Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2008., 12:15   #1
Hrvati i Bosanci - nije krv voda :D

Hrvati i Bosanci - nije krv voda:

http://de.youtube.com/watch?v=oAdB4R...eature=related
http://de.youtube.com/watch?v=_DeTVs...eature=related
http://de.youtube.com/watch?v=NgR79V...eature=related

Ja to stalno tvrdim, Hrvati su uvijek bili i ostali nase "bosansko cvijece", iako kamenjarci ce rec' da to nije tako (al' dzaba im)...

Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:26   #2
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Hrvati i Bosanci - nije krv voda:

http://de.youtube.com/watch?v=oAdB4R...eature=related
http://de.youtube.com/watch?v=_DeTVs...eature=related
http://de.youtube.com/watch?v=NgR79V...eature=related

Ja to stalno tvrdim, Hrvati su uvijek bili i ostali nase "bosansko cvijece", iako kamenjarci ce rec' da to nije tako (al' dzaba im)...

Mujaga, je li to znači da su Hrvati nastali od Bosanaca/Bošnjaka?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:42   #3
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Mujaga, je li to znači da su Hrvati nastali od Bosanaca/Bošnjaka?
Pa tokom 5 - 6 stoljeca sluzenja pod dvije imperije, katolici iz Bosne su emigrirali u Hrvatsku, a muslimani iz Hrvatske u Bosnu.

Tako da je to vrlo vjerovatno u velikom procentu izmixan narod - jedina razlika je religija, ili danas nacija (kao moderni oblik religije). Krv je ostala ista...

S druge strane, Srbi(janci) bi svoju bracu po krvi morali traziti najvise u Turcima i Albancima.
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:50   #4
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Mujaga, je li to znači da su Hrvati nastali od Bosanaca/Bošnjaka?
Aleksije, ovi su i Srbe nadmasili u mitomaniji mozda zato sto su, za razliku od srpskih mitomana, glupi kao noc.

Elem, Halid Beslic puni i hale po Svedskoj, Njemackoj, Kanadi i USA, sto ce ga reci, Bosnjakistan do Aljaske
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:54   #5
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
S druge strane, Srbi(janci) bi svoju bracu po krvi morali traziti najvise u Turcima i Albancima.
Ovo sto govoris je provokacija.
Bosnjaci su od svih naroda najvise izmesani sa Turcima, cak vise od Bugara i Albanaca.

Inace, u Srbiji je bio obicaj da se bance u sumu sve one koje su spavale sa Turcinom, pa cak i one koje su bile silovane (a tih je najvise bilo). Sto znaci da je broj polu Srba - polu Turaka mogao da bude manje od 0,3%.
Ili u prevodu, roditelji nisu dozvoljavali deci mesanje sa Turcima.
deliriumtremens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:55   #6
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Aleksije, ovi su i Srbe nadmasili u mitomaniji mozda zato sto su, za razliku od srpskih mitomana, glupi kao noc.

Elem, Halid Beslic puni i hale po Svedskoj, Njemackoj, Kanadi i USA, sto ce ga reci, Bosnjakistan do Aljaske
Pa jeee, ali ipak drugo je Svedska, Njemacka, Kanada... a drugo je Zabreg i Hrvatska... i to jos pjesme Sarajevo grade moj, Miljacka, Zvijezda tjera mjeseca... 100%-tni Hrvati (tj. nase "bosansko cvijece") pjevaju...
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:04   #7
Quote:
deliriumtremens kaže: Pogledaj post
Ovo sto govoris je provokacija.
Bosnjaci su od svih naroda najvise izmesani sa Turcima, cak vise od Bugara i Albanaca.
Ko ti je to provalio? Pa Bosnjaci su preuzeli Islam da se ne bi morali mijesati sa Turcima i da im Turski vojnici ne bi mogli haraciti zene i kcerke.

