Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 17:26   #6921
Voda je svakako dobra, a najviše u smislu hidratacije iznutra. Bez pijenja vode nema dobre kože. Što više to bolje.
I uz vodu puno limunade jer vitamin c potiče sintezu kolagena u tijelu.

A što se tiče njege izvana, nema individualnog recepta. Ovisi o tipu kože (suha/masna/normalna/mješovita), sa pigmentacijama ili bez, sa aknama ili ne, miteserima, dal imate 20 godina ili 40, što želite od krema za lice- anti age, hidratacija, itd)

Uglavnom, umjesto samo jednog ulja i samo jednog sastojka dobit će se bolji učinak ako se koristi dobar omjer različitih prirodnih ulja i drugih aktivnih sastojaka (vitamin C, cink, voćne kiseline, hijaluron..)


Da ne idem u oftopic
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 11.12.2017., 06:44   #6922
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Probala sam olival i alverde. Jednostavno mi te kreme samo budu jako masne, a ostanu na koži i ne upiju se.
Isprobaj neke druge marke prirodne kozmetike i nađi onu koja ti najviše odgovara. Ima danas povelika ponuda toga (DM, Müller, Garden, Bio Bio.....) i vjerujem da ćeš naći nešto za sebe s čim ćeš biti zadovoljna.

Ja uglavnom koristim Alverde, već godinama, meni je dobar, a počeo sam ga uzimati iz tipičnog hrvatsko-balkanskog razloga - jer je bio najjeftiniji od prirodne kozmetike.
Kasnije sam probao i druge, nešto skuplje, neki su i bolji, ali u zadnjih godinu dana sam smanjio upotrebu kozmetike za oko 2/3 u odnosu na prije.
E sad, da li je potrebna ili ne, to svatko mora sam procijeniti i odabrati; ja sam se uvjerio da neke stvari doista dobro i blagotvorno djeluju na kožu i da bez te kozmetike ne bi tako lijepo izgledala.
Razlike su očigledne, nerijetko i velike.
Npr. peeling gel/krema doslovno izgladi i očisti kožu da nakon upotrebe izgleda vidljivo bolje, glatkije, zategnutije i jednostavno mlađe.
Osnova svega je tijelo hraniti kvalitetno iznutra, a ako je čisto i zdravo iznutra, to će se sigurno pozitivno odraziti i na vanjski izgled.
No, ipak, smatram da je i tada dobro povremeno koristiti npr. sapun na bazi prirodne kozmetike, baš kao što je dobro koristiti grickalicu za nokte, britvicu za brijanje ili škare/mašinicu za šišanje.
To smatram dijelom osobne higijene bez kojeg se može (ako se jede sirovo), ali čovjek ipak ljepše i bolje izgleda ako to koristi, primijeti se to.
I sama voda, onakva kakva je u vodovodu, vrlo je nekvalitetna i prepuna svega, tako da i samim tim, ako bismo išli tjerati mak na konac, nije idealna opcija za tretiranje kože.
Otišao i ja u offtopic...

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Jucer sam bila u bio i bio, i trazila mljeveni zir o kojem je Rorion pisao, ali nisam ga nasla.
Ako nigdje drugdje, odi u šumu gdje ima hrasta i naći ćeš ih sigurno. Pa ga nekako samelji.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
a jesi probala s indijskim začinima tipa curry ili garam masala, mene to živne kad jedem kuhanu hranu.
Curry je dobra stvar za neka kuhana jela. Nekad sam koristio i garam masalu, ali nisam je već dugo nigdje vidio.

Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Evo da ne ispadne da su vegani uvijek nešto negativni, dijelim ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=PBJgCDBx2bU
Simpa životinjica, draža od mnogih ljudi.
Zašto misliš da su vegani negativni? Ja nisam do sad upoznao nijednog takvog, a znam ih dosta. Za razliku od toga, znam pravu gomilu izrazito negativnih pa i agresivnih mesojeda.
Negativni su oni koji bi mogli ubiti ovu dragu životinju, ili je pojesti nakon što ih je netko drugi ubio za njih jer su oni preslabi da bi to sami mogli učiniti, pošto to i nije u ljudskoj prirodi.

