Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 20:32   #5821
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Sama sam kriva ,ja jednostavno nisam bila zainteresirana za učenje ,sve mi je to bilo dosadno i nikako nisam mogla biti na miru .Kad gledam unazad tu je bio neki poremećaj u pitanju,jer glupa nisam, nakon škole sam bez problema naučila tri jezika .
I onda nisam mogla napustiti mamu bila je bolesna jako a sestra je otišla u Austriju raditi a ja sam morala ostati sa njome a i drugi su me uvjerili da nema smisla jer sa mojim ocjenama nitko me ne bi primio.Posao sam imala osiguran tako da sam mislila da nema smisla.
zapsutila si sebe, nisi imala nikoga oko tebe kome je zbilja bilo stalo, zato nisi završila srednju, a ne zato jer si glupa.
dobro si i izdržala.
ovo za mamu, nekako mi se odma pale alarmi, a i tebi bi trebali. da nije tvoja majka otrovni roditelj?
nisi imala podršku obitelji, zato nisi završila srednju školu.
daj zbog sebe, upiši školu, završi ju. pa nečeš biti valjda cijeli živorr NKV radnik, svima to paše jer si onda uvjek sigurna za njih, da nečeš postati presamostalna, i uvjek češ svima biti dosupna.
ne znam kako živiš, kakva si, ali pod hitno se probudi, i završi veečernju školu, medicinsku, njegovatelja, fizioteraputa, bilo što. sa tim medicinskim strukama češ uvjek biti tražena, još ako znaš njemački. ti si za deset godina, pošto si vrjedan radnik, ti i sama češ moći sebe jako dobro uzdržavati, možda si i kupiti stan, kuću. ali daj se obrazuj, zbog sebe. pa nemreš biti ko prije 50 godina, bez srednje škole. danas si i sa faksom, ništa. a kamoli bez srednje škole.
to mi govori dosta o obitelji i kakva podrška su ti bili.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:53   #5822
Nek završi školu, ali nek bude svjesna da su vremena naših baka i roditelja dobrim djelom prošlo svršeno vrijeme. Iako mnogi roditelji još furaju tu priču i prenose je na djecu. Nekad je bilo "biti ili nebiti" završiti školu jer te u skladu s školom "čekao" posao. Danas možeš završit fakultet i radit kao prodavačica za 2700kn tj. ako se ne svidiš raji na razgovoru za posao ne možeš ni to. Nije rijedak slučaj da raja završi fakultet i sebi stave neku cijenu koju nitko ne želi platiti, pa ostanu razočarani. S druge strane može radit nokte i zarađivat 15+t kn, ako je vrijedan i kvalitetan radnik.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 04:43   #5823
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Radim od svoje 15 , nisam sjedila doma i drkala, pa bi te molila da se malo iskuliraš.I ne osuđuješ.
Imam dosta staža ali i moja mama ima pa ima 1000 kn penzije.I imam ušteđevine dosta ,svoj stan i još jedan apartman koji još nije moj.Realno gledajući imam dosta za ok živiti ali uvijek mislim šta ako se nešto dogodi ,kako ću .
ajde, super, a da potrošiš malo ušteđevine na privatnu psihoterapiju+upis u srednju školu?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:21   #5824
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ajde, super, a da potrošiš malo ušteđevine na privatnu psihoterapiju+upis u srednju školu?
Za školu sad gledam upise 6500 kn za 3 godine večernje ,za psihoterapiju nisam sigurna ,već sam bila kao šta sam rekla i ništa koristi od toga.Pitati ću Ahela za psihoterapeta preko uputnice ,negdje mora biti takav.
Ali za školu moram u Rijeku a po zimi je svako malo zatvoren most zbog nevremena .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:24   #5825
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
