Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 22:35   #4081
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Dopao mi se ovaj Plenkijev govor pred UN-om, lijepo je cijelom svijetu rekao da su Slovenci varali i kršili međunarodno pravo i običaje u arbitražnom postupku, šah i mat
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ncima/6574083/
E pa Ceraru se baš i nije dopao.

https://www.vecernji.hr/vijesti/cera...atskoj-1196105

Uostalom i Cerar je drvio o arbitraži tj o poštovanju presuda međunarodnih sudova...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:38   #4082
Jbg, pružili smo ruku .. ne ide.

Izgleda ništa od graničnog rješenja u dogledno vrijeme.

Bilo kakvu implementaciju presude bez suglasnoti Hrvatske smatrati agresijom na Hrvatsku i tužiti ih direktno UNu, nikakva EU.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:46   #4083
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Cerar otkazao posjet Zagrebu zbog Plenkoviceva govora pri UN-u.
zamisli ti to, on smije drobiti o našem sporu pred UN-om
a kad Plenki uzvrati onda se dečkić ljuti
pravo malo iskompleksirano i razmaženo derište taj Cerar
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:52   #4084
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
zamisli ti to, on smije drobiti o našem sporu pred UN-om

a kad Plenki uzvrati onda se dečkić ljuti

pravo malo iskompleksirano i razmaženo derište taj Cerar


Quote:
Prije dva dana smo se dogovorili da ćemo se sastati sljedeći tjedan u Zagrebu kako bismo razgovarali o pitanju granice, što znači i o implementaciji arbitražne presude. Nakon ovoga što je u zgradi UN-a pred svim državama svijeta premijer Plenković rekao, on je od tog dogovora odstupio, izjavio je Cerar za RTV Slovenija.

- Rekao je da je za Hrvatsku arbitražna odluka nevažeća. To je potpuno neprihvatljivo stajalište koje onemogućuje bilo kakav razgovor u Zagrebu i zato moj odlazak tamo sljedeći tjedan više nema smisla, dodao je slovenski premijer.

Najavio je da će slovenska vlada nastaviti s pripremama za implementaciju arbitraže te da će učiniti sve što je potrebno da Slovenija na provedbu presude bude spremna.

- Ne bude li Hrvatska surađivala u tome, bit će problema. To nitko ne želi, upozorio je.
Pa i jucer mu je Plenky rekao kako Hr ostaje pri svome, nije ovaj ni planirao doci u Zg sad se samo vadi. Vjerojatno u dogovoru s Erjavcem.


Ako Slo ne zeli probleme - bilateralno, sud u Hamburgu itd.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:59   #4085
Velika tragedija nema što, nadam se da više necemo morati slušati kurtoazne frazetine o prijateljskoj dobrosusjedskoj slovenskoj vladi, dovoljno je reci slovenska vlada, svi ostal ukrasni epiteti su više nego suvišni.
water strider is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:01   #4086
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Pa i jucer mu je Plenky rekao kako Hr ostaje pri svome, nije ovaj ni planirao doci u Zg sad se samo vadi. Vjerojatno u dogovoru s Erjavcem.


Ako Slo ne zeli probleme - bilateralno, sud u Hamburgu itd.
pravi se blesav, svi naši političari su izjavljivali da arbitražu nećemo prihvatiti
neka počme prvo sa implementacijom kod Svete Gere
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:13   #4087
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
pravi se blesav, svi naši političari su izjavljivali da arbitražu nećemo prihvatiti
neka počme prvo sa implementacijom kod Svete Gere
Mislim da bi s prihvaćanjem tog dijela "presude" trebali konačno započeti mi.
Nije potrebna nikakva primjena sile, nego samo blokada granice na tom dijelu, "kako bi se spriječio ilegalni prelazak Schengenske granice". Recimo, mi postavimo ogradu.
Pa da vidimo koliko hrane i vode imaju agresorski vojnici.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:24   #4088
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
...

Na slovenskoj se strani, međutim, povremeno, ali krajnje neslužbeno, mogu čuti prijedlozi da se, ako sve propadne, zatraži nova arbitraža. Ti prijedlozi nisu za sada uobličeni, niti su naravno službeni, nisu ni do kraja objašnjeni niti formulirani, ali postoje. Hrvatski političari o tome ništa ne znaju niti im je itko takvo nešto predložio, ali ne isključuju mogućnost da se prijedlog o novoj arbitraži možda ipak nađe u optjecaju. “Slovenci će sada, posve sigurno, nastojati svim silama primijeniti ovu, za njih završenu arbitražu, iako su i oni svjesni da to neće ići lako i da je riječ gotovo o nemogućoj misiji. Istovremeno se traže i druga rješenja, pa je vjerojatno tako nastala i ta ideja o novoj arbitraži”, kaže naš sugovornik, koji ne isključuje mogućnost da određeni krugovi u Sloveniji procjenjuju da bi odluka neke nove, ponovljene arbitraže mogla njima samo ići u korist. Naime, Slovenci su svjesni da “na kopnu” nisu dobili mnogo i da je tu Hrvatska u prednosti, a kada je riječ o Piranskom zaljevu, ni tu nisu ostvareni svi ciljevi.

kriste

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...aljev/6568752/
Kako već rekoh više puta, tu su šansu Slovenci propustili u trenutku izbijanja afere. Da du se tada ispričali i ponudili resetiranje arbitraže i ponovljeni proces pred novim sudcima, Hrvatska to ne bi mogla odbiti. Međutim, zaslijepljeni svojom pohlepom to su propustili.

