Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 12:38   #61
Rijeko mi te volimo!
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:40   #62
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Kako u kojoj sredini. Ovo je meni tak tipično splitski da uopće ne sumnjam. Ovdje su me i odrasle osobe znale pitat koje su mi marke naočale. Majkemi.
Ok, ja zaboravljam da je Split u pitanju.
Al svejedno.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:43   #63
Ale ale
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:46   #64
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ok, ja zaboravljam da je Split u pitanju.
Al svejedno.
Aj pokaži djetetu seriju logića (bilo čega što je mogao vidjeti na jumbo plakatima ili na televiziji, npr) i pitaj ga o kojem se brendu radi Čim asocira sliku s imenom, vjerojatnije je da će prije poželjeti hamburger iz McDonaldsa nego hamburger iz Perine kuhinje

http://www.slate.com/articles/double...ut_brands.html
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:46   #65
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Brodokomerčići!
A roditelji Brodomerkurčići. Bitno je i gdje kupuješ tave.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:49   #66
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Aj pokaži djetetu seriju logića (bilo čega što je mogao vidjeti na jumbo plakatima ili na televiziji, npr) i pitaj ga o kojem se brendu radi Čim asocira sliku s imenom, vjerojatnije je da će prije poželjeti hamburger iz McDonaldsa nego hamburger iz Perine kuhinje

http://www.slate.com/articles/double...ut_brands.html
Ja bih ti udovoljila, ali nisam ga još odvela u McDonalds, pa ne zna nešto specijalno o njemu.
Inače za njega postoji samo hamburger kod Mimi u Malinskoj.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:49   #67
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Aha, diskusija se sastoji od toga da ti par ljudi napiše kako neka beba dođe u posjed Nike tenisica iako nam je na prvu svima to besmisleno, a tvoj komentar je da je mogla tetka doći i s noname tenisicama kojih je ponuda nenormalno široka.
Koje tenisice ti nosiš?
Obrnula sam situaciju i postavila pitanje. Zar je to problem?

Imam i Nike, a bome imam i no name tene (tj ne toliko poznat brand)
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:50   #68
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nemam pojma?
Ako govoriš gdje se mogu kupiti dječje cipele onda si u pravu.
Ako govoriš o tome što je kvalitetno, a što ne onda je to vrlo diskutabilno.
ako govorim o tome što je kvalitetno? pa jel govorim?
ti ni ne čitaš što pišem, al trkeljaš

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
A jbg to nije argument za njihovu kalkulaciju troškova, to što će nečijem djetetu za tri mjeseca trebati nove.

Na kraju krajeva, dobre kožne cipele uvijek koštaju. Nakon što preraste prodaj ih na Njuškalu, nadoplati nešto na svotu koju dobiješ i kupi nove.

A i džoraju se dosta prijatelji i familija sa tim dječjim stvarima. Proslijediš ovom koji ima manje klince.
za izraubane iznošene cipele dobila bi 20 kn na Njuškalu
kako vi to zamišljate te dječje tenisice i cipele? pa to nakon mjesec dana izgleda kao da se nosilo godinu dana
u tome se trči, nabija lopta, struže po parku


kužim ja da su njihovi troškovi visoki, ali mi je pizdunski imati cijene dječje obuće i odjeće tako visoke (evo ja danas moram po nove tenisice jer je ove prerasla, a kupila sam joj ih u srpnju!)
zato i pokušavam što jeftinije proći
mogla bi im država smanjit pdv na dječju obuću i odjeće
ali hej, natalitetna politika nam nije takva
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:55   #69
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
A roditelji Brodomerkurčići. Bitno je i gdje kupuješ tave.


Realno, Brodomerkurčine.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:56   #70
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja bih ti udovoljila, ali nisam ga još odvela u McDonalds, pa ne zna nešto specijalno o njemu.
Još bolje Aj, molimtemolimtemolimte, pokaži djetetu koje nikad nije jelo u McD sliku i pitaj da kakvi su tamo hamburgeri.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:57   #71
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
mogla bi im država smanjit pdv na dječju obuću i odjeće
ali hej, natalitetna politika nam nije takva
Da, deru na svemu za klince.
Mislim da se poznanik prije par godina žalio i na cijenu lijekova/kozmetike za bebe, bas mu je upalo u oči koliko to košta. Al naravno da ceš u ljekarni dat koliko te traži i uzet ono što ti se preporuči.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:57   #72
Kak to misliš?
Pa reći će da ne zna. Ne kužim na šta ciljaš.
Mislim, šta bi trebao reći?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:59   #73
Pa jasno je da ni djeca nisu imuna na reklame, opći odnos prema trendovima oko sebe i slično.
Za razviti zdrav odnos prema tome trebaju i roditelji biti zdravi u glavi i postupcima.
Nisam baš sigurna da je to moguće skroz dokinuti. Pa nije to ništa novo.

