Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2023., 12:03   #1
Cijeli život maltrerirana

Ne znam uopće otkud da počnem....
Užasno se osjećam zadnjih par dana i budući da u stvarno u životu nemam nikoga kome bi se mogla povjeriti barem ovdje da probam.
Cijeli život sam maltretirama, vrijeđana, ponižavana. Baš cijeli život. Od 3 godine pa do danas.
Uvijek sam bila ona s kojom "Nešto nije u redu" jer nisam savršeni klon kao ostala djeca.
Uz najbolju volju ne mogu se uklopiti. Sve moje reakcije su krive, koliko god pokušala. Kasnine sam saznala da su asperger i dispraksija razlog zašto sam drugačija i toliko odskačem od drugih. Čak sumnjam da imam i laganu mentalnu retardaciju ali je moja majka vješto prikrila tu činjenicu upisavši me u normalnu školu "Jer što će selo reći"
U obitelji još gore. Vrijeđanja, ruganja, maltretiranja kao i vani. Majka me htjela i ugušiti pod vodom kad sam imala 4 godine i to i dan danas pamtim. Bila sam neplanirano dijete, propali abortus koji nije zaslužio živjeti. U srednjoj su mi se rugali da sam retardirana, zvali me raznim imenima, dok bi ti isti ljudi danas bili uspješni i poduzetni članovi društva, a neki i njih, gle ironije, surađuju s udrugama za djecu s teškoćama.
Možda bi mi život bio podnošljiviji i lakši da sam privlačnije vanjštine. Ali ne. S jednim okom ledam u križ. Krivo hodam. Imam asimetrično nakazno lice.
Nitko nikad nije pokazao interes za mene osim ako nije bila korist u pitanju ili mi se htio narugati.
U vezama nikad nisam bila sretna i sve su bile užas jer sam u najboljem slučaju "Utješna nagrada" Ako se ja nakaza uopće može nazvati nagradom.
Zadnja veza je zavrsila tako da me je ostavio radi bolje (Ja sam mu trebala samo da ga udomi i nađe mu posao) do bolje prilike. Tako je to kad nisi popularna drolja, muskarci žele samo takve koje je cijeli grad pregazio.
Pala sam u još veću depresiju, udebljala se 20 kg u godini dana i potpuno si uništila zdravlje. Imam problema sa srcem, tlakom, štitnjačom, masnoćama... Vid mi se jako pogoršao. Jedan od simptoma rane multiple skleroze.
Iako sam u školi i na faksu imala solidne ocjene, u zapošljavanju mi to nije pomoglo uopće.
Nigdje nisam uspjela zadržati posao, jer sam previše nespretna za obavljanje najjednostavnijih poslova niti znam komunicirati s ljudima. Ni s jednim poslodavcen nisam ostala u dobrim odnosima, davanje otkaza bi uvijek prošlo jako burno.
Htjela bi pobjeći daleko, daleko u inozemstvo, započeti novi život s novim imenom i prezimenom. No, ne mogu sama. Nisam sposobna za ništa. U 28 godina postigla sam jedno veliko NIŠTA.
Već par dana sam toliko loše da se jedva mogu ustati iz kreveta. Ne mogu ništa. Kad gledam,koliko su uspjeli u životu oni koji su me maltretirali, ne mogu se nositi s tim jednostavno. Oni imaju vojsku obožavatelja, ljudi ih cijene i vole popualrni su od malih nogu. Da, to je ključ uspjeha kad živiš u selendri u kojoj ja živim. Ako negdje zabrljaš, gotovo je, odbace te.
Butter Cup is offline  
Old 29.11.2023., 12:28   #2
Za izać iz začaranog kruga sranja treba we i maknut iz kruga u kojem je sranje.
Postoji i jedna dobra strana toga što nisi postigla ništa a to je da te ništa niti ne drži tu u sranju koje ti je servirano.
Uzumaki. is offline  
Old 29.11.2023., 12:31   #3
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Za izać iz začaranog kruga sranja treba we i maknut iz kruga u kojem je sranje.
Postoji i jedna dobra strana toga što nisi postigla ništa a to je da te ništa niti ne drži tu u sranju koje ti je servirano.
U pravu si.
No, tko bi htio zaposliti osobu koja nije sposobna ništa raditi?
Zavidim prosječnim ljudima koji se mogu zaposliti na bilo kojem poslu koji ne zahtjeva obrazovanje.
Butter Cup is offline  
Old 29.11.2023., 12:34   #4
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
U pravu si.
No, tko bi hrio zaposliti osobu koja nije sposobna ništa raditi?
Zavidim prosječnim ljudima koji se mogu zaposliti na bilo kojem poslu koji ne zahtjeva obrazovanje.
Ako si spoaobna napisat ovako smislen uvod u temu i odgovarat sa razumijevanjem onda se definitivno i sposobna za radit u nekakvoj trgovini i brinuti za sebe.
Ne muči tebe ograničenost koliko otrov koji tu ispijaš i koji ti uništava fizičko i mentalno zdravlje
Uzumaki. is offline  
Old 29.11.2023., 12:41   #5
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Ako si spoaobna napisat ovako smislen uvod u temu i odgovarat sa razumijevanjem onda se definitivno i sposobna za radit u nekakvoj trgovini i brinuti za sebe.
Ne muči tebe ograničenost koliko otrov koji tu ispijaš i koji ti uništava fizičko i mentalno zdravlje
I rad u trgovini zahtjeva određenu spretnost i okretnost.
Na nekim poslovima sam dobila otkaz samo zato jer se ne uklapam u okolinu i nisam timski igrač. Na većini poslova kojoj sam radila, kolege su se znale od prije, izvan tog posla ili su rođaci ili prijatelji od ranog djetinjstva. Tako su se i zaposlili, preko veze. Oni su uvijek pokušavali na sve najgore načine izgurati padobrance kao što sam ja.
Butter Cup is offline  
Old 29.11.2023., 13:01   #6
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
I rad u trgovini zahtjeva određenu spretnost i okretnost.
Na nekim poslovima sam dobila otkaz samo zato jer se ne uklapam u okolinu i nisam timski igrač. Na većini poslova kojoj sam radila, kolege su se znale od prije, izvan tog posla ili su rođaci ili prijatelji od ranog djetinjstva. Tako su se i zaposlili, preko veze. Oni su uvijek pokušavali na sve najgore načine izgurati padobrance kao što sam ja.
Kod nas u ZG traže radnice po trgovinama kao vode u pustinji..
Da, razumijem kako je teško nosit ti se sa pritiskom izazovne radne okoline ali ima stvarno dobrih radnih kolektiva u kojima bi mogla prosperitati.

