Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 11:46   #821
Prije nego rekosmo to sudbonosno da prošarao sam danima ovaj i mnoge forume do razine ludila jer sam eto pridao određenu pozornost fotografiji tj volim dobru fotku i želio sam i da fotke budu dobre i da se ne opterećujemo što će i kako ispasti...
Preko sedam mora i sedam gora i sedam stotina sedamdeset i sedam upita svima živima i neživima rekli ajmo se naći sa gosponom Benedetto Lee kad je već naš lokalac a i nije da nam se ono što smo negovo vidjeli na internetu nije svidjelo, dapače..
Što reći, klikli smo si odmah i na licu mjesta odmah dogovorili. Ležeran pristup nam je posve odgovarao, nismo bili mladenci za prenemaganje i silne glazbene želje ili učenje fotografa pameti i na kraju krajeva ne samo da su fotke došle unutar 2 tjedna što je bilo značajno prije okvirnog prvog dogovora, a i koliko čitam ovdje po forumu debelo ispod prosjeka od nekoliko mjeseci pa i više, nego ono još i bitnije prezadovoljni smo fotkama.
Čovjek ima fotku, čovjek ima osjećaj, osjećaj za filing. Svaka preporuka od gđe Balaboa i od Rokija
RokiBalaboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:52   #822
"osjećaj za filing"

VRH
h@nn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:25   #823
Quote:
Mäuschen kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa Foto kutkom - Wedding art foto i video?
Ja sam ih kaparila za svoje vjenčanje. Kolegica ih je imala u svojim svatovima i jako je bila zadovoljna.
medolinaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:28   #824
Je li koga fotkao Vanja Vrkljan? Sviđa mi se kako radi pa me zanimaju vasa iskustva!
katedoesmakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:38   #825
Meni se jako svidio book od Glamur vjenčanja http://www.glamurvjencanja.com/book/. Ima li netko iskustva s njima?
Claryse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:50   #826
Nikola Perković fotografija za vjenčanja

Mi smo našli preodličnog fotografa za vjenčanja,stvarno ima umjetničko oko za detalje a i više je nego povoljan, obradio nam je sve slike a mi ćemo napraviti book u photostudiu (svaki studio radi bookove što izađe puno povoljnije) imali smo probni session, session na dan vjenčanja , crkva, restoran, slike nam je stvarno poslao dosta brzo... Cijene su mu oko 2500-3000 kn ovisno o dogovoru, ali bookove ne radi..Bavi se dugo fotografijom ali u vjenčanjima nije toliko dugo pa su cijene dosta niske, a rad vrhunski.. Ima fotke na svojoj stranici https://www.facebook.com/pg/NPWeddEv...=page_internal

Najtoplije preporuke!
LadyJone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:22   #827
Bok svima!

Trebao bih par savjeta...ukratko, prica je ovakva: iz Zagreba smo, a vjencali bismo se u Opatiji.

Ono sto je vazno u cijeloj toj prici, nece biti klasicna svadba - ideja je photo session prije vjencanja, slikanje na obredu u crkvi i eventualno koja slikica poslije. Nakon toga se ide na rucak u obican restoran (nema nikakve sale samo za nas i sl.).

Rekao bih odokativno da ce fotograf imati 3-4 sata posla.

E sad, sto je bolje - naci lokalnog fotografa iz Opatije, Rijeke i okolice ili nekog iz Zagreba (kojemu mozemo otici bilo kada) ili nekog wedding / destination fotografa, kojem je apsolutno svejedno gdje ce otici?

Uz vase sugestije sto je bolje, zamolio bih i za preporuku fotografa...

Ocekujemo 100-150 fotografija + fotobook, za snimanje jos nismo sigurni bismo li to uzimali.
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 15:43   #828
Ekipa,imat cu malu svadbu 10 mjesecu i htjela bi fotografa,al bez kamere..samo,slike i da poslije napravi knjigu i to je to..i naravno da ima oko za dpbru sliku!ako imate kakve preporuke za nekog povoljnog

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 08:00   #829
Quote:
ago89 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Trebao bih par savjeta...ukratko, prica je ovakva: iz Zagreba smo, a vjencali bismo se u Opatiji.

Ono sto je vazno u cijeloj toj prici, nece biti klasicna svadba - ideja je photo session prije vjencanja, slikanje na obredu u crkvi i eventualno koja slikica poslije. Nakon toga se ide na rucak u obican restoran (nema nikakve sale samo za nas i sl.).
U zadnje vrijeme ovo nije ništa neobično. Velika večina malih vječnja je upravo takva.


Quote:
ago89 kaže: Pogledaj post
Rekao bih odokativno da ce fotograf imati 3-4 sata posla.

