Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 02:13   #61
Ja sam samo primijetio, vezano uz farm kuce, da su s hrvatskih trzista nestali neki psihofarmaci jer, navodno, nisu bili isplativi, valjda prejeftini, ne kuzim, a zamjena nema... Ansilan, Devidon, Anafranil
A bas me zavudilo, malo off topic, sto uopce nema Myoflexa koji je opustao misice kod upala i zakocenja kicme, isto neisplativo, pa sad svima prepisuju Normabel koji i opusta misice, ali nije bas misljem za to.
Pa ipak malo zakljucujem da je zalosno sto se nekima djelotvorni lijekovi prekidaju zbog 'neisplativosti'. Zalosno.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 06:16   #62
Tako se mnogi lijekovi pripisuju koji nisu striktno npr. za spavanje, ali uspavljuju.. pa ajmo njega onda sibnut.. Eto, to me smeta.. I onda ljudi misle, posto im je odredjeni lijek dan za to npr. spavanje, da je to i lijek za spavanje, dok mu je poanta potpuno razlicite naravi od toga.

I onda dolazi do hrpe zabluda. Dakle, fali nam informiranosti u svakom pogledu..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:58   #63
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ja već danima pijem neki zamjenski jer velića nema
Asante? Od Krke?
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:00   #64
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Pa kaj se ne može dobit dve kutije velafax-a od 35mg? Baš me sad zanima dal bum ga ja mogao dobit (pijem 35.7mg)
Ne. Ovaj 75 xl je sporodjelotvoran kao i 37,5 ujutro + 37,5 uveče.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:13   #65
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Pijem da i znam da kad nigdje nema u Klaicevoj ima.. ili narucim u obliznjoj ljekarni dan prije.
Zvala. Nestašica je i kod njih. Ne znam kad si zadjni put naručila, ali više nema.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 13:17   #66
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Ja sam samo primijetio, vezano uz farm kuce, da su s hrvatskih trzista nestali neki psihofarmaci jer, navodno, nisu bili isplativi, valjda prejeftini, ne kuzim, a zamjena nema... Ansilan, Devidon, Anafranil
A bas me zavudilo, malo off topic, sto uopce nema Myoflexa koji je opustao misice kod upala i zakocenja kicme, isto neisplativo, pa sad svima prepisuju Normabel koji i opusta misice, ali nije bas misljem za to.
Pa ipak malo zakljucujem da je zalosno sto se nekima djelotvorni lijekovi prekidaju zbog 'neisplativosti'. Zalosno.


Skickas fr
Istina. Mislim da se upravo to dešava s Velafaxom 75 xl (sporootpuštajući, 1 za cijeli dan):
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 15:56   #67
@bluzara
uopce nisi shvatio sto sam htjela reci
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:06   #68
koliko dugo xanax 0.5 ostaje u organizmu odnosno djeluje? namjeravam popit 0,5 do max 0,75 xanaxa pa nakon nekih 2 do 2 i pol sata počet pit alkohol u manjim količinama? znam da nije pametno...
xanax4us is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:10   #69
Quote:
xanax4us kaže: Pogledaj post
koliko dugo xanax 0.5 ostaje u organizmu odnosno djeluje? namjeravam popit 0,5 do max 0,75 xanaxa pa nakon nekih 2 do 2 i pol sata počet pit alkohol u manjim količinama? znam da nije pametno...

