Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaše ponašanje u slučaju državnog udara!
To je nedopustivo! (odmah bi krenuo u prosvjde) 3 5.36%
To je nedopustivo! (ne radim ništa, ne želim popiti metak) 3 5.36%
Sasvim sam ravnodušan! Zamjena jedne oligarhije drugom! 10 17.86%
heheheh! Nadam se da će vojska likvidirati staru oligarhiju na neki bizarno-perverzni način! 12 21.43%
Toooo! Priključujem se novoj vlasti i gradimo novu budučnost! 15 26.79%
Bižim u njemačku! 13 23.21%
Glasovatelji: 56. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 13:50   #21
http://www.totalportal.hr/article.php?article_id=217417
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:33   #22
Uzmem lopatu i odkopam tenka iz vrta.. naoruzam se do zubi.. nozevi pistolji, puske, spremim se i polako za zagreb.. parkiram ga ispred sabora.. platim mob parking.. udem unutra i sjednem u prvi red.. i pocnem dobivati saborsku placu..
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:32   #23
Hm, što mislite kako bi se ponašala vojska... bili im bilo sve isto ili bi zaradili plaču ?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:04   #24
Zaboli me, otisel bi na posel radit, treba platit struju i klopat nekaj. Kaj se tice mladog perspektivnog casnika il slicno kolko sam cul masa njih su ekstremno desno usmjereni tako da bi to sve ispalo totalnom blamazom. A i na kraju krajeva, vojska se nesmije baviti polikom nek taj posel ostave crkvi, oni bi bili efikasniji
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 07:50   #25
Quote:
hive_cluster kaže: Pogledaj post
Zaboli me, otisel bi na posel radit, treba platit struju i klopat nekaj. Kaj se tice mladog perspektivnog casnika il slicno kolko sam cul masa njih su ekstremno desno usmjereni tako da bi to sve ispalo totalnom blamazom. A i na kraju krajeva, vojska se nesmije baviti polikom nek taj posel ostave crkvi, oni bi bili efikasniji
Slažem se, nekako imam osjećaj da je većina naših časnika ekipa tipa Korade.

Može se udar izvršiti i na druge načine, npr. gerilaska borba male grupe markističkih idealista, poput Fidela Castra.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 08:22   #26
Kad smo kod fidela, nakon inicijalnog neuspjeha, čitava njegova strategija se temeljila na tome da iz daljine iz streljačkog oružja puca po bunkerima/kasarnama gdje su bili batistini vojnici - i ovi bi se predali! Nijedna poštena vojska nebi bila pobjeđena na taj način.
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 08:47   #27
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Kad smo kod fidela, nakon inicijalnog neuspjeha, čitava njegova strategija se temeljila na tome da iz daljine iz streljačkog oružja puca po bunkerima/kasarnama gdje su bili batistini vojnici - i ovi bi se predali! Nijedna poštena vojska nebi bila pobjeđena na taj način.
Ništa čudno, moral im je bio nizak. To se dešava i u puno ozbiljnijim sukobima. Misliš da bi netko u HVu danas ginuo? Nekako sumnjam.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:01   #28
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, moral im je bio nizak. To se dešava i u puno ozbiljnijim sukobima. Misliš da bi netko u HVu danas ginuo? Nekako sumnjam.
Bez dobrog razloga?! NE!!
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:09   #29
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Bez dobrog razloga?! NE!!
Gdje ćeš glupljeg razloga za ginut od obrane vlasti dr. Ive, Polačeca, Friščića, Adlešićke i drugih?
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:13   #30
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Gdje ćeš glupljeg razloga za ginut od obrane vlasti dr. Ive, Polačeca, Friščića, Adlešićke i drugih?
Što se tiče kompletne strukture vlasti, uključujući i oporbu....bolje da šutim, kažnjivo je!!
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:07   #31
Quote:
mio standard kaže: Pogledaj post
Ja bi podržao udar ako bi nova vojna vlast zabranila tabloide, BigBrothere, RedCarpete, i nogom u dupe dala modnim mačkima i tim sličnim skotovima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:57   #32
A koji će simbol šef hunte nositi na kapi?
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:07   #33
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A koji će simbol šef hunte nositi na kapi?
Neoflašistički.
Osnovna obilježja: srk i čepić...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:52   #34
Na zastavi će biti Ljenivac - Sveta životinja s kojom se možemo mentalno povezati...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:07   #35
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Dakle, hipotetski scenari:

Jednog jutra, ljeno se probudite i upalite tv/radio i - eto vraga! Čujete da je izvršen državni udar! Izvršila ga vojska. (koju vodi neki mladi ambicjozni časnik bez repova i skandala za sobom!!! ) Vlada je uhićena zbog izdaje nacjonalnih interesa... Izvaredno je sazvan sabor na kojem vojska traži legitimnost, a na negodovanje zastupnika su dobili jedan govor (u stilu Sule ) kako su oni jedna obična banda i pijavice...


Dakle što bi vi učinili?
Dobra ideja za anketu ali si bar anketu trebao dati nekom da ti lektorira i ispravi tipfelere
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 08:36   #36
Špijun je među nama. Netko je glasao za opciju 1. Pripremite se za informativne razgovore i pritvor...
A možda je taj glas za "jedinicu" samo kritika da ostale opcije nisu dovoljno radikalne?
Neka se taj radikalac izjasni i argumentira svoje stavove.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:28   #37
Ja bih im smjesta ponudio kandelabere u svojoj ulici, da mogu gledat kako se klate na povjetarcu. Jedino ne znam bi li izdržali jer su svinje strašno debele...
sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 22:40   #38
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Ima samo jedan mali problem!! Gotovo svi koji su završili kao pol. zatvorenici, na kraju su nam zasjeli u Vladu i Sabor RH. To znači da bi u biti trpanjem tih ljudi u zatvor vrlo vjerojatno stvarali neku buduću političku elitu. A mislim da nam je sadašnjem premijeru jedan mandat više nego dovoljan...
Pa i ne baš. Sabor nam je krcat ex-partijske žgadije. U HDZ-u, SDP-u, HNS-u...
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:50   #39
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Neoflašistički.
Osnovna obilježja: srk i čepić...
Mislim da bi mogli očekivati ovaj simbol:

fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 03:51   #40
Quote:
hive_cluster kaže: Pogledaj post
Zaboli me, otisel bi na posel radit
Dok ga još imaš.
__________________
"I vaccinated Santa Claus myself, I measured his level of immunity and he is good to go."

Dr. Anthony Fauci
JosipMiller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.