Kužim, nije lako odlučit we na ozbiljne korake kada si iznimno nesigurna osoba ali u biti nemaš šta izgubit.
Uzumaki. is offline  
Old 29.11.2023., 13:58   #7
Zapravo tražim spasitelja. Trenutno nemam volje ništa raditi.
Meni bi bilo super kad bi me netko udomio i uzdržavao me. Ali nisam zgodna za takvo što.
Butter Cup is offline  
Old 29.11.2023., 17:58   #8
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
Iako sam u školi i na faksu imala solidne ocjene, u zapošljavanju mi to nije pomoglo uopće.
Završila si faks? Pa da ne možeš u prvu ruku naći neki trivijalno jednostavan posao, npr. portir, čistačica, spremačica?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Old 29.11.2023., 18:24   #9
Ogorčena si, i to je tvoj put u pakao.
Ne kažem da nemaš razloga za to.
Ljubomorna si na uspješnije od sebe.
Osvijesti svoje nedostatke,i poradi na njima.
Ako si završila faks, možeš i raditi, samo ti fali samopouzdanja.
Možda psihoterapija ne bi bila loša za početak.
..rosa.. is offline  
Old 29.11.2023., 19:03   #10
Idi na psihoterapiju.
Almost Rosey is offline  
Old 29.11.2023., 19:21   #11
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
Zapravo tražim spasitelja. Trenutno nemam volje ništa raditi.
Meni bi bilo super kad bi me netko udomio i uzdržavao me. Ali nisam zgodna za takvo što.
Ne trebaš biti zgodna za spasitelja, samo sposobna trpit i ne vidit brdo toga
Uzumaki. is offline  
Old 29.11.2023., 19:42   #12
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Idi na psihoterapiju.
I da me prisilno hospitaliziraju i oduzmu imovinu? Ne, hvala.

Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Ne trebaš biti zgodna za spasitelja, samo sposobna trpit i ne vidit brdo toga
Misliš da samo manipulatora mogu privući? Sve žene koje ne rade su zlostavljane od strane muževa?

Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Završila si faks? Pa da ne možeš u prvu ruku naći neki trivijalno jednostavan posao, npr. portir, čistačica, spremačica?
Mogu radila sam na takvim mjestima, ali nisam zadovoljna takvim poslovima, s minimalcem se jako teško živi.
Moja obitelj me stalno ismijava jer sam samo takve poslove radila, osim kratkog staža u struci koji je neslavno propao.
Moji su prilično zatucani i smatraju da ja, dijete obrazovanih ljudi, moram raditi samo gospodske poslove, jer selo i susjedi.
Kad god sam išla na posao, imala sam osjećaj da moji zlostavljači idu sa mnom i smiju mi se.
Kad kuham i zaprljam kuhinju, čujem vikanje i dernjavu u glavi, jer kuhinja se ne smije zaprljati tokom kuhanja.
Kad sam pokušala vježbati da smršavim, opet čujem zlostavljače da mi se smiju. Svi oni žive u mojoj glavi i ne mogu ih se riješiti.
Butter Cup is offline  
Old 29.11.2023., 19:48   #13
Bilo mi je nekako tuzno kada si napisala da ti se nitko nije javio, tko bi ti odgovarao, pa sam ponudio povrsno poznanstvo-prijateljstvo. Nisam mislio mijenjati tvoje stavove, rugati ti se, iskoristavati i slicno tome. Mislio sam da povremeno popricamo o temama koje te zanimaju i da se imas kome povjeriti kada naidju jako losi dani, nekome tko bi te pokusao zaustaviti da ne potones do kraja. I to je sve.

Ako nema nikoga drugoga, budi sama sebi spasitelj, u inat svima njima, pokazi im koliko si ustvari jaka i nemoj odustati. Malo po malo, nemoj brojati padove, nego gledaj da se sto prije pokusas podignuti, s vremenom ces se uspjeti podignuti, onda slijedi puzanje, pa pokusaji hodanja (slikovito receno), itd.

Nadam se da ces se oporaviti i poslije naci nekoga s kim ces moci upoznati pravi pojam ljubavi. Pazi na sebe.
Staromodan is offline  
Old 29.11.2023., 21:03   #14
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
I da me prisilno hospitaliziraju i oduzmu imovinu? Ne, hvala.
Ma u pravu si, ja isto mislim da je otvaranje teme na forumu puno bolje rješenje.
Almost Rosey is offline  
Old 29.11.2023., 21:14   #15
Quote:
Butter Cup kaže: Pogledaj post
I da me prisilno hospitaliziraju i oduzmu imovinu? Ne, hvala.
pa nisu bolnice kao sto ih prikazuju u filmovima. ne ceka te lobotomija. ceka te topla osoba koja razumije i moze ti pomoci i biti ti podrska.
__________________
Trouble needs a home.
F23 psychokitty is offline  
Old 29.11.2023., 22:36   #16
Ovo mi je klasična prića prikaz.
Što se dogodi sa osobom.
Koja je od malena od strane obitelji prijatelja bila degradirana, stvaljana u zapećak.
Da na kraju i sama poćne vjerovati da nije za ništa.
A što je najžalosnije takvih odnosa u obiteljima prema nekom svom članu .Kao i u društvu među grupom prijatelja.
Ima da ne možemo ni zamisliti.
komunistaJozo3 is offline  
Old 29.11.2023., 22:47   #17
Quote:
F23 psychokitty kaže: Pogledaj post
pa nisu bolnice kao sto ih prikazuju u filmovima. ne ceka te lobotomija. ceka te topla osoba koja razumije i moze ti pomoci i biti ti podrska.
Bolje da ti ne prepričavam iskustva s državnim psihijatrima.
Bila sam 2 puta kod 2 različita psihijatra i htjeli su me odmah ili na antidepresive ili poslati privatniku.
Privatnik je već druga stvar, mislim da bi mi pomogla Kognitivno - bihevioralna terapija, jer asperger neće nestati s antidepresivima.
Butter Cup is offline  
Old 30.11.2023., 08:02   #18
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Završila si faks? Pa da ne možeš u prvu ruku naći neki trivijalno jednostavan posao, npr. portir, čistačica, spremačica?
Navedeni poslovi nisu tako trivijalni.Mogu biti itekako zahtjevni.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=PViutl-4fhU
ku-kuruz is offline  
Old 30.11.2023., 08:38   #19
Nisi sama, i ja cijeli život prolazim isto. ❤
Maatt8919 is offline  
Old 30.11.2023., 09:24   #20
Prvi put čujem ovo što je navela autorica teme a to je da se oduzima imovina u slučaju hospitalizacije.Tko uzima imovinu?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=PViutl-4fhU
ku-kuruz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.