Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 14:59   #41
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja također ne znam kako neki ljudi imaju za sve dovoljno vremena, iskreno ne razumijem. Meni da dan traje 48 sati bilo bi mi malo jer toliko toga imam za napraviti i toliko toga želin napraviti da mi se gadi kada navečer dođe kasna ura i moram ić leć da se naspavam za sutra (a ne želim spavati manje od 6-7 sati jer time si ugrožavam zdravlje). Kad mi dođe dijete ne znam gdje ću naći vremena a morat ću, to me ždere samo tako...
Previše radiš! Jer previše želiš, uglavnom je tako. Valjda ćeš uspjeti naći balans nekada. Jer, vidjeti ćeš, ne vrijedi niti za kakav novac osim nužnog potrošiti život.
Da sam nedavno prihvatila skoro dvostruku plaću radila bih 11 sati s putem dnevno. Znaš kakva je to razlika do sadašnjih 4-6 sati uz šetnjicu + dva mjeseca godišnjeg? To je razlika koja ti nije jasna.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:07   #42
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pretpostavke i predrasude su glavna obiljezja pisanja po forumu.
Ne. Nije me nitko udomio nego se snalazim kako znam i umijem. I jos cu jednom ponoviti pa mozda postane jasnije. Ja sam otisao i ostavio sve bivsoj i nemak s time problem. Problem je u tome sto me bivsa ne zeli skinuti sa suduznika. Meni je radi toga placa "manja" za tri tisuce kuna i nisam vise kreditno sposoban.
Jel sad malo jasnije? Mogu ja glumiti i gandhija i dalaj lamu cijeli zivot ali to nece mene uciniti kreditno sposobnim. Jednostavno ne postoji mogucnost dogovora odnosno ona sotona apriori to odbija.
I kaj da ja napravim da postanem kreditno spisoban? Imas neki savjet a da ne ukljucuje mogucnost dogovora s bivsom?
Jesu, da, kada je informacija manje-više nekompletna. Sorry, shvatila sam da živiš s novom partnericom, da si se uselio k njoj.
Udara te bivša gdje boli najviše, a možda popusti tek s vremenom.
Kompromis, ostavi joj i službeno stan u zamjenu za to. Znam da lupam tuđim po koprivama, da si se zbog tog stana mučio, ali svejedno mislim da je najbolje da čim prije kreneš dalje. Uz bilo koju cijenu koju možeš platiti i ostati stabilan.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:17   #43
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
A kako stigneš brinuti o djetetu kad si na bauštelu u Njemačkoj... preko Skypa..?
Nitko nije rekao da trebaš žrtvovati vlastiti život i sreću zbog djece, no žrtvovati se moraš za djecu da im obezbjediš normalan život i odgoj. Tko će to raditi umjesto tebe, država, ne razumijem. Dakle kad imaš dijete imaš veliku obvezu, nije dijete pas pa da ga možeš poklonii susjedu?
Žrtvovati se za djecu? Teške riječi u današnje doba. Ja ti na primjer radim, kao što znaš, lagani i često zabavni posao, a za koji me plaćaju ne osobito, ali dovoljno za mene i jedno dvoje djece.
Ne znam ćemu se pališ, između totalne preokupacije djetetom i poklanjanja susjedu, je niz sasvim normalnih i opuštenih mogućnosti.
Kada sam brinula za nećaku dok joj je mama završavala faks, radila sam, a ona je išla prvo u vrtić, pa u školu. Skupa smo kuhale, učile i igrale se, ispravljale testove i još mnogo toga, a spavala je kod moje mame. Kada je trebalo, ponekad je uskočila moja baka, ponekad mama, na svoje zadovoljstvo. Još sam u to doba stigla i pronaći i omađijati muža i učestvovati u velikom humanitarnom projektu.
Nećeš vjerovati, bez grča na licu i trunka muke. Odakle navada da od posve normalnih, svakodnevnih stvari stvaraš dramu? NIje dijete mutava porculanska figurica nad kojom moraš biti kao kobac. Da se ne razbije.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:42   #44
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Previše radiš! Jer previše želiš, uglavnom je tako. Valjda ćeš uspjeti naći balans nekada. Jer, vidjeti ćeš, ne vrijedi niti za kakav novac osim nužnog potrošiti život.
Da sam nedavno prihvatila skoro dvostruku plaću radila bih 11 sati s putem dnevno. Znaš kakva je to razlika do sadašnjih 4-6 sati uz šetnjicu + dva mjeseca godišnjeg? To je razlika koja ti nije jasna.
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Žrtvovati se za djecu? Teške riječi u današnje doba. Ja ti na primjer radim, kao što znaš, lagani i često zabavni posao, a za koji me plaćaju ne osobito, ali dovoljno za mene i jedno dvoje djece.
Ne znam ćemu se pališ, između totalne preokupacije djetetom i poklanjanja susjedu, je niz sasvim normalnih i opuštenih mogućnosti.
Kada sam brinula za nećaku dok joj je mama završavala faks, radila sam, a ona je išla prvo u vrtić, pa u školu. Skupa smo kuhale, učile i igrale se, ispravljale testove i još mnogo toga, a spavala je kod moje mame. Kada je trebalo, ponekad je uskočila moja baka, ponekad mama, na svoje zadovoljstvo. Još sam u to doba stigla i pronaći i omađijati muža i učestvovati u velikom humanitarnom projektu.
Nećeš vjerovati, bez grča na licu i trunka muke. Odakle navada da od posve normalnih, svakodnevnih stvari stvaraš dramu? NIje dijete mutava porculanska figurica nad kojom moraš biti kao kobac. Da se ne razbije.
Mnogo radim jer imam potrebu stvarati, a vjerujem da su mi i godine za to. Možda za 10, 20 godina budem potpuno drugačije razmišljao o životu ali to je opet u svoje vrijeme. Inače tema je ovdje da otac ide van trbuhom za kruhom, dakle neće vidjeti djecu.. tako da svo to prekrasno sivilu za ovu temu ne vrijedi, osim onog ili si išao van ili si ostao ovdje uz djecu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:36   #45
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Mogući scenario: odem, sve super, super plata, zaljubim se...ona prekrasna, ja pun maraka vozim mercedes, pustio brkove. Putujemo svuda, djeci šaljem pare, viđamo se svaka tri mjeseca, ...IDILA.
I kao pravi šećer na kraju - bivša zaključi da je pogriješila u vezi tebe...vrati se pod tvoj krov sa dječicom, pa vi skupa živite sretni do kraja vijeka....

