Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 17:30   #1
Je li legalno postaviti ovakve uvjete?

Naletio sam na ovaj oglas pa me zanima da li je ovo legalno od strane "poslodavca" a i druge strane koja bi prihvatila takav "posao"?Hvala.

http://imgur.com/3znVv6V
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:37   #2
Meni je nebitno dali je legalno ili ne kad samo budala to može otiči raditi. Da je osnovica 2500kn-3000kn plus bakšiš, ok. Tko kaže da če bakšiša uopče biti?
Vozi se M3, novi 3008 ok vjerovatno na kredu no nebitno, al nema plače za radnika.
To može pristati raditi jedino sirijac, za gablec i eventualno koju kunu ako mu se netko smisluje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:42   #3
Naravno da nije legalno, pa jasno je da se radi o zapošljavanju na crno: nema ni plaće ni doprinosa ni prijave, ničega.

Suludo da netko to javno ide pisati.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:49   #4
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Meni je nebitno dali je legalno ili ne kad samo budala to može otiči raditi. Da je osnovica 2500kn-3000kn plus bakšiš, ok. Tko kaže da če bakšiša uopče biti?
Vozi se M3, novi 3008 ok vjerovatno na kredu no nebitno, al nema plače za radnika.
To može pristati raditi jedino sirijac, za gablec i eventualno koju kunu ako mu se netko smisluje.
Realno,koliko dostava trebaš obaviti da zaradiš tih 250 kn bakšiša kao što je navedeno?Jer ako imaš dvadesetak dostava ljudi će ostaviti 5-6 kn ne više.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:51   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Naravno da nije legalno, pa jasno je da se radi o zapošljavanju na crno: nema ni plaće ni doprinosa ni prijave, ničega.

Suludo da netko to javno ide pisati.
Već su mu jednom skidali oglas,šteta što imam sam screenshot a ne originalni link.Ali sam mislio da se lik vadi na mogućnost probe radnika.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:42   #6
Od čega mu je zadnji rob umro?

Naravno da nije legalno iz više razloga:

1. Prebacuje rizik posla na radnika, što je protuzakonito po hrvatskim i međunarodnim radnim propisima.

2. Plaća nije jasno definirana, početak rada, radno vrijeme, ništa.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.