Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 17:41   #241
Quote:
TornadosWIngs kaže: Pogledaj post
Joj daj ne trubi. Moj bivši ima 39 god. Niti jednog dana staža kao ali zato 13 staž u svakodnevnom pušenju bar 3 jointa i kutiju cigareta. Nakon 7 go veze nismo čak ni imali vlastitu kuhinju već sam od tih 7go 4 prala suđe u kadi i jednako toliko dugo držala salamu u kutiji na prozoru i molila se da temperatura pada, a zarađivala uvijek 5000 Kn. Digao je ruku na mene nekoliko puta na mene i za to postoje i policijski zapisnici ali se to eto ne računa jer sam ga isprovocirala s time što nisam htjela stati kvocati. I što misliš da se desi? Na sudu je tražio da se djeca povjere njemu jer sam ja pušila u trudnoći i zato što ja svaki dan idem raditi a on ima puno više vremena da se brine za njih jer eto radi na crno samo 2 x tjedno i živi skupa s velikom obitelji, a meni ne da doma jer će mu onda biti uskraćeno viđanje s djecom. I naravno da se sudac rasplakao od žaljenja nad njim i zatražio procjenu mojih sposobnosti kao majka.
cek a zast si opce bila tolko dugo s luftbrenzerom?
inace, takvih likova znam hrpetinu i svi su bili cijenjeni u mladim danima radi svom nonsalantnog i otkacenog stava

kak veli pervan, lakse je bit budala pa se po tome isticati-nego napraviti neko postignuce za koje je potreban trud

Zadnje uređivanje Or7 : 04.04.2008. at 18:58.
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:42   #242
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
mozda zivis u stanu od 500m2? ili imas sve el uredjaje u c ili d klasi potrosnje??? ili telefoniras po cijele dane? ili ti pipe pustaju vodu ?
ne, ništa od toga. živim u neboderu. od el uređaja imam osnovno (nemam čak ni škrinju) a to je A ili B klasa potrošnje. ne telefoniram po cijele dane jer sam zaposlena. pipe mi ne puštaju vodu.

ali sorry, stvarno mi nije jasno kako se mogu platiti režije i prehraniti 4 osobe (o odjeći, obući, sl. aktivnostima za djecu, lijekovima koji nisu preko HZZO-a ... neću ni govoriti) s 3500 kuna. pa taman da je mali stan i da su režije 1000 kuna, za sve ostalo ostaje 2500!! ne podjebavam, nego ozbiljno pitam, jer se s lovom nikad nemrem sastati!!!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:41   #243
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
mene zanima jel ijedna zena tu placa muskarcu alimentaciju...
Ima, lik pod nazivom Agramer. Ima dvoje djece samo nešto exica valjda šteka s lovom ako sam u tijeku sa događajima.

Inače ima ih ali su izdvojeni slučajevi tako da važi ona stara:

Izuzeci koji potvrđuju pravilo.

