Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 14:36   #1961
Ne znam kakve to veze ima sa kompanijom s kojom letite, mene su carinici zaustavili. Kompanija s kojom smo letili nam je samo tražila boarding pass. Na povratku u Split kad sam davala dokument za prijelaz preko carine, onda su mi vidjeli promjenu prezimena u sustavu, koja se nije poklapala s dokumentima. I dobila sam samo upozorenje, al nije mi bilo svejedno..Ti ako dodaješ, možda ti bude drugačije nego meni.
TheFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:13   #1962
Molim pomoć! Na koji način i gdje mogu dobiti potvrdu da je moja bivša supruga promijenila prezime to jest vratila si je svoje djevojačko.Nismo u nikakvim dobrim odnosima.
dbrko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:24   #1963
Quote:
TheFleur kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve to veze ima sa kompanijom s kojom letite, mene su carinici zaustavili. Kompanija s kojom smo letili nam je samo tražila boarding pass. Na povratku u Split kad sam davala dokument za prijelaz preko carine, onda su mi vidjeli promjenu prezimena u sustavu, koja se nije poklapala s dokumentima. I dobila sam samo upozorenje, al nije mi bilo svejedno..Ti ako dodaješ, možda ti bude drugačije nego meni.
Tako je. Aviokompanija ne vidi podatke o promjeni prezimena osim ako im te daš dokument koji je s različitim podacima. Oni nemaju nikakve veze.

Carina tj. policija ima podatke o tvojoj promjeni prezimena.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:17   #1964
Hi cure

Je li netko od Vas bio u situaciji da ima 2 prezimena prije udaje i želi promijeniti samo jedno?
Pr. Ivana Ivić Perić => nakon udaje Ivana Ivić Babić

Zvala sam matični ured i rečeno mi je da to nije moguće ili odbaciti oba i uzeti samo muževo ili prvo promijeniti samo na jedno pa onda nakon vjenčanja dodati njegovo :/
Dorica the dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:42   #1965
Haha pa kako nije moguće kad je, samo treba ispoštovati proceduru... Promijeniš i dodaš muževo i imaš to što želiš... Jedan korak više, al birokracija je birokracija. Što sad, ni prvo ni zadnje gdje se mora komplicirat jednostavno, al rezultat je svejedno ono što želiš...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:09   #1966
Ako je moguce ispravite cijenu osobne na prvoj stranici na 79kn. Skoro je rat izbio radi toga

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:40   #1967
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Ako je moguce ispravite cijenu osobne na prvoj stranici na 79kn. Skoro je rat izbio radi toga

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Ažurirala sam prvi post i stavila linkove na stranice nadležnih službi, mislim da je tako najsigurnije. Hvala na javljanju
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:17   #1968
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Haha pa kako nije moguće kad je, samo treba ispoštovati proceduru... Promijeniš i dodaš muževo i imaš to što želiš... Jedan korak više, al birokracija je birokracija. Što sad, ni prvo ni zadnje gdje se mora komplicirat jednostavno, al rezultat je svejedno ono što želiš...
Sorry, ali procedura nema veze s mozgom i po tome bi trebala platit 2x nešto što se realno može riješiti priliko udaje samo zbog neke ''birokracije''
Nadala sam se da je to kriva info i da je moguće jednostavno, ali kod nas očito ništa ne može jednostavno i logično
Dorica the dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:00   #1969
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ja sam mjenjala prije mj dana nikakav pregled samo zahtjev u mupu platis kupis biljege i slika i to je to za cirka 20 dana gotovo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
kad se izvadi ta nova vozacka zbog promjene prezimena da li vrijedi ko i stara do 65.ili po novom na 10 g?
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:17   #1970
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
kad se izvadi ta nova vozacka zbog promjene prezimena da li vrijedi ko i stara do 65.ili po novom na 10 g?
Nova vozačka je nova neovisno koji je razlog promjene (promjena podataka, dodavanje nove kategorije, izgubljena, istek) i daje se prema trenutnim važećim pravilima za trajanje (max 10 godina). Ono što je prednost da to sada možeš napraviti online.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:25   #1971
Tako je....meni se produžila na 10 god po novom zakonu

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:30   #1972
Dal' si žena može vratiti djevojačko prezime, iako je u braku i nosi muževo?
I ako da, koja je procedura?

Merci.. 🙂
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:33   #1973
Isla sam danas rijesavati papire. Idem javiti promjenu adrese i prezimena za radnu knjizicu, a oni mene uvjeravaju da to rijesava poslodavac koji me bude zaposlio. Nesto mi ne stima.
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:53   #1974
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
Dal' si žena može vratiti djevojačko prezime, iako je u braku i nosi muževo?
I ako da, koja je procedura?

Merci..
Ako se dobro sjecam iz jedne nedavne rasprave na faceu treba se podnjet zahtjev maticaru a dalje stvarno ne znam kako ide vjerovatno ce vam i on objasnit a mozda se javi netko ko je prosao isto

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:54   #1975
Quote:
Kikkolina kaže: Pogledaj post
Isla sam danas rijesavati papire. Idem javiti promjenu adrese i prezimena za radnu knjizicu, a oni mene uvjeravaju da to rijesava poslodavac koji me bude zaposlio. Nesto mi ne stima.
Isli ste javiti kome nisam shvatila... Ja kad sam mjenjala samo sam morala poslat vjencani list poslodavcu (adresa mi se nije mjenjala) i on je radio dalje sve zdravsteno mirovinsko itd

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:01   #1976
U kojem roku se moraju rijesiti promjene prezimena na dokumentima nakon vjencanja?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:48   #1977
Promjena prezimena nakon udaje i doktorat

Pozdrav svima,

moj odabranik i ja planiramo se vjenčati po prilici u listopadu ili studenom 2018., onda kada mislimo da bismo svoje doktorate mogli privesti kraju, ne nužno i obraniti disertaciju. Budući da sam, naravno, temu prijavila i obranila pod svojim djevojačkim prezimenom, a namjeravam nakon udaje uzeti dva prezimena, svoje pa muževljevo i kanim se udati možda i prije nego službeno doktoriram, hoće li biti neka formalna procedura što mi u obrascu za prijavu i obranu teme stoji djevojačko prezime, a na obrani i doktorskoj diplomi će mi možda stajati dva prezimena, djevojačko i muževljevo? Moram li pitati svoj Fakultet podrazumijeva li to neku proceduru i hoće li doći do zabune? Ovo s promjenom osobne iskaznice nakon vjenčanja sve znam.

Zadnje uređivanje MCudic : 31.01.2018. at 11:52. Reason: ghjgjjkk
MCudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:20   #1978
Quote:
fashfit kaže: Pogledaj post
U kojem roku se moraju rijesiti promjene prezimena na dokumentima nakon vjencanja?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
u roku od 15 dana moraš predati zahtjev.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:45   #1979
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjecam iz jedne nedavne rasprave na faceu treba se podnjet zahtjev maticaru a dalje stvarno ne znam kako ide vjerovatno ce vam i on objasnit a mozda se javi netko ko je prosao isto

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hvala ti.. 🙂
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:22   #1980
Poslije vjenčanja sam odlučila ostaviti svoje prezime, ali sad bih ipak dodala i njegovo. Obzirom da je prošlo više od pola godine od vjenčanja, kakav je sad postupak? Kao obična promjena imena?
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.