Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 18:19   #101
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
totalno si mašio...singularnost u matematici nema veze sa singularnosti crne rupe

singularnost je po hawkingu točka koja je samo središte crne rupe, u kojoj je beskonačna masa sabijena ispod planckovog promjera, stoga ima ogromnu gravitaciju te povlači u sebe čak i svjetlost

pretpostavlja se da u toj točci ne vrijede nikakvi zakoni fizike, vrijeme ne postoji, a također se pretpostavlja da ta kroz tu točku se dolazi u neku drugu dimenziju vrijeme il šta ti ja znam šta...
Oke, to mi je vec lakse i interesantije za procitati od onog teksta gore. Sada znam sta je singularnost crne rupe
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:23   #102
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
singularitet baš i nije prostor
A što je prostor. nešto što ima 3 dimenzije i što je mjerljivo, a što je točka, beskonačno maled dio prostora koji je ne mjerljiv ali postoji. singularnost egzistira u prostoru....
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 14:18   #103
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
A što je prostor. nešto što ima 3 dimenzije i što je mjerljivo, a što je točka, beskonačno maled dio prostora koji je ne mjerljiv ali postoji. singularnost egzistira u prostoru....
to je već filozofija. singularnost je manja od planckove duljine, pa sad, govoriti o prostoru koji je manji od najmanje moguće udaljenosti... hm.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:29   #104
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je već filozofija. singularnost je manja od planckove duljine, pa sad, govoriti o prostoru koji je manji od najmanje moguće udaljenosti... hm.
Činjenica je da točka postoji, a isto tako nešto ne može biti niučemu. dakle, i ta točka mora negdje egzistirati dakle....
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:34   #105
Ja eno sinoć pogleda nebo i prekrasna neka zvizda i nemogu da nezazstanem i zagledam se i zapitam pa što je to tamo gore tako lipo,posebno,neobično...
ali onda opet ode dalje i zaboravila ja na to lipo,posebno,neobično, isto ka i svi mi jer što da se ja mislim o tome kad (ČEMU?), boli glava a na kraju opet ništa nezaključim...bolje pratiti Discovery Science i čekati što su znanstvenici otkrili...a tako su spori...
__________________
"Jedan razgovor sa mudrim čovjekom vrijedi više od mjeseci učenja iz knjige."
sussana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 00:25   #106
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Ja eno sinoć pogleda nebo i prekrasna neka zvizda i nemogu da nezazstanem i zagledam se i zapitam pa što je to tamo gore tako lipo,posebno,neobično...
ali onda opet ode dalje i zaboravila ja na to lipo,posebno,neobično, isto ka i svi mi jer što da se ja mislim o tome kad (ČEMU?), boli glava a na kraju opet ništa nezaključim...bolje pratiti Discovery Science i čekati što su znanstvenici otkrili...a tako su spori...
Meni jako smeta sto su nasi zivoti tako jako kratki da necemo nista dozivjet. Necemo dozivjet da saznamo sta je ta zvijezda. 100 godina nije nista. Smeta mi sta je sve u kurcu zapravo. Prekratak nam je zivot. Bio bi zadovoljan da zivim 10 000 godina, ili da ostanem nakon zivota u nekom obliku da mogu promatrati kako se zemlja dalje razvija.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 00:51   #107
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Meni jako smeta sto su nasi zivoti tako jako kratki da necemo nista dozivjet. Necemo dozivjet da saznamo sta je ta zvijezda. 100 godina nije nista. Smeta mi sta je sve u kurcu zapravo. Prekratak nam je zivot. Bio bi zadovoljan da zivim 10 000 godina, ili da ostanem nakon zivota u nekom obliku da mogu promatrati kako se zemlja dalje razvija.
ajde, rie, smiri se. smell the f-ing roses
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 01:34   #108
Ahhh
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 01:50   #109
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Ahhh
znaš što tebi treba? mikroskop!
trebaš promatrati živa bića koja vrlo kratko žive i ubrzana su. onda osjetiš da živiš stvarno dugo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 02:09   #110
Nebi pomoglo
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:29   #111
Quote:
sussana kaže: Pogledaj post
Ja eno sinoć pogleda nebo i prekrasna neka zvizda i nemogu da nezazstanem i zagledam se i zapitam pa što je to tamo gore tako lipo,posebno,neobično...
ali onda opet ode dalje i zaboravila ja na to lipo,posebno,neobično, isto ka i svi mi jer što da se ja mislim o tome kad (ČEMU?), boli glava a na kraju opet ništa nezaključim...bolje pratiti Discovery Science i čekati što su znanstvenici otkrili...a tako su spori...
Pa kad svi razmišljaju kao ti, pusti onu budalu znanstvenika nek se prebije dok ne skonta pa nek nama običnim ljudima onda to servira... probaj se i ti malo pomučiti!!!
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:31   #112
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Meni jako smeta sto su nasi zivoti tako jako kratki da necemo nista dozivjet. Necemo dozivjet da saznamo sta je ta zvijezda. 100 godina nije nista. Smeta mi sta je sve u kurcu zapravo. Prekratak nam je zivot. Bio bi zadovoljan da zivim 10 000 godina, ili da ostanem nakon zivota u nekom obliku da mogu promatrati kako se zemlja dalje razvija.
odgovor na tvoje pitanje više nije znanost već filozofija, religija, vjera.. samo ću reći, ako je samo jedan život onda je 100 god. pre malo...
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:32   #113
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
znaš što tebi treba? mikroskop!
trebaš promatrati živa bića koja vrlo kratko žive i ubrzana su. onda osjetiš da živiš stvarno dugo.
jedan život je prekratak da bi se život upoznao, nije bitno da li on traje 20 god ili 80 god. nije dovoljno jer kako bi naš um, mozak, nešto teško tek cca 1500g moglo spoznati nešto tako veliko u takom kratkom vremenu...
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.