The end....
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:30   #46
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Previše radiš! Jer previše želiš, uglavnom je tako. Valjda ćeš uspjeti naći balans nekada. Jer, vidjeti ćeš, ne vrijedi niti za kakav novac osim nužnog potrošiti život.
Da sam nedavno prihvatila skoro dvostruku plaću radila bih 11 sati s putem dnevno. Znaš kakva je to razlika do sadašnjih 4-6 sati uz šetnjicu + dva mjeseca godišnjeg? To je razlika koja ti nije jasna.
Stvarno pokusavam zamisliti kakav je to posao gdje radis 4-6 sat i zaradis preko 10.000 kn (jer toliko je neki minimum za normalan zivot za dvoje djece)
Stvarno se trudim ali mi samo nemoralne stvari padaju na pamet

Uglavnom citamo se na Rid-u kad rodis
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:03   #47
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stvarno pokusavam zamisliti kakav je to posao gdje radis 4-6 sat i zaradis preko 10.000 kn (jer toliko je neki minimum za normalan zivot za dvoje djece)
Stvarno se trudim ali mi samo nemoralne stvari padaju na pamet

Uglavnom citamo se na Rid-u kad rodis
KOliko sam iz sadašnjih tipkanja shvatila, mislim da nema stambenih kredita.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:18   #48
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja također ne znam kako neki ljudi imaju za sve dovoljno vremena, iskreno ne razumijem. Meni da dan traje 48 sati bilo bi mi malo jer toliko toga imam za napraviti i toliko toga želin napraviti da mi se gadi kada navečer dođe kasna ura i moram ić leć da se naspavam za sutra (a ne želim spavati manje od 6-7 sati jer time si ugrožavam zdravlje). Kad mi dođe dijete ne znam gdje ću naći vremena a morat ću, to me ždere samo tako...
Naci ces. Poslozit ces si prioritete i neke stvari malo zanemariti ili izbaciti a neke modificirati. Sve so to radi u hodu, mala beba trazi drugaciji angazman nego dijete u skoli a srednjoskolac ti vec moze biti drustvo i pomoc a manje teret, ovisno kako ga odgojis i kako se slazete.

