Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2007., 10:02   #41
Zanimljivo da te uglavnom forumaši savjetuju da odeš doktoru; to je svakako puno veći problem nego tvoj "problem".
Ja ću se složiti s Delijom i dodati podatak da postoji nešto što se zove The Indigenous Mind Masters Program at Wisdom University. U prijevodu to znači da ima ljudi koji ozbiljno uzimaju mogućnost da u čovjeku postoji urođeno znanje, koje se aktivira na podsvjesnoj razini. Što znači da se u udobnom stanju polusna kod tebe pojavljuje glas nadsvijesti koji te upućuje u smijeru dubljih i značajnijih uvida i znanja, i da su ta dublja znanja urođena zdravom čovjeku - tj. da se jedna zdrava i potpuna ličnost mora prije ili kasnije susresti sa punim rasponom svoje ličnosti. Tišina se u svim mističnim tradicijama smatra izuzetno važnim postignućem. Strah koji osjećaš prilikom takvog iskustva je isključivo posljedica uvriježenih stavova modernog društva koji otuđuju čovjeka od njegove suštine gotovim formulama o tome što je normalno a što nije, a također i uvriježenim mišljenjem da su mistična i transcendentna iskustva isključivo u sferi sekti, new agea i religijskih fanatika te da ista nisu normalna. Mislim da je to jedno opasno invalidiranje punog raspona ljudskog bića.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 10:29   #42
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Hm... kad si vec to spomenuo i meni je jednom uspjelo da sam stvorim neku "hologramsku" sliku na tren, ali je onda nestala. Vrlo zanimljiv tekst. Dosta mi stvari izgleda poznato. Pogledat cu i taj drugi. Hvala.
normalno da ti izgleda poznato kad si Više Biće s kojim Međusvijet očajnički želi stupiti u kontakt...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 11:15   #43
zahebana stvar ta paranoja, ha?
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 11:25   #44
možda je ta tišina uzrokovana strahom, odnosno navalom adrenalina.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:08   #45
Quote:
Earthling kaže: Pogledaj post

scorpion667 kao sto rece covjek prvo napravis ovo
da se iskljuci tumor na mozgu ili slicne stvari
nece te zatvorit u umobolnicu nit ce ti se smijat
Ma kakav tumor jebote!? Znas li koje sve simptome imas kad je tumor u pitanju? Ovo sto je covjek naveo nije jedan od tih simptoma, ali bi zato imao masu drugih.
Ne treba mu doktor, kog ce mu kurca, samo nek tome ne pridaje nikakvu paznju i nema frke...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:17   #46
čovjek traži samo koju toplu riječ, utjehu, a vi ga šaljete specijalistima koji će mu gledati na MRI ili CT-u njegov mozak.
mozak je svetinja i u nj``` se ne dira.
tko smo mi da diramo nešto što je BOG stvorio na svoju sliku i priliku.

mi smo božija halucinacija, a bog ne pije antipsihotike, pa smo još uvijek prisutni.
kada se bog odluči liječiti i mi ćemo nestati.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:22   #47
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
čovjek traži samo koju toplu riječ, utjehu, a vi ga šaljete specijalistima koji će mu gledati na MRI ili CT-u njegov mozak.
mozak je svetinja i u nj``` se ne dira.
tko smo mi da diramo nešto što je BOG stvorio na svoju sliku i priliku.

mi smo božija halucinacija, a bog ne pije antipsihotike, pa smo još uvijek prisutni.
kada se bog odluči liječiti i mi ćemo nestati.
napokon glas razuma
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:01   #48
scorpio...hmh...pitanje: zašto te je strah toga? osjećaš se ugrožen ili ono, samo zato što je pomalo čudno? ajd probaj jednom bit smiren i samo pustit to da se događa pa da vidimo što će bit....pa onda javiš. biti prisilno bez misli, zaista zanimljivo ako je baš to to. jel je možda povezano to s tim što utoneš dosta duboko u neku vrstu sanjarenja?
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:03   #49
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Nisam znao u koji bi forum ovo stavio pa sam odlucio ovdje. Muci me vec gotovo dvije godine ovaj problem.

