Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 15:50   #221
Quote:
đevenica kaže: Pogledaj post
Bok! Nemam pojma o astrologiji(znam planete i kuće) ali imam jedno pitanjce pa ako tko zna bila bih mu jako zahvalna..
Rodila sam se "preko bare" i zanima me ima li razlike u izradi natalnih karti? Ja sam skoro čitav život bila uvjerena da sam dupla Vaga u horoskopu, da bi mi žena na Sajmu ezoterije u Zagrebu ukucala podatke i rekla da taj američki horoskop ne vrijedi ništa jer oni krivo računaju. Po njoj ja sam Rak u podznaku. Nemam postavljen link karte na forumu.
na astro.com možeš besplatno izraditi natalnu kartu, ili ostavi podatke pa ćemo ti mi izračunati...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:55   #222
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
na astro.com možeš besplatno izraditi natalnu kartu, ili ostavi podatke pa ćemo ti mi izračunati...
Hvala.
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:07   #223
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
tvoji ljubavnici su generalno uvijek u 12.k. i mogu biti prikazani kroz sve ove tri planete u 12.k.
... prema tomu će i muž ( Sunce ) biti netko " skrivan " (12. kuća) barem u početku, možda i razveden jer je Sunce180Uran? Nije valjda da će se zbog mene razvesti?

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvojih kolega, ljubav sa kolegom je u 10.k. jer je ona peta (ljubav) od šeste (kolege). Vrh tvoje 10.k u Ribama ukazuje na tajne veze s kolegama, zauzete muškarce, a vladar Neptun u 6.k0DC bi opisalo platonski odnos koji se teže konkretizira radi 90Ju/Sa koji su vladari 7.k.
... ovo ću još malo proučiti ( sve što si napisala je istina ), zanimljiva mi je derivacija kuća no još nisam na "ti" s tim dijelom. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:16   #224
pitanje- na internetu sam ukucala podatke i "dobila" svoju natalnu kartu.. al budući da ja to ni približno ne kužim- zanima me ima li netko na forumu da bi mi je mogao protumačiti? i na kojoj temi?
jedina tema koju sam našla da bi meni mogla koristiti je zatvorena..

hvala
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:36   #225
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da nešto upitam: postoji li pozicija, aspekt i sl koji ukazuje na neprijateljstvo od strane žena općenito odnosno na situacije u kojima osoba često izvlači " deblji kraj " kada je u pitanju odnos sa ženskim osobama?
Pretpostavljam da bi trebao biti loše postavljen ili afliciran Mjesec? Još nešto?
Evo, ja cu ti reci iz vlastitog primjera: Mars 90° Mjesec u 7. polju. Kvadrat Marsa - sukobi, svadje, napad, neprijateljstvo. Mjesec - zene. 7. polje - neprijatelji. Katastrofalan odnos sa zenama. Ne volim zene opcenito i bjezim od njihovog drustva buduci da me totalno zivicraju tipicne zenske spike i nacin razmisljanja/funkcioniranja (Mo u Jarcu, Me0°Ur), a cesto sam nekima znala biti trn u oku (zavist, ljubomora i slicno) pa su se tu radjale dosta nevjerojatne situacije. A za "deblji kraj" bi mozda trebalo pogledati Marsa opcenito. Jer ja imam recimo umetnutog jadnog Marsa u Vagi, ali mu je zato Vladar u Skorpiji + ima trigon na Jupiter tako da sam - invicible.


PS. Sad kolko Lilith igra ulogu ne znam, ali isto imam opoziciju na Sunce kao i ti.

