Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 11:46   #1
Prebivalište i boravište

Trebala bi pomoc oko sljedeceg,

zivim u zagrebu, no na osobnoj mi pise da zivim u karlovcu, NAPOMINJEM: TAKO MORA I OSTATI, ALI, sad u 11.mj. trebam u karlovcu napraviti registraciju auta, a u zagrebu otvoriti radnu knjizicu, naravno to ne mogu napraviti sa osobnom koja glasi na karlovacku adresu.

zanima me sljedece,

da li mogu u 11.mj. prvo registirati auto, zatim promijeniti osobnu, prijaviti se u zagreb na 5-6 mjeseci kako bi se otvorila radna knjizica, i negdje iduce godine u 6-7mj. ponovno vratiti osobnu na staru adresu u karlovcu?

hvala
oxford is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 16:07   #2
Quote:
oxford kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoc oko sljedeceg,

zivim u zagrebu, no na osobnoj mi pise da zivim u karlovcu, NAPOMINJEM: TAKO MORA I OSTATI, ALI, sad u 11.mj. trebam u karlovcu napraviti registraciju auta, a u zagrebu otvoriti radnu knjizicu, naravno to ne mogu napraviti sa osobnom koja glasi na karlovacku adresu.

zanima me sljedece,

da li mogu u 11.mj. prvo registirati auto, zatim promijeniti osobnu, prijaviti se u zagreb na 5-6 mjeseci kako bi se otvorila radna knjizica, i negdje iduce godine u 6-7mj. ponovno vratiti osobnu na staru adresu u karlovcu?

hvala
a koja je fora s tobom neces zg tablice? navijac a?
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 09:26   #3
pa mozes li se u zagrebu privremeno prijaviti (dakle ne mijenjas podatke na dokumentima)?!
srdalxMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:25   #4
Quote:
oxford kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoc oko sljedeceg,

zivim u zagrebu, no na osobnoj mi pise da zivim u karlovcu, NAPOMINJEM: TAKO MORA I OSTATI, ALI, sad u 11.mj. trebam u karlovcu napraviti registraciju auta, a u zagrebu otvoriti radnu knjizicu, naravno to ne mogu napraviti sa osobnom koja glasi na karlovacku adresu.

zanima me sljedece,

da li mogu u 11.mj. prvo registirati auto, zatim promijeniti osobnu, prijaviti se u zagreb na 5-6 mjeseci kako bi se otvorila radna knjizica, i negdje iduce godine u 6-7mj. ponovno vratiti osobnu na staru adresu u karlovcu?

hvala
Ne znam kako i zašto si to tako zamislila,ali naravno da možeš prebaciti prebivališe na Zg, za to ti treba netko kod koga ćeš se prijaviti jer je i to mala procedura, tj. dobiješ osobu na Zg i tada možeš otvoriti radnu knjižicu u Zg.Ali promjenom adrese svi tvoji ostali dokumenti sa adresom na Ka postaju neispravni,jer je to sekundarni osobni podatak.Pa bi mogla imati problema sa prometnom knjižicom vozila i sl. u tom periodu,jer ti se ne isplati plaćati nove dokumente za tako kratak period.A dr stvar je kad bi se ponovo vratila na adresu u Ka mislim da bi morala mijenjati radnu dozvolu.
mima666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:18   #5
mene samo zanima zašto mora u zagrebu otvorit radnu knjižicu
šta joj ne valja radna iz karlovca?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 05:00   #6
da... radnu knjižicu kupiš u narodnim novinama, i odeš u onaj tam vrag da ti upišu zanimanje unutra i odneseš poslodavcu radnu knjižicu !! ne kužim u čemu je fora.. osobna ostaje na karlovac, tablice auta na karlovac..
ADY-A3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:12   #7
Prebivalište i boravište