zapsutila si sebe, nisi imala nikoga oko tebe kome je zbilja bilo stalo, zato nisi završila srednju, a ne zato jer si glupa.
dobro si i izdržala.
ovo za mamu, nekako mi se odma pale alarmi, a i tebi bi trebali. da nije tvoja majka otrovni roditelj?
nisi imala podršku obitelji, zato nisi završila srednju školu.
daj zbog sebe, upiši školu, završi ju. pa nečeš biti valjda cijeli živorr NKV radnik, svima to paše jer si onda uvjek sigurna za njih, da nečeš postati presamostalna, i uvjek češ svima biti dosupna.
ne znam kako živiš, kakva si, ali pod hitno se probudi, i završi veečernju školu, medicinsku, njegovatelja, fizioteraputa, bilo što. sa tim medicinskim strukama češ uvjek biti tražena, još ako znaš njemački. ti si za deset godina, pošto si vrjedan radnik, ti i sama češ moći sebe jako dobro uzdržavati, možda si i kupiti stan, kuću. ali daj se obrazuj, zbog sebe. pa nemreš biti ko prije 50 godina, bez srednje škole. danas si i sa faksom, ništa. a kamoli bez srednje škole.
to mi govori dosta o obitelji i kakva podrška su ti bili.
Obitelj nije bila nikakva podrška ,a materi nije bilo dovoljno stalo da bude otrovan roditelj ili je bila prepijana ili jednostavno nije bila tu.Ja sam se sama odgajala tj i na to još nju čuvala da ne napravi kakvo sranje dok je bila pijana ,stalno ali stalno sam bila u stanju pripravnosti.
Još sam dobro i ispala kako se moglo završiti.
Nisam imala nikakve kontole a i ono malo šta sam imala zasnivalo se na batinama i izrugivanju.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:37   #5826
Moze li mi netko reci kako izgleda test za depresiju? Obabavio sam razgovor sa psihijatrom jucer,rekao sto me muci od krivnje,srama,propustenim prilikama te da to traje zadnje 4 godine,ne zavrsen studiji 2 ispita do kraja zadnjih 4 god nisam dao nista,poslovi su sve neki sto radim bezvezni tek tako da radim bez motiva za ostvariti nesto vise,odbio sam poslovne prilike van hr jer nemam motiva i ako su mi jezici njemacki B2 B3 a engleski C1...konkretno sam ekonomsku skolu zavrsio,na efzgu 2 ispita ostalo ali nikakvu motivaciju nemam da zavrsim vec radim na utovaru istovaru,ponekad konobarim kao da sam sebe sabotiram,kaznjavam,osudujem do te mjere da ne mogu ici naprijed.NE pjem,ne drogiram,ne kockam ali uzasno veliku krivnju,sram imam,losu sliku o sebi kao nesposobna osoba.Ljudi s kojima sam se prija druzio su svi uspjesni nisam ljubomoran,ne zavidim ali na sebe sam toliko ljut sto sam se doveo do svega sad dali je to zbog depresije ne znam ali znam da sam do svoje 24 godine bio osoba puna zivota,veliki krug prijatelja,velike ambicije,poceo sam raditi sa 15,sam sebe financirao,studiji...a sada sam postao doslovce osoba bez osmijeha,duse,drama,izkompleksiran kao da me sve izjeda od osobe koja je svima pomagala sam postao osova koja bjezi od ljudi i srami se sebe.Uskoro cu 29 godina i da budem jasan nemam neka velika sranja u zivotu,nsam nikoga ubio,unistio te za nekoga je ovo mozda komicno,nista strasno al mene izjede kao da sam najgora osoba kao da sam kriminalac
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:44   #5827
Test za depresiju zeli psihijatar obaviti sa mnom za 10 dana
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:54   #5828
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Obitelj nije bila nikakva podrška ,a materi nije bilo dovoljno stalo da bude otrovan roditelj ili je bila prepijana ili jednostavno nije bila tu.Ja sam se sama odgajala tj i na to još nju čuvala da ne napravi kakvo sranje dok je bila pijana ,stalno ali stalno sam bila u stanju pripravnosti.
