Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2009., 09:16   #41
inka, pa šta ne bi onda skroz ukinuli dolazak doma i našli se lipo svi tek ispred crkve??
Ti ionako kažeš da tebi nije do toga, a njima je valjda isto bolje da nema ničega pa da selo ne priča, a šta će im i to dolaženje doma ako se ne može ni pivat ni ništa.
Ovako bi svi bili u dobitku, a pogotovo ti!
__________________
* 04.09.2009. *
Yolaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 09:13   #42
Bas sam htela da napisem ovo sto i Yolaine.

Nadjete se pred crkvom i gotova stvar. Na neutralnom terenu.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 11:20   #43
ili, ako bas zelite nesto prije (oke, kuzim, ti si bila protiv toga, ali kako si pristala na to i tebi se ta ideja jednostavno pocela svidjati) na nekom neutralnom terenu napravite nesto kao domjenak. i moze biti i muzike i veselja i klope i cuge, ma moze biti cak i prodavanja mlade, pod uvjetom da ti na taj neutralnan teren dodjes prije dragog
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:37   #44
mislim da ne vrijedi gubit živce oko toga, to je okupljanje kod kuće ionako ne bi trebalo trajati dugo, a zbog toga si navlačit nepotrebne stresove i sukobe nema smisla. da sam na tvome mjestu pozvala bih goste da nas dočekaju pred crkvom, a vi se lijepo zajedno tamo dovezete, tamo vas dočekaju tamburaši, tamo vam roditelji daju blagoslov (ako je to kod vas običaj) - vuk sit i koza cijela. jasno mi je da to odudara od onoga kako ste si isplanirali, ali ne isplati se stvarati si napetosti zbog dva sata muzike u dvorištu.
sretno u rješavanju ovoga!
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:21   #45
Meni je djed umro prije 10 dana, a sestra za dva i pol mjeseca treba imati svadbu. Baka je rekla da se ne odgađa ništa jer se djed jako veselio svadbi.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:48   #46
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Meni je djed umro prije 10 dana, a sestra za dva i pol mjeseca treba imati svadbu. Baka je rekla da se ne odgađa ništa jer se djed jako veselio svadbi.



pametna baka...
__________________
...I am not bound to please thee with my answer....
William Shakespeare
inka1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 09:50   #47
Bok cure,
Sve citam vase postove i ja osobno ne znam sto bi uradila u tom slucaju. Pretpostavljam da mi netko ne bi htio da odgodim svadbu, ali kako bi se ja i dragi osjecali, to ne znam. Nama je svadba iduce godine u sestom mjesecu i 70% nasih uzvanika ce biti iz vanka, a savjetovali smo svima da kupe avionske karte 6 mjeseci prije, jer su tada najpovoljnije cijene, tako da smatram da bi i to trebala uzeti u obzir, kad 70-tak gostiju bi napravilo sav taj put samo za nas, ma znate sto, stvarno ne znam. Kako sad razmisljam, vjerovatno bi sve islo svojim tokom kao sto je i planirano, samo sto bi pokusala i tu osobu koja vise nije s nama "povezati" s nama na nas dan. Na primjer, moja krstena kuma je umrla pred 4.5 godina i ja sam odlucila nositi njen nakit, tako da je osjetim uza sebe, isto tako moj Nono je umro pred 5 godina, pa sam odlucila sama napraviti svoj buket i ne baciti ga, vec poslije vjencanja ga odnjeti na njegov grob, kao sto sam ucinila i za zaruke, postavila sam lijepi buket u vazu koji sam sama napravila, i poslije zaruka (nakon 2 dana, jer sam odabrala cvijece koje moze durati) odnjela ga na Nonov grob i ispricala sam mu sve kako je vecer prosla. Iako je proslo 4-5 godina od smrti dvoje ljudi koje sam jako puno voljela, jaka bol je jos uvijek tu i placem dok ovo pisem, ali svadba ce se dogoditi i znam da bi i oni to htjeli. Da se prije svadbe nekome nesto dogodi, vjerovatno bi se svadba dogodila, ali ne mogu nista reci 100% jer nisam u toj situacije, i nadam se da necu ni biti.

Svi smo mi drugaciji i svi mi imamo razne odnose sa obitelji, koju god odluku napravite, nemojte misliti sto ce drugi reci, to nije vas problem, vazno je da ste vi sami zadovoljni svojom odlukom, a oni koji vas osuduju, vjerovatno bi trebali pogledati sami sebe, ali nemaju hrabrost za to.

