Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 08:22   #61
priskočila sam ti odgovorit...Grzunov ti radi i privatno a možeš se i upisat kod njega... a klomifen sam ti pila prošli mjesec prvi put...
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:13   #62
A ti si kod njega privatno? Ako nisi mozes traziti uputnice da ides u bolnicu na folikulometrju i sve ostalo, onda ti je sve besplatno... To je i te kako bitno ako moras ic 3 puta misecno na folikulometriju al ja se nadam da ce ti se bar jedan oplodit ovog puta od ta dva!!!
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:36   #63
je privatno sam...i znam financijski je za poludit; a s druge strane neke stvari dobiješ isti dan ili sutra dan ali ako mi se ovo sve skupa oduži nema mi druge nego ići preko uputnice. a reci mi kakva bi tebi bila folikulometrija?
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:46   #64
Pa svaki put je bilo sve ok, osim jednom kad je folikul stao rasti. Otkako pijem klomifene-prvi misec 3 folikula, drugi misec 2 i sutra cu znat kolko ih sad imam... sve je ok, pucaju normalno, a zasto se ne oplode pri inseminaciji E i pazi kod klomifena ti svaki iduci misec bude 2 dana ranije ovulacija, tako je meni bar. Prije klomifena-14.dan, s klomifenima prvi put 12 dan, drugi put 10. dan, sad cemo vidit...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:48   #65
Sto nam ne dodes na wannabe temu, zna skratit vrime... Bas sam im sad podvalila da sam trudna, sve su popusile a ono aprililili!!!
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:49   #66
puno ti hvala na savjetima..meni je sutra druga folikulometrija pa ćemo vidit... nadam se da će nam ovaj put upalit....
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:30   #67
KINKI dobro jutro... Kako je prošla folikulometrija?
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:10   #68
1 folikul, sutra kontrola,navecer ovitrelle, u subotu inseminacija.... Ahhh!
Aj na wannabe!
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 07:22   #69
Evo mali izvjestaj od jucer... Dakle ovog puta je folikulometrija pokazala da imam samo jedan folikul unatoc klomifenima. 1. misec bila 3, 2. misec 2, sad jedan.... Valjda onda iduci necu imati nijedan???Jel ima ko da je pio klomifene duze od 3 miseca, meni gin reko da ih pijem jos 3 al me malo strah. Ocito je da oni djeluju ko i laksativi-pomognu kratkorocno a dugorocno ti naprave jos vecu stetu... Plus sto mi je gin tek jucer reko da oni negativno utjecu na sluz maternice(iz miseca u misec mi je sve tanja) a to otezava plodu da se ugnijezdi...FUCK!!! Da sam to ranije znala nebi ih ni pila, ovulirala sam i prije njih normalno, osim jednom kad je folikul prestao rasti i odma nakon toga mi prepisao klomifene. U kurac i doktori i lijekovi i sve... Nema sanse da cu ih ja pit jos 3 miseca, pise na kutiji da oni mogu prouzrokovati totalni izostanak ovulacije i ciste na jajnicima.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 07:43   #70
Dakle, bila sam u četvrtak na kontroli u bolnici, već sam imala i uputnicu za inseminaciju, misleći da ću tu večer već primiti štopericu... Dr mi napravio opet folikulometriju i kaže on meni, ništa onda-za 24 sata imajte tempirani odnos i vidimo se idući mjesec... Kako, šta, pa rekli smo inseminacija??? A da njega nema u subotu, on ne radi???? AAAAAA!!! Plus pitala ga ja za klomifene dali da ih prestanem piti kad mi stanjuju endometrij i imam po jedan manje folikul svaki misec, dali to znači da idući misec neću imat nijedan??? A on mi se smije i kaže pa je , moguće je, al da ih pijem još 3 miseca???? Popizdila sam. Jednostavno me otkantao nakon sve muke i povjerenja koje sam imala u njega, jer on NE RADI!!! A prijateljici mi je reko da svejedno dođe na inseminaciju iako njega nema, jer neko će biti.... What the fuck???