E sad, sto je bolje - naci lokalnog fotografa iz Opatije, Rijeke i okolice ili nekog iz Zagreba (kojemu mozemo otici bilo kada) ili nekog wedding / destination fotografa, kojem je apsolutno svejedno gdje ce otici?

Uz vase sugestije sto je bolje, zamolio bih i za preporuku fotografa...

Ocekujemo 100-150 fotografija + fotobook, za snimanje jos nismo sigurni bismo li to uzimali.
Danas fotografa imaš malo more.. svih stilova i cijena pa vam najbolje angažirati nekog tko vam se sviđa i kog možete prijuštiti.

Evo par natuknica:
- To što planirate angažirati nekog na samo 3-4 sata ne znači da će biti puno jeftiniji od cjelodnevnom angažamana jer fotograf taj dan ne može uzeti neko drugo vječnanje pa razlika između cijene fotografiranja kratkog vjenčanja i dugog uglavnom nije velika (osim ako je to nekom usputni posao).

- Više manje svak će doći gdje treba da snimi vječanje samo će naplatiti putne troškove. Netko naplaćuje fiksni iznos, netko 2-3 kn po kilometru a netko samo gorivo i cestarinu. Nekome treba platiti i smještaj i sl.

- Iz osobnog iskustva bolje je angažirati i kamermana. Mi smo imali slično malo vječanje i sad mi je žao što nemamo video.

Što se fotografa tiče mislim da je Renata Bule tamo negdje u blizini al nisam siguran:
http://www.pictame.com/user/bulerenata/211626093

Samantha Smilović je svojevremeno često radila na tom području:
https://www.samanthasmilovic.com/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:35   #830
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme ovo nije ništa neobično. Velika večina malih vječnja je upravo takva.


Danas fotografa imaš malo more.. svih stilova i cijena pa vam najbolje angažirati nekog tko vam se sviđa i kog možete prijuštiti.

Evo par natuknica:
- To što planirate angažirati nekog na samo 3-4 sata ne znači da će biti puno jeftiniji od cjelodnevnom angažamana jer fotograf taj dan ne može uzeti neko drugo vječnanje pa razlika između cijene fotografiranja kratkog vjenčanja i dugog uglavnom nije velika (osim ako je to nekom usputni posao).

- Više manje svak će doći gdje treba da snimi vječanje samo će naplatiti putne troškove. Netko naplaćuje fiksni iznos, netko 2-3 kn po kilometru a netko samo gorivo i cestarinu. Nekome treba platiti i smještaj i sl.

- Iz osobnog iskustva bolje je angažirati i kamermana. Mi smo imali slično malo vječanje i sad mi je žao što nemamo video.

Što se fotografa tiče mislim da je Renata Bule tamo negdje u blizini al nisam siguran:
http://www.pictame.com/user/bulerenata/211626093

Samantha Smilović je svojevremeno često radila na tom području:
https://www.samanthasmilovic.com/
Jako korisne informacije, hvala puno!
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:14   #831
Pozdrav,

Tražimo fotografa za vjenčanje 15.09.2018..
Radi se o manjem vjenčanju u Zagrebu (cca 70ljudi).

Treba nam netko tko ima "oko" za dobru fotku, opremu i zna obraditi fotografije.
Bitno nam je da zna prepoznati i uhvatiti bitne trenutke jer računamo na oko 300-350 fotografija na kraju.
Ukratko o vjenčanju: nema klasničnog oblačenja mladenaca, odlaska po mladu i slično. Okupljanje kod nas doma s najbližim gostima i fotograf bi trebao biti već tu čisto da malo poprati situaciju, tad bi se zaletili negdje u blizinu napraviti par samostalnih fotki u prirodi nakon toga obred i slikanje pred crkvom i na kraju sala. Računamo cca 8-9h na terenu, u sali ne treba biti do kraja, možda do torte. Dovoljne su nam fotke samo u digitalnom obliku. Jako smo fleksibilni, pa se sve možemo dogovoriti, na kraju su nam bitne samo dobre fotogrfije koje će ukratko ispričati priču o našem danu.

Za dodatna pitanja može na mail: [email protected]
bilo bi super da mi pošaljete link za dosadašnje radove (instagram, facebook, web)
aawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:18   #832
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Tražimo fotografa za vjenčanje 15.09.2018..
Radi se o manjem vjenčanju u Zagrebu (cca 70ljudi).