Evo za kraj zanimljiv video, emisija "Na rubu znanosti" u kojoj je gostovao John Fielder i govorio o blagodatima i ljekovitosti prirodne (sirove) hrane.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 11.12.2017., 08:16   #6923
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nekad sam koristio i garam masalu, ali nisam je već dugo nigdje vidio.
harissa. možeš naručiti online. možda bi se mogla pronaći i u mulleru na njihovom odjelu zdrave prehrane ili čak i u dm-u, a vjerujem kak ju možeš pronaći u raznim dućanima zdrave hrane, pogotovo online ak proguglaš.
gargamišamel is offline  
Old 11.12.2017., 08:42   #6924
Koza je odraz rada bubrega, za lijepu kozu hidratizirajte se vocem (posebno bobicastim), setajte u prirodi na friskom zraku. od biljaka su dobri listovi maslacka i kopriva, a od hrane orasasto voce i sjemenke za dobre masti.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 11.12.2017., 08:59   #6925
hidratizacija = unos vode.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 11.12.2017., 09:07   #6926
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Naravno da sirovi komad mrtve životinje, odnosno njena stvrina nije hrana za ljude, to je hrana za mesojede.
Valjda su ga ljudi u spiljama zato i pekli jer bi sirovo bilo toliko, najblaže rečeno - nejestivo, da ga ni sam vrag ne bi takvog mogao pojesti.
Objasni mi zasto su ljudi u spiljama jeli meso kad je covjek tada zivio prakticki nagonski. Zasto nisu jeli samo biljke ako je covjek po prirodi biljojed? I zasto nam je priroda dala ocnjake koje su karakteristicne za mesojede ako smo mi ljudi samo biljojedi?
Elektrasex is offline  
Old 11.12.2017., 10:28   #6927
ti nama objasni u kojem je svemiru zdravo imati parazite...

Quote:
OMG!! Bodybuilder's Colon Contains 10 lbs of MEAT WORMS!!
https://www.youtube.com/watch?v=XMS5aPR9rJo

ne gledat prije poslije obroka.

edit:
kad smo več na temi - ovaj se riješavao parazita od sušija...
od prirodnih sastojaka pomogla mu tinktura za čišćenje i kombinacija kajenske paprike i češnjaka.

https://www.youtube.com/watch?v=_mM4oIMcTSk
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0

Zadnje uređivanje organiceko258 : 11.12.2017. at 10:41.
organiceko258 is offline  
Old 11.12.2017., 13:39   #6928
cuj organic - rori i ibro imaju 'cveklu' po kojoj mlate bez pokrica a ti svako malo stavis ovo. da, i? pokvareno meso. isto kao sto postoji pokvareno povrce.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 11.12.2017., 17:38   #6929
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
harissa. možeš naručiti online. možda bi se mogla pronaći i u mulleru na njihovom odjelu zdrave prehrane ili čak i u dm-u, a vjerujem kak ju možeš pronaći u raznim dućanima zdrave hrane, pogotovo online ak proguglaš.
Vidiš, znam za Harissu, ali nisam se uopće sjetio u tom trenutku.
Kupovao sam već nekoliko puta kod njih jedno meni drago voće u prahu koje volim dodavati nekim jelima.

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Objasni mi zasto su ljudi u spiljama jeli meso kad je covjek tada zivio prakticki nagonski. Zasto nisu jeli samo biljke ako je covjek po prirodi biljojed? I zasto nam je priroda dala ocnjake koje su karakteristicne za mesojede ako smo mi ljudi samo biljojedi?
Ti ne možeš znati ni što je jučer jeo tvoj prvi susjed koji živi u stanu ili kući do tebe, a kako bi tek mogla znati što su jeli ljudi u nekakvim spiljama na drugom kraju svijeta prije par milijuna ili milijardi godina?
Vjerovati da to možeš čak i s djelomičnom sigurnošću znati - u najmanju je ruku naivno i smiješno.
Razumijem da pokušavaš sama sebi opravdati nešto za što u dubini osjećaš da radiš pogrešno, ali onda bi trebalo malo čitati i prikupiti informacije, a ne automatski zauzimati obranačko-kontraški stav bez ikakvog valjanog i smislenog temelja.

