Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 19:46   #1
Šume panjače i sl.

Pozdrav, nije doduse tema neg par pitanja, al fakat nisam znao di da drugdje postavim, moze li mi netko reci gdje u Hr., ponajvise sredisnjoj i sjevernoj, ima suma panjaca?
To prvo, zatim me zanima gdje se mogu naci stari drvoredi i, ne znam jel to pravi izraz, "okresane", vrbe. (pollarding)
Ili barem reci gdje da pogledam jer na netu nemrem bas puno naci.
Hvala!

Edit: ne mora biti kompletna baza podataka(iako je pozeljno), dovoljno je link na google maps i nesto tipa "tu i tu uz obalu rijeke imas pol kilometra starog hrasta"
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!

Zadnje uređivanje Leman_Russ : 28.04.2016. at 21:11.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 07:09   #2
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nije doduse tema neg par pitanja, al fakat nisam znao di da drugdje postavim, moze li mi netko reci gdje u Hr., ponajvise sredisnjoj i sjevernoj, ima suma panjaca?
To prvo, zatim me zanima gdje se mogu naci stari drvoredi i, ne znam jel to pravi izraz, "okresane", vrbe. (pollarding)
Ili barem reci gdje da pogledam jer na netu nemrem bas puno naci.
Hvala!

Edit: ne mora biti kompletna baza podataka(iako je pozeljno), dovoljno je link na google maps i nesto tipa "tu i tu uz obalu rijeke imas pol kilometra starog hrasta"
http://bib.irb.hr/prikazi-rad?rad=326893

http://www.sumins.hr/projekti/inovat...u-eurocoppice/

Nazovi Šumarski institut, ozbiljno. Meni su dosad uvijek izašli u susret. Oni će ti dati najdetaljnije podatke. Iskreno, ja nisam vidio osobno nijednu, ali nisam ih ni tražio doduše.

Zavod za uređivanje šuma i šumarsku ekonomiku


01 6311 580

Javi nam ovdje svakako.

Zašto te zanima, ako nije tajna?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 12:26   #3
Fala za info, nazvat cu!
Treba mi za potrazit odredjene natura 2000 saproksilne vrste kornjasa koji imaju dosta specificne zahtjeve za stanista. U Hr. je dosta neistrazeno sta uopce imamo i samim time neki planovi i programi zastite nemaju smisla, a best bet za neke vrste su upravo panjace i "okresane" (uzasno retardirano mi zvuci naziv) sume.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:02   #4
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Fala za info, nazvat cu!
Treba mi za potrazit odredjene natura 2000 saproksilne vrste kornjasa koji imaju dosta specificne zahtjeve za stanista. U Hr. je dosta neistrazeno sta uopce imamo i samim time neki planovi i programi zastite nemaju smisla, a best bet za neke vrste su upravo panjace i "okresane" (uzasno retardirano mi zvuci naziv) sume.
Koje konkretno saproksilne vrste? Jelenak me sjeti na djetinjstvo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:21   #5
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koje konkretno saproksilne vrste? Jelenak me sjeti na djetinjstvo.
Pa konkretno Osmoderma i Limoniscus(sorry, ne znam hrvatske nazive, odnosno ne znam jel uopce postoje).
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 17:03   #6
@leman

u Lici imaš dosta panjača, također i u središnjoj i sjevernoj rvackoj. Kakva panjača ti treba? Grab, jasen, bukva,joha? vrbe imaš uz Dravu, jedino što nisu orezivane na šubarak (mislim da to odgovara pollarding-u).
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.