Pozdravson
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 22:06   #244
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
nemoj me pogrešno shvatiti, ali daj mi, molim te, objasni KAKO ste živjeli od 3500 kuna mjesečno?! meni su samo režije 2000!
Jednostavno! Režije su 1000 kn + 300 kn vrtić za dvoje djece + 100 kn engleski za jedno dijete. Na more s frendovima u vikendice, džabe. Zimovanje? Djeca misle da se to maže na kruh. Ali sanjkanje po obližnjim brdima. Krumpir, zimnica, grah, zelje, i sve ostalo što raste i pase na zemlji, dobijemo sa sela. Odjeća i obuća, za vrtić kupiš novo, za deranje po vani polovno od frendova. Kompjuter moj stari na 1 gigaherc koji prima sve dječje igrice i ima na t-comu playtools. Bomboni, čokolade, na kapaljku. Po zaslugama. Puding se kuha doma a ne kupuje gotovi. Crtići se gledaju na tv a ne posuđuju u videoteci. Što se skuha, to se pojede. Domaće jabuke, kruške, šljive, kupine, jagode, itd. je finije nego iz trgovine. Mislim, tako se objasni djeci da je to bolje od onog lijepog u trgovačkom centru. Jer ako crv hoće jesti jabuku, onda je ona prava :-), ali ipak crva pustimo da živi. Skupi se novaca i za nove igračke po želji djece, svakih par mjeseci. Igračke djeca mogu i sami raditi. Od papira, plastike, plastelina, gume... Po ljeti je lakše - vožnja biciklima, loptanje, nogomet, košarka, trčanje, šetanje, po zimi je malo teže, ali tu je crtanje, čitanje, brojanje i ostale društvene igre. Kada je -20 sa autom u vrtić, od -10 naviše, pješke. Svako svoj kišobran. I zdravije se prošetati nego voziti u autu. Mislim, volio bih se voziti, ali, djeci je svejedno ako roditelji to prihvaćaju normalno i ne njorgaju na to.
Ama baš nikakvih problema sa djecom nisam imao u doba neimaštine. Sve razumiju, sve shvaćaju kada se s njima razgovara i kada ih se uključuje u život, pospremanje, kuhanje, planiranje. Kada nastane problem jer netko ima novu barbiku koja priča, plače, piški, ili napravimo zajedno neku igračku da se pohvale tetama u vrtiću kako su djeca to sama napravila ili dam nešto privremeno, npr. i-pod koji sam dobio za uvođenje interneta da svi u vrtiću poslušaju toše proeskog. Ili dam na jedan dan digitalni fotoaparat da se slikaju. Klinci takve stvari čuvaju kao oko u glavi.
Za božić, novu godinu, rođendane i uskrs, štediš cijele godine.
Stvarno, dok se sa djecom razgovara, radi, dok ih se uključuje u sve, dok se osjećaju korisnim (neke stvari djeca rade, a neke stvari bi također djeca mogla raditi, ali su još pre mala pa će tata brže to napraviti i neće dirati neke stvari jer još ne znaju raditi s tim - npr. rezanje luka za ručak), nisam imao nikakve probleme sa djecom.
Jeiga, cjepiš ih besplatnim cjepivima a ne kupuješ infarex ili kako se već zovu.
Daješ im lovu za dobre stvari. Na sitno. Idete onda dva dana po gradu i razgledate što da si kupe kada skupe nešto novaca. Šopingiraju kao veliki. Pustim ih da oni mene vode. To im je doživljaj stoljeća. Onda su skupili 100 kuna a konjić koji žmiga očima i govori košta 300 kuna, pa se dogovorimo da ću im posuditi 200 kuna. A vraćaju mi tako što će pojesti sve u vrtiću za ručak. Pa ja pitam tete u vrtiću kako su jeli, itd...
Moji poznanici uče djecu tipa: ajd nam reci kako mama prdi dok spava? Ili kako tata kaže mami kad se svađaju? Jeiga, na to se svi smiju. Kada moje malo kaže da će doći proljeće i da će sve prolistati i da zna brojati do 100, onda papci pitaju: a jel tata prdi dok spava? Itd.
Nije lako, ali stvarno djeca sve shvaćaju i razumiju. Ako im se na pravi način objasni. Imaju milion pitanja, i na svih milion trebam imati odgovor. U najgorem slučaju odgovaram protupitanjima ili je odgovor da ću odgovoriti kada malo narastu jer sada neće razumijeti.
Znam da svi nemaju živaca, ali puno strpljenja u odgoju djece i sve će biti u redu, neovisno o kojim se novcima radi. To znaju mnoge samohrane i još k tome nezaposlene majke.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 23:29   #245
ma ja ti isto spadam u te samohrane. ni ja se ne vozim; tj. vozim se, ali tramvajem. imaš sreće kaj možeš nabaviti ili čak dobiti dosta hrane sa sela, ja moram kupiti svaki komad luka ili list peršina (btw, ja STVARNO vjerujem da je ta hrana zdravija i bolja). tvoj post me podsjetio na vrijeme kad su moji klinci bili mali, pa smo znali ići na "izlet" u grad - vožnja uspinjačom im je bila najveći gušt. i imaš pravo, teško je (dapače, jako teško) ali moguće odgojiti klince da cijene prave vrijednosti. sad su mi klinci veći (srednja škola) ali i dalje ne pate što nikad nisu imali "markirane" traperice ili tenisice! i da, ponosni su na to što i dalje puno vremena provodimo zajedno, što uvijek imam vremena saslušati ne samo njih nego i njihove frendove. ha, malo nas je, al' smo hrabri!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:18   #246
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Da živite u Hrvatistanu, u Bandićlandu gdje su sudovi najsporiji u sjevernoj hemisferi predmet ovakve prirode dolazi na red za 2 mjeseca od predaje tužbe.
U mome selu gdje šira rodbina gradonačelnika pozna širu rodbinu dogradonačelnika i gdje su svi na ti sa širom rodbinom župana i dožupana, ovakve rasprave se zakazuju za 4 mjeseca. Hm, moje selo valjda nije na sjevernoj hemisferi.

