama i didama. i sa tetom i barbom (studoši koji žive sa starcima)
al on je moj, naš, i zato nikad ne bi pristala da je s njima cijeli tjedan (osim ak ga vode na more, pradidi )
nije bilo lako donijeti ni odluku da budem doma, jer sad živimo na duplo manjim primanjima. Neki dižu kredit da kupe auto, mi smo digli kredit da ja mogu s njim biti doma.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 15:07   #29
Quote:
Kikica kaže:

drago mi je da si ovo "ne radi" stavila pod navodnike, jer ja se stvarno naradim.

drago mi je da si to primjetila

zato sam to i uchinila

jer ja nju svaki dan gledam i vjeruj mi, mnoge se ne bi s njom mijenjale.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 16:05   #30
Kikica, budi ponosna i sretna sto ti dijete ima tak' dobru baku i djedu koji zele provesti vrijeme s njim. Nisu svi starci takvi. A i tvoj mali ih obozava, inace se ne bi tak veselil.

A i roditelji trebaju malo odahnuti, pa makar to bilo samo nekoliko sati. Ocito neki ne kuze da i mama i tata trebaju imati malo vremena samo za sebe. Ja ti samo mogu reci: blago tebi i tvojemu malome.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 16:25   #31
Quote:
FFE kaže:
Kikica, budi ponosna i sretna sto ti dijete ima tak' dobru baku i djedu koji zele provesti vrijeme s njim. Nisu svi starci takvi.
znam, imala sam i ja jednu takvu baku. nažalost, oba djeda su mi umrla prije mog rođenja.
a i srećom imam muža koji je toliko dobar da je predobar
nekako se sve poklopilo, i Kikenzi stvarno ima sve ono što mi i naši starci nismo mogli imati. Moj tata je zlostavljano dijete i na onaj pozitivan način on nikad nije odrastao. Mama je ona koja ga je izvukla, i ona je toliko dobra i blaga da je to nenormalno. Sveky mi je imala svekrvu koja je u njenom osmom mjesecu trudnoće digla ruku na nju jer nije htjela prati prozore. A i svekar je bio zanemaren kao klinac zbog bolesnog mlađeg brata. Svi podstanari koji su preživljavali. Sad su svi dobrostojeći ali i dalje podstanari- nama su pomogli da se mi prvi skućimo. Sveky se trudi da bude ko mama jer zna što znači zločesta svekrva. O svekru da ne pričam, on me drži ko kap vode na dlanu. Al nije meni toliko važno kakvi su prema meni. To kakvi su oni prema mome sinu je najvažnije i smatram da bi ga strašno uskratila da ga ne puštam k njima.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:00   #32
Quote:
Kikica kaže:
možda da si pročitao odgovor bigblue bilo bi jasnije
nisi me uvrijedio, ma kakvi! al gle, ja kvalitetno vrijeme sa sinom imam cijeli tjedan jer sve poslove ostavim za vikend- kad je doma samo kuham i stavim veš u mašinu (a pripremu obavim ujutro kad on još spava jer spava do 9 a ja ustajem najkasnioje u 7) i onda sam njegova. Puno smo vani, igramo se, crtamo, sve što treba. Za vikend kad njega nema ja peglam, ribam, čistim i sve što ne radim u tjednu. Odemo mi na izlete, ove godine smo sveukupno 6 tjedana bili na moru (a tek je svibanj ) a sad ćemo i na Plitvice. Koristi muž slobodne dane, pa bolovanje na maloga i sl.
Dala sam otkaz jer je Kikenzi imao nekih problema, škripala su pluća stalno. Nakon porodiljnog 3 sam mjeseca radila 4 sata i dala otkaz. Od onda zdrav, ma ni nosić nije pustio
Gle,ja znam kak to na prvi pogled izgleda, al nemrem ja sad tu sve objasniti. samo, malo mi je bedasto kad mame koje su 6 mjeseci nakon poroda išle raditi doslovno pljuju po meni jer mi Kikenzi za vikend nije doma- pa ja sam sa svojim sinom kolko su njima bake s unukom. Ljudi rade od 7-17 a vjeruj mi u to vrijeme ja itekako provedem kvalitetno vrijeme s njim.Da me se ne shvati krivo, nemam apsolutno ništa protiv da mame idu raditi, i moja je morala nakon 6 mj. Al ja sam neke stvari (lovu i sve kaj ide s tim) prekrižila i ostala sam doma (a ni to nije jednostavno, pogotovo za nekog poput mene).
Da ne kopiram sve postove, kopirati cu prvi pa se na njega nadovezati. Drago mi je da ti je klinac bolje i vjerujem da mu je pomoglo sto si ostala doma. Slazem se i sa dijelom da se klincu ne smije uskracivati baka i deda, cak i da kojim slucajem ta baka i mama od klinca imaju nesuglasice (ovo se ne odnosi nuzno na tvoj post, nego na to sto su ostale zene ovdje pisale). Isto tak, dijelim ideju da nisu dede i bake ti koji trebaju odganjati moje dijete i zato ti Oni su tamo da uzivaju s unukom a ne da se vec izradjeni i svakakvi (moja stara u menopauzi, razbolila se uz to itd.) jos jednom krve. Ma kako to uz puno ljubavi cinili, zasluzili su i oni malo odmora. Tj. nisu zasluzili da mi citav tjedan paze na dijete. Kuzim tvoje razloge za takav raspored vikendom, ja preko tjedna radim do sest i nadam se da bu bolja polovica odlucila da svi troje provodimo vikende jer to ce biti jedino vrijeme da se u miru bozjem poigram sa svojim djetetom.
A naravno da svaka mama koja nije u nekoj firmi zaposlena, svejedno radi. I naradi se. Cak ponekad i vise nego neke koje surfaju u firmi 70% radnog vremena. Ima posla i posla. Bas zato se nadam prvih dva mjeseca dobiti sto godisnji sto placene prekovremene i dio tog teskog posla podijeliti s njom. Jer nakon toga onaj veci dio i dalje ostaje na njoj. Treba to cijeniti.