Sretno svima skupa. xx
__________________
12.06.2010
bluexena76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 23:54   #48
Quote:
bluexena76 kaže: Pogledaj post
Bok cure,
Sve citam vase postove i ja osobno ne znam sto bi uradila u tom slucaju. Pretpostavljam da mi netko ne bi htio da odgodim svadbu, ali kako bi se ja i dragi osjecali, to ne znam. Nama je svadba iduce godine u sestom mjesecu i 70% nasih uzvanika ce biti iz vanka, a savjetovali smo svima da kupe avionske karte 6 mjeseci prije, jer su tada najpovoljnije cijene, tako da smatram da bi i to trebala uzeti u obzir, kad 70-tak gostiju bi napravilo sav taj put samo za nas, ma znate sto, stvarno ne znam. Kako sad razmisljam, vjerovatno bi sve islo svojim tokom kao sto je i planirano, samo sto bi pokusala i tu osobu koja vise nije s nama "povezati" s nama na nas dan. Na primjer, moja krstena kuma je umrla pred 4.5 godina i ja sam odlucila nositi njen nakit, tako da je osjetim uza sebe, isto tako moj Nono je umro pred 5 godina, pa sam odlucila sama napraviti svoj buket i ne baciti ga, vec poslije vjencanja ga odnjeti na njegov grob, kao sto sam ucinila i za zaruke, postavila sam lijepi buket u vazu koji sam sama napravila, i poslije zaruka (nakon 2 dana, jer sam odabrala cvijece koje moze durati) odnjela ga na Nonov grob i ispricala sam mu sve kako je vecer prosla. Iako je proslo 4-5 godina od smrti dvoje ljudi koje sam jako puno voljela, jaka bol je jos uvijek tu i placem dok ovo pisem, ali svadba ce se dogoditi i znam da bi i oni to htjeli. Da se prije svadbe nekome nesto dogodi, vjerovatno bi se svadba dogodila, ali ne mogu nista reci 100% jer nisam u toj situacije, i nadam se da necu ni biti.

Svi smo mi drugaciji i svi mi imamo razne odnose sa obitelji, koju god odluku napravite, nemojte misliti sto ce drugi reci, to nije vas problem, vazno je da ste vi sami zadovoljni svojom odlukom, a oni koji vas osuduju, vjerovatno bi trebali pogledati sami sebe, ali nemaju hrabrost za to.

Sretno svima skupa. xx
tocno tako slazem se, a od tebe je jako lijepo sto si to ucinila i tvoje ideje su divne i vrijedne hvale, vidi se da si osjecajna.. svima puno srece
__________________
..i recite joj da bez nje nestale su sve tajne, ljubavi, sve tuge, radosti..
i da je volim još, i ne mogu bez nje.. bez ruže crvene..
ruza_crvena7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 23:23   #49
Pjesma za tatu

Lijep pozdrav svima,
ispričavam se ako postoji tema, nisam našla.

Ovako, udajem se u 7. mjesecu, a još malo će biti 5 godina što mi je tata umro. Već sad imam grč u želucu što on neće biti tamo i predati me, podijeliti moju sreću... Mama mi je predložila da mu, u dogovoru s bendom, posvetimo pjesmu. Puno puta prije sam mislila kako ću to napraviti, ali sad kad su svatovi tu i sve se naveliko planira i treba smisliti što i kako, meni je užasno teško. Čim počnem misliti koju bi pjesmu izabrala, počnem plakati i vrati se sva ona silna tuga. Evo i sad sam na rubu suza, ali trebam savjet nekoga neutralnog.
Dakle, je li itko od vas napravio nešto takvo ili bio na svadbi gdje su mladenci to napravili? Mislim, nije to ništa strašno, ali bojim se da ćemo svi, uključujući i mene, početi cmoljiti i bojim se da će to ubiti raspoloženje, a to nikako ne želim. A opet, ne želim ni njega izostaviti, želim da on na bilo koji način bude dio tog dana...
Dalje, koju pjesmu izabrati? Neku koju je on volio ili neku koja mene podsjeća na njega?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 23:31   #50
na primjer jaan svojoj svadbici sam imala sve pjesme koje su bas suprotno
ne posjećaju na njega
ali sams vejedno plakala od same činjenice da godine prolaze
i da dogadjaji dolaze na kojima ga nema i nikad neće biti

njegove najdraze su bile

Jedan dan zivota-Mišo kovač
Oprosti mi pape-Oliver

i neke još od Mile hrnića

Izaberi neku njeznu lijepu koju je pjevao najsrčanije <3
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 07:47   #51
Mislim da bi ovo bila sasvim prikladna

http://youtu.be/UBlv3CtwPFQ
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:36   #52
Mislim da nikako ne zelis dan vjencanja provesti u suzama i ne vidim smisao tih tuznih pjesama!

Ti ga nosis u srcu i on je s tobom, uvijek i zauvijek...

Na forumu sam procitala da neke cure nisu bacale pravi buket, vec su ga odnijele na grob nekog njima dragog...

