Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 19:35   #81
yorkiji

Sladak ti je Gdje si ga nabavila,jako sliči yorkici od poznanice,ona je kupila (mislim) u Dubravi.Da nisu rod?
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 04.12.2007., 20:19   #82
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kupi mu one igračkice od suhe kože za grickanje šta imaš po pet shopovima, mislim da je to bolje za izživljavanje.
A, ne bu išlo,boji se tih od suhe kože. Kupovala sam mu one cipelice i kosti i bježao je od tog kao da je vidio vraga. Pali se samo na te gumene gluposti što skviče
Još uvijek nisam pronašla trag kokošjem stopalu, i mislim da ćemo zvjerka i ja posjetit veterinara.
__________________
Život je nekad siv,nekad žut
Život je ovaj put, za mene zabrinut
starr* is offline  
Old 04.12.2007., 22:54   #83
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
A, ne bu išlo,boji se tih od suhe kože. Kupovala sam mu one cipelice i kosti i bježao je od tog kao da je vidio vraga. Pali se samo na te gumene gluposti što skviče
Još uvijek nisam pronašla trag kokošjem stopalu, i mislim da ćemo zvjerka i ja posjetit veterinara.

Boji se žvakalica od suhe kože?? E to stvarno prvi puta čujem
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 05.12.2007., 20:17   #84
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
Boji se žvakalica od suhe kože?? E to stvarno prvi puta čujem
Pa da, ni meni nije jasno zašto
Znam samo da stari pas obožava te cipelice,a sad mu ih ne smijemo kupovat zbog malog
__________________
Život je nekad siv,nekad žut
Život je ovaj put, za mene zabrinut
starr* is offline  
Old 05.12.2007., 20:28   #85
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
Sladak ti je Gdje si ga nabavila,jako sliči yorkici od poznanice,ona je kupila (mislim) u Dubravi.Da nisu rod?
Ako je ovo pitanje meni bilo namjenjeno, odgovaram. Zloćko je kupljen u Splitu, ali davne 99-te, tako da vjerojatno nema rodbine tu po Zg-u.

Za one koji vole slike...

lapdog is offline  
Old 06.12.2007., 15:46   #86
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ako je ovo pitanje meni bilo namjenjeno, odgovaram. Zloćko je kupljen u Splitu, ali davne 99-te, tako da vjerojatno nema rodbine tu po Zg-u.

Za one koji vole slike...

A nemoj bit sigurna. Moj Codie je isto iz Splita Jeli se teta kod koje ste ga nabavili zove možda Jadranka? Liči mi na mog Codija.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.12.2007., 19:47   #87
Ko bi se sjećao... Imala sam 12 god i samo sam ga odabrala kad mu je bilo 2 tjedna. Inače, ta žena nije imala uzgajivačnicu niti tako nešto, već yorkicu-ljubimicu, Lordijevu mamu, koju je odlučila pariti. Više zbog kujice nego zbog zarade. Tako da sumljam da se bavi uzgojem. Ali možda i je! Ko će ga znat. Nismo ostali u kontaktu, a i prošlo je puno godina.

Ali super bi bilo da su u rodu ili nešto tako.
lapdog is offline  
Old 06.12.2007., 22:34   #88
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Ko bi se sjećao... Imala sam 12 god i samo sam ga odabrala kad mu je bilo 2 tjedna. Inače, ta žena nije imala uzgajivačnicu niti tako nešto, već yorkicu-ljubimicu, Lordijevu mamu, koju je odlučila pariti. Više zbog kujice nego zbog zarade. Tako da sumljam da se bavi uzgojem. Ali možda i je! Ko će ga znat. Nismo ostali u kontaktu, a i prošlo je puno godina.

Ali super bi bilo da su u rodu ili nešto tako.
Pa ni ova teta Jadranka nema uzgajivačnicu Codijevi mama i tata se zovu Gina i Chipy
Ivanicapeca is offline  
Old 23.12.2007., 13:02   #89
Hohohoo

Dragi jorkoljupci i svi ljubitelji životinja!
Od srca vam želim sretne i s ljubavlju i toplinom ispunjene ove božićne i novogodišnje blagdane.
Codie svima šalje jedan sočan i veliki liz po nosu