Nadalje, što se očnjaka tiče, mislim da je smiješno uspoređivati ljudske "očnjake" i recimo očnjake tigra ili lava, dakle, pravih mesojeda. Pa čak i mačke.
Osim očnjaka, pogledaj i ostatak njihovih zuba kako izgledaju pa mi reci - koliko to ima sličnosti s ljudskim zubima?

Pogledaj ove slike lavljih i tigrovih očnjaka pa onda stani pred ogledalo i pogledaj svoje očnjačiće pa reci - vidiš li razliku?
Ja kod sebe ne vidim nikakve očnjake koji se ističu, ako baš silom pokušavam iznaći razliku, vidi se jedva primjetno da su ono što bi ti željela da su očnjaci, tek milimetar duži od ostalih zuba i nisu ni oštri ni šiljasti.

Kad pogledaš i uočiš da to nema veze jedno s drugim, probaj se sjetiti još kojeg "argumenta" koji bi išao u prilog tome da je čovjek fiziološki i biološki mesojed pa ga podijeli s nama.
A ja ću ti zauzvrat tada rado nabrojati hrpu fizičkih razlika između nas i mesojeda po kojima je jasno kao bijeli dan da smo mesojedi samo u bajkama.

Ili u praksi, ali to je već sasvim druga priča jer u praksi smo i narkomani i alkoholičari i pušači i serijske ubojice......

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ti nama objasni u kojem je svemiru zdravo imati parazite...
https://www.youtube.com/watch?v=XMS5aPR9rJo
Dobar i motivirajući video.
Možda neki misle da je ipak dobro uzgajati te simpatične životinjice u svom tijelu. Možda je to dio balansirane prehrane, a možda su i prije milijun godina naši preci u pećinama tako jeli.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 11.12.2017. at 18:12.
Ibrahim is offline  
Old 11.12.2017., 18:12   #6930
=Ibrahim-Pr;
Quote:
Ti ne možeš znati ni što je jučer jeo tvoj prvi susjed koji živi u stanu ili kući do tebe, a kako bi tek mogla znati što su jeli ljudi u nekakvim spiljama na drugom kraju svijeta prije par milijuna ili milijardi godina?
Vjerovati da to možeš čak i s djelomičnom sigurnošću znati - u najmanju je ruku naivno i smiješno.
He, he ova je dobra, baš se sjetih jednog od mnogobrojnih propusta darvinističko-dogmatsko-kolonijalnih pseudoteorija kako su praljudi pekli meso ali, ali u zubima neandretalaca su nalazili biljne ostatke, i k tome još naveli ostatke kojih biljaka, hvalisavo se hvaleći svojim sposobnostima da to odrede, a samim time rušili svoju blesavu teoriju, da krepaš.
Quote:
Razumijem da pokušavaš sama sebi opravdati nešto za što u dubini osjećaš da radiš pogrešno, ali onda bi trebalo malo čitati i prikupiti informacije, a ne automatski zauzimati obranačko-kontraški stav bez ikakvog valjanog i smislenog temelja.
Možda u dubini sebe shvati da radi pogrešno kada pogleda ovo
https://youtu.be/RBPmYEzvlzQ uključiti empatiju.
Jooj kao fol svi vole životinje, svoja draga i mila psetanca i mačiće, no kada su gladni, pretvaraju se...
Elektra, je li ti svejedno kako žive i kako se ubijaju životinje čije komade ti žvačeš ?
Rorion is offline  
Old 11.12.2017., 18:28   #6931
Najjace sta san procita je da su nasli komadic drveta i onda su zakljucili da je to bila cackalica.