Pa eto, ne znam kakvog si misljenja u vezi toga...
__________________
*Believe In Your Dreams <3
Tinchy <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 22:28   #53
Moj prijedlog je da ne odabireš neku posebnu pjesmu za njega, jer će to biti vrlo emotivno i moglo bi te držati satima i prije i poslije pjesme, odnosno stalno.
Sigurno postoji niz pjesama koje je volio, a koje možete imati tijekom večeri uz dogovor s bendom.
A i nije da on više nije s vama, dio njega je itekako u tebi, od gena nadalje. On je itekako s vama, od sjećanja preko ovog što sam naveo. Glavu gore i želim vedro vjenčanje, on sigurno ne bi htio ništa osim toga.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 00:36   #54
Draga Hick-up, moje mišljenje što se pjesme tiče je: radije nemoj. Moja mama je umrla prije 8 godina i ja kad god čujem pjesmu Mojoj majci od Prljavaca krenem suze roniti i baš me baci u komu, čak i samo razmišljanje kako ona neće biti taj dan sa mnom i kako nije upoznala mog budućeg muža mene rastuži, a ne želim taj dan biti tužna. Ako želiš nešto posvetiti tati taj dan, onda mu možeš, kako je Tinchy napisala, odnijeti buket na grob. Još sam na forumu pročitala da je jdna cura na stol mladenaca stavila one svijeće što se za Mrtvi dan nose na grob. Ja to ne bih, možda bih na neku svijeću dala ispisati posvetu pa nju zapalila, ali nikako one svijeće za na groblje. Ja mislim da bi najbolje bilo da za vrijeme obreda, ako ćeš imati obred u crkvi, svećenik pozove sve da izmolite molitvu za tvoga tatu jer sigurno si najviše od svega htjela da te on isprati i u tom trenutku bi bilo najljepše da on osjeti da mislite na njega.
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:12   #55
također sam mišljenja radije ne. taj dan će ionako biti preemotivan i imati ćeš osjećaj da deja vu proživljavaš sve i da su ti sve drage osobe uz tebe. ja sam svome tati odnijela idući dan buket i napravila sam posebne svijeće za na grob te sam to odnijela dan ranije da gore tokom moje svadbe jer sam znala da on ne bi želio da budem tužna taj dan. drži se i sretno!
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:19   #56
Meni se sviđa idej od Isabel, da ga se sjetite u crkvi, to mi je nekako lijepo i svečano...Možda će ti biti preemotivno kasnije na večeri, kada bi trebala uživati i zabavljati se,...
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:17   #57
hvala vam svima, ovo s crkvom je super ideja, uopće se nisam toga sjetila. ako netko ima još kakvih prijedloga ili iskustava, samo recite :*
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:36   #58
Mojoj krizmanoj kumi je djed umro taj tjedan kad je bila svadba.Kada su došli po nju,kod nje nije muzika svirala.Poslije su pred crkvom dečki normalno svirali i svadba je išla kako treba.Njeni su bili malo tužni ali eto izdržali su tu noć.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:48   #59
Nama se dogodilo da je moja baka bila loše ali je od početka govorila "ništa ne odgađaj"

Tjedan prije je završila u bolnici, dosta loše stanje je bilo. Otac se isto složio da nema smisla ista odgađati jer je ona dozivila već 95 i nema smisla ako i umre tugovati, lijepe su to godine.

Na kraju nije umrla, još je ziva, i pokretna.

Ali kod muža je par dana prije poginuo susjed, mlad dečko, dva dana prije su ga pokopali i stvarno je bilo mučno za sve njih.
Muzika kod njih nije svirala jer je ipak njegova obitelj, i mjesto bilo porodični šokirano.

Dečki koji su svirali su došli samo kod mene i to je to..


I nedavno mi je prijateljica rekla kako joj je tata od budućeg već godinama loše i odustali su već od plana da se žene ove godine, sad su kaparali sve, dogovorili se međusobno da nema odgode, ali sveki ih svako malo plaši tom činjenicom da ovaj možda neće pozivit toliko.

Mislim, meni je blesavo razmišljati o tome. Biće kako bog odluci.
On može poživjeti mjesec dva pet ili godinu dvije pet.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:25   #60
Smrt je dio života, tužno je i teško, pogotovo kad je netko blizak, ali ne staje život nama jer nas je netko voljen napustio. Malo se smanji eventualno cirkus i odradi se sve s malo više poštovanja, ali ne vidim nikakvog razloga za otkazivanje planova i odgodu početka zajedničkog života jer netko više nije s nama. Dapače, mislim da nas takvi događaji samo trebaju podsjetiti kako je život kratak i ono što možeš danas ne treba ostavljati za sutra.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.