Još ti je u krvi. Ni slučajno.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:19   #70
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Zvala. Nestašica je i kod njih. Ne znam kad si zadjni put naručila, ali više nema.
Uzela prije dva tjedna i jos sam se zacudila da ih imaju, nisam ih narucivala, uvijek ih imaju tamo... Jesi narucila? Ima i Alventa - Krka, meni nije losa kao zamjena..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:07   #71
ljudi sta vi kazete na ovu varginu novu foru da se sanval moze dobiti samo svakih 6 mjeseci,a umjesto njega nam trpaju cerson,koji je smece?
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:28   #72
U današnje vrijeme tehnologija ide 100 na sat, svaki dan izmisle nešto novo. Još malo pa ćemo svi imati robote u kući koji će raditi sve umjesto nas, a medicina je toliko zaostala, ljudi svakodnevno umiru od raka, leukemije i drugih boleština. Čekamo na preglede mjesecima i onda nam uvale hrpu tableta koje imaju sto nus pojava, pa nam liječi jedno, a sjebe drugo.
Kuda ide ovaj svijet. Očito je važniji tehnološki napredak, umjesto ulaganje u medicinu.
Toliko novaca se daje na glupi sport i zabavu (za one šašave pjevače koji dobivaju po 100 tisuća eura za doček Nove godine), a kad je napredak u medicini u pitanju, onda je sve skupo. Sramota - očito je cilj da je što manje ljudi na svijetu, neka samo prežive bogati, a nas ostale ko .....
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 21:42   #73
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
ljudi sta vi kazete na ovu varginu novu foru da se sanval moze dobiti samo svakih 6 mjeseci,a umjesto njega nam trpaju cerson,koji je smece?
pa evo, to je slucaj kod mene, prestao mi davat sanval ali mi da privatni recept, a plavi recept cerson, uglavnom, na početku je bilo smece, odnosno nije me uspavljivalo a sad mi je isto ko i sanval , s tim da uz to uzmem 7,5 mg calixte, malo teze zaspim ali kad zaspim, spavam 8-9 sati...samo se mucim sat i po dok zaspim...isto i sa sanvalom i sa cersonom....eto, moje iskustvo, tako da tjedan dana pijem cerson pa onda sanval ...i tako ali u biti , svejedno mi
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 22:26   #74
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
pa evo, to je slucaj kod mene, prestao mi davat sanval ali mi da privatni recept, a plavi recept cerson, uglavnom, na početku je bilo smece, odnosno nije me uspavljivalo a sad mi je isto ko i sanval , s tim da uz to uzmem 7,5 mg calixte, malo teze zaspim ali kad zaspim, spavam 8-9 sati...samo se mucim sat i po dok zaspim...isto i sa sanvalom i sa cersonom....eto, moje iskustvo, tako da tjedan dana pijem cerson pa onda sanval ...i tako ali u biti , svejedno mi
ja kad mi je doktorica na godisnjem narucim sve zivo jer me zamjenski dr nezna ni mojju dijagnozu vec sam pisala to i normabel,cerson,xanaxa obadva,dormicum ( jer moja dr prati u minutu kolko pijem pa mi neda) ja sam evo sad drmnila 4 xanaxa od 0.5,4normabela od 10mg,seroquel,2 dormicuma i 5 cersona,ocekujem da cu se naspavati vec me hvata,budem tuzna i usamljena i tak...onda odem lec..al se dizem u 8 neznam zasto...
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 23:29   #75
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
ja kad mi je doktorica na godisnjem narucim sve zivo jer me zamjenski dr nezna ni mojju dijagnozu vec sam pisala to i normabel,cerson,xanaxa obadva,dormicum ( jer moja dr prati u minutu kolko pijem pa mi neda) ja sam evo sad drmnila 4 xanaxa od 0.5,4normabela od 10mg,seroquel,2 dormicuma i 5 cersona,ocekujem da cu se naspavati vec me hvata,budem tuzna i usamljena i tak...onda odem lec..al se dizem u 8 neznam zasto...
MOLIM ? jesam ja to dobro pročitala? ajmo ispocetka, 2mg xanaxa, 30 mg dormicuma, 25 mg cersona, 40 mg normabela, i ne znam koliko seroquela , nisi navela....pa ubit ce te to, ja da to popijem ne bi se dizala 10 dana..ionako mislim da pijem previse , xanaxa nikad nisam popila toliko ,sad oram na kolonoskopiju i uzasno me strah ali ne dizem dozu, danas sam popila 0.75 mg i sad pred spavanje 10 mg sanvala i 7.5 mg calicxte sto i nije doza ali mi taman to dvoje da zaspim uz malo mucenja....ali ozbiljno, ti ces se otrovat, pa ne mozes toliko popiti odjednom ...koliko seroquela?
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:05   #76
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Zvala. Nestašica je i kod njih. Ne znam kad si zadjni put naručila, ali više nema.

Ima na stranici HALMED-a i HZZO-a poremecaj opskrbe uz razlog i ocekivan povratak na trziste, pa koga zanima... Odite na HZZO i liste lijekova, ima negdje excel tablica


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:08   #77
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
ljudi sta vi kazete na ovu varginu novu foru da se sanval moze dobiti samo svakih 6 mjeseci,a umjesto njega nam trpaju cerson,koji je smece?

Da? Pa ja dobio danas Sanval, prije toga kojih mjesec i pol.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:12   #78
Quote:
syarys kaže: Pogledaj post
ja kad mi je doktorica na godisnjem narucim sve zivo jer me zamjenski dr nezna ni mojju dijagnozu vec sam pisala to i normabel,cerson,xanaxa obadva,dormicum ( jer moja dr prati u minutu kolko pijem pa mi neda) ja sam evo sad drmnila 4 xanaxa od 0.5,4normabela od 10mg,seroquel,2 dormicuma i 5 cersona,ocekujem da cu se naspavati vec me hvata,budem tuzna i usamljena i tak...onda odem lec..al se dizem u 8 neznam zasto...

Pls javi da si probudjena... Zasto toliko tableta? Daj se nemoj zezat. Ko zna kak se sve to pospaja. Bojim se za tebe. Odi dr da ti pospoji sve to, pls


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 06:54   #79
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Pls javi da si probudjena... Zasto toliko tableta? Daj se nemoj zezat. Ko zna kak se sve to pospaja. Bojim se za tebe. Odi dr da ti pospoji sve to, pls


Skickas fr
sad ce ispast da sam lagala,al nakon svih tih tableta nisam oka sklopila nocas,ono,spavala sam,al u bolovima,budila se..valjda jer su se pomijesali sad cu popit dormicum i ne dizem se do 2,ko da me traktor zgazio
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 06:56   #80
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Da? Pa ja dobio danas Sanval, prije toga kojih mjesec i pol.


Skickas fr
j nisam pila sigurno 6 mj i nisu mi dali,rekli su cerson,a meni je to smece od tablete, ko oni vitaminski bomboni,slatko i runi se u ustima
syarys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.