Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 15:12   #21
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Joj nadam se Sashica...mene ne sarafi nego me konstantno onako potmulo tlaci...osjecaj tezine i nelagode. Izadje mi svako toliko danas po smedja kap, ali pretpostavljam da zbog toga ne trebam odustati od vaginalne primjene....
hej, ja isto nisam bila mpo trudnica, ali sam uzimala utorgest. i prije i tokom i nakon krvarenja, sve do 12-13 tjedna u obje trudnoce. tako da nije bed stavljat utrogest vaginalno kao krvaris, kod mene je bilo 3x1. drzim fige! treba neko vrijeme da se sve to smiri
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:27   #22
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Tinchi
Mora da je gadan shok dozivjeti takvo obilno krvarenje

Tako mi je drago da je sve OK
Nadam se da cemo obje uskoro skolski i dosadno

Je li tebe ista boljelo?
Je, bio je, ali čim su mi rekli da srca kucaju bilo je lakše ... Nije me uopće ništa boljelo, samo je krv tekla sama od sebe ...
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:28   #23
aniano, meni je doktor rekao da ipak uzimam oralno dok krvarim, jel se brinuo da se možda utrogestan ne stigne apsorbirati jer ga krvarenje potjera van. Vjerojatno se dio apsorbira, ali ipak sam ga poslušala, za svaki slučaj.

tinchi, skroz te razumijem, ja sam bila došla na hitnu sva u suzama jer sam mislila da imam spontani zbog tolikog izljeva svježe krvi. Drago mi je da je s bebicama sve OK, sad samo laganini, ništa teško, odmaraj, mazi trbuh
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 14:27   #24
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
aniano, meni je doktor rekao da ipak uzimam oralno dok krvarim, jel se brinuo da se možda utrogestan ne stigne apsorbirati jer ga krvarenje potjera van. Vjerojatno se dio apsorbira, ali ipak sam ga poslušala, za svaki slučaj.
ima to smisla, samo moja krvarenja nikad nisu bila tako jaka da bi ometala utrogest, tj njegovu resorpciju. a oralno isto djeluje, tako da je vazno da se uzima.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 18:17   #25
Ja sam danas uspjela dobiti par info od svoje inace sture dr.
Potvrdila je da mogu vaginalno utrogestan ako imam samo slabi spotting kao sto imam. I ono sto me je najvise mucilo je da zaista nisam trebala dobiti injekciju Rhogam-a (mislila sam da su mozda previdjeli moj negativan rh faktor). Citala sam po stranim forumima da su ju neke zene primile nakon krvarenja uzrokovanog hematomom, ali mislim da to dosta ovisi i o tjednu trudnoce te o tome koliko koji doc zeli igrati na sigurno....Negdje je pisalo da do 11 tjedna beba ne razvija nekakve receptore za antitijela (ispricavam se ako sam ovo glupo ili pogresno rekla, procitala to jucer na engl. pa nisam sigurna tocno sto znaci ali sam sigurna da je pisalo do 11 tt.)
Moje kontrakcije su i dalje prisutne ali ne pojacavaju se...negjde sam citala da je to reakcija maternice na iritans (u ovom slucaju hematom)
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 02:52   #26
reddoor, sve dok se ne oformi posteljica i ne krene vrsiti svoju funkciju (a to je, ako se dobro sjecam, oko 8 tt) tvoj i bebin krvotok nisu povezani.
tak da rhogam u ranoj trudnoci nema smisla nikakvog.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:30   #27
red door mislim da se možeš opustiti što se tiče doktora koji te vode. moraš znati da oni strašno paze i čuvaju "svoje" bebe, tako da će učiniti uistinu sve za tebe što je u njihovoj moći.

što se tiče utrogestana ja sam ga uvijek kad bi bilo neko brljavljenje u gaćicama uzimala oralno, tako mi rekla oba doktora. i eto opet veselja u 28-om tjednu opet stavljena na utrogestane .

kontrakcije ja nažalost imam valjda od prvog dana trudnoće i toliko su me isprepadali s njima /ne moram niti govoriti valjda da mi i sada stalno prijete prijevremenim porodom/. meni kontrakcije očito izaziva ova gamad od mioma, trenutno je jedan na 4cm, a drugi 6cm, ostatak ekipe niti ne gledamo jer su ispod 4 cm.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:32   #28
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
reddoor, sve dok se ne oformi posteljica i ne krene vrsiti svoju funkciju (a to je, ako se dobro sjecam, oko 8 tt) tvoj i bebin krvotok nisu povezani.
tak da rhogam u ranoj trudnoci nema smisla nikakvog.
posteljica se formira do kraja organogeneze (do kraja 12 tjedna) a mama i beba počinju biti povezani krvotokom (kada posteljica probija zid maternice oko 8-9 tjedna).
nisam IVF trudnica ali sam u prošloj trudnoći koristila utrogestan do 35/36 tjedna trudnoće.
zašto
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:55   #29
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
nisam IVF trudnica ali sam u prošloj trudnoći koristila utrogestan do 35/36 tjedna trudnoće.
zašto
radi osobnog zadovoljstva, da barem nešto uđe