Kikica, imas puno srece s familijom, ali kao i sve u zivotu i to je dvosmjerna ulica. Hocu reci, da takav dobar odnos ne pociva samo na cinjenici da su oni o.k. ljudi. Za dobar odnos, obje strane moraju biti o.k.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:33   #33
Quote:
Kikica kaže:
thanx, magic
drago mi je da si ovo "ne radi" stavila pod navodnike, jer ja se stvarno naradim. Evo, on se sad gnijezdi u krevetu sprema se na spavanje i imam malo "mira".
i moj malac jedva čeka "fikend" jer uživa s bakama i didama. i sa tetom i barbom (studoši koji žive sa starcima)
al on je moj, naš, i zato nikad ne bi pristala da je s njima cijeli tjedan (osim ak ga vode na more, pradidi )
nije bilo lako donijeti ni odluku da budem doma, jer sad živimo na duplo manjim primanjima. Neki dižu kredit da kupe auto, mi smo digli kredit da ja mogu s njim biti doma.
Drago mi je da sam bio shvacen i razumljiv!

Moja supruga je imala veoma tesko vrijeme, ja sam pomagao prvih 18 mjeseci ,ali poslije bio na terenu i nisam dolazio kuci.
Bili smo i 3 godine razdvojeni ,radi mojih problema, koje sam rijesio.
Kada smo zajedno 1969 emigrirali u Australiju, sin je bio 6 godina,
moja supruga je bila kod kuce ,jer sam zelio nadoknaditi i pruziti i vratiti svu paznju koju nisam prije.
Radio sam tri posla ,a supruga je imala i doma dosta" za raditi",
nakon 5 godina smo imali jos jednoga sina , razlika izmedju dva je 11 godina i supruga je bila onda /u ono vrijeme starija mama/
bila je u 37oj godini....bilo je dosta poslijedica i ja sam mnogo pomogao ,jer nismo imali nikoga za pomoc.

I eto danas smo moja supruga 68 godina ,a ja cu biti uskoro 64,
sta je malo razlika sa nekojima mladjim bakicima .

Uglavnom vidim da vas vecina ima koliko toliko dobar odnos, sta je najvaznije za djecu da vide ljubav a ne mrznju.
pozdrav svima
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:34   #34
(dodouprolazu , Vilko )
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:12   #35
Neizdržive bake/djedovi...

Eto,ovo je moja prica.Zivimo s mojim roditeljima,imamo dvoje djece,kcer 4 g. i sina 8 mj.Moja mama stalno opominje malu zbog neceg,ono,nemoj ovo,nemoj ono.Katastrofa!Nitko to vise ne moze slusati.Pokusali smo lijepo popricati no nade se uvrijedena i ode.Kaj da vise radim?Helpajte!
__________________
I've heard the truth,now what I want is the answers...
x woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:12   #36
Quote:
x woman kaže: Pogledaj post
Eto,ovo je moja prica.Zivimo s mojim roditeljima,imamo dvoje djece,kcer 4 g. i sina 8 mj.Moja mama stalno opominje malu zbog neceg,ono,nemoj ovo,nemoj ono.Katastrofa!Nitko to vise ne moze slusati.Pokusali smo lijepo popricati no nade se uvrijedena i ode.Kaj da vise radim?Helpajte!
Ja imam tu situaciju sa mamom od mm. da, neizdrživo je i nemožeš ih nikako zaustaviti jer oni iliti ona , misli da je najpametnija na svitu. ja sam riješila taj probleme tako da sam odmah u glavu rekla da ću dite odgajati kako ja to mislim , jer ako nisam sposobna ga odgojiti i brinuti se za nj - nisam ga onda ni trebala ni roditi. Dobro, našla se uvrijeđena i sada će nešto reći kada nisam tu , ali šta joj ja mogu - nema smisla sebe živcirati . znam , ti živiš s njima , ja nisam ali isto bi napravila da i živim . jednostavno postaviš se na taj način . Opet, ti možda i ovisiš o njima zbog stanovanja itd ali jedan jedini je način. Tribaš joj reći da si odgovorna i da znaš misliti svojom glavom . Neka se nađe uvrijeđena proći će je.
nemoj se brinuti , ona je dovoljno odrasla da zna da se ti možeš i imaš pravo brinuti za svoje dite na svoj način - koji njoj dakako ne odgovara, samo neće da ti ga dozvoli (tvoje pravo na vl način odgoja svoje djece) , malo se eto pravi blesava ( da to tako kažem ) i iskorištava tu situaciju da ti je majka i da ona eto, uvik ima pravo. Bože moj , tako tipično
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:26   #37
ne bih živjela sa svekrvom pa da mi život o tome ovisi.