Treba nam netko tko ima "oko" za dobru fotku, opremu i zna obraditi fotografije.
Bitno nam je da zna prepoznati i uhvatiti bitne trenutke jer računamo na oko 300-350 fotografija na kraju.
Ukratko o vjenčanju: nema klasničnog oblačenja mladenaca, odlaska po mladu i slično. Okupljanje kod nas doma s najbližim gostima i fotograf bi trebao biti već tu čisto da malo poprati situaciju, tad bi se zaletili negdje u blizinu napraviti par samostalnih fotki u prirodi nakon toga obred i slikanje pred crkvom i na kraju sala. Računamo cca 8-9h na terenu, u sali ne treba biti do kraja, možda do torte. Dovoljne su nam fotke samo u digitalnom obliku. Jako smo fleksibilni, pa se sve možemo dogovoriti, na kraju su nam bitne samo dobre fotogrfije koje će ukratko ispričati priču o našem danu.

Za dodatna pitanja može na mail: [email protected]
bilo bi super da mi pošaljete link za dosadašnje radove (instagram, facebook, web)
To tražite nekog amatera, odnosno nekoga komu je fotkanje hobi ili? Imate neki budžet?
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:29   #833
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Tražimo fotografa za vjenčanje 15.09.2018..
Radi se o manjem vjenčanju u Zagrebu (cca 70ljudi).

Treba nam netko tko ima "oko" za dobru fotku, opremu i zna obraditi fotografije.
Bitno nam je da zna prepoznati i uhvatiti bitne trenutke jer računamo na oko 300-350 fotografija na kraju.
Ukratko o vjenčanju: nema klasničnog oblačenja mladenaca, odlaska po mladu i slično. Okupljanje kod nas doma s najbližim gostima i fotograf bi trebao biti već tu čisto da malo poprati situaciju, tad bi se zaletili negdje u blizinu napraviti par samostalnih fotki u prirodi nakon toga obred i slikanje pred crkvom i na kraju sala. Računamo cca 8-9h na terenu, u sali ne treba biti do kraja, možda do torte. Dovoljne su nam fotke samo u digitalnom obliku. Jako smo fleksibilni, pa se sve možemo dogovoriti, na kraju su nam bitne samo dobre fotogrfije koje će ukratko ispričati priču o našem danu.

Za dodatna pitanja može na mail: [email protected]
bilo bi super da mi pošaljete link za dosadašnje radove (instagram, facebook, web)
To si onda nađite neki foto studio da vam odradi. Lijepo im pošaljete upit, oni vam odgovore i nakon što usporedite cijene i odaberete najpovoljnijeg, dogovorite suradnju. Imate mnoštvo foto studija na googlu i facebooku. I onda kad se sastanete s njima, ispričate im sve ovo što ste sad nama napisali, jer to se onda tiče samo njih.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:24   #834
Quote:
Torbousti kaže: Pogledaj post
To si onda nađite neki foto studio da vam odradi. Lijepo im pošaljete upit, oni vam odgovore i nakon što usporedite cijene i odaberete najpovoljnijeg, dogovorite suradnju. Imate mnoštvo foto studija na googlu i facebooku. I onda kad se sastanete s njima, ispričate im sve ovo što ste sad nama napisali, jer to se onda tiče samo njih.
hvala Vam puno, bez Vas mi to nikada ne bi palo na pamet!:klap:
ne vidim problem u mom upitu, a ako i postoji, tu su moderatori da ga obrišu.
Ne želimo studio i hrpu fotografija nego slobodnog umjetnika kojem je to hobi i radi ga s guštom...
aawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:50   #835
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
hvala Vam puno, bez Vas mi to nikada ne bi palo na pamet!:klap:
ne vidim problem u mom upitu, a ako i postoji, tu su moderatori da ga obrišu.
Ne želimo studio i hrpu fotografija nego slobodnog umjetnika kojem je to hobi i radi ga s guštom...
Ne znam zašto se sad pravite pametni, lijepo te netko gore pitao koji vam je budžet, jel tražite profi ili amatera i ostalo.

Ja ti preporučam Marinkovića i Nikolu Matića. Skupi su, ali imaju "oko". Velika šansa je i da su zauzeti za tvoj termin jer su obično rezervirani znatno unaprijed.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:55   #836
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se sad pravite pametni, lijepo te netko gore pitao koji vam je budžet, jel tražite profi ili amatera i ostalo.

