Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 14:35   #121
ajme kako divna torta
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 15:10   #122
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
a mi imamo zeznutog popa pa ćemo vidit
Moj mali je na pricest isao u drugu zupu od one u kojoj se krstio i isto nije bilo problema. Samo smo donjeli iz stare zupe potvrdu da je tamo krsten i to je to. Bilo je jos takvih klinaca. Mislim da je to tvoja stvar gdje ti hoces primiti sakrament. Po tome bi se morao i zeniti u zupi gdje si se krstio.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 16:16   #123
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Po tome bi se morao i zeniti u zupi gdje si se krstio.
ma da, gluposti. ne znam čemu kompliciraju.
najrađe bi otišla u Kt gdje smo se vjenčali i obavili bi to u miru
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:16   #124
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
sa koliko mjeseci je najbolje krstiti bebicu ili se može kad se hoće...
nisam mislila baš jako rano krstiti bebicu nego tek na proljeće
Kod nas je običaj da se dijete krsti sa cca. 3 mjeseca - kad prođu prvotne "krize" oporavka bebe i mame i kad beba malo očvrsne!
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:02   #125
Moj je sad navršio tri mjeseca, planiramo krštenje za mjesec dana
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:04   #126
Mi smo se krstili u nedjelju 23.9. imali smo mjesec i 5 dana. Sve je proslo super, bebu sam donjela u korpi, ravnoj, obukla joj haljinicu, prespavala je cijelu misu a kad ju je svecenik poljevao samo je zacudjeno proskiljila i nastavila spavanac
Kad mi mm dodje s terena stavit cu sliku
Maryanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:18   #127
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Kod nas je običaj da se dijete krsti sa cca. 3 mjeseca - kad prođu prvotne "krize" oporavka bebe i mame i kad beba malo očvrsne!
svatko krsti kad želi..ja sam krštena sa 16 dana mm isto vrlo rani i mi nismo željeli dugo čekati pa smo ju krstili sa mjesec i 10 dana
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:44   #128
Mai kosuljica je preslatka pogotovo natpis!! A sto ako ju ne budem imala?? I gdje u Ri mogu kupiti svijecu??
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:13   #129
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
a obred krštenja ti traje nekih 10-15 min+misa ako krstiš preko mise a ja budem
Biti ćete na cijeloj misi. Kako će ti to dijete podnjeti( puno ljudi, nepoznati prostor, trajanje mise...) ? Nama je svećenik rekao da sa dijetetom dođemo pred kraj mise, te poslije ide krštenje.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 09:24   #130
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Biti ćete na cijeloj misi. Kako će ti to dijete podnjeti( puno ljudi, nepoznati prostor, trajanje mise...) ? Nama je svećenik rekao da sa dijetetom dođemo pred kraj mise, te poslije ide krštenje.
ma nema puno ljudi na misi-u selu 5 živih duša+nas 15-tak tako da sve bude a ovaj moj što više ljudi to bolje,ne boji se stranaca,samo im se smije sve u 16
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 10:58   #131
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
Mai kosuljica je preslatka pogotovo natpis!! A sto ako ju ne budem imala?? I gdje u Ri mogu kupiti svijecu??
Moj mali nećak je kršten u 7.mj. kad je imao 4 mj. Bio je presladak! Košuljicu mu je svećenik prebacio preko tijela u tijeku samog obreda, to je bila crkvena košuljica, nisu je kupovali. A svijeću smo kupili u Starom gradu kod kosog tornja kad ideš prema Zagrebačkoj banci preko onog trga čije ime ne znam di su oni kafići (s druge strane Dva lava). Dva ili tri ulaza od onog dućana di su se prije prodavale martensice blizu Croatia recordsa. Ali sam se proslavila u objašnjavanju!!
Ma uopće ti nije teško pronać taj dućan, prodaju različite religiozne stvari, knjige, svijeće, svašta. Mislim da je svijeća koštala 40-ak kn, bilo je toliko vruće kad smo je kupovai da mi se cijena rastopila u sjećanju!
Sigurna sam da će Leonić bit prekrasan u kompletiću koji ste mu kupili!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:19   #132
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
. A svijeću smo kupili u Starom gradu kod kosog tornja kad ideš prema Zagrebačkoj banci preko onog trga čije ime ne znam di su oni kafići (s druge strane Dva lava). Dva ili tri ulaza od onog dućana di su se prije prodavale martensice blizu Croatia recordsa. Ali sam se proslavila u objašnjavanju!!
knjižara VERBUM... preko puta trgovine nakitom "čarolija" i mjenačnice odmah pokraj Čarolije..
kad se ide od dva lava kroz stari grad prema kosom tornju.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:22   #133
moja nećakinja je bila u bijelim hlačicama i blijedo žutoj vestici...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:11   #134
u Lantei ima košuljica i svijeća oko 60 kn svaka.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:03   #135
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
ma nema puno ljudi na misi-u selu 5 živih duša+nas 15-tak tako da sve bude a ovaj moj što više ljudi to bolje,ne boji se stranaca,samo im se smije sve u 16
Stariji nije bio strašljiv. Ali ovaj . Samo razvuče usne i onda u sav glas .I još moram angažirati nekoga da lovi starijeg po crkvi .
Naručili smo i profića da nas slika ( fotografa ). To smo napravili i kod starijeg. Slike su super
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:44   #136
moj mali ce imati bijelo odjelce i preko toga cu mu obuci krsnu bijelu haljinicu koju je nosila mala od moje sestre meni se tj.nama se to najvise svidja... premalen je da mu oblacim neke kosuljice odjelo i slicno,a i to mi se osobno nesvidja za krstenje...

a krstit cemo ga 14.10.2007...tad sam i ja krstena,mislim 23 godine u nazad imat ce mjesec dana...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:29   #137
kako su ukusi različiti,ja ne bih nikada dečka obukla u bijeli saten...a baš ni curicu.radije bi joj kupila neku lijepu rozu čipkastu haljinicu.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:29   #138
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
kako su ukusi različiti,ja ne bih nikada dečka obukla u bijeli saten...a baš ni curicu.radije bi joj kupila neku lijepu rozu čipkastu haljinicu.
tako i ja razmišljam i tako sam i napravila..samo što je haljinica bila heklana
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 23:36   #139
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Moj mali nećak je kršten u 7.mj. kad je imao 4 mj. Bio je presladak! Košuljicu mu je svećenik prebacio preko tijela u tijeku samog obreda, to je bila crkvena košuljica, nisu je kupovali. A svijeću smo kupili u Starom gradu kod kosog tornja kad ideš prema Zagrebačkoj banci preko onog trga čije ime ne znam di su oni kafići (s druge strane Dva lava). Dva ili tri ulaza od onog dućana di su se prije prodavale martensice blizu Croatia recordsa. Ali sam se proslavila u objašnjavanju!!
Ma uopće ti nije teško pronać taj dućan, prodaju različite religiozne stvari, knjige, svijeće, svašta. Mislim da je svijeća koštala 40-ak kn, bilo je toliko vruće kad smo je kupovai da mi se cijena rastopila u sjećanju!
Sigurna sam da će Leonić bit prekrasan u kompletiću koji ste mu kupili!
skužila sam gdje pa cu ici kupiti!!! A koliko se da popu za krštenje para??
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 23:53   #140
krstenje se ne placa..inace nego kum da po volji kao milodar (turbo milodar) za crkvu..
mi krstili Leu 5.8 i kum je dao 500 kn..al kum ima love inace sam vidjela kuma prije nas on dao 200 kn
indy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.