Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 18:01   #1
Bademovo ulje

Bademovo ulje..jel samo za suhu kozu?
Na koje nacine se koristi? Samo na tijelo ili moze i na lice?
Nekak mi se cini da bi meni to zacepilo sve pore..a mozda i ne bi
Cula sam da je dobro za strije, al nemam strije pa ne znam kak da ga iskoristim.
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:01   #2
E sad imas razne mjesavine, dobro je za mackanje sa par kapi odredjenog esencijalnog ulja tj kao osno za isto....ali mislim sa je ljeto to ti i netreba, mozda da stavispar kapi ruzinog esencijalnog ulja u kasicicu bademovog i da sa tim recimo uvece namazes lice, naravno koza mora biti vlazna visak nakon odredjenog vremena skinuti i naravno cuvati sluzokozu..... E da mozes praviti miks sa raznim uljima u slicnom djelovima znaci svega jednako bademovog, maslinovog, orahovog, ricinusovog smiksas, i u to dodats bepanthenol gel kreme..... sa tim namazes kosu ostaivs sto duze mozes (umasisar tjeme, jer je dobro za vlasiste, ali je dobro i za ozivljavanje tretirane kose), nemoj praviti previse radi taman koliko bi bio potrebno da stavis na cijelu glavu (ne valjda da miks stoji)... I tako mozes u neku kremu tipa nivea, bekutan staviti par kapi AD ulja + E vitammina + bademovo ulje = dobices jeftinu kombinaciju za osjetljivo lice, dobro je protiv bora..... mozes da ga koristis i kao masku, s tim sto namazes poslije pilinga gusci sloj ove miksture cekas 20tak minuta pa skines...... MIslim jel imas razlicite nacine kako da to iskoristis, badem je i ovako jako dobar za kosu, za lice.... tako da vidi (moze i kao osnova za skrab sa tim sto ces morati da uzmes malo zutog secera i sa svim tim trljas recimo laktove i slicno poslije stavis malo limunovog soka i sve pet......
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:18   #3
Quote:
atena kaže:
mozda da stavispar kapi ruzinog esencijalnog ulja u kasicicu bademovog
mislim da je to prekoncentrirano.

može na lice, navečer se umiješ, staviš samo malo na lice, razmažeš, pustiš malo i onda obrišeš, ne začepljuje pore, lijepo se upija.
možeš se mazat poslije tuširanja.
možeš za masažu.
možeš pomiješat s malo meda i par kapi nekog eteričnog ulja koje ti fino miriši, pa puknut u kadu.

i ne začepljuje pore kolko sam ja primijetila, ja s tim mažem lice prije spavanja, i super mi je, a imam masnu kožu sklonu miteserima i tim pizdarijama, ne pogoršava stanje.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:46   #4
ima u mercatoru za kupit bademovo ulje u bocici sa spray-em. ja si ga ujutro nakon tusiranja mazem po cickama - lijepo se upije i koza je fino mekana nakon njega. nisam ga jos probala stavit na ostatak tijela (jedino na nogice nakon cupanja, i to je fino).

e, da i nemam suhu kozu. mislim da je b.u. odlicno za svaki tip koze.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:12   #5
bademovo ulje ti moze ciniti samo dobro kozi. trackaj ga po tijelu i to ce bit cist dost
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:49   #6
odlicno je za kosu i za nokte.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:03   #7
Quote:
Anson kaže:
Bademovo ulje..jel samo za suhu kozu?
Na koje nacine se koristi? Samo na tijelo ili moze i na lice?
Nekak mi se cini da bi meni to zacepilo sve pore..a mozda i ne bi
Cula sam da je dobro za strije, al nemam strije pa ne znam kak da ga iskoristim.
Može i na lice i na tijelo, uostalom , kao i sva bazna ulja ( ulja za njegu i masažu kože) sa ili bez eteričnog,( ako sama stavljaš eterično , uvijek u malim količinama ( nekoliko kapljica), i to po tipu kože).
Bazno bademovo, kao i sva ulja za njegu i masažu,najbolje na vlažnu kožu tijela i lica nakon tuširanja/umivanja, u malim količinama namazati, sačekati par trenutaka da upije, ostatak potapkati ručnikom (nije potrebna posebna masaža za uobičajenu njegu).Puno kvalitetnija njega od brojnih razvikanih krema.Bademovo je jedno od najkvalitetnijih ulja za njegu kože, ima puuuno vitamina, minerala i ostalih hranjivih sastojaka.I nema opasnosti od zatvaranja pora,ono odlično upija u kožu, i jako je , jako zdravo.Provjeri samo proizvođača, čuvaj se sumnjivih deklaracija, npr. Zemlja porijekla EU, jer uvijek, na najmanje vidljivom mjestu možeš naći od kud u stvari dolazi. Baš mi je drago da ima upita za prorodne stvari, i zato veeeliki pozdrav!!!
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:06   #8
Quote:
Neli kaže:
.Provjeri samo proizvođača, čuvaj se sumnjivih deklaracija, npr. Zemlja porijekla EU, jer uvijek, na najmanje vidljivom mjestu možeš naći od kud u stvari dolazi. Baš mi je drago da ima upita za prorodne stvari, i zato veeeliki pozdrav!!!
bas sam danas gledala Holyplantovo u DMu (59kuna) ali nikako se nisam mogla odluciti. znas za neko provjereno da je dobro?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:08   #9
Quote:
darin kaže:
bas sam danas gledala Holyplantovo u DMu (59kuna) ali nikako se nisam mogla odluciti. znas za neko provjereno da je dobro?
uzmi u apoteci rinfuzo.
to je najsigurnije i najjeftinije
(bocica 9-15 kuna)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:21   #10
Quote:
Natch kaže:
uzmi u apoteci rinfuzo.
to je najsigurnije i najjeftinije
(bocica 9-15 kuna)