Ne radi se samo ni o tome kako ces naci vremena nego i koliku potrebu imas da provedes to vrijeme sa svojim djetetom, pa ako je adekvatna neke druge aktivnosti ce ti postati nebitne.

Osim toga nikad ne znas dok ne probas (i ne, cuvati necake i rodjake ili imati psa ne moze se bas usporediti) pa kojeg smisla ima da se vec sad zderes. Vecina ljudi ima djecu, pa i oni najzaposleniji, i uglavnom se uspiju uskladiti s malo dobre volje i organizacije.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:32   #49
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stvarno pokusavam zamisliti kakav je to posao gdje radis 4-6 sat i zaradis preko 10.000 kn (jer toliko je neki minimum za normalan zivot za dvoje djece)
Stvarno se trudim ali mi samo nemoralne stvari padaju na pamet

Uglavnom citamo se na Rid-u kad rodis
Predajem u srednjoj školi i nije baš 10000, ali je dovoljno ako nemaš velikih prohtjeva i potrebe za ikakvom investicijiom. Osim toga i muž radi.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:39   #50
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mnogo radim jer imam potrebu stvarati, a vjerujem da su mi i godine za to. Možda za 10, 20 godina budem potpuno drugačije razmišljao o životu ali to je opet u svoje vrijeme. Inače tema je ovdje da otac ide van trbuhom za kruhom, dakle neće vidjeti djecu.. tako da svo to prekrasno sivilu za ovu temu ne vrijedi, osim onog ili si išao van ili si ostao ovdje uz djecu...
Da, shvatila sam za tu potrebu. Nije niti rijetka. Možda ja samo griješim dušu, je mi se posrećilo da ne moram stvarati ništa materijalno, a možda je to ipak u čovjeku. Ovakav ili onakav izbor.
Njegov odlazak u inozemstvo može biti, i treba, privremen, može često dolaziti, svaka 2 mjeseca recimo, mogu cure za praznike tamo. I dalje nije sve c/b, ne ide u Kinu.
Na koncu, mislim da opet dramiš previše. Ako je to najbolji i jedini realan izbor, mora povući taj potez, pa pokušati ostalo posložiti uokolo. Naprosto to tako rade veliki dečki i cure. Ne drame oko onoga što se mora, nego izvuku najbolje moguće. I uglavnom, skoro uvijek, to je posve dovoljno svima uključenim.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:03   #51
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
I kao pravi šećer na kraju - bivša zaključi da je pogriješila u vezi tebe...vrati se pod tvoj krov sa dječicom, pa vi skupa živite sretni do kraja vijeka....

The end....
idi bre begaj ...mojne se pepsikolišeš.

teško da se ja mogu predomisliti u vezi nje.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:07   #52
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
idi bre begaj ...mojne se pepsikolišeš.

teško da se ja mogu predomisliti u vezi nje.
Ahahahahahahahahahahahahaha

Priznaj da postoji i ta mogućnost
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:11   #53
ma kako god da okreneš zajebato je.....ali i nije....u biti kako se postaviš tako ti je....malo sam si i promislio u vezi djece i toga da ih neću viđati na dnevnoj bazi....preživjet cu....u takvim su godinama da se za par godina neće niti sjećati da me neće biti recimo nekih dve tri godine ....i šta sad..ništa.
Preživjet ću ja...a bogami i one.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:12   #54
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Ahahahahahahahahahahahahaha

Priznaj da postoji i ta mogućnost
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm......ne.