Ljudi pomozite. Cesto kad odem spavati razmisljam o necemu prije nego zaspem (o bilo cemu, npr. o nekoj curi). Misli mi lutaju glavom i cini se kao da mi cijela hrpa misli luta po glavi.
A sada ono cudno, sto mi se dogodi otprilike jednom mjesecno. Dok razmisljam najednom neki glas izgovori moje ime (najcesce) ili neku rijec i sve mi misli odjednom stanu. Glas je uistinu cudan. Nekada se cini kao da je moj glas, a nekada kao da je nekakav zenski glas. Taj glas nikada ne zagalami vec rekne normalnim tonom, ali glasno. Sto je najcudnije taj glas ne dolazi od negdje kraj mene vec kao da je u mojoj glavi. Misli mi odjednom prestanu i osjecam strah. Pokusavam misliti na nesto drugo, zamisliti neku obicnu situaciju, zamisliti neku sliku, ali nemogu. Ta tisina koju stvori taj glas je nekako cudna, neprirodna, kao da sam u nekom mrtvome prostoru. Cujem samo kazljke sata i neke sitne zvukove u sobi (normalni zvukovi, npr. kao kad puse vjetar pa prozor pomalo zadrhti)....

Ja bi se jako zabrinuo zbog tog glasa. Tako počinju opsjednutosti.

Link 1

Sličan slučaj
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:27   #50
možda bi trebao više vremena posvetiti baš sebi, ono, baš da budeš malo "sam sa sobom". koliko ti uopće vremena posvećuješ sebi u smislu duhovnog razvoja? ponekad nas naš način i tempo života udalje od nas samih, pa nas unutarnji glas podsjeti da smo se udaljili od samih sebe i tada je potrebno više vremena posvetiti tom unutarnjem glasu i našoj duhovnoj strani postojanja.
međutim, ako ti glas počne ometati normalno svakodnevno funkcionranje, onda je naravno, i više nego jasno, da je potrebno potražiti savjet liječnika.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:31   #51
Quote:
afriend kaže: Pogledaj post
scorpio...hmh...pitanje: zašto te je strah toga? osjećaš se ugrožen ili ono, samo zato što je pomalo čudno? ajd probaj jednom bit smiren i samo pustit to da se događa pa da vidimo što će bit....pa onda javiš. biti prisilno bez misli, zaista zanimljivo ako je baš to to. jel je možda povezano to s tim što utoneš dosta duboko u neku vrstu sanjarenja?
Ma ne osjecam se ni U od ugrozen. Bas zato mi je sve ovo i cudno! Zato mi taj strah i bude cudan. Jednostavno je..... drukčiji! Probat ću se drugi put smiriti, ali može proći mjesec dana dok se to opet ne dogodi!
scorpion667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:36   #52
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Ja bi se jako zabrinuo zbog tog glasa. Tako počinju opsjednutosti.

Link 1

Sličan slučaj
Bez uvrede, ali sumnjam da je ovo! Netko me je pitao posvecujem li se dovoljno svome spiritualnom razvoju. Pa i nisam baš, iako odvajam dosta vremena za sebe. Mislim "obican" sam vjernik kao i svi ostali. Cvrsto vjerujem da ima Boga, prije spavanja uvijek molim, svake druge nedjelje idem na misu itd. I ne, ovo mi ne ometa dnevne aktivnosti jer mi se po danu ovo nikada ne dogodi, niti me opterećuje!
scorpion667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:46   #53
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali sumnjam da je ovo! Netko me je pitao posvecujem li se dovoljno svome spiritualnom razvoju. Pa i nisam baš, iako odvajam dosta vremena za sebe. Mislim "obican" sam vjernik kao i svi ostali. Cvrsto vjerujem da ima Boga, prije spavanja uvijek molim, svake druge nedjelje idem na misu itd. I ne, ovo mi ne ometa dnevne aktivnosti jer mi se po danu ovo nikada ne dogodi, niti me opterećuje!
Još bolje. Ali ja bih o tome porazgovarao sa svećenikom na ispovjedi. Za svaki slučaj.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:05   #54
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Netko me je pitao posvecujem li se dovoljno svome spiritualnom razvoju. Pa i nisam baš, iako odvajam dosta vremena za sebe. Mislim "obican" sam vjernik kao i svi ostali. Cvrsto vjerujem da ima Boga, prije spavanja uvijek molim, svake druge nedjelje idem na misu itd. I ne, ovo mi ne ometa dnevne aktivnosti jer mi se po danu ovo nikada ne dogodi, niti me opterećuje!