__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:00   #30
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
radi osobnog zadovoljstva, da barem nešto uđe


ma i Fran dijeli istu sudbinu kao i ja u prošloj trudnoći sa sudbinom utrića
meni su se zgadili za sve živote i sve reinkarnacije
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 10:15   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

ma i Fran dijeli istu sudbinu kao i ja u prošloj trudnoći sa sudbinom utrića
meni su se zgadili za sve živote i sve reinkarnacije
ja od prije dva dana opet na njima, dakle nisam još čula da su ih nekome uveli u 28-om tjednu. to je valjda rezervirano za nas posebne / i stare /
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 12:15   #32
Kao sto sam vec pisala, mene su na SD u 20 ili 21 tt stavili na utrogestan, zbog kontrakcija. Nije mi pomagao. Cim sam izasla iz bolnicr, moj dr me skinuo s utrica.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 12:32   #33
Cure moje ja nemam pojma zasto se stavlja na dodatni progesterona nakon 12-13 tjedana.....opcenito nemam bas pojma o trudnoci jer sam se toliko bila dala u proucavanje svega vezanog za zatrudnjivanje i postupke kao da mi se trudnoca nikad nece desiti.
I bas sam razocarana sto nemam adekvatnog doktora za pracenje, jer iako vjerujem da je dijagnostika uredu treba mi i doktor s kojim mogu pristojno porazgovarati. Buduci da sam ostala u klinici onda ne mogu k primarcu (osim po uputnice trazene s klinike jer se primarac nebi htio mijesati u posao mpo lijecnika, sto donekle shvacam), a ako idem privatno opet kako da dobijem uputnice za neku eventualnu pretragu kad mi ih privatnik ne moze izdati
Trenutno sam na cudu s bazalnom koja je pala zadnjih dana
Osjecam se inace OK i ne krvarim, tu i tamo neka sitna smedja flekica i to je to, od sinoc nemam ni kontrakcije....
Sad sam u 8 tjednu i moram cekati jos gotovo dva tjedna na sljedeci pregled.........
Think.pink jutros sam bas mislila na tebe Vidim da si i dalje pozitivna i funny pa pretpostavljam da je ultrazvuk (bez obzira na utrice) bio
Da ne zachatavam ovdje pretrazit cu malo tvoje postove da vidim sto se dogadja
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 13:14   #34
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post

Sad sam u 8 tjednu i moram cekati jos gotovo dva tjedna na sljedeci pregled.........
Think.pink jutros sam bas mislila na tebe Vidim da si i dalje pozitivna i funny pa pretpostavljam da je ultrazvuk (bez obzira na utrice) bio
Da ne zachatavam ovdje pretrazit cu malo tvoje postove da vidim sto se dogadja
ja sam bila na utrogestanu do 16-17 tjedna i sad opet, pretpostavaljam kao podrška posteljici. nije ništa bajno baš bilo na pregledu kod mene. da ne začatavm ovdje jučer sam pisala o tome na trudnicama i danas isto pa ćeš vidjeti.

ja bih na tvom mjestu s obzirom na blizanačku trudnoću i vrlo vjerojatno /ne želim te strašiti/ više mirovanja nego akcije u takvoj trudnoći otišla na konzultacije i veće preglede kod dr Petrovića privatno u Ri. on ti je stvarno na jako dobrom glasu, a radi i u kbc-u tako da imaš link odmah za sve što ti treba. ne znam kakva je praksa u bolnici da li će ti npr u 12-tom tjednu raditi 3D/4D utz ili oni trudnoću prate samo na 2D

