Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Reciklirate li?
Da. 15 68.18%
Ne. 4 18.18%
Razmišljam o tome. 3 13.64%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 16:56   #21
recikliram papir i karton - praktički sav čisti.
jedino nisam još smislio neku kantu/koš za to, pa odlažem u hodniku - kad izlazim pješke iz stana ponesem i u kontejner za pejper.

moram priznat da je 80% otpada na reklame supermarketa
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:56   #22
Ovisnost o recikliranju

Ljudi imam problem,doslovno sam ovisan o recikliranju i to u gradu gdje se to baš i ne prakticira,Splitu.Imate li slična iskustva?Doslovno nastojim sve reciklirati što mogu u gradu gdje ekološka svijest ne postoji.Čak sam počeo terorizirati obitelj sa recikliranjem
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 13:39   #23
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Ljudi imam problem,doslovno sam ovisan o recikliranju i to u gradu gdje se to baš i ne prakticira,Splitu.Imate li slična iskustva?Doslovno nastojim sve reciklirati što mogu u gradu gdje ekološka svijest ne postoji.Čak sam počeo terorizirati obitelj sa recikliranjem
imam i ja slično osobno iskustvo.
ma ne daj se, i gotovo. da je više takvih ka ti, i grad bi bio drukčije eko-svijesti. al to ide malo pomalo.
__________________
*
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 13:55   #24
Pa ponekad se pitam jesam li ja lud ili svi ostali Papir normalno vraćam,sve,i najsitnije komadiće,boce za naknadu naravno,ostalu plastiku odvajam i kada se nakupi nosim je u Split pošto sam iz Kaštela gdje nema niti jedan kontenjer za odvajanje plastikeOsušeni kruh dajem ženi koja ima kokoši...kada vidim da je netko bacio papir od drugih ukućana u smeće uputim mu prigovorTako da sam i njih osvjestioDa ne govorim o štednji vode,struje...stavio sam štedne žarulje po kući.Mislim da sam specifikum po tom pitanju u gradu KaštelimaNo ponekad se pitam jeli ipak malo pretjerujem.Često to i radim iz domoljubnih razloga pošto znam da Hvatska uvozi dosta papira,struje...Kada kažem prijatelju da vraćam papir,prvo što me pita dobivam li naknadu.Kada kažem da ne dobivam odmah sljedi odgovor,a ti si lud
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:05   #25
To sve i ja radim, ali ne gledam na to kao na ovisnost... normalna stvar

Ali kužim da to dosta ljudi niti radi niti uopće razmišlja o tome...
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:26   #26
Tako bi svi trebali raditi (a tko neće - ekološka hulja )
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:26   #27
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
To sve i ja radim, ali ne gledam na to kao na ovisnost... normalna stvar

Ali kužim da to dosta ljudi niti radi niti uopće razmišlja o tome...
U mom gradu to baš i nije normalno
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:27   #28
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
U mom gradu to baš i nije normalno
Pretpostavljam da misliš na Split. Zašto misliš da to tu nije normalno?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:42   #29
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Pa ponekad se pitam jesam li ja lud ili svi ostali Papir normalno vraćam,sve,i najsitnije komadiće,boce za naknadu naravno,ostalu plastiku odvajam i kada se nakupi nosim je u Split
Koliko sam vidjela, imaju samo posebni za plastičnu ambalažu, ne i za ostalu plastiku.
Isto tako u dosta mjesta na obali sam vidjela i posebne kontejnere za odjeću, ima ih i u Kaštelima.
Ne znam zašto imaš dojam da se ništa ne reciklira
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:45   #30
Split,Kaštela istoA slušaj,kontenjera za odvajanje praktički i nema s obzirom na broj stanovnika(budimo realni),uspoređujući sa Međimurjem,Zagrebom...Ljudi baš i nisu ekološki osvješteni(opušci,žvake na podu,dosta otpadaka na podu)Ja osobno ne znam nikoga,ali baš nikoga tko reciklira sve navedeno osim samoga sebeKAda kažeš nekome da recikliraš ljudi te gledaju u nekakvom čudu.Jednostavno,još nismo dosegli neki stupanj ekološke kulture.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:47   #31
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidjela, imaju samo posebni za plastičnu ambalažu, ne i za ostalu plastiku.
Isto tako u dosta mjesta na obali sam vidjela i posebne kontejnere za odjeću, ima ih i u Kaštelima.
Ne znam zašto imaš dojam da se ništa ne reciklira
Nedavno stavili te za odjeću pa ih porazbijali za par dana,sada su ih opet vratili.Na Baćvicama je bilo raznih kontenjera i što misliš gdje su završili?U moruSada su stavili debele lance oko njih da ih huligani ne mogu baciti.Toliko o kulturi u mom gradu.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:47   #32
A i kada stave kontenjere posebno za staklo,plastiku u njima svašta možeš vidjeti,najmanje toga za što je namjenjen.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:54   #33
Pa treba vremena da se ljudi nauče i naviknu na to.
Npr, sjećam se kad je Pan počeo s ostavljanjem kutija za skupljanje papira, malo koja bi izdržala dva dana, netko skužio da mu je baš zgodna za nešto, pa bi je ukrao iz portuna

S vremenom je prestalo i to, danas je normalno da izdrži stajanje u portunu i punjenje do vrha