Zadnje uređivanje žalosna sova : 05.04.2008. at 10:19. Reason: Hemi sfera
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:32   #247
a evo i nastavka mog sinoćnjeg posta: činjenica je da ako hranu DOBIJEŠ, ako dio odjeće DOBIJEŠ i ako besplatno ljetovanje u vikendicama frendova DOBIJEŠ, onda su stvarni troškovi ipak puno veći od 3,5 tisuće. zar ne?
a činjenica je i da cijenom vrtića od 300 kn pokriješ klincu 3 obroka dnevno (doručak, ručak, užinu). kad djeca malo narastu, kad vrtić to prestane pokrivati, onda ćeš skužiti da s 300 kn ne možeš pokriti ni cijenu DORUČKA za jedno dijete mjesečno
a kad krenu u školu... pisanke, bilježnice, pribor, priručnici, oprema za sport, izleti,....
ma, divim se svakom tko uspije preživjeti s malo love na ovim našim (a i bilo kojim drugim) prostorima....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 16:16   #248
Bilo nas je nekoliko u nizu. Robicu koju sam kupio ili dobio, kada se preraste, šaljem dalje. Itd. Puno ljudi živi ispod egzistencijalnog minimuma. Netko sa plaćom od 100.000 kuna pokriva 49 ljudi sa 2.000 kn da bi prosjek bio 4.000 kn. Dakle, većina ljudi ima plaću od 2.000 da bi prosjek bio 4.000. Prema tome, stvarno smatram da je većina roditelja rastežu kraj s krajem i da to nije nešto ne poznato u Hrvatskoj. Jer kada bi računali financije s kojima roditelji raspolažu, desetina tisuća roditelja trebalo bi ostati bez djece jer nemaju osiguranih 1400 kn po djetetu kada se oduzmu ostali troškovi i nemaju stambeni prostor od 35 kvadrata za jednu i 10 kvadrata za svaku drugu osobu. Prvo bi dakle trebalo to napraviti mojoj ex, jer 5 sosoba kod nje živi u 55 kvadrata. Ali ljudi se snalaze na svakakve načine. Kada dođe alimentacija u pitanje, onda dijete košta 25.000.989.525 kuna mjesečno. I tada kompjuteri moraju imati jake procesore, novu robu, zimovanje, ljetovanje, slobodne aktivnosti koje traže dodatnu opremu, pa sva ta sirotinja od 2000 kn plaće po školama ima mobitele od 287.565.255.999 kuna, pa da baš naše dijete nije označeno kao sirotinja, ako voliš svoje dijete, caltaj. I eto, baš moje dijete želi se baviti motornim zmajarenjem, pa stari 25.000 eura za ljubav svog djeteta? Rođendan u mekdonaldsu za cijeli vrtić ili razred ili fax, jer eto svih milijardu djece na svijetu slavi rođendane u mekdonaldsu.
Imam dojam da se previše naglašava materijalno, premalo duhovno.
Pranje veša po noći, grijanje bojlera po noći. Jedino po danu tv, i hladnjak rade. Može se ali treba volje i snage. Paziti koji se prašak koristi za veš, jer boljom kombinacijom robica duže traje. Ne stavljati previše omekšivača da se ne roba ne potrga, bla, bla, bla...
Moja ex je jela sve sa sela, a danas kada joj ponudim kompletnu hranu za svih njih petero, odjednom ta hrana je puna pesticida, trihineloze, kravljeg ludila, itd...
Moja ljubav prema mojoj slatkici se u današnjem društvu mjeri količinom novaca koju dam u alimentaciji plus svim slobodnim aktivnostima i ostalim nametima.