Ja i dragi bi željeli podići stambeni kredit, on nosioc ja sudužnik, ali kako nismo vjenčani i ne živimo na istoj adresi ne možemo dobiti potrebni iznos. U banci su nam rekli da je moguće dobiti veći iznos ako prijavimo i ovjerimo kod bilježnika izvanbračnu zajednicu i oboje se prijavimo na istoj adresi. E sad, ja sam u zg, on u drugom gradu, pa me zanima ako se ja prijavim kod njega, kao mjesto boravka/prebivališta, da li ću morati mijenjati osobnu, vozačku, tablice auta...? Kakva je točno procedura??
Hvala!
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:15   #8
Vjerojatno ne mijenjaš prebivalište, već smo privremeno boravište, to ti je na godinu dana, manja je procedura i ne mijenjaš ništa od dokumenata. Za kredit bi trebalo biti dosta....
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:51   #9
A ako ipak zbilja moras mjenjati prebivaliste onda obavezno moras mjenjati osobnu i u slucaju da mjenjas i podrucje registarskih oznaka (recimo da mjenjas prebivaliste iz Zagreba u Osijek), onda moras mjenjati tablice na autu i sve sto ide uz to. Putovnica se ne mora mjenjati dok ne istekne. Vozacka isto tako (u nju se moze samo dopisati nova adresa, isto kao i u prometnu ako se mjenja samo ulica prebivalista, ali grad ostaje isti)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:40   #10
a ako mijenjaš prebivalište iz mjesta gdje je manji prirez nego u zg, mogla bi biti i u financijskom gubitku. dobro, možda nije puno, ali kad krene kredit gledat ćeš na svaku kunu. u svakom slučaju, sretno
Mortizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:07   #11
Pa napisala je da je ona u zg, a dragi u drugom gradu. Tako da, sto se prireza tice, moze bit eventualno na dobitku

Nego... za priznavanje izvanbracne zajednice nije dovoljno da imate isto prebivaliste, vec to trebate imati i nekoliko godina u nizu (da bi zajednica bila priznata kao izvanbracna). Barem tri godine, odnosno manje ukoliko je u zajednici rodjeno zajednicko dijete.

Ovi u banci izmisljaju neka svoja pravila...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 02:01   #12
Kupio sam prvu nekretninu prošle godine(u kojoj ne živim),ali sam tamo prijavljen zbog poreza na nekretninu.

Nakon kupnje te nekretnine sam se oženio i živim sa suprugom na drugom mjestu.Znači mi smo supružnici sa dvije različite adrese prebivališta.Da li je to protuzakonito i gdje je to navedeno
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 15:28   #13
Firma mi uplaćuje zagrebački prirez a ja imam prebivalište u drugom gradu!

Kao što se vidi iz naslova.

Nedavno sam se zaposlio u Zagrebu i dobio prvu plaću gdje je uredno uplaćen zagrebački prirez 18%.

Radnju knjižicu sam izvadio u Zagrebu i to na temelju prijavljenog boravišta ali prebivalište mi je u jednom gradiću s 0 % prireza.

Tek trebam odnijeti svoju PK karticu koju sam izvadio u mjestu prebivališta u poreznu upravu u Zagrebu kako bi mi valjda izvadili novu.

E sad jel ja imam pravo na povrat prireza u godišnjoj prijavi i ako imam kako to ostvariti?

Hvala!
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 16:32   #14
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
na temelju prijavljenog boravišta
ako se ne varam, ovo je kljucni dio posta - ako imas prijavljeno boraviste u Zagrebu, onda i placas zagrebacki prirez, bez obzira na mjesto prebivalista...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 16:54   #15
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Kao što se vidi iz naslova.

Nedavno sam se zaposlio u Zagrebu i dobio prvu plaću gdje je uredno uplaćen zagrebački prirez 18%.

Radnju knjižicu sam izvadio u Zagrebu i to na temelju prijavljenog boravišta ali prebivalište mi je u jednom gradiću s 0 % prireza.

Tek trebam odnijeti svoju PK karticu koju sam izvadio u mjestu prebivališta u poreznu upravu u Zagrebu kako bi mi valjda izvadili novu.

E sad jel ja imam pravo na povrat prireza u godišnjoj prijavi i ako imam kako to ostvariti?