Tako treba vremena i da se ljudi naviknu da donesu stare baterije u posebne kontejnere, da ne skupljaju stare lijekove po kupaonskim ormarićima, nego da ih predaju u ljekarne i sve druge stvari.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:00   #34
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pa treba vremena da se ljudi nauče i naviknu na to.
Npr, sjećam se kad je Pan počeo s ostavljanjem kutija za skupljanje papira, malo koja bi izdržala dva dana, netko skužio da mu je baš zgodna za nešto, pa bi je ukrao iz portuna

S vremenom je prestalo i to, danas je normalno da izdrži stajanje u portunu i punjenje do vrha

Tako treba vremena i da se ljudi naviknu da donesu stare baterije u posebne kontejnere, da ne skupljaju stare lijekove po kupaonskim ormarićima, nego da ih predaju u ljekarne i sve druge stvari.
Sve se uči pa i toValjda će doći i ti dani kada će cijeli grad poštovati to.Ja sam Dalmatinac,ali nažalost moram priznati da smo po pitanju ekologije puno zaostali za recimo Međimurjem.Jednostavno ljude ovdje nije briga za tim,a moralo bi.Pa ako bi itko trebao držati do toga onda smo to mi.Živimo od turizma.Iako da ne bude sve crno,moram pohvaliti Split u pogledu cvijeća i parkova.U tome se jako popravio u odnosu na prošle godine.Pogledaj samo glavne ulice,ceste u gradu.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:03   #35
Kod mene na Sućidru ima nekoliko kontejnera za plastiku i nekoliko za papir (uz one PAN-ove kutije za papir u svakom ulazu).

Kad god ubacim nešto, vidim da je skoro puno (pogotovo ove za papir), tako da ne bih rekao da ljudi baš ne recikliraju

Inače, recikliranje u nas i vani se baš i ne može uspoređivati, jer je recimo u Njemačkoj i UK gotovo nemoguće naći kontejner u koji se ubacuje 'mješoviti' otpad.

Sjećam se, kad sam u Njemačkoj kupio koš za smeće, već je imao predviđena tri odijeljka za tri tipa otpadaka
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:05   #36
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Sako da ne bude sve crno,moram pohvaliti Split u pogledu cvijeća i parkova.U tome se jako popravio u odnosu na prošle godine.Pogledaj samo glavne ulice,ceste u gradu.
Parkovi i sve manje površine se svake godine uređuju, mijenja se cvijeće , sadnice, nije to praksa samo ove godine, zbilja zna izgledati lijepo.
Samo je tih površina premalo da bi to popravilo opći dojam grada.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:07   #37
Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Iako da ne bude sve crno,moram pohvaliti Split u pogledu cvijeća i parkova.U tome se jako popravio u odnosu na prošle godine.Pogledaj samo glavne ulice,ceste u gradu.
Sa ovim se slažem, Poljička, Riva, Emanuel Vidović....Lijepo je sređeno. I Sustipan, pogotovo otkako se navečer zaključava.

Mene najviše smetaju vulgarni i neukusni grafiti u centru grada koje niko ne skida. Doduše, kad vidim koliko su im desetkovali proračun....al' svejedno, to i nije tema
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:08   #38
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Kod mene na Sućidru ima nekoliko kontejnera za plastiku i nekoliko za papir (uz one PAN-ove kutije za papir u svakom ulazu).

Kad god ubacim nešto, vidim da je skoro puno (pogotovo ove za papir), tako da ne bih rekao da ljudi baš ne recikliraju

Inače, recikliranje u nas i vani se baš i ne može uspoređivati, jer je recimo u Njemačkoj i UK gotovo nemoguće naći kontejner u koji se ubacuje 'mješoviti' otpad.

Sjećam se, kad sam u Njemačkoj kupio koš za smeće, već je imao predviđena tri odijeljka za tri tipa otpadaka
Ajde,papir još nekako ide,po zgradam se stvarno reciklira,al pogledaj Mejaše,Brda,Visoku,Kaštela,naselja gdje nema puno zgrada,to je katastrofa.U Kaštelima ako ima 20 kontenjera za papir glavu mi skiniSad rade neke egzibicije sa kontenjerima za odjecu.Pa čekaj,ako nema dovoljno ni za papir i plastiku,a stavljaš za odjeću nije li to malo smiješno?Međimurje je dobar primjer i grad Krk.A za Njemačku neću niti govoriti,sve je jasno.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 16:07   #39
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Sjećam se, kad sam u Njemačkoj kupio koš za smeće, već je imao predviđena tri odijeljka za tri tipa otpadaka
To je rezultat German packaging ordinancea
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 16:11   #40
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Sa ovim se slažem, Poljička, Riva, Emanuel Vidović....Lijepo je sređeno. I Sustipan, pogotovo otkako se navečer zaključava.

Mene najviše smetaju vulgarni i neukusni grafiti u centru grada koje niko ne skida. Doduše, kad vidim koliko su im desetkovali proračun....al' svejedno, to i nije tema
Dobro,grafiti nisu ekološki problem,ali opet bi ih mogli staviti slobodno u temu ekologije ili nekultureGrafiti o Hajduku poboljšavaju sliku grada,ali kad neka budala išara svoje ime na zgradi ili još gore u staroj jezgri.Baš sam nedavno vidio jedan veliki grafit u staroj jezgri kada se ide od narodnog trga prema primi.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.