Ono što sad tražim od žene...ona nema.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:14   #55
Rogaland, mislim da sam ti vec pisala moje misljenje na "Dijaspori" ili gdje vec. Placa koja ti je ponudjena nije losa, kao i rijeseno stambeno(sto fakat moras biti svjestan da ni Nijemci ne dobijaju). Tamo gdje hoces ici leti Eurowings za Zadar,a iz Stuttgarta (cc 80 km) za Zagreb, tako da ti dijeca(ako su dovoljno velika) mogu dolaziti bar jednom mjesecno ili ti ici doma). Grad je skroz OK, meni licno je skroz simpatican i koliko znam ima nasih ex-Yu poprilicno(puno ljudi je dolazilo jos '60-'70)
Ne znam da li si pricao sa djecom o tome, a fakat je da bi im mogao neke stvari vise priustiti,o odmorima i vikendima samo po okolici da ne pricamo. Naravno, pricaj i sa svojom bivsom(probaj bez drame i slicno) o tome i mogucnosti da ti djeca dolaze svake ferije. naravno, bilo bi super kada bi imao opciju uzeti neplaceno na recimo 6 mjeseci, pa vidjeti kako to funkcionise,ali je to sad pitanje i tvoje firme, kako bi oni to prihvatili.
Sve je to prije svega pitanje ljudi i njihovih priroda, ja imam ovdje prijateljicu koja je dosla za Njemacku sa kcerkom iz prvog braka. Ona i njen tata se redovno posjecuju, bivsi je upoznao njenog drugog muza vec prije vjencanja, dosao je vidjeti i gdje mu dijete ide u skolu,gdje zivi i sl. Svake ferije je mala kod njega, redovno se cuju i imaju dosta blizak odnos. I njih dvoje. recimo, nisu najbolji frendovi, ali su skroz normalni i najbitnije im je da je njihovom djetetu dobro. Mala je super prihvatila i ocuha, kao i malog brata, a dobro se slaze i sa njegovom djecom iz prvog braka. Znaci-baza je:zivi i pusti druge da zive
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:21   #56
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Rogaland, mislim da sam ti vec pisala moje misljenje na "Dijaspori" ili gdje vec. Placa koja ti je ponudjena nije losa, kao i rijeseno stambeno(sto fakat moras biti svjestan da ni Nijemci ne dobijaju). Tamo gdje hoces ici leti Eurowings za Zadar,a iz Stuttgarta (cc 80 km) za Zagreb, tako da ti dijeca(ako su dovoljno velika) mogu dolaziti bar jednom mjesecno ili ti ici doma). Grad je skroz OK, meni licno je skroz simpatican i koliko znam ima nasih ex-Yu poprilicno(puno ljudi je dolazilo jos '60-'70)
Ne znam da li si pricao sa djecom o tome, a fakat je da bi im mogao neke stvari vise priustiti,o odmorima i vikendima samo po okolici da ne pricamo. Naravno, pricaj i sa svojom bivsom(probaj bez drame i slicno) o tome i mogucnosti da ti djeca dolaze svake ferije. naravno, bilo bi super kada bi imao opciju uzeti neplaceno na recimo 6 mjeseci, pa vidjeti kako to funkcionise,ali je to sad pitanje i tvoje firme, kako bi oni to prihvatili.
Sve je to prije svega pitanje ljudi i njihovih priroda, ja imam ovdje prijateljicu koja je dosla za Njemacku sa kcerkom iz prvog braka. Ona i njen tata se redovno posjecuju, bivsi je upoznao njenog drugog muza vec prije vjencanja, dosao je vidjeti i gdje mu dijete ide u skolu,gdje zivi i sl. Svake ferije je mala kod njega, redovno se cuju i imaju dosta blizak odnos. I njih dvoje. recimo, nisu najbolji frendovi, ali su skroz normalni i najbitnije im je da je njihovom djetetu dobro. Mala je super prihvatila i ocuha, kao i malog brata, a dobro se slaze i sa njegovom djecom iz prvog braka. Znaci-baza je:zivi i pusti druge da zive
Je klince sam već pripremio na odlazaka....prvo je bilo nemoj tata...pa smo malo pričali ....sad vele idi tata..tak da će sve da bude ok.
A ovo živi i pusti druge da žive....e to neće moći ...kad je meni loše volim drugima zagorčavati život...nekako mi se to čini pošteno. Čisto radi ravnote3že u svemiru. Ja sam jedan od onih koji voli gledati kako se susedu krava muči.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:58   #57
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm......ne.
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
ma kako god da okreneš zajebato je.....ali i nije....u biti kako se postaviš tako ti je....malo sam si i promislio u vezi djece i toga da ih neću viđati na dnevnoj bazi....preživjet cu....u takvim su godinama da se za par godina neće niti sjećati da me neće biti recimo nekih dve tri godine ....i šta sad..ništa.
Preživjet ću ja...a bogami i one.
Da preživjeti! Ne samo to, već moguće i bolje živjeti.
Moj dragi prijatelj u vrlo je sličnoj situaciji. Otišao je u Irsku. Preporodio se. Evo dijete je super. I dalje su povezani i vole se, a sinu će otvoriti mogućnost da ode iz ove prčije van. Čuli smo se prije par dana, veli on meni, Miškica znaš kada ću se vratiti u hrvatsku? Nikad

Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
A ovo živi i pusti druge da žive....e to neće moći ...kad je meni loše volim drugima zagorčavati život...nekako mi se to čini pošteno. Čisto radi ravnote3že u svemiru. Ja sam jedan od onih koji voli gledati kako se susedu krava muči.
Pošteno
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:03   #58
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Je klince sam već pripremio na odlazaka....prvo je bilo nemoj tata...pa smo malo pričali ....sad vele idi tata..tak da će sve da bude ok.
A ovo živi i pusti druge da žive....e to neće moći ...kad je meni loše volim drugima zagorčavati život...nekako mi se to čini pošteno. Čisto radi ravnote3že u svemiru. Ja sam jedan od onih koji voli gledati kako se susedu krava muči.
Ok ako su klinci dobro sa tom tvojom odlukom, naravno da ne mogu skuziti sta to u realnosti znaci,ali bice OK kasnije. Mislim, mogu te poslati i na teren pa opet ne bi bio sa njima.
A za ovo boldano(sad bi ja kao moja baba:"Daj,nemoj tako")- svako ima svoj nacin, ja to ne volim. Nikad nisam bila da volim kad nekom lose ide, cak i kad je ta osoba bila supak prema drugima. Znam ja do je to karma i slicno, ali mi opet nije drago.
A mislila sam pod tim prije svega na zivot tebe i tvoje bivse. Znaci li to da ako se ti ne zaljubis, a ona nadje nekog da bi joj zagorcavao zivot bez obzira sto bi to uticalo na tvoju djecu?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:08   #59
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Je klince sam već pripremio na odlazaka....prvo je bilo nemoj tata...pa smo malo pričali ....sad vele idi tata..tak da će sve da bude ok.
A ovo živi i pusti druge da žive....e to neće moći ...kad je meni loše volim drugima zagorčavati život...nekako mi se to čini pošteno. Čisto radi ravnote3že u svemiru. Ja sam jedan od onih koji voli gledati kako se susedu krava muči.
Prilično sam uvjerena da griješiš, spirala zla pojede sve pred sobom, i dobre ljude iskrivi i ošteti. A baš nikada ne donese ništa dobro. Nikome.
Dapače, jednoga dana kada budeš, budemo, zbrajali, samo dobro će biti važno i vraćeno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:13   #60
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ok ako su klinci dobro sa tom tvojom odlukom, naravno da ne mogu skuziti sta to u realnosti znaci,ali bice OK kasnije. Mislim, mogu te poslati i na teren pa opet ne bi bio sa njima.
A za ovo boldano(sad bi ja kao moja baba:"Daj,nemoj tako")- svako ima svoj nacin, ja to ne volim. Nikad nisam bila da volim kad nekom lose ide, cak i kad je ta osoba bila supak prema drugima. Znam ja do je to karma i slicno, ali mi opet nije drago.
A mislila sam pod tim prije svega na zivot tebe i tvoje bivse. Znaci li to da ako se ti ne zaljubis, a ona nadje nekog da bi joj zagorcavao zivot bez obzira sto bi to uticalo na tvoju djecu?
Znaš one ljude što grijehe peru prvom klupom do oltara? Često sam tamo, sjednem, ponekad i klečim, gledam u popa i upijam energiju oprosta. I moram priznati da djeluje. Nakon mise samo gledam kog zajebat.

Pa normalno da bi joj zagorčavao život. Pa šta se udavala za mene?
Djeca su mala ...ne kuže ...ako ih slučajno to bude mučilo u pubertetu, platim psihologa ili će se već navući na travu ...pa ce biti kul....a ja cu biti u njemačkoj....nebum ni porimjetio....
A sa druge strane ako se i zaljubim tek onda ću joj zagorčavati život ...nemre njena veza biti bolja od moje.....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.