Zadnje uređivanje S.C. : 28.03.2010. at 23:41.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:52   #226
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
E, sad, Mjesec je u kvadratu s Plutonom
Hm...sad bas gledam....ovo je dosta slicno mom kvadratu Marsa, ali mozda se taj Pluton vise odnosi na psihicku razinu, neko psihicko maltretiranje, manipulacije, nametanje moci....dok je kod mene s Marsonjom bilo i fizickih obracuna.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:40   #227
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Hm...sad bas gledam....ovo je dosta slicno mom kvadratu Marsa, ali mozda se taj Pluton vise odnosi na psihicku razinu, neko psihicko maltretiranje, manipulacije, nametanje moci....dok je kod mene s Marsonjom bilo i fizickih obracuna.
... odogovaram ti na oba posta: mislim da je kod mene ( kod " obračuna " s kolegicom ) bio tipičan primjer sukoba Mjeseca i Lilith jer je osoba kojoj sam se ničim zamjerila oličenje Mjesečeve energije - Račica, emotivna jako no kao da nema tu konstruktivnost niti sposobnost upravljanja tim snažnim emotivnim izljevima pa joj " kliznu " ka posesivnosti, ka percepciji da je nečim ugrožena, bila je ljubomorna ( to osjetim na kilometre ) i sl., a u skladu s takvim emocijama je i djelovala. I sve to jako podmuklo no, bez obzira na to završilo je po onom pravilu - što emitiraš to i privlačiš ( probudila je valjda moju Lilith, ili je to bio baš taj kvadrat s Plutonom i sumnjam da će mi se ikada više iti pokušati zamjeriti ).Nisam niti znala da se znam tako izboriti za sebe ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:54   #228
ima ko kakvih saznanja o povrtlarstvu, sadnji biljaka, povrca i sl vezano uz pomoc astrologije?
sad je vrijeme sadnje pa.. brzo ljudi pokret vrijeme je za akciju
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:15   #229
i jos 2 pitanjca... kaj znace kod dupora troznamenkasti brojevi u zagradama (136, 121...) u njegovoj 'astro analize, racuni'?
i dal planete natalno nezgodno smjestene, npr mjesec il jupiter u padu/izgonu skvadrirani od malefika i sl, djeluju lose/ije u tranzitima i sl il to nema bas veze?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 06:44   #230
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
i jos 2 pitanjca... kaj znace kod dupora troznamenkasti brojevi u zagradama (136, 121...) u njegovoj 'astro analize, racuni'?
i dal planete natalno nezgodno smjestene, npr mjesec il jupiter u padu/izgonu skvadrirani od malefika i sl, djeluju lose/ije u tranzitima i sl il to nema bas veze?
svakako, jer ono što nije naznačeno u natalu ne može donijeti ni najbolji tranzit/progresija, pa tako natalno loše smješten benefik Jupiter afliciran u aspektu i u harmoničnom tranzitu ima slabije djelovanje nego nekome koje sam natalno izvrsno postavljen...
Ovo za Dupora se ne mogu sjetiti, gdje to piše i u kontekstu čega?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:08   #231
astro racuni, analize, prognoze.
npr papa jan
"on je tih, bez afekta, ide melanholicno, bojazljivo, opipava dok stane, analizira do sitnica (61,63)"
"asc u int znaku Vi, pojacano denebolom. slaven, djevica, denebola - pa to je rodjeni poliglot (274)"
itd


znaci recimo jako nezgodan jupiter natalno u svakom pogledu ne samo da nece donijet uobicajene super stvari vec ce donijet lose a npr uran koji je super istaknut u natalu u predikcijama bude samo pozitivnu simboliku donosil a onu negativnu koja mu se obicno pripisuje nece biti.. ?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 09:14   #232
... kako bismo astrološki mogli opisati slabovidnost odnosno probleme sa očima, vidom općenito?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:06   #233
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
astro racuni, analize, prognoze.
npr papa jan
"on je tih, bez afekta, ide melanholicno, bojazljivo, opipava dok stane, analizira do sitnica (61,63)"
"asc u int znaku Vi, pojacano denebolom. slaven, djevica, denebola - pa to je rodjeni poliglot (274)"
itd