Ja ti preporučam Marinkovića i Nikolu Matića. Skupi su, ali imaju "oko".
da..i odgovorila sam na pm..
a moj odgovor je samo u skladu sa komentarom. Ako sam postavila pitanje ovdje i objasnila što tražim valjda znam razlog tome.

hvala na preporukama, provjeriti ću.
aawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:53   #837
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
hvala Vam puno, bez Vas mi to nikada ne bi palo na pamet!:klap:
ne vidim problem u mom upitu, a ako i postoji, tu su moderatori da ga obrišu.
Ne želimo studio i hrpu fotografija nego slobodnog umjetnika kojem je to hobi i radi ga s guštom...
To sam napisao zato jer nije uobičajen postupak da se ovdje na forumu skupljaju ponude od fotografa, pošto večina fotografa (bili oni amateri, profesionalci, ili slobodni umjetnici) ne vise na forumu, nego imaju svoje stranice, ili blogove. Nisam uopće tvrdio da je vaš upit neki problem, što se mene tiče, pišite što god želite, samo sam vas uputio na uobičajeni postupak kako da brže i efikasnije dođete do fotografa. Nebitno je da li je to foto studio, ili slobodni umjetnik. Ovdje će vam se javiti samo onaj koji je na forumu, a to sigurno nije većina. S druge strane, vaš post, gdje opisujete u kratkim crtama što vam treba, što očekujete i kako će izgledati vaša svadba, će pročitati stotine ljudi koje to u pravilu ne bi trebalo zanimati.To sam mislio, a vi ste se odmah naljutili. Ovim putem vam se ispričavam, jer vas nisam imao namjeru naljutiti.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:28   #838
Quote:
Torbousti kaže: Pogledaj post
To sam napisao zato jer nije uobičajen postupak da se ovdje na forumu skupljaju ponude od fotografa, pošto večina fotografa (bili oni amateri, profesionalci, ili slobodni umjetnici) ne vise na forumu, nego imaju svoje stranice, ili blogove. Nisam uopće tvrdio da je vaš upit neki problem, što se mene tiče, pišite što god želite, samo sam vas uputio na uobičajeni postupak kako da brže i efikasnije dođete do fotografa. Nebitno je da li je to foto studio, ili slobodni umjetnik. Ovdje će vam se javiti samo onaj koji je na forumu, a to sigurno nije većina. S druge strane, vaš post, gdje opisujete u kratkim crtama što vam treba, što očekujete i kako će izgledati vaša svadba, će pročitati stotine ljudi koje to u pravilu ne bi trebalo zanimati.To sam mislio, a vi ste se odmah naljutili. Ovim putem vam se ispričavam, jer vas nisam imao namjeru naljutiti.
Istina, i većinu fotografa koje sam našla tim putem su ili zauzeti ili imaju pakete koji nama ne odgovaraju i ne žele ih mijenjati...ili ne odgovaraju na upite...a post na forumu je baš zato da se obratim i onima koji možda vise ovdje, a nemaju službenu stranicu preko koje bi mogla doći do njih..
ne mogu guglati random imena da dođem do fb ili insta profila nekoga ko se bavi fotografijom u slobodno vrijeme.
Hvala na isprici, nisam se naljutila..samo mi je komentar djelovalo posprdno pa sam malo reagirala. Isprika i od mene na pretjeranoj reakciji. Neki fotografi imaju problem uopće razgovarati o fleksibilnosti i promjeni paketa i dogovaranje cijene smatraju velikom uvredom i ne boje se to pokazati, dapače..jako su neugodni..i to je imalo utjecaja na moju reakciju.
aawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:21   #839
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
Istina, i većinu fotografa koje sam našla tim putem su ili zauzeti ili imaju pakete koji nama ne odgovaraju i ne žele ih mijenjati...ili ne odgovaraju na upite...a post na forumu je baš zato da se obratim i onima koji možda vise ovdje, a nemaju službenu stranicu preko koje bi mogla doći do njih..
ne mogu guglati random imena da dođem do fb ili insta profila nekoga ko se bavi fotografijom u slobodno vrijeme.
Hvala na isprici, nisam se naljutila..samo mi je komentar djelovalo posprdno pa sam malo reagirala. Isprika i od mene na pretjeranoj reakciji. Neki fotografi imaju problem uopće razgovarati o fleksibilnosti i promjeni paketa i dogovaranje cijene smatraju velikom uvredom i ne boje se to pokazati, dapače..jako su neugodni..i to je imalo utjecaja na moju reakciju.

Pogledaj na temi fotografija, tamo ima amatera i ljudi koji se tek pocinju time baviti. Morat cete ili prihvatiti pakete ili napraviti kompromis da uzmete nekog neiskusnog, ne mozete i ovce i novce. Ni jedan fotograf koji to radi profesionalno nece mijenjati cijenu zbog manjeg broja fotografija, svejedno mu to postaje zauzeti datum (i to dosta dobar datum) i bez obzira na broj fotografija mora biti tamo skoro jednaki broj sati. Ja sam si sad u ducanu kupila paket od 4 krafne, a htjela sam samo 2, pa ih nisam isla vadit iz kutije.
love-joy diver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:25   #840
aawe Ima na Facebook-u grupa Tražim / Trebam / Nudim - usluge snimanja i fotografiranja pa mozda da tamo stavis upit, vjerujem da ces dobiti vise ponuda nego ovdje.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.