Hvala!
Da rezimiram, zivis u Zagrebu i radis u Zagrebu a cudno ti je sto placas prirez u Zagrebu? A gdje bi ga drugdje placao? Ako zivis u zagrebackoj zupaniji onda mozes mozda izbjec zagrebacki prirez (svaki dan putujes u Zagreb na posao) u protivnom ne vjerujem a i nema smisla. U protivnom bi se svi "prijavili" negdje u Vukovaru ili Kninu i uzivali povlastice i prireze od 0% .
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 17:30   #16
Nije meni nista cudno nego sam neinformiran po tom pitanju zato pitam jel imam pravo na povrat poreza. Imao sam proturjecne informacije po ovom pitanju.

Putovanje na posao i vracanje nije realno jer mi je prebivaliste preko 100 km udaljeno od Zagreba tako da prije nego Hrvatska uvede TGv ... .

Jasno je da je logicno da placam prirez tamo gdje zivim i time pridonosim mjestu u kojem zivim, svejedno ako je zakonski moguce ostvariti povrati prireza ne vidim neku moralnu dilemu zasto to ne bih ostvario. Ako je zakonom definirano da je mjesto boravista referenca onda ok.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 17:34   #17
ne. dobro su ti odgovorili ovi ovdje. Živiš po boravištu u Zg. Tu ostvaruješ prava iz radnog odnosa. Tu plaćaš i porez.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 09:45   #18
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Ja i dragi bi željeli podići stambeni kredit, on nosioc ja sudužnik, ali kako nismo vjenčani i ne živimo na istoj adresi ne možemo dobiti potrebni iznos. U banci su nam rekli da je moguće dobiti veći iznos ako prijavimo i ovjerimo kod bilježnika izvanbračnu zajednicu i oboje se prijavimo na istoj adresi. E sad, ja sam u zg, on u drugom gradu, pa me zanima ako se ja prijavim kod njega, kao mjesto boravka/prebivališta, da li ću morati mijenjati osobnu, vozačku, tablice auta...? Kakva je točno procedura??
Hvala!
Gluposti, pitaj u pbz-u pa ce ti rec da mozes biti sa zelanda ak ti je dragi u pbz-u...
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:25   #19
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Ja i dragi bi željeli podići stambeni kredit, on nosioc ja sudužnik, ali kako nismo vjenčani i ne živimo na istoj adresi ne možemo dobiti potrebni iznos. U banci su nam rekli da je moguće dobiti veći iznos ako prijavimo i ovjerimo kod bilježnika izvanbračnu zajednicu i oboje se prijavimo na istoj adresi. E sad, ja sam u zg, on u drugom gradu, pa me zanima ako se ja prijavim kod njega, kao mjesto boravka/prebivališta, da li ću morati mijenjati osobnu, vozačku, tablice auta...? Kakva je točno procedura??
Hvala!
izvanbračnu utvrđivati kod bilježnika? nikad čula ja za to.

neka lijepo prijavi boravište na istoj adresi kao ti mirna bosna

za dići kredit ti ne treba izvod iz matice vjenčanih. A prezime možeš zadrtžati i svoje (iako se udaš) tako da babe na šalteru seru
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:32   #20
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Ja i dragi bi željeli podići stambeni kredit, on nosioc ja sudužnik, ali kako nismo vjenčani i ne živimo na istoj adresi ne možemo dobiti potrebni iznos. U banci su nam rekli da je moguće dobiti veći iznos ako prijavimo i ovjerimo kod bilježnika izvanbračnu zajednicu i oboje se prijavimo na istoj adresi. E sad, ja sam u zg, on u drugom gradu, pa me zanima ako se ja prijavim kod njega, kao mjesto boravka/prebivališta, da li ću morati mijenjati osobnu, vozačku, tablice auta...? Kakva je točno procedura??
Hvala!
Ne razumijem kako moze banka tako nesto uvjetovati, moj dragi i ja također živimo u izvanbračnoj zajednici i imali smo totalno različite adrese kad smo uzimali stambeni kredit, također sam sudužnik po tom kreditu i nitko nam nije tako nesto uvjetovao... Mjenjaj banku, to ti je najpametnije....

Ako mjenjas prebivaliste onda moras mjenjati i sve dokumente....
melikrk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.