Zadnje uređivanje žalosna sova : 05.04.2008. at 16:18. Reason: Živjela alimentacija
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:40   #249
pozdrav svima...evo nasla sam ovu temu na forumu a imam jedno pitanje koje me jako interesira, a nigdje nemogu naci odgovor, molim vas za pomoc.
znaci - dali mogu dobiti alimentaciju ako nisam u braku, ako sam dobila dijete sa deckom koji je sada otisao sa drugom, dali nekako mogu traziti da on placa alimentaciju????
molim vas odgovorite ako imate takvih iskustava?
hvala
frogg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:29   #250
Da rasčistimo: Ti nemaš pravo na alimentaciju od svog dečka, ali imaš od svog roditelja s kojim ne živiš. Ako si punoljetna i završila školovanje, onda nemaš pravo na nikakvu alimentaciju.
Ako pitaš za svoje dijete koje je maloljetno i nije završilo školovanje, ima pravo tražiti alimentaciju, koje u ime njega traži skrbnik. Dakle, jesi li skrbnik svome djetetu?
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:50   #251
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Da rasčistimo: Ti nemaš pravo na alimentaciju od svog dečka, ali imaš od svog roditelja s kojim ne živiš. Ako si punoljetna i završila školovanje, onda nemaš pravo na nikakvu alimentaciju.
Ako pitaš za svoje dijete koje je maloljetno i nije završilo školovanje, ima pravo tražiti alimentaciju, koje u ime njega traži skrbnik. Dakle, jesi li skrbnik svome djetetu?
da punoljetna sam i jos se skolujem... a djete je maloljetno... i zivim sa roditeljima...
ali nisam shvatila od koga mogu traziti alimentaciju u djetetovo ime?
dali je razlika ako se skolujem ili ne?
frogg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:43   #252
Quote:
frogg kaže: Pogledaj post
da punoljetna sam i jos se skolujem... a djete je maloljetno... i zivim sa roditeljima...
ali nisam shvatila od koga mogu traziti alimentaciju u djetetovo ime?
dali je razlika ako se skolujem ili ne?
Vako:
Imaš dijete, tvoje, i dijete ima oca (nije po duhu svetom).
Dakle, da li ste oboje upisani kao roditelji u djetetov rodni list?
Ako jeste, onda pravac centar za socijalnu skrb i traži skrbništvo nad djetetom.
Kada dobiješ skrbništvo, onda u djetetovo ime zatraži alimentaciju od djetetovog oca.