znaci recimo jako nezgodan jupiter natalno u svakom pogledu ne samo da nece donijet uobicajene super stvari vec ce donijet lose a npr uran koji je super istaknut u natalu u predikcijama bude samo pozitivnu simboliku donosil a onu negativnu koja mu se obicno pripisuje nece biti.. ?
ovo za Dupora ne znam, nemam tu knjigu, pa ne znam ti objasniti na osnovu ovog šta si napisala.
A ovo za tranzite, u osnovi je to tako, inače bi se pod Jupiterovim tranzitom svatko obogatio...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:08   #234
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... kako bismo astrološki mogli opisati slabovidnost odnosno probleme sa očima, vidom općenito?
Oči su Sunce i Mjesec, pa ukoliko su loše smješteni po dostojanstvu i dispozitoru i oštećeni nekim aspektom te vezani za polja bolesti, donosi probleme za oči i vid.
Npr Ray Charles, Sunce 90 Saturn, Mjesec 180 Uran, Mjesečev dispozitor Venera u izgonu, a njen dispozitor Mars u padu pod teškim aflikcijama...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:06   #235
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Oči su Sunce i Mjesec, pa ukoliko su loše smješteni po dostojanstvu i dispozitoru i oštećeni nekim aspektom te vezani za polja bolesti, donosi probleme za oči i vid.
Npr Ray Charles, Sunce 90 Saturn, Mjesec 180 Uran, Mjesečev dispozitor Venera u izgonu, a njen dispozitor Mars u padu pod teškim aflikcijama...
... dobro.
Samo još da upitam: može li se i neki od stupnjeva zodijaka povezati sa slabim vidom, problemima sa vidom i očima u širem smislu riječi?

Hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:28   #236
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... dobro.
Samo još da upitam: može li se i neki od stupnjeva zodijaka povezati sa slabim vidom, problemima sa vidom i očima u širem smislu riječi?

Hvala na odgovoru.
27, 28 stupanj Strijelca Lea Imsiragic povezuje sa problemima sa vidom.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:22   #237
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
27, 28 stupanj Strijelca Lea Imsiragic povezuje sa problemima sa vidom.
... hm, DSC na 28 st Strijelca, a Neptun na 24 st, bi li to moglo ukazati na probleme sa vidom koje je teško dijagnosticirati ( Ne )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:35   #238
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... hm, DSC na 28 st Strijelca, a Neptun na 24 st, bi li to moglo ukazati na probleme sa vidom koje je teško dijagnosticirati ( Ne )?
A samo po sebi tesko ili nikako da bi bas to znacilo. Primarno moraju biti ostecena Svjetla (kod zena je Mjesec desno oko, a Sunce lijevo), kao sto je Saradonija napisala.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 22:45   #239
... kada bismo osobnost razlagali do najsitnijih elemenata, čime bismo mogli opisati onaj najprimarniji, najniži, podsvjesni, animalni dio čovjeka koji predstavlja njegovu istinsku prirodu bez uplitanja utjecaja odgoja i društva? Čime opisati ono što čovjek uistinu u svojoj najprirodnijoj mogućoj biti jest? Ono najsirovije što čovjek jest? Suncem, Mjesecom, Lilithom ili ...?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:02   #240
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... kada bismo osobnost razlagali do najsitnijih elemenata, čime bismo mogli opisati onaj najprimarniji, najniži, podsvjesni, animalni dio čovjeka koji predstavlja njegovu istinsku prirodu bez uplitanja utjecaja odgoja i društva? Čime opisati ono što čovjek uistinu u svojoj najprirodnijoj mogućoj biti jest? Ono najsirovije što čovjek jest? Suncem, Mjesecom, Lilithom ili ...?
ne možeš čovjeka svest na jednu točku, jer je kompleksno biće. Npr, čovjek je živo biće (Sunce) koje ima svoje fizičko tijelo (Asc), osjećajno biće (Mjesec), misaono biće (Merkur), ima svoju svijest i ego (Sunce), ima svoj animus (Mars) i animu (Venera). I to je kompleks od kojeg se čovjek kao biće sastoji. Odgoj i društvo su predstavljeni Jupiterom i Saturnom, gdje se Jupiter odnosi na mudrost stečenu iskustvom, a Saturn na društveni utjecaj pojedinca.
Pitanje ti je više hipotetsko nego se može primjeniti praktično jer nitko se ne rađa pa bude ostavljen negdje, odnosno, uvijek postoji uticaj uplitanja nekoga, porodice ili odgajatelja koji utiče na razvitak čovjeka.
Tako, kad bi posmatrala nečiju natalnu kartu, možeš pogledati osobne planete,i doći do nekih općih zaključaka o njegovoj suštinskoj prirodi, ali te osobne planete preko aspekata i dispozitora uvijek budu povezane s Jupiterom, Saturnom ili njihovim vladarima.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.