ma ne bi niti sa svojom materom živjela nakon što rodim.

ni sa kime.

idem sama živjeti negdje u šumu nakon poroda jer mi svi idu na živce.

a ono... serem bezveze.


al , da. ..ne bih podnijela da mi babetina sere nad glavom bilo da je njegova ili moja mater, imale su svoju priliku da nas odgoje i nek lagano odjebu od mog djeteta.
još mi samo fali da me nakon poroda netko ujebava u mozak kako dojim ili kako nosim dijete.
a da mi kasnije nameće totalna sranja i gluposti djetetu na mozak, npr ja se trudim učiti svoje dijete nekim normama i onda mi se uplete neka zatucana tuketina i zasere sve za što se trudim.

ma da. omča oko vrata sad dok sam trudna mi se čini najbolje rješenje.
al šta ću kad volim svoje dijete pa ne želim ga ubiti skupa sa sobom.

EDIT- X woman..ne mogu ti pomoći.ne znam zašto živiš sa svojima. nije ti baš dobra financijska situacija?
vjeruj. nije niti meni. studentica sam.
al iskreno...živjela bih radije u rupetini nekoj al samo da sam na svom nego da trpim nečiju mentalnu tiraniju prije i poslije poroda.
sad niti ja sama ne znam ni što ću ni kud ću jer mi je dečko ponudio da živim s njegovima.
isprva sam se bezveze oko toga dvoumila..i tek onda mi došlo do mozga da bih se jednostavno U-B-I-L-A... da moram živjeti s njegovim starcima jer jedva čekam da se svojih riješim kamoli ću još tek upadat u neku novu obitelj koja ima svoje rituale i svakodnevice ... ma daj... katastrofa.
idem se bacit s katedrale.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:30   #38
draga , nemoj se ubiti riječi riješavaju sve ( nekada su potrebne i one malo drske )
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:36   #39
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
draga , nemoj se ubiti riječi riješavaju sve ( nekada su potrebne i one malo drske )
ma dobro...ja to pričam gluposti sa samoubojstvom.
al iskreno dođe mi jednostavno ponekad da se ubijem jer jedva trpim ove sve hormone u trudnoći, ne znam kako ću izdržati tek ono razdoblje nakon trudnoće, ma postporođajna depresija mi ne gine 100%.
i sad zamisli da živim sa svekrvom ili sa starom nakon što dođem iz rodilišta?
čovječe...pa mislim da bih žile iste sekunde zubima pregrizla ne bih niti išla po žilet.

al dobro... ispričavam se...al ja sam sad malo uzdrmana kad sam vidjela ovu temu.
jer kao što rekoh.
dečko i ja smo planirali živjeti sami od idućeg mjeseca (ja sam 12 tjedana trudna), vjenčati se i živjeti SAMI. znači to je bio plan.
da bi on meni sad odjednom upao da bi se planovi mogli poremetiti pa bi možda živjeli s njegovim starcima jer bi nam tako bilo lakše financijski bla bla bla...

e, draga moja..NEMA TIH PARA... koje mogu kupiti moje živce i moj duševni mir jer bez mojih živaca nema niti dobrih živaca mog djeteta.

pa iskreno briga mene za 300 eura mjesečno u glupom podstanarstvu, radije ću raditi preko student servisa izrabljivačke poslove za 16 kuna po satu nego trpiti ikoga da mi sere nad glavom.

i sad kad pročitam ovu temu...
jednostavno ne znam što bih rekla autorici teme osim da kad bih ja bila u njezinoj koži da ne znam što bih. ja bih na živce ispalila.

a očito i hoću ispaliti ako ne pobjegnem natrag na selo. imam kuću usred šume pa super. jest ću lišće i travu samo da ne trpim niti svekrvu niti svoju mater niti ikoga.

razumiješ?

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:40   #40
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
al , da. ..ne bih podnijela da mi babetina sere nad glavom bilo da je njegova ili moja mater, imale su svoju priliku da nas odgoje i nek lagano odjebu od mog djeteta.
još mi samo fali da me nakon poroda netko ujebava u mozak kako dojim ili kako nosim dijete.
a da mi kasnije nameće totalna sranja i gluposti djetetu na mozak, npr ja se trudim učiti svoje dijete nekim normama i onda mi se uplete neka zatucana tuketina i zasere sve za što se trudim.
.....

btw, razgovaraj vise sa mamom (lijepo).. ponavljaj joj.. prihvatiti ce tvoje metode s vremenom, tj. pomiriti se s njima
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.