Još sam dobro i ispala kako se moglo završiti.
Nisam imala nikakve kontole a i ono malo šta sam imala zasnivalo se na batinama i izrugivanju.
to ti je definicija otrovnog roditelja. čestitaj si što si preživjela. jer večina u takvoj obitelji bi završila u ovisnosti o drogi ili alkoholizmu. ti si preživjela.
sada se mankni od njih. imaš u sebi puno bjesa kojeg nisi procesuirala jer te plaši. zato si tjeksobna. jer si prošla pakao. ja sam u odraslim godinama vidla majku pijanu, par puta samo. i to me potreslo na puno nivoa. večina ljudi to ne može ni zamisliti. ti si odrasla uz to. čitala sam malo temu djeca alkoholičara, i u knjizi otrovni roditelji su to najviše oštečeni, ponižena djeca a kasnije ljudi.
ti trebaš podršku da s nekim psihoteraputom, odradiš bol te djevojčice u tebi, koja je bila sama i uplašena i odgajala se u tom kaosu. zalječiti se, te rane. trenutno preko hzzo to nečeš dobiti, a za privatno neaš love.
okreni se prema tome da završiš školu, s kojom nečeš biti sluga vječni, nkv radnik, već nešto traženo, normalno zanimanje. i kasnije nemoj dići ruke od sebe, već kad se zaposliš plačaj si pravu terapiju, počni se napokon u svom životu baviti sa sobom.
ali zapamti, ti si odgojena da sebe zapostaviš i baviš se drugima. tako da češ se morati natjerati. a ni nečeš imati podršku okoline jer su svi navkli na to.
kreni u borbu za svoj život. i stavljanje stvari i odnosa tamo gdje im je mjesto. svakome njegovo. počni čistiti svoj život.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:59   #5829
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Za školu sad gledam upise 6500 kn za 3 godine večernje ,za psihoterapiju nisam sigurna ,već sam bila kao šta sam rekla i ništa koristi od toga.Pitati ću Ahela za psihoterapeta preko uputnice ,negdje mora biti takav.
Ali za školu moram u Rijeku a po zimi je svako malo zatvoren most zbog nevremena .
pa da, nisi završila besplatnu srednju, morat češ uložiti u večernju. pogledaj njegovatelja, medicinska sestra, nešto tako. muž neka digne kredit, ti češ to kasnije sa plačom brzo vratiti.
samo nemoj nikakve trgovačke, ekonomske budalaštine. od toga ništa.
ti moraš shvatiti da je srednja škola za tebe pod moraš. pa ne može u današnje vrijeme biti bez škole, da i imaš love, moraš to napraviti zbog sebe, mozga, samopouzdanja. moraš.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:11   #5830
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa da, nisi završila besplatnu srednju, morat češ uložiti u večernju. pogledaj njegovatelja, medicinska sestra, nešto tako. muž neka digne kredit, ti češ to kasnije sa plačom brzo vratiti.
samo nemoj nikakve trgovačke, ekonomske budalaštine. od toga ništa.
ti moraš shvatiti da je srednja škola za tebe pod moraš. pa ne može u današnje vrijeme biti bez škole, da i imaš love, moraš to napraviti zbog sebe, mozga, samopouzdanja. moraš.
Ma imam toliko love, samo me strah da se ne ponovi OŠ,potpuna blokada i nezainteresiranost ...
Sad sam zvala rođakinju koja živi u gradu da se malo raspita ,imaš pravo moram to zbog sebe .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:23   #5831
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ma imam toliko love, samo me strah da se ne ponovi OŠ,potpuna blokada i nezainteresiranost ...
Sad sam zvala rođakinju koja živi u gradu da se malo raspita ,imaš pravo moram to zbog sebe .
ma kakva blokada, a i to stvarno nije puno love za 3 godine

