Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 12:37   #1601
I akupunktura i mezoterapija i timuskin (imamo temu o njemu) su samo navlacenje lakovjernih. Mezoterapija je ubrizgavanje sumnjivih tvari pod kozu, s tim da oni koji se time bave cesto ne zele otkriti kojih. Akupunktura se pokazala jednako ili manje ucinkovitom od placeba u svim dvostruko slijepim istrazivanjima. Najbolje da odes dermatologu, on ce te poslati na potrebne pretrage i prepisati ti 5% minoksidil ako ustvrdi da ti treba. Ako ti pokusa uvaliti neke druge proizvode, prvo se raspitaj.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 20:54   #1602
hvala patientia. ja sam u panici u stanju kupiti svašta koliko god da košta ali i sama sam već shvatila kako stvari ne (funkcioniraju)...još ću ostati na minoxidilu, makar mi je doktorica opće prakse rekla da ako nakon 2 mjeseca ne vidim rezultate trebala bih ga prestati koristiti što me malo zbunilo, (dok je dermatologica rekla da treba 4 mjeseca da se vide pomaci) no, istovremeno nije predložila ništa drugo nego da "uzmem neke multivitamine i smanjim stres"
murva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:01   #1603
Radije slusaj dermatologinju. Vitamini ce ti pomoci ukoliko ih inace ne unosis dovoljno (hranom), u protivnom su bacanje novaca. Koristenjem ovog besplatnog programa mozes pratiti koliko kojih vitamina i ostalih nutrijenata unosis:
http://spaz.ca/cronometer/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:30   #1604
bok, imam jedan problem. imam 16 godina. primijetio sam da mi je u zadnje vrijeme na prednjem dijelu na mom desnom kraju kosa normalna, a na lijevom je postala dosta rijetka. primijetio sam da ispod ipak raste nova kosa, no još uvijek je dosta rijetka, i dosta rijeđa u odnosu na desni dio. kako se to može dogoditi, mi može neko objasniti i ako se može to srediti? btw. nisam kosu ni čupao ni ništa. hvala
friedman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:15   #1605
Je li netko čuo za Velform Hair Grow Plus? Ima li tko kakava iskustva s tim?
dobar_dečko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:44   #1606
moze li meni tko pomoci....
imam 17g. i kosa mi pretjerano ispada i to vec duze vrijeme(vise od pola god.)
Izgubila sam je gotovo polovicu, nisam koristila nikakve sampone protiv ispadanja jer mi govore da u mojim godinama to nije preporucljivo jer se koza navikne na to...zdravo se hranim....pila sam nekakve tablete koje su bile dosta skupe ali nista od njih... Ako netko nesto zna sta bi mi pomoglo nek mi javi..molim vas.hvala
Ich bin hier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:26   #1607
Quote:
Ich bin hier kaže: Pogledaj post
moze li meni tko pomoci....
imam 17g. i kosa mi pretjerano ispada i to vec duze vrijeme(vise od pola god.)
Izgubila sam je gotovo polovicu, nisam koristila nikakve sampone protiv ispadanja jer mi govore da u mojim godinama to nije preporucljivo jer se koza navikne na to...zdravo se hranim....pila sam nekakve tablete koje su bile dosta skupe ali nista od njih... Ako netko nesto zna sta bi mi pomoglo nek mi javi..molim vas.hvala
Mislim da bi trebala do dermatologa, a on ce ti dati najbolji savjet sto i kako dalje... S jajnicima sve OK? Nisu policisticni?
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 12:56   #1608
Pročitala sam negdje u ovom topicu da je jedna cura otkrila da su uzrok njenog pojačanog ispadanja kose i prištića policistični jajnici pa sam se sad zabrinula.
Imam 20 godina. Zadnjih dva tjedna imam više prištića po licu nego ikad prije i uz to suhu kožu, kosa mi pojačano ispada i imam perut. Na ultrazvuku sam bila prije dvije godine i onda je sve bilo u redu.
Da li je moguće da mi se to dešava zbog velikog stresa pod kojim sam trenutno zbog svih ispita u tjedan dana? Molim vas da mi netko odgovori jer sam sad pod još većim stresom jer se bojim da imam neku bolest (nije lako nakon svakog pranja kose sa dna kade skupiti pola šake kose)
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:33   #1609
Moguce je zbog stresa, ali provjeri spolne hormone i jajnike ultrazvukom. I hormone stitnjace.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 21:34   #1610
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Moguce je zbog stresa, ali provjeri spolne hormone i jajnike ultrazvukom. I hormone stitnjace.
Hvala na odgovoru... Laknulo mi je saznanje da je možda zbog stresa. Sad moram čekati da prođu rokovi, a onda idem k doktoru da ne bi bilo nešto gore
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 21:50   #1611
Mozda je jednostavno sezonsko opadanje. Nemoj se brinuti. Pretrage ipak obavi za svaki slucaj.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:23   #1612
da li netko ima iskustva ili zna nešto o lipoxidilu? to je navodno bezalkoholna varijanta minoxidila...
murva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:30   #1613
Bok svima!