Sve ostalo je prošlost. Nakon ovog Plenkovićevog govora je priča definitivno završila. Nema dogovora o implementaciji, nego postoji samo mogućnost novog dogovora. Ako ga Slovenija ne prihvaća, problem se odgađa sa postojećim razgraničenjem.
I to je, na žalost za nas nepovoljno, zbog pristanka na Granicu na Kanalu Sv. Odorika (saborska deklaracija). Srećom se ta deklaracija isto tako može povući - jer nije ratificirana kao promjena granice.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:33   #4089
ono sto mene zanima je koji su sljedeci potezi kako slovenske tako, pogotovo, nase strane.

imamo li mi uopce plan sto napraviti ukoliko slovenija samovoljno zapocne primjenu tzv arbitrazne presude?
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:45   #4090
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
E pa Ceraru se baš i nije dopao.

https://www.vecernji.hr/vijesti/cera...atskoj-1196105

Uostalom i Cerar je drvio o arbitraži tj o poštovanju presuda međunarodnih sudova...
Kako ću noćas zaspat jadan ti sam.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:51   #4091
Quote:
vlaški kaže: Pogledaj post
ono sto mene zanima je koji su sljedeci potezi kako slovenske tako, pogotovo, nase strane.

imamo li mi uopce plan sto napraviti ukoliko slovenija samovoljno zapocne primjenu tzv arbitrazne presude?
A točno šta bi oni to mogli napravit da mi ne možemo odgovorit na isti način??

Zveckat oružjem neće, progonit ribare neće osim možda malo zajebavat ali to možemo i mi a za blokadu Shengena me da izvineš iskreno zaboli jer kako sada stvari na globalnom pogledu stoje bolje je da nismo sad tamo a ona blokada najrazvijenijih je smijurija sama po sebi.

U svjetskim okvirima dvije šake jada se "bore" za dva bazena mora i još malo pa više to nikome neće bit interesantno i ostaje status quo šta najviše odgovara SLO a na ICJ ćemo kad tad.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:51   #4092
Evo sad i dalje cvilite kako ce plenki prodat izdat ovo ono...
Nema sanse, tko izda - game over. Vrijeme radi za nas, Cerar neka ne dolazi nece nikom nedostajati.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:03   #4093
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A točno šta bi oni to mogli napravit da mi ne možemo odgovorit na isti način??

Zveckat oružjem neće, progonit ribare neće osim možda malo zajebavat ali to možemo i mi a za blokadu Shengena me da izvineš iskreno zaboli jer kako sada stvari na globalnom pogledu stoje bolje je da nismo sad tamo a ona blokada najrazvijenijih je smijurija sama po sebi.

U svjetskim okvirima dvije šake jada se "bore" za dva bazena mora i još malo pa više to nikome neće bit interesantno i ostaje status quo šta najviše odgovara SLO a na ICJ ćemo kad tad.
kako mislis sta bi mogli napraviti?

pa mogli bi napraviti ko i sa sveton geron- usidrit se i pustit korijene, a mi godinama promatrat i ne poduzimati nista, opet ko i u slucaju svete gere.

vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:20   #4094
Quote:
vlaški kaže: Pogledaj post
kako mislis sta bi mogli napraviti?

pa mogli bi napraviti ko i sa sveton geron- usidrit se i pustit korijene, a mi godinama promatrat i ne poduzimati nista, opet ko i u slucaju svete gere.

Zapamti ovo stanje nerješene granice gospodarski i teritorijalno odgovara SLO a nama ne ali smo se nebrigom vladajućih sredinom 90.-ih koje su se sramno nastavile do izlaska iz arbitraže našli u ovoj situaciji. Sad je tako kako je i moramo se znat nosit i sa svojim propustima i sa činjeničnim stanjem.

Meni bi davno ta ekipa sa Sv. Gere letila na glavu vanka još tamo 93. najkasnije ali to sam samo ja.

Ili jednostavno nema popuštanja ni milimetar sve do izlaska pred ICJ pa šta bude.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 02:03   #4095
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A točno šta bi oni to mogli napravit da mi ne možemo odgovorit na isti način??

