Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 21:52   #21
ja isto tvrdim da takvi ljudi ne mogu bit realni znanstvenici jer se na kraju dana njima sve svodi na osobu (boga) koji je sve stvorio i da nakon smrti ima pako/raj/anđeli koji ocjenjuju jel si bio dobar il ne i sl...

pa kad su već znanstvnici na takvoj razini da kuže plankovo vrijeme ili kvantnu sekundu, kako to da oni odu u crkvu i razmišljaju o svojim postupcima koji su rezultat navođenja od neke osobe "tamo gore"...nije lli to ipak rezultat samo naših odluka koje su proizašle iz našeg mozga???

jbg, sad sam skroz srenuo al mene raspizdi kad vjernici koji se klanjaju bogu, govore o znanosti koja traži dokaze na sasim drugoj dimenziji.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:33   #22
Slika govori tisuću riječi !

__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:43   #23
Quote:
Okaikai kaže: Pogledaj post
Što je prethodilo kozmičkom jaju?

a) apsolutno ništa
b) kvantni vakuum
c) inteligentni kreator

za odgovor a treba objasniti kako je iz ništa nastalo nešto? Za odgovor b treba objasniti inflaciju i mikrovalno pozadinsko zračenje, a za odgovor c treba objasniti gdje je kreator bio i odakle je došao? molio bih filozofske a ne dogmatske odgovore.
Nedeterministički kaos je bio prije Planckovog vremena i apsolutni mrak dok se nisu u mraku dvojica sudarila.

Pogrešno se računalo prije Plancka, danas je drugačije- izračunava se netočno
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:10   #24
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Nedeterministički kaos je bio prije Planckovog vremena i apsolutni mrak dok se nisu u mraku dvojica sudarila.

Pogrešno se računalo prije Plancka, danas je drugačije- izračunava se netočno

kaze tip koji sam za sebe pise
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o diferencijalnim jednadžbama - priznajem -
nego rocky, pisali ste 2015
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
... bahata neznalica i lokalni naučnik al ovaj moj rad zavrjeđuje truda da se dovrši i ja ću ga uskoro završiti i objaviti u phy. letters B.
hoce li skoro izaci taj "rad o carobnoj formuli koja nista ne znaci i nista ne racuna"?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:38   #25
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Nedeterministički kaos je bio prije Planckovog vremena i apsolutni mrak dok se nisu u mraku dvojica sudarila.

Pogrešno se računalo prije Plancka, danas je drugačije- izračunava se netočno
Nedeterministički kaos i apsolutni mrak je za mene nešto posve novo i moram priznati jako zanimljivo. samo bi volio da mi to malo slikovitije opišeš.

jedino što razumijem iz ove tvoje hiperteze je to da su se u mraku dvojica sudarila, jer da je bilo svjetlo vidjeli bi se i do sudara ne bi ni došlo.
Rodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:02   #26
Quote:
Rodon kaže: Pogledaj post
Nedeterministički kaos i apsolutni mrak je za mene nešto posve novo i moram priznati jako zanimljivo. samo bi volio da mi to malo slikovitije opišeš.

jedino što razumijem iz ove tvoje hiperteze je to da su se u mraku dvojica sudarila, jer da je bilo svjetlo vidjeli bi se i do sudara ne bi ni došlo.
kako može slikovitije od ovog što sam napisao??
dakle sve je postojalo prije velikog praska u apsolutnom mraku i gibalo se kaotično dok se "nešto" (ne znamo što - jer nije definirano) nije sudarilo (ne znamo iz kojeg razloga ).
Nedetrministički kaos i apsolutni mrak trajao je vječno i beskonačno jer vrijeme se nije računalo niti je postojalo kao takvo prije postanka svemira odnosno prije Planckovog vremena a odnosi se na teoriju velikog praska.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:59   #27
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
ja isto tvrdim da takvi ljudi ne mogu bit realni znanstvenici jer se na kraju dana njima sve svodi na osobu (boga) koji je sve stvorio i da nakon smrti ima pako/raj/anđeli koji ocjenjuju jel si bio dobar il ne i sl...

pa kad su već znanstvnici na takvoj razini da kuže plankovo vrijeme ili kvantnu sekundu, kako to da oni odu u crkvu i razmišljaju o svojim postupcima koji su rezultat navođenja od neke osobe "tamo gore"...nije lli to ipak rezultat samo naših odluka koje su proizašle iz našeg mozga???

jbg, sad sam skroz srenuo al mene raspizdi kad vjernici koji se klanjaju bogu, govore o znanosti koja traži dokaze na sasim drugoj dimenziji.