jel to ovo u rijeci?

http://www.nar-uciliste.hr/srednjosk...kvalifikacije/
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:40   #5832
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ma imam toliko love, samo me strah da se ne ponovi OŠ,potpuna blokada i nezainteresiranost ...
Sad sam zvala rođakinju koja živi u gradu da se malo raspita ,imaš pravo moram to zbog sebe .
Jgb, ako ne probaš nećeš znati. Zajeb je to reći jer u neku ruku sebi daješ opravdanje za odustajanje, kao "jebiga, pokušaj promašaj", ali zaista, što imaš od toga da niti ne probaš jer znaš da ćeš vjerojatno odustati. 2100kn godišnje nije mnogo love. Makar nisam najbolji primjer za to napisati jer isto vrijedi i za mene, samo što u mom slučaju nije u pitanju srednja nego faks. Njega sam upisivao par puta, pun energije, dao bi nekoliko ispita i onda game over. I srednja je bila zajebana, s tim da u mom slučaju roditelji nisu ništa krivi, dapače, kad sam izgubio volju oni su popizdili i na sve načine me htjeli natjerati da nastavim. To nisu bile sitne svađe već je to trajalo mjesecima, jednom sam čak otišao daleko, ostavio sam poruku da sam otišao svojevoljno i da ne zovu policiju, ali vraga, zamalo završio u novine. Dugo su me uvjeravali, molili, plakali, vikali, pokušali potkupiti,.. da je završim, ali nikako, dok jednog dana nisam ja to odučio i završio je s vrlo dobrim uspjehom.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:59   #5833
Imam u svojoj blizini osobu koja također nije završila srednju. Smatram to isključivo krivicom roditelja. Svatko od nas (ili ne svatko, ali dosta nas) je došao na ideju da prekine školovanje, jer nam se nije dalo, jer nas nije zanimalo, mene su zanimali izlasci, cuganje, ispijanje kava s frendicama. Stara me sprašila ko malu budalu kad sam joj počela s retorikom da bi ja odustala i da idem radit. Guud tvoji roditelji su reagirali onako kako treba.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:41   #5834
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
Imam u svojoj blizini osobu koja također nije završila srednju. Smatram to isključivo krivicom roditelja. Svatko od nas (ili ne svatko, ali dosta nas) je došao na ideju da prekine školovanje, jer nam se nije dalo, jer nas nije zanimalo, mene su zanimali izlasci, cuganje, ispijanje kava s frendicama. Stara me sprašila ko malu budalu kad sam joj počela s retorikom da bi ja odustala i da idem radit. Guud tvoji roditelji su reagirali onako kako treba.
i ja smatram, jednostavno ne briga da djecu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:26   #5835
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nek završi školu, ali nek bude svjesna da su vremena naših baka i roditelja dobrim djelom prošlo svršeno vrijeme. Iako mnogi roditelji još furaju tu priču i prenose je na djecu. Nekad je bilo "biti ili nebiti" završiti školu jer te u skladu s školom "čekao" posao. Danas možeš završit fakultet i radit kao prodavačica za 2700kn tj. ako se ne svidiš raji na razgovoru za posao ne možeš ni to. Nije rijedak slučaj da raja završi fakultet i sebi stave neku cijenu koju nitko ne želi platiti, pa ostanu razočarani. S druge strane može radit nokte i zarađivat 15+t kn, ako je vrijedan i kvalitetan radnik.
Mislila sam Kozmetičku upisat imam smisla za to.
Inače osjećam se ko govno,drugi tjedan mi je rođendan,prije sam se veselila i Božiću i rođendanu ko malo dijete ,pripremala kolače i obleku i šminku koju sam htjela nositi a sad sam u stanju satima gledat u jednu točku i piti kavu ,bez energije za bilo šta.Elicea je totalno gubljenje vremena za mene a sad skidanje i prelazak na Dulseviu...
Pitam se ima li uopće smisla sve to .
Iako bi rađe pila original Cymbaltu.
Jedino je spavanje uredu zapravo malo previše.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:12   #5836
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Mislila sam Kozmetičku upisat imam smisla za to.
