Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2008., 10:41   #1
Hrvati će masovno slaviti pravoslavni Božić!?

najnovija vijest iz svemira je slljedeca:
kako imamo embargo na katolicki bozic, premijer se nije ocitovao o pravoslavnom bozicu pa sad navodno velika skupina Hrvata planira slaviti bozic - ali pravoslavni!
sto mislite koliko ta ideja ima temelja...koliko ce se ostvariti ili je to jos jedna od podvala dart vejdera i mracnih sila....

evo ja osobno - ja cu prvi slaviti pravoslavni bozic kad vec ne smijem svoj...
zna li netko koji su obicaju...dal se isto puca ispred crkve ko kod nas...kupio ja kilu ipo oni MEGA petarda..jebate pukne ka puska
đed mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 10:52   #2
alahu ekber
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:14   #3
us salam!

đede..ti očito ne želiš na godišnji ove godine....kad ti nije dobar nao ona je dobar vaš božić....usput ukrao si mi ideju!

ja sam isto za pravoslavni - nije bitno kakav je bitno da je božić....možda i taj postane državni praznik!
blade-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:27   #4
Za bilo koji Božić!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:10   #5
Jebeš to, djed mraz je komunist....
__________________
Frend Perry
Plavi Princ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:55   #6
Kod pravoslavaca puca se za Božić i Novu Godinu isto kao i kod katolika, gotovo sve društvene sheme oko polnoćke su iste. U Lici su se nosile i Kubure.
1934. u Bjelopolju neki je pijani čovjek iz Kubure ubio 7 ljudi pred crkvom.
__________________
Ponosan na srpski rod i hrvatsku domovinu
mio standard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:58   #7
Djed Mraz je Naš Ivo Sanader
drifterking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 16:18   #8
Quote:
mio standard kaže: Pogledaj post
Kod pravoslavaca puca se za Božić i Novu Godinu isto kao i kod katolika, gotovo sve društvene sheme oko polnoćke su iste. U Lici su se nosile i Kubure.
1934. u Bjelopolju neki je pijani čovjek iz Kubure ubio 7 ljudi pred crkvom.
Hm... kod katolika se to ne radi, kod katolika je Božić tiha noć i barem u Zagrebu policija hapsi sve koji oko polnoćke rokaju petarde tako da to opet počinje po malo ličiti na grad kakav je bio prije doseljenja raznih seljačina koje su pokupile pravoslavno-primitivne običaje.
__________________
Frend Perry
Plavi Princ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:42   #9
Pa šta, to je ista vjera ... meni kao katoliku nebi smetalo da zajedno slavimo božić s pravoslavcima ... važno da se slavi! A Sanader može slobodno pogasit lampice i otvorit riblju konzervu.

On je baš našao trenutak i dan za kresanje državnih troškova ... cijelu godinu živi ko pijani bogataš, a onda se sjeti ko najveća zadrta komunjara, da uštedi na Božiću

... da on nije nešto u rod s Milanovićem??
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:06   #10


Hrvati, znate li da su skoro sve pravoslavne crkve prešle na gregorijanski kalendar pa Božić slave 25.12? Srpska, Ruska i Jerusalimska patrijašija kao i Sveta Gora, slave 7. januara.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:15   #11
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post


Hrvati, znate li da su skoro sve pravoslavne crkve prešle na gregorijanski kalendar pa Božić slave 25.12? Srpska, Ruska i Jerusalimska patrijašija kao i Sveta Gora, slave 7. januara.
Ma da, odkud ti to

A jel ti znaš da je to bila ista crkva prije 900 godina?? I jel znaš da je proljetno pomicanje sata unaprijed uveo Hićo??
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:25   #12
Vec vidim scenu ispred pravoslavne crkve Svetog Preobrazenja u Zagrebu na Cvjetnom trgu kako Srbi i Hrvati zagrljeni uz gusle pjevaju " uz bozicne hladne dane Crnogorci Ostrog brane,mjesto drva i badnjaka ,oni loze glave od Turaka"...brrr..vec sam se najezio ,a krenule su mi i suze.
dr.vukdragovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:30   #13
Slavit ću sve osim onoga što slave Sanader i njegov kompić Milanović!!
TETAK58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:34   #14
evo kako sam ja Rom...mi romi slavimo svaki blagdan u kojem se da nesto usicarit....za dobre pare sam i hrvat ako treba
kutna garnitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:39   #15
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Jesu pravoslavci oni koji imaju za popove alibabe sa četničkim bradurinama?
Šta je problem? I Isus i apostoli su imali brade! Valjda po uzoru na njih popovi nose bradu. Ne znam po uzoru na koga katolički popovi ne nose bradu? Mariju Magdalenu?

aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:44   #16
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Šta je problem? I Isus i apostoli su imali brade! Valjda po uzoru na njih popovi nose bradu. Ne znam po uzoru na koga katolički popovi ne nose bradu? Mariju Magdalenu?

nasi katolicki ne nose nista...oni samo vozaju dzipove
kutna garnitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:50   #17
Quote:
kutna garnitura kaže: Pogledaj post
nasi katolicki ne nose nista...oni samo vozaju dzipove
Da si ti živ i zdrav, i naši vozaju fine autiće. A tek što je episkop Kačavenda napravio sebi dvorac u Bijeljini, i Luj XIV bi mu pozavideo na raskoši. Banda rasipnička, narod nema ni za leba...
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:57   #18
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Šta je problem? I Isus i apostoli su imali brade! Valjda po uzoru na njih popovi nose bradu. Ne znam po uzoru na koga katolički popovi ne nose bradu? Mariju Magdalenu?

Ma jel a neki govore da je bio crnac!
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:01   #19
Quote:
kutna garnitura kaže: Pogledaj post
evo kako sam ja Rom...mi romi slavimo svaki blagdan u kojem se da nesto usicarit....za dobre pare sam i hrvat ako treba
Ma kakav rom ti si ciiigan!
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:01   #20
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Da si ti živ i zdrav, i naši vozaju fine autiće. A tek što je episkop Kačavenda napravio sebi dvorac u Bijeljini, i Luj XIV bi mu pozavideo na raskoši. Banda rasipnička, narod nema ni za leba...
nemoj jebat?
sto i vasi ganjaju dobre aute?
vasi bar karaju legalno
kutna garnitura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.