Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2006., 11:36   #1
Zaručničko prstenje

Bok,

Odlučih zaprositi curu pa imam nekih nejasnoća oko prstena.

Ideju o tome kako bi taj prsten trebao izgledati već imam jer
više manje znam kakvo prstenje moja draga voli.

E sad nedoumica je uglavnom oko veličine prstena tj. ne mogu baš
curi reći hej ja bih ti izmjerio prst. Mogao bih ići od oka ili preko njene
prijateljice ili već nešto smisliti...

Doduše već sam joj kupovao prsten (ne zaručnički) i prilično sam dobro pogodio ali budući da se ovdje radi o POSEBNOM prstenu htio bih da on bude savršen pa me iz tog razloga zanima kako se konkretno mjeri veličina prstena i da li je to standardizirano???

Gledao sam ovdje na forumu i spominju se neke veličine 11-15 i nešto slično.

Što to u biti znači tj. koja je to veličina u milimetrima i koje su razlike između
susjednih veličina npr 14-15?

Također me zanima i mjesto kupnje prstena u Osijeku ili Zagrebu? Vaši prijedlozi!

Hvala svima,

S.
BlackSwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 11:38   #2
pa jednostavno joj kupi otprilike, pa ako si fulao veličinu oni ti to lako suze-prošire...besplatno..pa se ne moraš oko toga toliko brinuti!
a ako si već jednom pogodio veličinu velika je vjerojatnost da ćeš opet.
moj dragi je pogodio...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 11:52   #3
Ne moraš se pretjerano brinuti oko veličine prstena jer ti je to gotovo za čas posla. I može ti ga smanjivati, pa proširivati i zaista nikad ne rade probleme oko toga. Što se tiče zlatarni, ima ih jako puno. Iz osobnog iskustva mogu ti preporučiti zlatarnu Koci - Frankopanska (nama su radili vjenčane prstene i zaista smo prezadovoljni uslugom ali i finalnim proizvodom). Osim njih (govorim u svoje ime) dobra mi je zlatarna Celje, iako su oni skupi i nisu nam baš bili fleksibilni što se tiče izgleda prstena. No to tebe ne bi trebalo zabrinjavati, jer ćeš, pretpostavljam kupiti, a ne raditi po mjeri.
Eh, i želim ti puno sreće u traženju! Svaka čast što si se odlučio na taj korak!!! Javi kako je prošlo Sretno
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:22   #4
Svaka čast što si hrabar i krećeš na veliki korak...
Moj dragi je uzeo moj prsten koji nisam nosila ( a da ja to uopće nisam primijetila) i po njemu kupio zaručnički..jedino se malo zeznuo, jer taj sam prsten nosila na srednjem prstu koji je ipak jači od ovog namijenjenog za zaručnički prsten....uglavnom, meni je moj prsten stvarno najljepši na Svijetu...
što se tiče toga gdje da ga kupiš-osim ovoga pto su ti cure reklae - Koci,...meni su zaručnički prekrasni u de Petrusu (to ti je preko puta Importane Gallerije)
Javi nam se kako je prošlo....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 12:40   #5
Hvala vam za sugestije. Javi vam ja kako je prošlo, iako to će malo potrajati jer tek je sad odluka pala a trebat će mi malo vremena da to organiziram tj. smislim način kako ću to napraviti jer ne bih volio da bude obično.

He he he he fora mi je ovo što pišete da sam hrabar!

S.
BlackSwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:09   #6
Pa razlog je jednostavan - većina muške populacije se doslovno užasava te pomisli - pa eto! No došao si na pravo mjesto, naši "dečki", muževi i sl. su u većini slučajeva već taj dio obavili
Samo lijepo budi kreativan i nešto smisli...samo čitaj misli svoje drage
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 14:08   #7
pa naravno da si hrabar-"vama" muškima je to nešto kao da vas šalju na vješanje
bitno je da si ti odlučio i jako je lijepo od tebe što razmišljaš na koji način ćeš to napraviti, jer nama curama to jako puno znači i uglavnom cijeli život (manje-više) maštamo o tom trenutku
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 18:26   #8
ja bih preporučila de petrus. kod importane galerije.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:04   #9
Ja bih preporučila bilo koju dobru zlatarnu.
Mi smo gledali "Križekove" kataloge i na internetu i na CD-u i papirnate. Odabrali prsten. Zaljubili se u njega. Došli da ga kupimo i totalno se razočarali.