Ivanicapeca is offline  
Old 10.02.2008., 16:26   #90
imam jedno pitanje za sve vas vlasnike yorkija
ovako
za dva mjeseca u moj stan dolazi mali yorkie..ali muči me jedan problem
već 2,5-3 godine imam muškog mačka u kući i ne znam kakvi će biti odnosi...jer mačak je dosta strašljiv i boji se kad dođu gosti u kuću. ali se privikne nakon nekog vremena.
ali pitanje je da li će takav biti i kad dođe muški mali pas u kuću,koji će biti manji od njega.hoće li ga ozlijediti?
ne želim se riješit mačka jer ga volim kao člana obitelji,a psa želim cijeli život.
molim vas pomoziteee
luce_zd is offline  
Old 11.02.2008., 11:55   #91
Quote:
luce_zd kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za sve vas vlasnike yorkija
ovako
za dva mjeseca u moj stan dolazi mali yorkie..ali muči me jedan problem
već 2,5-3 godine imam muškog mačka u kući i ne znam kakvi će biti odnosi...jer mačak je dosta strašljiv i boji se kad dođu gosti u kuću. ali se privikne nakon nekog vremena.
ali pitanje je da li će takav biti i kad dođe muški mali pas u kuću,koji će biti manji od njega.hoće li ga ozlijediti?
ne želim se riješit mačka jer ga volim kao člana obitelji,a psa želim cijeli život.
molim vas pomoziteee
E to ti nitko ne može sigurno reći dok ne dođe mali. Mislim da je moguće da će se sprijateljiti. Nadam se da će prvih par mjeseci biti netko prisutan doma i paziti na razvoj situacije. Uglavnom, mislim da bi mačka mogla uglavnom diplomatski podnositi psa. Kad malo mali naraste, pokušat će se igrati s mačkom, ali ako mačka to odbije i mali dobi po nosu, neće ga više dirati. Ma biti će to sve ok. Mislim da će zapravo sve skupa biti vrlo zabavno gledati, pošto i jorkiji imaju pomalo mačju narav
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.02.2008., 22:49   #92
a drago mi je to cuti
ma procitala sam na svim stranicama,i jos uvik citam...sve moguce o jorkijima i tako sam naisla na to pitanje,i hvala puno na odgovoru..iako sam dobila slicnih odgovora ali ovaj je bio dovoljan
nadam se da ce biti sve ok...a nekako ce se morati sprijateljiti
luce_zd is offline  
Old 11.02.2008., 23:30   #93
Quote:
luce_zd kaže: Pogledaj post
a drago mi je to cuti
ma procitala sam na svim stranicama,i jos uvik citam...sve moguce o jorkijima i tako sam naisla na to pitanje,i hvala puno na odgovoru..iako sam dobila slicnih odgovora ali ovaj je bio dovoljan
nadam se da ce biti sve ok...a nekako ce se morati sprijateljiti
Očekujemo slike i detaljan izvještaj
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.02.2008., 23:42   #94
a bit ce to tek u 4. misecu ali nema veze,slikica ce sigurno biti
luce_zd is offline  
Old 12.02.2008., 12:57   #95
Quote:
luce_zd kaže: Pogledaj post
a bit ce to tek u 4. misecu ali nema veze,slikica ce sigurno biti
A od koga ga kupuješ?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.02.2008., 16:08   #96
a izgleda da cu preko oglasa jer nisam baš u mogučnosti dati 1000 eura pa i više,iako me uzasno strah zdravlja psa,ali moja rodica je također kupila preko oglasa i curica je zdrava,ima vec pola godine....ali to me bas nista ne ohrabljuje ali morat cu riskirati...
dosta sam sve proucila tako da cu traziti najbolje,po prihvatljuvoj cijeni....pa mozda i ne bude problema
jel imate vi mozda nekoga za preporuciti??
luce_zd is offline  
Old 13.02.2008., 11:48   #97
Quote:
luce_zd kaže: Pogledaj post
a izgleda da cu preko oglasa jer nisam baš u mogučnosti dati 1000 eura pa i više,iako me uzasno strah zdravlja psa,ali moja rodica je također kupila preko oglasa i curica je zdrava,ima vec pola godine....ali to me bas nista ne ohrabljuje ali morat cu riskirati...
dosta sam sve proucila tako da cu traziti najbolje,po prihvatljuvoj cijeni....pa mozda i ne bude problema
jel imate vi mozda nekoga za preporuciti??
Ja sam kupila Codia od gospođe koja ima par (imaju rodovnice) i tak iz hobija ih pari, nema registriran uzgoj. Uglavnom, nemoj kupovati pesa na ne viđeno. Postoje neki gabariti koji se moraju poštivati bilo da pas ima rodovnicu ili ne. Svakako traži da dođeš posjetiti štence, da vidiš u kakvim prilikama se drže, da vidiš kakvi su roditelji. Ja sam kod ove žene išla u par navrata, a prisustvovala sam situaciji gdje je žena odbila neke ljude da im proda štene, jer su im djeca pre agresivno nastupala prema štencima, a roditelji su se samo smješkali s odobravanjem. Životinja se sama mora postepeno upoznati sa tobom jer joj je inače šok još veći kad ga jedan dan samo odvojiš od mame i odneseš u nepoznato.