o.k. je što te ne opterećuje to što ti se događa i super što ti to ne ometa dnevne aktivnosti.
međutim, mislim da molitva prije spavanja i odlazak na misu nisu dovoljni za duhovni razvoj. nekome je i to dovoljno, ali sam čin molitve i odlazak na misu nisu dovoljni ako nemaju neki SVOJ smisao i svrhu. Duhovni razvoj podrazumjeva puno više od toga. ono što je "običaj" činiti i ono što nas čini "običnim" vjernicima nije dovoljno da razvijemo kakvu takvu duhovnu stranu. moj savjet ti je da se ubuduće ne bojiš tog glasa. on je dio tebe. ako ništa drugo, možda je samo glas tvoje podsvijesti i ne bi bilo loše poslušati što TI samome sebi zapravo želiš reći.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:17   #55
ma jeli
Earthling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:20   #56
Quote:
Earthling kaže: Pogledaj post
ma jeli
da
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:22   #57
Ja mislim da je ovo samo još jedan Silasov trik... ne zna što će sa sobom pa otvara svakave "kul" teme
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 15:34   #58
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ovo samo još jedan Silasov trik... ne zna što će sa sobom pa otvara svakave "kul" teme
HAAHHAAHHAAH
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 16:42   #59
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali sumnjam da je ovo! Netko me je pitao posvecujem li se dovoljno svome spiritualnom razvoju. Pa i nisam baš, iako odvajam dosta vremena za sebe. Mislim "obican" sam vjernik kao i svi ostali. Cvrsto vjerujem da ima Boga, prije spavanja uvijek molim, svake druge nedjelje idem na misu itd. I ne, ovo mi ne ometa dnevne aktivnosti jer mi se po danu ovo nikada ne dogodi, niti me opterećuje!


Vesela vijest! UŽIVIO SI SE.

To se prerijetko događa.

Osim toga - sve sam pročitao - to ti se događa u ležećem položaju i kad se opuštaš.

Vidiš - ja ti to imam cijeli život. To ti je "sanjanje na javi". Mislim, ako ćemo sad filozofirati, možemo reć da su ti snovi kontakt s "onostranim", "hologramskim", "poljem mogućnosti" bla bla.

Uopće nije bitno.

Čuj ga - čuo jedan glas, i usro se odma! Kod mene ti je to cijeli film - događaji, zvukovi, riječi, rečenice, kojekakve face i cijeli scenario. I to mogu proizvest kad god hoću - samo fino legnem, udahnem izdahnem udahnem izdahnem - njonji njonji i evo ga!

Jedno vrijeme sam se na moru s jednom curom zabavljao tako da legnemo, ja se opustim i onda joj počnem pričat što mi "dolazi". I dobro smo se zabavljali.

Ova tišina - to ti je već netko rekao: uhvati te strah i svijest se zablokira, šibne adrenalin.

Sve skupa, ja sam se u jednom trenutku u životu jako zabrinuo zbog toga i isto tako bio fiksiran . Kao odakle mi to? Kak se to događa? E pa tako. Nekima je svijest jednostavno otvorenija po nekim kanalima, pa ih lakše otvore.

Za početak - prestani stavljat uskličnik na kraj svake rečenice!!!!!!!!!!!!!

Po mojoj procjeni - ništa, ali baš ništa ti nije.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 21:20   #60
Quote:
scorpion667 kaže: Pogledaj post
Nikakve glavobolje niti vrtoglavice. Fizički sam savršeno zdrav i jako rijetko se dogodi da me nešto boli. Jako rijetko! Ali nikada me ništa nije bolilo za vrijeme toga!
Odi neurologu da ti napravi EEG... blaži oblik epilepsije možda
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.