Kako vidiš da se ne spominje u ovom svemu brak, dakle, nebitno je jeste li ili niste bili u braku ili da li se školuješ ili ne. Dijete ima pravo na roditeljsku skrb oba roditeljai na alimentaciju onog roditelja s kojim ne živi.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 21:54   #253
da ali kako da njega upisem u rodni list? pretpostavljam da on mora to potpisat, jel?
mozda sam se krivo izrazila prije, dijete je tek na putu, tako da neznam ni sta mi je ciniti kada se rodi...
frogg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:24   #254
Ako prizna dijete, kada se rodi oboje zajedno idete u matični ured i izjavljujete pred matičarem da ste roditelji tog djeteta te se izjašnjavate o imenu i prezimenu. Razmisli da li želiš da ti dijete nosi njegovo prezime ako neće živjeti s njim. Ako on odbije, opet ideš u matični ured, prijavljuješ ga kao oca ali tada stupa na scenu centar za socijalnu skrb koji će ti postavljati hrpu pitanja i koji će ti pomoći, (a možda i neće)da ga tužiš sudskim putem za prizavanje očinstva. DNA analiza će ustanoviti da li je ili nije otac. Ako dobiješ sudski da je otac, onda podneseš zahtjev sudu za skrbništvo nad djetetom jer te je napustio, dijete živi s tobom, bla, bla,bla, i nakon toga kada dobiješ skrbništvo, podnosiš zahtjev, odnosno tvoje dijete podnosi zahtjev a ti si djetetov skrbnik i zastupnik na sudu i tražiš alimentaciju, ne za sebe, nego za dijete. Razluči koja su tvoja prava (nikakava) a koja su prava djeteta (pravo na oba roditelja i alimentaciju onoga s kim ne živi). Ne zaboravi porodiljnu naknadu, doplatak za dijete i ostale i ine mogućnosti s kojima možeš raspolagati. Ako živiš s roditeljima, mogu ti biti od velike pomoći ako si u dobrim odnosima s njima jer se još uvijek školuješ, a ako nisi, ha, nećeš biti jedina sa milion problema na svojim leđima.
S obzirom da ne znam sve što se dešava u tvom slučaju, ne mogu ti dati detaljniji savjet. Da li tvoj ex zna da si trudna s njim i ostale pojedinosti? Pretpostavljam da vam se dijete zalomilo ili? Moraš biti spremna da se boriš za dijete, naravno ako želiš, i da će i njegovi roditelji, koliko sam shvatio, mladi ste, uključiti u cijelu priču.
Skrbništva i ostale pizdarije su teška stvar i starim liscima poput mene i Zodaxa, ali tebi će se neke situacije činiti nemogućima, ali za sve, ama baš sve ima rješenje. Odnos tebe i tvog ex-a nema apsolutno nikakve veze sa odnosom tebe sa djetetom i ex-a sa djetetom. I kada govoriš u ime djeteta, poput alimentacije, traži alimentaciju za dijete a ne za sebe, da te netko ne minira u ostvarivanju djetetovih prava. Zato sam ti odgovorio da imaš pravo na alimentaciju ako si maloljetna od svojih roditelja jer na kraju nisam znao o čemu govoriš.
Welcome to the club!
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:29   #255
Quote:
frogg kaže: Pogledaj post
neznam ni sta mi je ciniti kada se rodi...
Prva stvar koju ćeš dobiti u bolnici je papiri na kojem piše da je dijete rođeno. Onda s tim papirom u policiju po JMBG ili u matični ured. Ne znam sada koji je redosljed. Ali ako ti ex prizna dijete i ode s tobom, stvar će biti jednostavnija a ako ne, javi se pa ćemo nastaviti priču.
Bez brige, prve savjete ćeš dobiti u bolnici. Pa ako nešto ne štima, javi se opet. A sada već počni razmišljati tko će se materijalno skrbiti o djetetu, s obzirom da se ti školuješ i pretpostavljam da nemaš primanja. Npr. tvoji roditelji s kojima živiš. Itd. Rješavaj korak po korak.
A za sada, razgovaraj sa ex o tome i rodi dijete. I pokupi novce koji neki gradovi daju za svako novorođeno dijete. Imam dojam da baš nisi u ništa upućena.
Pozdrav
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:33   #256
I treće, da li ste imali vanbračnu zajednicu? Ako niste, ok, ako jeste, onda i razvođenje te zajednice je već lagani problemčić. Ma koji vam vrag bio da se upuštate u to
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:33   #257
hvala zalosna sovo
sada su mi jasnije neke stvari tnx
frogg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:44   #258
Sretno web dizajnerico!
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 00:51   #259
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Pranje veša po noći, grijanje bojlera po noći. Jedino po danu tv, i hladnjak rade. Može se ali treba volje i snage. Paziti koji se prašak koristi za veš, jer boljom kombinacijom robica duže traje. Ne stavljati previše omekšivača da se ne roba ne potrga, bla, bla, bla...
Draga Žalosna Sovo, moram ti reći da se nikako ne mogu složiti s ovakvim razmišljanjem. Roditelj s kojim dijete živi, to dobro znam jer sam i sama jedna od njih, ima puno više obaveza i odgovornosti od drugog roditelja. Evo, ja sad čekam povratak moje tinejđerke, a njezin tatica nema pojma jel ona u krevetu ili vani. Ima li to cijenu???
Svi razgovori, dogovori i odgojne mjere - nenaplativi su.
Danas moji prijatelji s malom djecom plaćaju 2 tis. kn tete za čuvanje djece (što uključuje 8 sati čuvanja i to je sve za te novce), a ti misliš da roditelj koji skrbi o djetetu treba još noću dežurati uz vešmašinu da bi uštedio koju kunu onom drugom.
Znaš, danas i sudovi često uvažavaju brigu roditelja-skrbnika, pa se njegov udio u fin. uzdržavanju ne izjednačava s onim drugog roditelja!!!

Sorry, ali kad bi meni netko za dijete dao 1 tis. kn i time platio slobodu, ja bih svoju slobodu rado platila duplo. NARAVNO, GOVORIM TEORETSKI, JER SE NIKADA NE BIH ODREKLA DJETETA. A otac mog djeteta je potpuno slobodan čovjek (živi s kim hoće i kako hoće, dijete viđa na 1 sat tjedno), ali to ima cijenu. I on ju plaća!!!!
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 11:11   #260
Ima cijenu. Znam da svi roditelji koji su sa djecom svoj trud smatraju neprocjenjivim. Ako smatraš da to ne možeš, postoje druga rješenja. Otac, dom, udomitelj. Da nisam bio u toj situaciji, možda ne bih znao o čemu pričam. I želim biti u toj situaciji!!!!!!!!!!!!
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Sorry, ali kad bi meni netko za dijete dao 1 tis. kn i time platio slobodu, ja bih svoju slobodu rado platila duplo. NARAVNO, GOVORIM TEORETSKI, JER SE NIKADA NE BIH ODREKLA DJETETA. A otac mog djeteta je potpuno slobodan čovjek (živi s kim hoće i kako hoće, dijete viđa na 1 sat tjedno), ali to ima cijenu. I on ju plaća!!!!
I na kraju, to je problem. Volimo dijete, ali volimo i novac! A što ima cijenu? Dijete? Ili viđanje na jedan sat. Jel bi plaćao više da viđa dijete dva sata?
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.