Ovaj kosmos nije uredio nikakav bog, već je bio, jest i bit će vječno živi oganj koji se po određenim zakonitostima pali i gasi. - Heraklit
Rodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:26   #28
Quote:
Okaikai kaže: Pogledaj post
Što je prethodilo kozmičkom jaju?

c) inteligentni kreator

.. za odgovor c treba objasniti gdje je kreator bio i odakle je došao? molio bih filozofske a ne dogmatske odgovore.
Mnogi su bili u kontaktu sa starijim civilizacijama i dobivali nekakve odgovore, a što smo od toga shvatili to je ono što mislimo da znamo danas. Problem je što oni gore naš prostor/vrijeme nazivaju iluzijom. Drugi je problem što kažu da je intelektualni um daleko preslabi alat za to. Treći je problem što je civilizacija koja se je razvijala 150 milijuna godina dulje nego mi još premlada da bi imala dovoljno saznanja. Ono što znaju ili misle da znaju rado nam podijele ali nas ograničavaju prva dva problema.

Ra odgovori:
29.18 ..."This point only becomes important when you consider that when all of creation in its infinity has reached a spiritual gravitational mass of sufficient nature, the entire creation infinitely coalesces; the light seeking and finding its source and thusly ending the creation and beginning a new creation much as you consider the black hole, as you call it, with its conditions of infinitely great mass at the zero point from which no light may be seen as it has been absorbed."

Prostor/vrijeme i vrijeme/prostor, fizika i metafizika
70.22 Ra: " Since the concepts of space/time, or physics, and time/space, or metaphysics, are mechanical they are not central to the spiritual evolution of the mind/body/spirit complex. The study of love and light is far more productive in its motion towards unity in those entities pondering such concepts.
71.6 Ra: ...The hallmark of time/space is the inequity between time and space. In your space/time the spatial orientation of material causes a tangible framework for illusion. In time/space the inequity is upon the shoulders of that property known to you as time. This property renders entities and experiences intangible in a relative sense. In your framework each particle or core vibration moves at a velocity which approaches what you call the speed of light from the direction of supraluminal velocities... "

Kozmologija, The Law of One
Predugačko za citiranje, i prekomplicirano. Čak i ako je proza, dobro je.
Ukratko, ciklus svemira se stalno ponavlja, kada jedan ciklus završi, drugi započne, to se je već dogodilo "beskonačno" mnogo puta i nastavit će se ponavljati "beskonačno" mnogo puta. Možda je malo pretjerano pitati civilizaciju staru 150 milijuna godina što se je postojalo prije beskonačno mnogo ciklusa od tisuću milijardi godina.
Ra: 13.5 "The first known thing in the creation is infinity. The infinity is creation.
13.6 Infinity became aware. This was the next step.
13.7 Awareness led to the focus of infinity into infinite energy. You have called this by various vibrational sound complexes, the most common to your ears being “Logos” or “Love.” The Creator is the focusing of infinity as an aware or conscious principle called by us as closely as we can create understanding/learning in your language, intelligent infinity.
13.8 The next step is still at this space/time nexus in your illusion achieving its progression as you may see it in your illusion. The next step is an infinite reaction to the creative principle following the Law of One in one of its primal distortions, freedom of will. Thus many, many dimensions, infinite in number, are possible. The energy moves from the intelligent infinity due first to the outpouring of randomized creative force, this then creating patterns which in holographic style appear as the entire creation no matter which direction or energy is explored. These patterns of energy begin then to regularize their own local, shall we say, rhythms and fields of energy, thus creating dimensions and universes...."
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 07:32   #29
Svijet se sastoji iz bezgranično malenih, nedjeljivih čestica atoma, koji se u prostoru sudaraju i odbijaju, a sastavljajući se, tvore pojedine stvari. Atomi se kreću po nužnosti, a u tom kretanju dolazi do sudara iz nepredviđenih unutrašnjih razloga, do prekida kretanja po nužnosti i do nepredviđenog skretanja atoma. Ti nagli skokovi u kretanju uvjetuju slučajnost u sastavljanju atoma, i upravo toj slučajnosti dugujemo raznolikost svijeta.

Svijet postoji objektivno i nezavisno od svijesti. Lik predmeta preko osjeta prodire u naše misli, a osjeti odražavaju objektivni svijet, pa čulima treba vjerovati. Do zablude može doći usljed poremećaja u našim čulima.
Rodon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.