Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 07:20   #1
Meko lemljenje prokroma

kako i čime se vrši priprema?
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 10:36   #2
Prokrom, inox i sl. je širok pojam. Neki se mogu lemiti neki ne! Ovisi o njihovom sastavu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 10:38   #3
Površina čista i odmašćena,tretiraš ju ugašenom solnom kiselinom i kositrom od 60%. Kiselinu "gasiš" komadićima pocinčanog ili cinkotit lima dok ne otkipi !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:39   #4
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Površina čista i odmašćena,tretiraš ju ugašenom solnom kiselinom i kositrom od 60%. Kiselinu "gasiš" komadićima pocinčanog ili cinkotit lima dok ne otkipi !!
probao sam al mi nešto baš i ne ide Doduše koristio sam žicu sa "kremom" možda je to razlog? Reci si siguran da je to prava receptura??
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:40   #5
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Prokrom, inox i sl. je širok pojam. Neki se mogu lemiti neki ne! Ovisi o njihovom sastavu
18/10 može ili ne?
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 22:22   #6
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
probao sam al mi nešto baš i ne ide Doduše koristio sam žicu sa "kremom" možda je to razlog? Reci si siguran da je to prava receptura??
nikakva žica sa kremom,budući to radim svakodnevno prilično sam siguran u recept!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 00:48   #7
samo za velike povrsine ti treba i velika lemilica
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 10:35   #8
Ovisno o sastavu trebaš i lem određenog sastava. I pripremu, naravno.
"Moderni" lemovi zahtjevaju i pripremu određenom pastom, opet ovisno o sastavu.

Možeš ti nešto iskombinirati "od oka" i nekim prolaznim metodama no ako radiš ozbiljnu stvar trebalo bi potražiti po netu proizvođače opreme za lemljenje tipa Castolin i sl. i tražiti ih točnu informaciju za koji matrijal ide koja pasta, koja temperatura i koji lem.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:49   #9
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
probao sam al mi nešto baš i ne ide Doduše koristio sam žicu sa "kremom" možda je to razlog? Reci si siguran da je to prava receptura??
Probaj sa srebrom, trebalo bi ici na prehrambeni inox.

A zasto bas lemis?
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 13:42   #10
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
samo za velike povrsine ti treba i velika lemilica
Najvjerojatniji razlog je da ne možeš dobro zagrijati materijal.

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 14:07   #11
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
Probaj sa srebrom, trebalo bi ici na prehrambeni inox.

A zasto bas lemis?
To je tvrdo lemljenje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:44   #12
Lemljenje bakra, inoxa, aluminija ...

Želio bih u našoj kući raditi male popravke. Nekad je to činio moj tata.Neki dan mami je pukla ručka na inox cjedilu i rado bih ga zalemio, ali neznam kako. Razdvojio se i bakreni držač cvijeća, opet neznam kako ni kojim materijalom. Lemilicu imam. Ostala mi je od pokojnog tate, imam puno alata i puno volje ali neznam ništa. Učenik sam gimnazije, sada mi je žao da nisam išao u neku tehničku školu. Znate li za neki priručnik? Hvala za svaki savjet
mini-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 01:23   #13
Samo treba trazit nesto se nade

https://www.forum.hr/showthread.php?t=224793
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:09   #14
Ako saznaš kako zalemiti aluminij javi i nama. Za to ti ne bi pomogao ni doktorat na tehničkom fakultetu, a kamoli tehnička škola.

A što se inoxa tiče, neću lupati bezveze no čini mi se da je inox sa određenim omjerom u leguri i nekim aditivima moguće lemiti. Govorim o mekom lemljenju, ne tvrdom.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:01   #15
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Ako saznaš kako zalemiti aluminij javi i nama. Za to ti ne bi pomogao ni doktorat na tehničkom fakultetu, a kamoli tehnička škola.

A što se inoxa tiče, neću lupati bezveze no čini mi se da je inox sa određenim omjerom u leguri i nekim aditivima moguće lemiti. Govorim o mekom lemljenju, ne tvrdom.
bravo

nije to sam tako mislim da se aluminij vari s argonom i co2.

bakreni držać cvijeća probaj s onim pop nitnama sredit.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:24   #16
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Ako saznaš kako zalemiti aluminij javi i nama. Za to ti ne bi pomogao ni doktorat na tehničkom fakultetu, a kamoli tehnička škola.
Krivo, doktorat mi nije potreban, aluminij lemim zagrijavanjem sa autogenim aparatom (može propan, može propan+kisik)! Jedino elektroda košta oko 20 kn (fifi 3mm, L 250mm).top:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:30   #17
lemljenje

Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Krivo, doktorat mi nije potreban, aluminij lemim zagrijavanjem sa autogenim aparatom (može propan, može propan+kisik)! Jedino elektroda košta oko 20 kn (fifi 3mm, L 250mm).top:
Izgleda da stvarno ništa neznam. Još se nadam da će se javiti neka dobra duša i objasniti mi onako kako bi sinu objasnio ili drugom djetetu. Nisam ni tražio pitanja iz doktorata dragi ljudi. Samo malu, konkretnu pomoć, a potruditi ću se naučiti raditi te tzv.muške poslove.
Pozdravlja vas neznalica ali i budući mini-majstor (bez doktorata)
mini-majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:46   #18
Quote:
mini-majstor kaže: Pogledaj post
Izgleda da stvarno ništa neznam. Još se nadam da će se javiti neka dobra duša i objasniti mi onako kako bi sinu objasnio ili drugom djetetu. Nisam ni tražio pitanja iz doktorata dragi ljudi. Samo malu, konkretnu pomoć, a potruditi ću se naučiti raditi te tzv.muške poslove.
Pozdravlja vas neznalica ali i budući mini-majstor (bez doktorata)
bakar lemiš meko Moraš imati lemilicu veličine prema predmetu koji lemiš Bakar je malo zafrknut jer odvuče toplinu cijelim volumenom Kupi solne kiseline (imaš u svakoj posluzi) Tom kiselinom očistiš površinu prije nego li počeneš sa lemljenjem

Da bi meko lemio prokrom u istu ovu solnu kiselinu potopi komadiće bakra (može žica iz nekog kabla) Kada se bakar "otopi" premažeš površine koje misliš lemiti
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:48   #19
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Ako saznaš kako zalemiti aluminij javi i nama. Za to ti ne bi pomogao ni doktorat na tehničkom fakultetu, a kamoli tehnička škola.

A što se inoxa tiče, neću lupati bezveze no čini mi se da je inox sa određenim omjerom u leguri i nekim aditivima moguće lemiti. Govorim o mekom lemljenju, ne tvrdom.
aluminijev oksid se ne može lemiti ali čisti aluminij može
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:49   #20
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Krivo, doktorat mi nije potreban, aluminij lemim zagrijavanjem sa autogenim aparatom (može propan, može propan+kisik)! Jedino elektroda košta oko 20 kn (fifi 3mm, L 250mm).top:
reci riječ, gdje kupuješ i koje oznake imaju ??
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.