Mislim da sam malo fulala temu
al jel netko mozda ovdje iz Varaždina,pa da zna gdje u vzu ima za kupit pantenol rastvor?
Oooodlican je protiv ispadanja kose
Mrvica111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 18:41   #1614
Kako biste objasnile ovu situaciju...? Kada se ofarbam farbom kosa mi duplo manje opada. Kako farba krece da se ispira nakon 2 ili 2,5 nedelje (cesce perem kosu) tako se povecava i broj opalih dlaka. Medjutim, nakon farbanja crnom kanom uopste nije takva situacija.
Jeste malo glupo pitanje, ali da li kosa moze biti zavisna od farbe? Da li je moguce da ona jaca moju kosu?
MacMacMac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:31   #1615
Ja ću poludit..sad sam prala kosu i ispalo je naajviše u zadnjih mjesec dana..
Kolko može trajati sezonsko opadanje?? I stres ne mogu smanjiti kad vidim kolko padaaa...
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:44   #1616
hej ljudi, evo samo da vam javim da je meni, hvala bogu!!!, prestala tako mahnito ispadati kosa. nakon 3-4 mj ludog ispadanja, sad jedva da ispadne, i mogu reći da se vraćam na staro. općenito mi djeluje gušća i kvalitetnija kosa, a nadam se da će i sve to što je ispalo uskoro početi ponovno rasti.
moj problem je riješio yasmin (3mj već pijem-vjerojatno je i počelo ispadanje zbog prestanka yasmina) i pantogar (oko 2mj). sretno svima
sweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 00:34   #1617
a meni nije jasno sto tocno planirate svi vi koji ste na trajnim kurama tipa pilule, minoxidil i slicno, svjesne ste da kad prestanete s time situacija opet krene u istom smjeru....ostati dozivotno na istoj terapiji ili iscekivati neku bolju ili se nadate da ce uzrok opadanja koji god bio nestati?
ne popujem, samo me zanima, zaista
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 03:15   #1618
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
a meni nije jasno sto tocno planirate svi vi koji ste na trajnim kurama tipa pilule, minoxidil i slicno, svjesne ste da kad prestanete s time situacija opet krene u istom smjeru....ostati dozivotno na istoj terapiji ili iscekivati neku bolju ili se nadate da ce uzrok opadanja koji god bio nestati?
ne popujem, samo me zanima, zaista
pa ja ne znam za druge, al ja ću pilule pit sljedećih par godina, i naravno da očekujem da će mi izbalansirati hormone.. trebaju mi i pit ću ih, tak da nema tu dileme. najgore je ništa ne raditi...
sweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 08:06   #1619
je li itko od vas koristio koprivu? tinkturu i pranje kose čajem?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:18   #1620
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
a meni nije jasno sto tocno planirate svi vi koji ste na trajnim kurama tipa pilule, minoxidil i slicno, svjesne ste da kad prestanete s time situacija opet krene u istom smjeru....ostati dozivotno na istoj terapiji ili iscekivati neku bolju ili se nadate da ce uzrok opadanja koji god bio nestati?
ne popujem, samo me zanima, zaista
sasvim razumijem tvoje pitanje...ja sam zadnja dva mjeseca bila na minoxidilu i thymuskinu...sad mi je vlasište postalo prilično iziritirano i osjetljivo, mislim od alkohola, takodjer me počelo probadati u grudnom košu. možda je problem i što sam koristila dva različita preparata istovremeno iako znam da je nekima upravo ta kombinacija pomogla...čak mi se čini da su počele rasti male, jako tanke dlačice, no prestala sam s tim...činjenica je da nisam niti probala nešto drugo ali pomisao da taj alkohol utrljavam svakodnevno u vlasište mi se baš ne sviđa iako sam čitala da je to jedini lijek
inače, ispadne mi oko 200 vlasi dnevno, kosu perem svaki dan jer inače ne mogu izaći iz stana, tjeme se već poprilično nazire...sve pretrage o.k.
no, sad sam počela ispirati kosu čajem od koprive i kamilice naizmjenično, perem je blagim šamponom od balee za osjetljivo vlasište u koji sam dodala pola bočice rastvora pantenola. jednom tjedno 2h. prije pranja utrljam ricinusovo ulje s par kapi tinkture od koprive(ne puno jer takodjer sadrže alkohol) i za sada nakon 2 tj. jedino što mogu reći da mi je vlasište o.k., nije iziritirano i kosa mi je sjajnija...
uzrok opadanja kod mene je 99% genetski (prema dermatologici) iako mi je teško povezati gledajući mamu i njenu rodbinu ali dobro...eto, možda nema logike sve skupa ali jednostavno se ne osjećam dobro koristeći svu tu kemiju,a još mi je teže zamisliti da to radim doživotno u strahu da će sva kosa ispasti kad prestanem s tim...
murva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.