Bila sam u petak po drugo mišljenje kod jednog drugog gina, i taj mi reko svašta i ništa. Ukratko, nek pijem klomifene i odem jednom boljem privatniku po savjet i eventualno inseminaciju ili umjetnu... Da je ipak bolje nego u bolnici.... I dalje sam zbunjena, sutra idem kod dr Mimice na razgovor pa ćemo vidit. Navodno postoje neke nove, puno bolje tablete od klomifena al se još kod nas ne daju na recept i jako su skupe- 1000kn kutija!!! Inseminacija privatno sve skupa izađe oko 1500kn... Nemam pojma šta ću, ovaj vikend smo jako vrijedni i nadam se da će uspit prirodno al startam i sa razmatranjem svih opcija. Čitam na internetu puno žena kaže da su zatrudnile pomoću vitexa, vrkute, matične mliječi ili Nonija, jel neko od vas ovde to rabio???? Ma kupit ću sve to danas majke mi, samo da ne moram više po doktorima...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 09:32   #71
Drage Kinki i Lisa, citam vase postove i iako nemam slicnih problema, imala sam ih. naime zbog endometrioze, operacije velike ciste na jajniku prije par godina, cistica itd. su mi govorili da razmisljam sta prije ostat trudna, da mogu imat problema. Ja sam isto bila na svakakvim ljekovima, a nekako sam vjerovala da biljna medicina moze pomoc pa sam pila caj zdravac (ima ga kupit na standu u emezete) i desila se trudnoca - ja vjerujem da je pomogao pa probajte. Sretno i imajte strpljenja s tim nasim doktorima, ja sam bila bar u 7-8 ginekologa. Za Poljaka se 100% slazem, ko na traci.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 10:36   #72
Znatizeljna hvala ti na malo dobrih vijesti... Ma kupit cu danas i taj caj!!! Jesi bila ikad kod dr Mimice, kakav ti je on, mene moj ginekolog dr Vulic poslao njemu na razgovor pa...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 11:57   #73
Kinki, samo probaj ne moze skodit. Mene ti je Dr.Mimica operira te 2002 dok je jos radio u bolnici, on i Dr.Roje i stvarno im mogu bit zahvalna jer je cista bila 10x11 cm a eto izgleda da su napravili dobru rekonstrukciju jajnika. na mene je ostavio super dojam i za njega svi imaju samo rijeci hvale. Znam curu koja je isla na umjetnu i kojoj je on vodio trudnocu i danas ima dvi lipe curice. Jedino znam da je i kod njega guzva ali kazu oni koji su bili da nije nista ka kod Poljaka koji te pregleda u 2 min i isprasi. Ja sam ti bila jedno vrime kod Poljaka jer su svi ka govorili da je on naj, kod njega sam radila i kiretazu na kojoj nisam dobro ociscena, a on mi je reka da sam ja kriva jer nisam bila bas mirna?! Tako sam zbog toga i miljun drugih stvari otisla od tamo i vratila se Dr.Roji koji mi je super. Dr.Sparac je isto dobar. Ajde javi kako je proslo u Mimice i ako ti bilo sta treba. Pusa
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 12:04   #74
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Kinki, samo probaj ne moze skodit. Mene ti je Dr.Mimica operira te 2002 dok je jos radio u bolnici, on i Dr.Roje i stvarno im mogu bit zahvalna jer je cista bila 10x11 cm a eto izgleda da su napravili dobru rekonstrukciju jajnika. na mene je ostavio super dojam i za njega svi imaju samo rijeci hvale. Znam curu koja je isla na umjetnu i kojoj je on vodio trudnocu i danas ima dvi lipe curice. Jedino znam da je i kod njega guzva ali kazu oni koji su bili da nije nista ka kod Poljaka koji te pregleda u 2 min i isprasi. Ja sam ti bila jedno vrime kod Poljaka jer su svi ka govorili da je on naj, kod njega sam radila i kiretazu na kojoj nisam dobro ociscena, a on mi je reka da sam ja kriva jer nisam bila bas mirna?! Tako sam zbog toga i miljun drugih stvari otisla od tamo i vratila se Dr.Roji koji mi je super. Dr.Sparac je isto dobar. Ajde javi kako je proslo u Mimice i ako ti bilo sta treba. Pusa
Hvala ti puno, znam za Sparca da je dobar al opet kad dode do umjetne upetlja se i Poljak a za njega sam cula grozne stvari a to sta se tebi desilo je kap koja je prelila casu... Idem sutra kod Mimice al ne znam hoce li me uopce moc primit na razgovor odma ako mu je takva guzva...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:04   #75
mznatiželjna...hvala ti na podršci... drago mi je da smo istog mišljenja oko Poljaka.. može se reći teško razočarenje.. nego reci mi kako si došla do dr.Roje? čula sam za njega sve naj naj ali kao da je teško doći do njega jer ne radi privatno već samo u bolnici?!