A inace, sudeci po fekalijama pra-ljudi, jeli su pretezito bilje. Ovisno o podneblju, sjevernije vise mesa, juznije manje. Do ovih paleo gluposti da su bili mesozderi su dobili nepreciznim, te samim time, krivim izracunima.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 11.12.2017., 18:56   #6932
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Dobar i motivirajući video.
Možda neki misle da je ipak dobro uzgajati te simpatične životinjice u svom tijelu. Možda je to dio balansirane prehrane, a možda su i prije milijun godina naši preci u pećinama tako jeli.
bilo prije +desetak godina na nekoj tevekanalizaciji emsija o grupi prosječno "zdravih" engleza koja je išla na antiparazitski program ali u turskoj (valjda da ih ne mogu tužit ako se nekaj izjalovi) i detaljno su prikazali kaj izlazi iz njih nakon sirove hrane (večinom su bili na sokovima od mrkvice i ribanom povrću), na kraju svega je jedan od izliječenih u engleskoj uvjeravao frendove da ne kupuju meso
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 12.12.2017., 17:08   #6933
Moj blender Brown se raspao, crko i poderao. Danas sam nabavio novi Philips ProBlend 6 3D, te ga odmah testirao miksajući 1kg cvekle i par jabuka. Prezadovoljan sam.
http://oi66.tinypic.com/f3gz9f.jpg
Rorion is offline  
Old 12.12.2017., 19:07   #6934
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ti ne možeš znati ni što je jučer jeo tvoj prvi susjed koji živi u stanu ili kući do tebe, a kako bi tek mogla znati što su jeli ljudi u nekakvim spiljama na drugom kraju svijeta prije par milijuna ili milijardi godina?
Ahaha kako ne bi znali, nalazili su ostatke kostiju . Jesi cuo za krapinske iskopine krapinskog pracovjeka, a jesi li cuo za crteze po spiljama gdje su crtali lov zivotinja i kako ih peku i jedu? Ocito nisi.
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Vjerovati da to možeš čak i s djelomičnom sigurnošću znati - u najmanju je ruku naivno i smiješno.
Razumijem da pokušavaš sama sebi opravdati nešto za što u dubini osjećaš da radiš pogrešno, ali onda bi trebalo malo čitati i prikupiti informacije, a ne automatski zauzimati obranačko-kontraški stav bez ikakvog valjanog i smislenog temelja.
Nemam se ja sto sebi opravdavati. Jedem sto mi se jede. Jendo vrijeme nisam jela meso pa sam imala zdravstvenih problema i stalno sam bila gladna, a jest cu sto me volja, da ne bih mozda osjecala griznju savjesti radi toga A sto se prikupljanja informacija tice bolje ih ti prikupi jer si ocito neinformiran i podcjenjujes znanost kad smatras da se iz starih iskopina ne moze vidjeti sto su jeli i kako su zivjeli ljudi nekad.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nadalje, što se očnjaka tiče, mislim da je smiješno uspoređivati ljudske "očnjake" i recimo očnjake tigra ili lava, dakle, pravih mesojeda. Pa čak i mačke.
Osim očnjaka, pogledaj i ostatak njihovih zuba kako izgledaju pa mi reci - koliko to ima sličnosti s ljudskim zubima?
Ahahahah pa nismo mi zivotinje koje kidaju zivo termicki neobradjeno meso zubima. Mi jedemo kuhano, peceno meso s priborom za jelo pa su s vremenom nasi ocnjaci postali manji i blazi nego kod zvijeri. Ali ocnjake imamo, to ne mozes pobiti, a za jedenje biljaka ti ne trebaju ocnjaci u nikakvom pogledu
Covjek zapravo nije mesojed vec SVEJED a to sto ti i nekolicina ljudi ne zeli jesti meso vec brati bobice s drveca to je vasa stvar, nitko vam ne brani ali ipak vecina ljudi na Z Kugli jede meso i tu cinjenicu ne mozes pobiti. I ne samo sad vec od kako je svijeta i vijeka. Amen
Elektrasex is offline  
Old 12.12.2017., 19:38   #6935
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Covjek zapravo nije mesojed vec SVEJED a to sto ti i nekolicina ljudi ne zeli jesti meso vec brati bobice s drveca to je vasa stvar, nitko vam ne brani ali ipak vecina ljudi na Z Kugli jede meso i tu cinjenicu ne mozes pobiti. I ne samo sad vec od kako je svijeta i vijeka. Amen
Eto, ovako otprilike izgleda kad uleti jedna emancipirana i nutricionistički vrlo informirana i načitana ženska Ta većina ljudi draga "sex" koji jedu meso visi po bolnicama u svojim starijim danima, jer meso je uzročnik gotovo pa svih vrsta bolesti, pa eto ti izvoli. Ali ovdje nije tema meso, već sirova prehrana tj. prirodna prehrana
Marec is offline  
Old 12.12.2017., 19:59   #6936
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Eto, ovako otprilike izgleda kad uleti jedna emancipirana i nutricionistički vrlo informirana i načitana ženska Ta većina ljudi draga "sex" koji jedu meso visi po bolnicama u svojim starijim danima, jer meso je uzročnik gotovo pa svih vrsta bolesti, pa eto ti izvoli. Ali ovdje nije tema meso, već sirova prehrana tj. prirodna prehrana
Nisam ja pocela pricati o tome da su ljudi mesojedi vec da se mi ne mozemo usporedjivati sa probavom zivotinja koje jedu sirovu hranu posto nemamo istu probavu jer zivotinje jedu sirovo meso a mi ne.
I taj nutricionizam, jedno vrijeme prica jednu pricu a onda sasvim drugu kako odgovara kapitalistima da sto bolje prodaju svoje proizvode i usluge, a naravno da uvijek ima onih koji nasjedaju na to.
Elektrasex is offline  
Old 12.12.2017., 20:06   #6937
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Nisam ja pocela pricati o tome da su ljudi mesojedi vec da se mi ne mozemo usporedjivati sa probavom zivotinja koje jedu sirovu hranu posto nemamo istu probavu jer zivotinje jedu sirovo meso a mi ne.
Si ti sestra 7nationa ili možda Biljke112?