Sad zamišljam pećinske žene kak ljubomorno gledaju onu kojoj je muž ulovil ljepšeg (važnijeg) vuka pa ima ljepše (važnije) krzno
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:04   #74
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post

Sad zamišljam pećinske žene kak ljubomorno gledaju onu kojoj je muž ulovil ljepšeg (važnijeg) vuka pa ima ljepše (važnije) krzno
Sa što manje buha i krpelja
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:04   #75
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Da, deru na svemu za klince.
Mislim da se poznanik prije par godina žalio i na cijenu lijekova/kozmetike za bebe, bas mu je upalo u oči koliko to košta. Al naravno da ceš u ljekarni dat koliko te traži i uzet ono što ti se preporuči.
užasno me to raspižđuje
baš me ljuti

dječje šlape 150 kn
šlape za odrasle 50 kn



gel za tuširanje za odrasle 15 kn
gel za kupanje za djecu minimalno 30 kn

dakle, u svakom segmentu te bezobrazno deru
i još te ženemajkekraljice podozrivo gledaju ako nisu frodo ili ciciban cipele
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:06   #76
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Kak to misliš?
Pa reći će da ne zna. Ne kužim na šta ciljaš.
Mislim, šta bi trebao reći?
Pod uvjetom da ga ne voziš po gradu s povezom na očima i da bar tu i tamo vidi televiziju, mislim da je prilično izvjesno da, upravo zbog reklama namijenjenih djeci, ima već stvorenu neku vezu McD=njam. Ako još njegovi vrtićki kolege i kolegice slave tamo rođendane, i-haaaa. Ne bi trebalo imati nikakve veze što nije nikad probao.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:10   #77
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

dakle, u svakom segmentu te bezobrazno deru
Je, al to je tak za sve, mislim, i za djecu i odrasle. Za djecu me to prije raspigavalo, al više ne, sve mi je sad izazov.
Naći Froddice ili Superfit za trećinu ili četvrtinu cijene - I rule.
Naći skafander za dvadeset posto njegove cijene - I rule.
Naći sebi dobre kožne cipele ispod 250 kn - I rule.
Plati punu cijenu za išta - za ikog - I suck.
To mi je mantra već osam godina.
Ima stvari za koje plaćam bez beda, ali odjeću, obuću, higijenske proizvode i gadgete mi je ispod časti plaćati, da tako kažem.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:11   #78
Ja zaista ne razumijem u čemu je problem s Lidl-om.
Nijemci pripadnici više srednje klase su mi rekli da smatraju Lidl trgovinom u kojoj je najbolji omjer kvalitete i cijene. Ono, neće kupovati u Aldiju, a trgovine "više" klase ne prodaju toliko kvalitetniju robu u odnosu na to koliko su skuplje.

A, tu se raspredalo o dječjim Nike tenisicama. Pa dječju, kožnu basic Nike tenisicu se može naći i za 120 kn. Koliko je to plastična, no name tenisica jeftinija da bi se isplatila?

Uostalom, ima djece iz jako dobro stojećih obitelji u našoj okolini koju sam vidjela i da nose robu iz Lidla, i Mane... u kombinaciji sa skupljim stvarima.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:12   #79
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Je, al to je tak za sve, mislim, i za djecu i odrasle. Za djecu me to prije raspigavalo, al više ne, sve mi je sad izazov.
Naći Froddice ili Superfit za trećinu ili četvrtinu cijene - I rule.
Naći skafander za dvadeset posto njegove cijene - I rule.
Naći sebi dobre kožne cipele ispod 250 kn - I rule.
Plati punu cijenu za išta - za ikog - I suck.
To mi je mantra već osam godina.
Ima stvari za koje plaćam bez beda, ali odjeću, obuću, higijenske proizvode i gadgete mi je ispod časti plaćati, da tako kažem.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:13   #80
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pod uvjetom da ga ne voziš po gradu s povezom na očima i da bar tu i tamo vidi televiziju, mislim da je prilično izvjesno da, upravo zbog reklama namijenjenih djeci, ima već stvorenu neku vezu McD=njam. Ako još njegovi vrtićki kolege i kolegice slave tamo rođendane, i-haaaa. Ne bi trebalo imati nikakve veze što nije nikad probao.
Ima viziju, to si u pravu.
Tamo rade hamgurgere.
Ali ne zna ništa o njima, nikad tamo nismo bili.
Nitko ne slavi tamo rođendane.

Pitaj ga to radije za hot dog.

Edit. Iako, priznajem da kao proizvođača jako poštuje Lego.
Prije godinu dana je popizdio na imitaciju legića jer se glave nikako nisu mogle spojiti s tijelom da kliknu i izjavio je da nikad više ne želi dobiti ikakve "lažne legiće" koje ne može složiti.
S tim da mislim da ga ne bi to jebalo pet posto da su glave bile kak trebaju bit.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.