Pazi u kakav rizik ulaziš, jer ovi koji štancaju pse na farmama pare pse u srodstvu i to najužemu, a to ti je sve samo ne zdrav pas na kraju. Na kraju platiš na liječenje životinje puno više nego što bi platio da kupiš provjerenu životinju. Znam masu ljudi koji su iskrcali tisuće eura na svakakve operacije na psima koji su kupljeni za parsto kuna iz štancaonica. Životinju jednostavno zavoliš ko vlastito dijete, od prve sekunde kada ga uzmeš u svoje ruke i učinio bi sve na svijetu za njega.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 14.02.2008., 15:43   #98
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila Codia od gospođe koja ima par (imaju rodovnice) i tak iz hobija ih pari, nema registriran uzgoj. Uglavnom, nemoj kupovati pesa na ne viđeno. Postoje neki gabariti koji se moraju poštivati bilo da pas ima rodovnicu ili ne. Svakako traži da dođeš posjetiti štence, da vidiš u kakvim prilikama se drže, da vidiš kakvi su roditelji. Ja sam kod ove žene išla u par navrata, a prisustvovala sam situaciji gdje je žena odbila neke ljude da im proda štene, jer su im djeca pre agresivno nastupala prema štencima, a roditelji su se samo smješkali s odobravanjem. Životinja se sama mora postepeno upoznati sa tobom jer joj je inače šok još veći kad ga jedan dan samo odvojiš od mame i odneseš u nepoznato.
Pazi u kakav rizik ulaziš, jer ovi koji štancaju pse na farmama pare pse u srodstvu i to najužemu, a to ti je sve samo ne zdrav pas na kraju. Na kraju platiš na liječenje životinje puno više nego što bi platio da kupiš provjerenu životinju. Znam masu ljudi koji su iskrcali tisuće eura na svakakve operacije na psima koji su kupljeni za parsto kuna iz štancaonica. Životinju jednostavno zavoliš ko vlastito dijete, od prve sekunde kada ga uzmeš u svoje ruke i učinio bi sve na svijetu za njega.
a dobro cu pazit kako uzimam iako nekad ni to nije dovoljno..ali sto se toga tice sve sam procitala i proucila,ali to posjećivanje štenaca više puta..a valjda ću moći jer sve što vidim u oglasima je istra i gore zagorje...daleko od mene koja sam iz zadra =)
a jel mi možeš reći ime te gospođe i di živi,oće li imati legla i koliko si platila peseka ;D...jer mi je tvoj codie predobaaar xD..iako bi ja curicu uzela..pa da uzmem u obzir i leglo te gospođe,ako ne nađem nekoga preko oglasa.moze preko privatne poruke
luce_zd is offline  
Old 14.02.2008., 20:45   #99
Quote:
luce_zd kaže: Pogledaj post
a dobro cu pazit kako uzimam iako nekad ni to nije dovoljno..ali sto se toga tice sve sam procitala i proucila,ali to posjećivanje štenaca više puta..a valjda ću moći jer sve što vidim u oglasima je istra i gore zagorje...daleko od mene koja sam iz zadra =)
a jel mi možeš reći ime te gospođe i di živi,oće li imati legla i koliko si platila peseka ;D...jer mi je tvoj codie predobaaar xD..iako bi ja curicu uzela..pa da uzmem u obzir i leglo te gospođe,ako ne nađem nekoga preko oglasa.moze preko privatne poruke
Nažalost, Codijev tata je stradao od napada njemačkog ovčara, tako da gospođa više nema par. Dali je u međuvremenu kupila novog mužjaka, ne znam. Šaljem ti na pm kontakt pa je nazovi i pitaj, ako se ona više ne bavi, vjerojatno zna nekog koga bi ti mogla preporučiti. Mislim da joj se može vjerovati, jer je u Splitu bila otvorila azil za pse, dakle, stvarno je osjetljiva na životinje. Gospođa je iz Splita, ali često boravi u Ražnju kod Rogoznice, jer ima tamo kuću, tako da mislim da za tih par susreta bi mogla navratiti, nije sad to više tako daleko od Zadra. Mama je Codia platila 2500 kn.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 15.02.2008., 17:20   #100
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nažalost, Codijev tata je stradao od napada njemačkog ovčara, tako da gospođa više nema par. Dali je u međuvremenu kupila novog mužjaka, ne znam. Šaljem ti na pm kontakt pa je nazovi i pitaj, ako se ona više ne bavi, vjerojatno zna nekog koga bi ti mogla preporučiti. Mislim da joj se može vjerovati, jer je u Splitu bila otvorila azil za pse, dakle, stvarno je osjetljiva na životinje. Gospođa je iz Splita, ali često boravi u Ražnju kod Rogoznice, jer ima tamo kuću, tako da mislim da za tih par susreta bi mogla navratiti, nije sad to više tako daleko od Zadra. Mama je Codia platila 2500 kn.
hvala ti puno na brojevima
ovih dana ću nazvati gospođu i pitati je....nije mi ni daleka rogoznica,tj ražanj i to je još bolje
a i cjena je suupeer i potpuno mi paše
tvoj codie mi je predivan pa se nadam da je gospođa kupila novog mužjaka,da i ja dobijem jednu lipu curicu
a bas mi je zao codijevog tate..jadničak,ne znam sto bi ja da mom budućem peseku netko nesto napravi
al dobro,ne želim o tim tužnim temama
kad nazovem gospođu javljam se s informacijama
luce_zd is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.