Quote:
Inace, u Srbiji je bio obicaj da se bance u sumu sve one koje su spavale sa Turcinom. Sto znaci da je broj polusrbapoluturaka onda mogao da bude manje od 0,3%.
Na ovo cu se samo nasmijati... (mislim odgovor bi bio mrznja koju Srbi imaju prema Turcima i Poturicama ). A sto se tice Albanaca, koliko ja znam povijesna "Carevina Srbija" - od Egeja do Kosova - necu nista vise rec'
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:04   #8
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Pa jeee, ali ipad drugo je Svedska, Njemacka, Kanada... a drugo je Zabreg i Hrvatska... i to jos pjesme Sarajevo grade moj, Miljacka, Zvijezda tjera mjeseca... 100%-tni Hrvati (tj. nase "bosansko cvijece") pjevaju...
i sa Une i sa Drine nedaju te Hrvatine..
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:07   #9
Quote:
ivanivanic kaže: Pogledaj post
i sa Une i sa Drine nedaju te Hrvatine..
Pogotovo Hrvatine sa Drine.
Tel Aviv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:11   #10
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Ko ti je to provalio? Pa Bosnjaci su preuzeli Islam da se ne bi morali mijesati sa Turcima i da im Turski vojnici ne bi mogli haraciti zene i kcerke.
Koji Bošnjaci? Ali nije Alija izmislio ovaj naziv? Hoćeš reć da su Hrvati u Bosni prije dolaska turaka bili bošnjaci?
Marijan is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:16   #11
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Pogotovo Hrvatine sa Drine.
Bice to do Drine, no sikiriki. Nama je bitno da smo sacuvali kolijevke nase povijesti, ostatak teritorija je samo nadogradnja... A ako bude potrebno, mozemo se zvati i Hrvatima (jednom vec jesmo), ali Srbima nikad.

Sta je sa kolijevkom vase povijesti?
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:19   #12
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Bice to do Drine, no sikiriki. Nama je bitno da smo sacuvali kolijevke nase povijesti, ostatak teritorija je samo nadogradnja... A ako bude potrebno, mozemo se zvati i Hrvatima (jednom vec jesmo), ali Srbima nikad.

Sta je sa kolijevkom vase povijesti?
Pa šta je sad to, Mujaga? Ja sam mislio da si ti moj čovek, da radiš za srpsku stvar. Već sam dogovorio da ti obaveštajna služba isplaćuje 2000 evra, mesečno.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:20   #13
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Bice to do Drine, no sikiriki. Nama je bitno da smo sacuvali kolijevke nase povijesti, ostatak teritorija je samo nadogradnja... A ako bude potrebno, mozemo se zvati i Hrvatima (jednom vec jesmo), ali Srbima nikad.

Sta je sa kolijevkom vase povijesti?
Joooj, ne znaš koliko sam tužan zbog toga.
Taman nam fale balijanderi da nam prljaju srpstvo i svetosavlje.
Tel Aviv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:21   #14
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Koji Bošnjaci? Ali nije Alija izmislio ovaj naziv? Hoćeš reć da su Hrvati u Bosni prije dolaska turaka bili bošnjaci?
Nisu bili ni Bosnjaci, a nisu bili ni Hrvati. Sto ti mislis, da je prije 800 godina 99% nepismenog obicnog puka bilo svjesno svoje nacionalnosti (termina koji uopce nije ni postojao, osim mozda kod vlastele koja je nastojala ucvrstiti svoju vlast nad pukom)???
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:21   #15
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Pogotovo Hrvatine sa Drine.
samo se ti smej,no bilo bi ti bolje da si osiguras neku parcelu
u sumadiji,pitaj ove jadne pravoslavne krajisnike.i oni su se smejali...sad je samo kuku-leleeeeeeeeeee.
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:27   #16
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pa šta je sad to, Mujaga? Ja sam mislio da si ti moj čovek, da radiš za srpsku stvar. Već sam dogovorio da ti obaveštajna služba isplaćuje 2000 evra, mesečno.
neide to tako,zna mujo di mu je misto.lako vam je bilo kupiti
2-3milijuna cigana i ugradit ih u srpstvo,ili ovih 100tisuca i kusur pravoslavnih Hrvata iz vojne krajine,ili onaj milijoncek ili dva etnickih bugara(timocka krajina).
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:30   #17
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pa šta je sad to, Mujaga? Ja sam mislio da si ti moj čovek, da radiš za srpsku stvar. Već sam dogovorio da ti obaveštajna služba isplaćuje 2000 evra, mesečno.
Eh pa hebiga, Hrvati ipak imaju dvije ideologije:
- Hrvati = katolici
- Hrvati = katolici + muslimani + pravoslavci