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:34   #76
Lisa, ma za Poljaka no comment. A za Roju - on ti je mene operira ka sta sam vec pisala a kako sam morala posli na kontrole na onaj uzv u boji na firule dolazila bi kod njega tamo petkom. E onda je ima jedno godinu ako ne i vise poceo radit privatno - radi ti cetvrtkom popodne u ordinaciji Dr.Banovica u Dvornikovim Dvorima tako ako mozes privatno lipo samo nazovi ordinaciju i naruci se.On je meni stvarno super. Samo se javi ako imas jos pitanja ili bilo sta.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:51   #77
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Lisa, ma za Poljaka no comment. A za Roju - on ti je mene operira ka sta sam vec pisala a kako sam morala posli na kontrole na onaj uzv u boji na firule dolazila bi kod njega tamo petkom. E onda je ima jedno godinu ako ne i vise poceo radit privatno - radi ti cetvrtkom popodne u ordinaciji Dr.Banovica u Dvornikovim Dvorima tako ako mozes privatno lipo samo nazovi ordinaciju i naruci se.On je meni stvarno super. Samo se javi ako imas jos pitanja ili bilo sta.
Puno hvala! Ja se već mučim pusto vrime i nitko ne zna gdje Roje radi privatno... baš super!!!PUno, puno hvala!
kako ti podnosiš trudnoću?
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:48   #78
Ajde bas mi je drago da sam pomogla, nemoj sad stavit na sva zvona onda, nego reci samo odabranima da ga ne bi prebukirali pa da ne bi i on posta ka na traci Ja ti dobro podnosim trudnocu fizicki, malo teze psihicki, zbog strahova iz proslosti tesko mi je jos povjerovat da je do sada sve ok Zelim i vama dvima da sta prije ostanete trudne i nemam sumnje da hocete. Nadam se da cemo ostat u kontaktu, ka sta sam rekla dosta sam prosla s nasim ginekolozima pa sta god triba samo javite i sretno. P.s. svakako javi kakav ti je bio Roje
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:26   #79
Evo ja se danas dogovorila s Mimicom za idući tjedan na razgovor, Šparca nisam još zvala, sutra ću. Ja nisam ni čula za tog dr Roju. Aj Lisa javi kad budeš išla kakav je i šta ti je reka, a ja ću ići kod ove dvojice pa ćemo vidit...
Tražila sam danas taj Vitex o kojem žene pričaju da je dobar za plodnost. U apotekama mi nisu znali ništa reći o tome, a za Encianov PMS free su mi rekli da ne može utjecati na plodnost??? Nemam pojma kome vjerovat više. Original NOni nigdi ne mogu naći, još danas trebam ić u biljnu apoteku po vrkutu al ne znam dali bih trebala prije toga u nekog travara bemti da mi kaže u kom omjeru se to pije.... E, još moram i do Emezete po taj Zdravac!!!
U apoteci mi rekli da mi je najbitnije da ja i muž pijemo folnu i cink! I muž??? Ajme.
Znatiželjna puno ti hvala na svim informacijama!
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 08:18   #80
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Ajde bas mi je drago da sam pomogla, nemoj sad stavit na sva zvona onda, nego reci samo odabranima da ga ne bi prebukirali pa da ne bi i on posta ka na traci Ja ti dobro podnosim trudnocu fizicki, malo teze psihicki, zbog strahova iz proslosti tesko mi je jos povjerovat da je do sada sve ok Zelim i vama dvima da sta prije ostanete trudne i nemam sumnje da hocete. Nadam se da cemo ostat u kontaktu, ka sta sam rekla dosta sam prosla s nasim ginekolozima pa sta god triba samo javite i sretno. P.s. svakako javi kakav ti je bio Roje
Ma budi bez brige, šutim kao zalivena..Mene sad zanima hoće li se išta desit ovaj mjesec pa bi nakon toga donila odluku što dalje..svakako mi je dobro da znam gdje radi Roje.. i ja se također nadam da ćemo ostat u kontaktu i da ćemo uskoro imat zajedničke (trudničke) teme...
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.