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
I taj nutricionizam, jedno vrijeme prica jednu pricu a onda sasvim drugu kako odgovara kapitalistima da sto bolje prodaju svoje proizvode i usluge, a naravno da uvijek ima onih koji nasjedaju na to.
Da, kumice i dedeki na placu su zbilja moćni kapitalisti koji na račun mene zgrću masnu lovu.
Naja Naja is offline  
Old 12.12.2017., 20:24   #6938
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Ahaha kako ne bi znali, nalazili su ostatke kostiju . Jesi cuo za krapinske iskopine krapinskog pracovjeka, a jesi li cuo za crteze po spiljama gdje su crtali lov zivotinja i kako ih peku i jedu?
Opet ti ponavljam - ne možeš znati ni što je jučer jeo tvoj prvi susjed, a gdje ćeš se zavaravati da možeš znati što je netko jeo prije milijun godina?!?
Ako danas u susjedovoj kanti za smeće nađeš praznu konzervu paštete, znači li to da je jučer jeo paštetu? Logika je malo jača.
Ali ako ti u to baš tako silno želiš vjerovati, a tko ti brani?

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Nemam se ja sto sebi opravdavati. Jedem sto mi se jede.
Očito da ipak imaš potrebu opravdavati se samoj sebi jer se pokušavaš uvjeriti u nešto što nema smisla ni uporišta - da je čovjek stvoren da svoje žive stanice izgrađuje od mrtvih životinjskih trupala u raspadu.
Oprosti, ali meni to nema logike ni smisla.