Kupili prekrasno prstenje u najobičnijoj zlatarni.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:56   #10
ili joj jednostavno mozes kupiti onaj iz keksa kaj se moze sam prosirivati i smanjivati
sorry, nisam mogla odoliti
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 07:43   #11
Vidis, vidis zaboravio sam na takvo rijesenje, mislim na taj prsten iz keksa.
Malo sale uvijek je dobrodoslo.
BlackSwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:18   #12
Zašto ne? Mene moj dragi nije zaprosio sa "pravim prstenom" nego je improvizirao, jer je i njega iznenadio taj osjećaj - kaže da je planirao, ali ne baš taj dan - no trenutak je bio njemu savršen a budući da smo bili na plaži, improvizirao je s "prstenom od prirodnog materijala" a kasnije smo išli kupiti "the prsten". Meni je to bilo prekrasno, spontano i vrlo romantično. Tako da ti ja predlažem da ju zaprosiš kada i gdje ti to srce veli. Naravno da je lijepo ako imaš i plan Ma sve oko vjenčanja je lijepo
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 07:24   #13
ja toplo prepoucavam dodic zlatarnu i jos imam nekakav popust za gotovinu
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 08:27   #14
Quote:
snjeska kaže:
ja toplo prepoucavam dodic zlatarnu i jos imam nekakav popust za gotovinu
Znači Dodić je ok? Mi smo mislili tamo otići pogledati za vjenčane prstene...bili smo u Kociju, Križeku i još su nam ostali Dodić i Palić
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 09:03   #15
Quote:
any5 kaže:
Znači Dodić je ok? Mi smo mislili tamo otići pogledati za vjenčane prstene...bili smo u Kociju, Križeku i još su nam ostali Dodić i Palić
ma za vjencane mi se bas nije narocito svidio,odi ti do zlatara na aveniji dubrava koji je prvi po redu iza dodica,ima ih vise tam pa da znas na koji mislim tamo sam vidjela i lijepe i povoljne
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 10:31   #16
Quote:
snjeska kaže:
ma za vjencane mi se bas nije narocito svidio,odi ti do zlatara na aveniji dubrava koji je prvi po redu iza dodica,ima ih vise tam pa da znas na koji mislim tamo sam vidjela i lijepe i povoljne
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:20   #17
mene je dragi zaprosio sa prekrasnom burmom od bijelog zlata... tako da kad ce biti svadba, samo cemo ugravirati imena...
a prsten je najljepsi od svih....
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:35   #18
Quote:
Tara_24 kaže:
mene je dragi zaprosio sa prekrasnom burmom od bijelog zlata... tako da kad ce biti svadba, samo cemo ugravirati imena...
a prsten je najljepsi od svih....
super,prakticno a dobro
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 23:20   #19
Quote:
BlackSwan kaže:
E sad nedoumica je uglavnom oko veličine prstena tj. ne mogu baš
curi reći hej ja bih ti izmjerio prst. Mogao bih ići od oka ili preko njene
prijateljice ili već nešto smisliti...
Ako je prijateljica voljna da suradjuje (a koja nije ), neka ona posudi od tvoje drage neki prsten koji je dragoj taman.
Neka smisli zbog cega joj treba - svidja joj se pa da ga pronosa dan - dva, treba joj za negdje da ga prodjira super bi joj isao uz odjecu (neka izmisli neku festu ili nesto) ili toliko joj se svidja da bi htjela zamoliti da joj naprave nesto slicno, pa bi ga pokazala zlataru ili ... milion mogucnosti ...

Ili ti kad budes kod nje 'evakuisi' jedan prsten za koji znas da ga je nosila u zadnje vrijeme i da ga je nosila na odgovarajucem prstu - tako da se ne desi da posudjeni prsten ona nosi na nekom drugom prstu ili da je taj prsten iz rane mladosti kad je imala drugu kilazu, pa samim tim i tanje/deblje prste.

Sretno.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 08:23   #20
Razlika između dva broja (veličine) može biti dosta velika. ISto tako, isti broj tj. veličina na jednom modelu može odgovarati, a na drugom ne, recimo zbog širine prstena i sl.


Kupi joj neki jeftini na kramu pa ga azdrži za uzorak he,he...
Zašto u trenutku igranja, maženja, zafrkancije ne povedeš razgovor o rukama... koliko su tvoje jače, snažnije, tko ima veće prste, i kako su vam prsti jednaki ili sl... i kažeš joj daj vaš da vidim kako bi mi izgledao prsten na ruci jer to inače ne nosim, ili koji su nam prsti jednaki... Samo zapamtiš na koji prst ti njen prsten pristaje i na kojem je to dijelu prsta i sve znaš. Bar sam ja uspio tako.

Osim toga... prsten ne mora biti glavna "kapara" za prosidbu. Možeš je i zaprositi, a onda drugi dan odete zajedno izabrati ono što joj se sviđa, osobito ako vam se ukusi ne poklapaju.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.