u potrosackom ludilu potpuno sam izbacila to iz glave...hvala na reminderu
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:14   #11
Quote:
Natch kaže:
uzmi u apoteci rinfuzo.
to je najsigurnije i najjeftinije
(bocica 9-15 kuna)
Hej Nač, u kojoj apoteci točno uzimaš to u rinfuzi?

TNX
__________________
THE BITCH IS BACK!
zegerege is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 00:15   #12
Quote:
zegerege kaže:
Hej Nač, u kojoj apoteci točno uzimaš to u rinfuzi?

TNX
u ljekarni centar
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:16   #13
Quote:
darin kaže:
bas sam danas gledala Holyplantovo u DMu (59kuna) ali nikako se nisam mogla odluciti. znas za neko provjereno da je dobro?
ja sam imala to iz mercatora, neki je slovenski proizvodjac (ili pakirac), sorry, ne znam vise ime, ima pumpicu na vrhu pa se mozes naspricati s njim. meni je ono prilicno dobro. i mislim da je u tom rangu cijene. pise da se moze s njim mazat lice i tijelo, i skidat make-up npr.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:16   #14
Quote:
tough_cookie kaže:
ja sam imala to iz mercatora, neki je slovenski proizvodjac (ili pakirac), sorry, ne znam vise ime, ima pumpicu na vrhu pa se mozes naspricati s njim. meni je ono prilicno dobro. i mislim da je u tom rangu cijene. pise da se moze s njim mazat lice i tijelo, i skidat make-up npr.
kozmetika kancilja
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 21:56   #15
Quote:
tilla kaže:
kozmetika kancilja
fala, tilla, i opet sam bila prelijena da odem u kupaonu procitat
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:48   #16
Quote:
darin kaže:
bas sam danas gledala Holyplantovo u DMu (59kuna) ali nikako se nisam mogla odluciti. znas za neko provjereno da je dobro?
Ja ga koristim godinama i garantiram da je fantastično
Ja imam problematičnu kožu, ali mi ne začepljuje pore i jako mi paše
Stavljam ga čak i u kadu kad se kupam ili u lavor kad se pedikiram
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 22:04   #17
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
bas sam danas gledala Holyplantovo u DMu (59kuna) ali nikako se nisam mogla odluciti. znas za neko provjereno da je dobro?
Ja u DM-u kupila bademovo ulje od Holyplanta za nekih 29 kn.Tak je nešt bilo.hmmm......a ulje je super.Nisam ga stavljala na lice,ali na tijelo....ma odlično.Ali uskoro ga namjeravam staviti i na lišce.Mislim da mi ne može neko sranje napravit.haaaaa? Jer imam kožu s kojom sam jaaaaaaaaaaako zadovoljna,pa ne želim da netko(nešto) pokvari našu sreću...
SkyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:47   #18
Quote:
SkyAngel kaže: Pogledaj post
Ja u DM-u kupila bademovo ulje od Holyplanta za nekih 29 kn.Tak je nešt bilo.hmmm......a ulje je super.Nisam ga stavljala na lice,ali na tijelo....ma odlično.Ali uskoro ga namjeravam staviti i na lišce.Mislim da mi ne može neko sranje napravit.haaaaa? Jer imam kožu s kojom sam jaaaaaaaaaaako zadovoljna,pa ne želim da netko(nešto) pokvari našu sreću...
ja već jaaako dugo skidam maskaru s bademovim uljem a i koristim bademovo kao "noćnu" kremu...
jako sam zadovoljna!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:04   #19
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja već jaaako dugo skidam maskaru s bademovim uljem a i koristim bademovo kao "noćnu" kremu...
jako sam zadovoljna!

A jel imaš baš super ten ili i pokoju nepravilnost(neki miteserić,ili malu flekicu)?
Ja sam stvaaaarno i više nego zadovoljna svojom kožom, ali jednom sam koristila neku Rosalovu kremu od koje su mi se počeli praviti prištići, no uspjela sam ja to srediti i sad imam ljepšu kožu no ikad.Tako da sam još uvijek nepovjerljiva prema novim proizvodima,ne usudim se baš experimentirati...ako me razumiješ...(iako je od tog incidenta prošlo 3-4 godine,ali svejedno...)
Pa da te eto pitam....jer ak imaš dobre gene onda nije ni važno jel koristiš bademovo ulje ili ne, ili ti baš pomaže koži da se regenirira i proljepša?
SkyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 10:25   #20
i ja volim bademovo ulje, uvijek imam doma barem 2 bocice. kupujem ono koje nema dodanog mineralnog ulja.
koristim za skidanje sminke, kad mi je kozha suha (od glave do pete) umjesto kreme ili pomjesam s kremom, ovisno sto mi vec treba. koliko znam, bademovo ulje nije komedogeno (za razliku od mnogih drugih ulja).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.