Zveckat oružjem neće, progonit ribare neće osim možda malo zajebavat ali to možemo i mi a za blokadu Shengena me da izvineš iskreno zaboli jer kako sada stvari na globalnom pogledu stoje bolje je da nismo sad tamo a ona blokada najrazvijenijih je smijurija sama po sebi.

U svjetskim okvirima dvije šake jada se "bore" za dva bazena mora i još malo pa više to nikome neće bit interesantno i ostaje status quo šta najviše odgovara SLO a na ICJ ćemo kad tad.
Nije pitanje što bi mogli, već što će napraviti. OECD, Shengen, eurozona...
Nastavi niz. Jednostavno, imaju veće mogućnosti pritiska i toga treba biti svjestan. I ne zavaravati se da tomu neće pribjeći.
Koliko su nama ove organizacije bitne, prvenstveno za razvoj, od toga će zavisiti slovenska ucjenjivačka moć.
Jer mi nemamo saveznike da ih spriječe.
Ja bih osobno htjela da im radimo ono što i oni nama, uzmemo nešto njihovo, ali koliko će nas to koštati?
Želim da prijeđemo u ofanzivu, no, bojim se, da nemamo snage za to.
Slovenci ne smiju dobiti ono što im ne pripada, no taj će nas stav koštati.
svijačica breza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 02:16   #4096
Ja osobno želim da pate. Digli su mi (nacionalistički) živac. Ne želim žrtve i rat, ali želim da netko njima radi u gram ono što su oni nama radili.
Želim da ih netko godinama blokira i pritom se smješka, želim da im netko oduzme bar neki alpski vrh i tako. Njima želim drugi spor oko Krškog, želim da izgube Ljubljansku banku, da se, malo za promjenu, s Talijanima spore oko terana...
Neumjerena sam, znam. Čovjek može sanjat, pogotovo o pravdi u kojoj Slo kuša malo svoje medicine.
Ali, eto, njima za utjehu, život nije fer i to se neće dogoditi.
Tko jači, taj tlači. Uvijek bilo i bit će.
Samo, nas tlači bitno manji od nas, što nam rade veći, ne želim razmišljat.

Zadnje uređivanje svijačica breza : 22.09.2017. at 02:29.
svijačica breza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:19   #4097
Kad tad ce im se sve to vratiti, kad tad.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:27   #4098
Cerar ne ide u Zagreb

https://spletnicasopis.eu/2017/09/21...-gre-v-zagreb/
__________________
Too much agreement kills a chat
MalaIzLjubljane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:31   #4099
Quote:
svijačica breza kaže: Pogledaj post
Nije pitanje što bi mogli, već što će napraviti. OECD, Shengen, eurozona...
Nastavi niz. Jednostavno, imaju veće mogućnosti pritiska i toga treba biti svjestan. I ne zavaravati se da tomu neće pribjeći.
Koliko su nama ove organizacije bitne, prvenstveno za razvoj, od toga će zavisiti slovenska ucjenjivačka moć.
Jer mi nemamo saveznike da ih spriječe.
Ja bih osobno htjela da im radimo ono što i oni nama, uzmemo nešto njihovo, ali koliko će nas to koštati?
Želim da prijeđemo u ofanzivu, no, bojim se, da nemamo snage za to.
Slovenci ne smiju dobiti ono što im ne pripada, no taj će nas stav koštati.
ma to je sve pitanje vrimena..mogu zajebavat tu još godinu dvi..a onda če EU uvest hrvatsku u šengen i time je gotova priča, tako sa OECD...njihov djelokrug se smanjiva šta s tiče ucjena...još taj OECD, a za šengen ionako nij bitno dok se ne smiri situacija u svitu.

problem je jedino lito..i zajebancija turista na granicama, ali i to će teško proć...počet će je zaobilazit ako budu previše zajebavali...ali tu i mi imamo šta reć.

mislin nije stvar uopće više u granicama, stvar je da slovencima nemoš uopće više virovat za ništa, pokazali su se ka katastrofalni partneri...i to po stoti put od 1991..I zaista i dalje nevidin razlog tolikih pritisaka i bacanja klipova pod noge u ovih 30 godina..ono, ljudi međusobno odlično surađuju, i poslovno i turistički, i u svakom drugom pogledu...ali politika...

jebate oni guraju ovu abitražu a još se nisu povukli sa svete gere...znači oni prvi krše istu..

mogu slovenci ode na forumu pisat šta žele, ali mi znamo da bi vi brzo bi našli nešto drugo za ucjenu...

Zadnje uređivanje simpatizer : 22.09.2017. at 08:46.
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:33   #4100
Quote:
MalaIzLjubljane kaže: Pogledaj post
Bilo je za očekivati, istina najviše zaboli

Nećemo zbog toga puno izgubiti, samo dokazujete da i dalje nastavljate sa postavljanjem uvjeta i ucjenama
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.