Kod Srba postoji samo jedna ideologija:
- Srbi = pravoslavci (evo vidis sta Tel kaze)

Tako da uzimajuci u obzir povijest (daleku i blisku), nama muslimanima ipak Hrvati vise odgovaraju... Ipak je kod Hrvata nekada bilo (i jos uvijek postoji ideologija) "hrvatsko cvijece" dok je kod Srba bilo "1/3 pobiti, 1/3 protjerati, 1/3 pokrstiti"

Hrvati su ideoloski za 1000 svjetlosnih godina ispred Srblja!
Mujo Mujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:35   #18
Quote:
Mujo Mujic kaže: Pogledaj post
Na ovo cu se samo nasmijati... (mislim odgovor bi bio mrznja koju Srbi imaju prema Turcima i Poturicama ). A sto se tice Albanaca, koliko ja znam povijesna "Carevina Srbija" - od Egeja do Kosova - necu nista vise rec'
Albanci su NASELJENI na prostor Kosova i sadašnje severne Albanije. Uglavnom su živeli na teritoriji severnog Epira pa do današnja Tirane. Vi (Turci) ste ih naselili na Kosovo, u Mak i CG.

Quote:
Ko ti je to provalio? Pa Bosnjaci su preuzeli Islam da se ne bi morali mijesati sa Turcima i da im Turski vojnici ne bi mogli haraciti zene i kcerke.
Bosjaci, a sta je to? Jel se to maže na hleb?
Inace Srbi i Hrvati (neki) su primili Islam jer nisu imali muda da se suprotstave Turskoj i zato što su tako dobijali privilegije. Onda je nastalo mešanje sa Turcima i postali ste Turci.
deliriumtremens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:42   #19
Za Hrvate se iz pisanih izvora pouzdano se zna da su ovdje od stoljeća sedmog, a budimo realni Bošnjaci su neki mix Turaka, i Hrvata i Srba koji su se zatekli u Bosni za vrijeme Turske invazije... Prihvatili su islam, izmislili narod Bošnjaci, za jezik uzeli neki mix srpsko-hrvatski sa puno turcizama i sad kao nešto sole pamet oni imaju neku Bošnjačku povijest... A i Bosna je nastala kao regija u Hrvatskoj, a i vladali su njome Hrvati... Bosanski vladari imali su titulu bana što je izričito naziv za vladara Hrvatske nacionalnosti, a stvarno je teško pogodit nacionalnost Bosanskog vladara Hrvoja Vukčića Hrvatinića... Samo čekam kako će vam uspit i njega predstavit nekako kao nekog Bošnjaka...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:43   #20
Quote:
deliriumtremens kaže: Pogledaj post
Albanci su NASELJENI na prostor Kosova i sadašnje severne Albanije. Uglavnom su živeli na teritoriji severnog Epira pa do današnja Tirane. Vi (Turci) ste ih naselili na Kosovo, u Mak i CG.



Bosjaci, a sta je to? Jel se to maže na hleb?
Inace Srbi i Hrvati (neki) su primili Islam jer nisu imali muda da se suprotstave Turskoj i zato što su tako dobijali privilegije. Onda je nastalo mešanje sa Turcima i postali ste Turci.
ha,ha,ha...cuj ti njega, "neki"Hrvati.vi pravoslavni turci
nemate veze sa poviesnom Hrvatskom grudom,hercegbosnom,tj. bosnom i hercegovinom,skoro svi danasnji bosnjaci su mahom potekli od etnickih Hrvata,koji su primili islam,i to su bili mahom Hrvatski plemici,da bi zastitili svoje imanje i status,dok je obican Hrvatski puk bosne i hercegovine prelazio na pravoslavlje,jer su turci protjerivali
franjevce i katolicki kler.tako su Hrvatski preci tel-aviva i ace
prije nekih 300 i kusur godina preko pravoslavlja postali i "srbi".
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.