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Jendo vrijeme nisam jela meso pa sam imala zdravstvenih problema i stalno sam bila gladna, a jest cu sto me volja, da ne bih mozda osjecala griznju savjesti radi toga
Iskreno, uopće ti ne vjerujem da nisi jela meso, ali tko ti brani, jedi što hoćeš. Meni ni iz džepa ni u džep , ali drago mi je da si nam to došla obznaniti ovdje.
Ja ono što zoveš "mesom" ne jedem preko 17 godina pa mi se nije desilo baš ništa od predrasuda kojima robuju "mesojedi". Baš naprotiv, tako da sam se uvjerio da su to malo gluplje bajke, vjerojatno među najglupljima na, kako kažeš - "kugli zemaljskoj"..

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Ahahahah pa nismo mi zivotinje koje kidaju zivo termicki neobradjeno meso zubima. Mi jedemo kuhano, peceno meso s priborom za jelo
Znači potpuno drugačije od ikojeg mesojeda na ovoj planeti.
Ti si sad iznijela najbolji mogući dokaz da nismo mesojedi ni u najluđim snovima.

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Ali ocnjake imamo, to ne mozes pobiti, a za jedenje biljaka ti ne trebaju ocnjaci u nikakvom pogledu
Naravno da nam ne trebaju, zato ih i nemamo.
Pogledaj još jednom one slike ljudskih zuba i zuba mesojeda, a pogledaj svoje u ogledalu pa će ti sve biti jasno.
Ja očnjake nemam i ne vidim ih. Možda si ih tako može protumačiti jedino netko tko ima nepravilne ili problematične zube.
Nemam se potrebu uvjeravati da je očnjak ono što nije.

Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Covjek zapravo nije mesojed vec SVEJED a to sto ti i nekolicina ljudi ne zeli jesti meso vec brati bobice s drveca to je vasa stvar, nitko vam ne brani ali ipak vecina ljudi na Z Kugli jede meso i tu cinjenicu ne mozes pobiti. I ne samo sad vec od kako je svijeta i vijeka. Amen
Odavno smo konstatirali, a i sam sam to napominjao jer je nepobitna činjenica - da je čovjek doista svejed - ali samo u praksi.
U praksi je još i narkoman, homoseksualac, serijski ubojica, alkoholičar, topovska hrana koja ratuje tuđe ratove. Sve je to čovjek u praksi.
I većina ljudi na, kako ti kažeš - kugli zemaljskoj sve to u praksi radi.
Ali to ne znači da to ima smisla i da je za njih dobro. Baš suprotno.
Amen.
Ibrahim is offline  
Old 13.12.2017., 00:39   #6939
Ima nekih koji pitaju kolko si ti dugo na sirovojelstvu a da ni sami nisu prešli dalje od banane, vele i banana im smeta organizmu.
Istina,
prijesna hrana kod bolesnika s posve iscrpljenim probavnim organima, može naškoditi. Njihovo je stanje takvo da mogu prijesnu hranu probaviti jedino, možda, u obliku prijesnih sokova.

Baš čitam u knjizi dr. Vogela, puno interesantnih liječničkih uputa, al ko bi to sve prepisao. Tek usput, kaže "liječenje prijesnom hranom nije pogodno ako ne možemo probaviti orahe ni salatu, pa ih neprobavljene izbacujemo" , pa zatim obratiti pažnju na djecu koja boluju od Herterove bolesti, jer nema smisla da im se daje prijesna hrana koju ne mogu probaviti, kratkovidnost bi u tom slučaju mogla samo škoditi , bolesnik ne smije nastaviti dijetu jer bi oslabio ili zbog opće iscrpljenosti propao.
(etc. na str. 317,18)
Pravi Život is offline  
Old 13.12.2017., 08:43   #6940
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Covjek zapravo nije mesojed vec SVEJED a to sto ti i nekolicina ljudi ne zeli jesti meso vec brati bobice s drveca to je vasa stvar, nitko vam ne brani ali ipak vecina ljudi na Z Kugli jede meso i tu cinjenicu ne mozes pobiti. I ne samo sad vec od kako je svijeta i vijeka. Amen
zadnji bold govori da se radi o kultu.

a jel možemo bit slobodni i predpostavit da si osobno sudjelovala od početka do kraja u svetkovini 29.novembra negdi na selu? ili samo pričaš priče?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.