Inače osjećam se ko govno,drugi tjedan mi je rođendan,prije sam se veselila i Božiću i rođendanu ko malo dijete ,pripremala kolače i obleku i šminku koju sam htjela nositi a sad sam u stanju satima gledat u jednu točku i piti kavu ,bez energije za bilo šta.Elicea je totalno gubljenje vremena za mene a sad skidanje i prelazak na Dulseviu...
Pitam se ima li uopće smisla sve to .
Iako bi rađe pila original Cymbaltu.
Jedino je spavanje uredu zapravo malo previše.
Sorry kaj upadam ali koliko imaš godina?
Sigurno si još relativno mlada kad razmišljaš o obrazovanju.
Ja imam 30 pa se još školujem, a imam dijagnozu daleko težu od tvoje.
Moraš se brinuti o sebi! kreće se od malih stvari. i osnovnih.
ja sam pak odrastao u prestrogoj kući gdje su me tlačili sa školom i učenjem u jednu ruku je to dobro, imam neki papir, a s druge strane sam psihički oslabio i teško nadograđujem nova znanja. Imam osjećaj ko da je to svo moje učenje bilo umjetno, pod strahom od batina i šamaranja, i što nije prestalo dok stvarno nisam postao fizički jači od svojih staraca. Sad sam ni na nebu ni na zemlji, lutam između manije, depresije, a ponekad i agresije.
Nemam ti namjeru soliti pamet, već samo ispričati svoju priču, koja je bitno drugačija, a opet nije dobra. Krajnji rezultat je neuspjeh. No, ne predajem se, točka djelovanja je uvijek u sadašnjem trenutku.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:40   #5837
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Sorry kaj upadam ali koliko imaš godina?
Sigurno si još relativno mlada kad razmišljaš o obrazovanju.
Ja imam 30 pa se još školujem, a imam dijagnozu daleko težu od tvoje.
Moraš se brinuti o sebi! kreće se od malih stvari. i osnovnih.
ja sam pak odrastao u prestrogoj kući gdje su me tlačili sa školom i učenjem u jednu ruku je to dobro, imam neki papir, a s druge strane sam psihički oslabio i teško nadograđujem nova znanja. Imam osjećaj ko da je to svo moje učenje bilo umjetno, pod strahom od batina i šamaranja, i što nije prestalo dok stvarno nisam postao fizički jači od svojih staraca. Sad sam ni na nebu ni na zemlji, lutam između manije, depresije, a ponekad i agresije.
Nemam ti namjeru soliti pamet, već samo ispričati svoju priču, koja je bitno drugačija, a opet nije dobra. Krajnji rezultat je neuspjeh. No, ne predajem se, točka djelovanja je uvijek u sadašnjem trenutku.
39 godina .Znam šta misliš ,da šta sam se sad sjetila.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:47   #5838
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
39 godina .Znam šta misliš ,da šta sam se sad sjetila.
reći ću ti samo ovo: radi ono što te veseli.
Ako želiš učiti, školuj se. Većina ljudi tvojih godina se već 'ispuhala' pa im se gadi i novine pročitati. A ti ako želiš-samo naprijed!!
Ako imaš volje i mogućnosti, naravno. Ali zdravlje na prvo mjesto-u tvom slučaju psihičko.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:17   #5839
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
39 godina .Znam šta misliš ,da šta sam se sad sjetila.
Pa jesi se sjetila ili ne?

Daj ne trkeljaj nego počni nešto!
Ne samo učit već i radit.

Nije dovoljno nešto "upisati".
Trebaš to i raditi.

Nakon što upišeš i završiš neće te čekati otvoreno radno mjesto samo za tebe. Moraš ga stvorit i izboriti se da bi bilo produktivno.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:22   #5840
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Pa jesi se sjetila ili ne?

Daj ne trkeljaj nego počni nešto!
Ne samo učit već i radit.

Nije dovoljno nešto "upisati".
Trebaš to i raditi.

Nakon što upišeš i završiš neće te čekati otvoreno radno mjesto samo za tebe. Moraš ga stvorit i izboriti se da bi bilo produktivno.
ajd sad još i opali šamar uz takav post

Sigurno će osobi koja pati od depresije pomoći savjeti: daj se trgni, živni i slično.

život je grub, slažem se ali takav pristup može gurnuti osobu u još veću dubiozu nego što je...kužiš kontraproduktivno je.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.