mislim da ti je važno naći nekoga od povjerenja koji će ti još dodatno napravit tih par pregleda velikih na dobrom utz-u, a uvijek je dobro imati i dodatno mišljenje. moji "veliki" pregledi su bili u 12-tom, 19-tom i sad u 28-om tjednu. opet moram za 10 dana. dakle, na ovim pregledima se ipak vidi ako nešto negdje zašteka i onda se pravovremeno reagira. kažem, ne znam kako se vodi trudnoća u bolnici, da li kao kod socijalca ili ne. opet vjerujem da ti išta posumnjaju da bi te isti čas poslali na dodatne pretrage u bolnicu.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:17   #35
Moj socijalni gin je pisao recepte, uputnice i bolovanja po preporuci mog privatnog gin..
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:34   #36
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
Moj socijalni gin je pisao recepte, uputnice i bolovanja po preporuci mog privatnog gin..
tako i moj, nikad problema, iako svaki put inzistira da me i on pogleda, tako da ako ćemo iskreno ispada da sam trudnoću vodila na dva mjesta
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:35   #37
red door pa tu ti je jongi da ti sve objasni i podrži nove bliziće. tek sad sam skužila
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:41   #38
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ja sam danas uspjela dobiti par info od svoje inace sture dr.
Potvrdila je da mogu vaginalno utrogestan ako imam samo slabi spotting kao sto imam. I ono sto me je najvise mucilo je da zaista nisam trebala dobiti injekciju Rhogam-a (mislila sam da su mozda previdjeli moj negativan rh faktor). Citala sam po stranim forumima da su ju neke zene primile nakon krvarenja uzrokovanog hematomom, ali mislim da to dosta ovisi i o tjednu trudnoce te o tome koliko koji doc zeli igrati na sigurno....Negdje je pisalo da do 11 tjedna beba ne razvija nekakve receptore za antitijela (ispricavam se ako sam ovo glupo ili pogresno rekla, procitala to jucer na engl. pa nisam sigurna tocno sto znaci ali sam sigurna da je pisalo do 11 tt.)
Moje kontrakcije su i dalje prisutne ali ne pojacavaju se...negjde sam citala da je to reakcija maternice na iritans (u ovom slucaju hematom)
za kontrakcije bi mogla uzimat megnezij, pitaj dr.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:07   #39
Ajme koje ste vi sretnice, pa meni moj primarni nece nista dati ako to nije zatrazeno s humane reprodukcije
Ne kuzim Think, pa gdje ti ides ginu? Mi smo negdje u blizini po stanovanju, ne spadas li i ti u Opatiju? Mozes i na PM.

A taj Petrovic definitivno IT IS! Samo moram nekako doci do njega, ako znas kontakt salji!

Sto se tice 3/4 D to planiram potegnut bilo gdje u HR privatno gdje god cujem da je najbolje, ali jos nisam u toj fazi. A koliko vidim imat cu jako puno svakakvih pitanja i nedoumica osim tih velikih pretraga tako da mi je zaista nuzno imati strpljivog doktora.
Nije mi zao dati tu i tamo parsto kuna za neki hormon ili neku pretragu, niti ce mi bit zao dat za 3D, ovo definitivno nije vrijeme za stednju, ali obzirom na financijsku stisku rado bih da barem neke uputnice mogu ganjati preko socijalnog kad nas vec to socijalno svih tako skupo kosta svaki mjesec...mislim da zasluzujemo!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:48   #40
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ajme koje ste vi sretnice, pa meni moj primarni nece nista dati ako to nije zatrazeno s humane reprodukcije
Ne kuzim Think, pa gdje ti ides ginu? Mi smo negdje u blizini po stanovanju, ne spadas li i ti u Opatiju? Mozes i na PM.

A taj Petrovic definitivno IT IS! Samo moram nekako doci do njega, ako znas kontakt salji!

Sto se tice 3/4 D to planiram potegnut bilo gdje u HR privatno gdje god cujem da je najbolje, ali jos nisam u toj fazi. A koliko vidim imat cu jako puno svakakvih pitanja i nedoumica osim tih velikih pretraga tako da mi je zaista nuzno imati strpljivog doktora.
Nije mi zao dati tu i tamo parsto kuna za neki hormon ili neku pretragu, niti ce mi bit zao dat za 3D, ovo definitivno nije vrijeme za stednju, ali obzirom na financijsku stisku rado bih da barem neke uputnice mogu ganjati preko socijalnog kad nas vec to socijalno svih tako skupo kosta svaki mjesec...mislim da zasluzujemo!
a gle jedna priča ti je po meni socijalac prije trudnoće dok si bila pacijent humane, a druga priča sada kad si trudnica. iskreno, po meni ne možeš očekivati da ti socijalac izdaje samo uputnice i lijekove, a da nema uvid u drugu dokumentaciju. npr ja ako odradim pregled u Zg privatno, obavezno donesem sve nalaze i skupa to prokomentiramo. dakle, nije stvar u tome da sestri samo dam papire i tražim recepte. isto tako me socijalac svaki put pregleda i npr ne paše mi baš da je svaki put vaginalni pregled i utz, ali eto on na tome inzistira.

odlučila sam se voditi trudnoću kod socijalca, ali s obzirom na to da on nema uvjete za neke velike preglede radi opreme sam ipak morala kombinirati sa privatnicima.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.