Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 09:58   #1
Isaac Newton tvrdi da...

će kraj svijeta biti 2060. Pomoću biblije je odgonetnuo taj broj. Sad sam gledo National Geographic. Ak netko zna više o tome nek podijeli s drugim forumašima.
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:30   #2
Znači, poslije 2012. slijedeći smak svijeta će biti tek u 2060.?

Neda mi se čekati toliko vremena, nadam se da će bar još koji biti u međuvremenu, čisto zato da nam ne bude dosadno.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 11:33   #3
Koliko ima tih predvidjanja c-c-c.

Smak svijeta svaki dan...
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:04   #4
vidite, to je genijalno. jedan od najvećih umova svih vremena, imao je i svoju woo woo stranu. eto dokaz da nije svaki znanstvenik i vjerodostojan. kao recimo onaj crackpot carnicom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:16   #5
Quote:
MyNameIsAlien kaže: Pogledaj post
će kraj svijeta biti 2060. Pomoću biblije je odgonetnuo taj broj. Sad sam gledo National Geographic. Ak netko zna više o tome nek podijeli s drugim forumašima.
Od kud ti taj podatak?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:17   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
vidite, to je genijalno. jedan od najvećih umova svih vremena, imao je i svoju woo woo stranu. eto dokaz da nije svaki znanstvenik i vjerodostojan. kao recimo onaj crackpot carnicom.
takav si i ti
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:32   #7
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
takav si i ti
zbog čega?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:49   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zbog čega?
siromasan rjecnik, ogranicen nacin razmisljanja, egocentrik....

jeb..., zaboravio sam da si me utefterio na ignore listu
__________________
Mrzim TULJANE!!!
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:00   #9
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Znači, poslije 2012. slijedeći smak svijeta će biti tek u 2060.?

Neda mi se čekati toliko vremena, nadam se da će bar još koji biti u međuvremenu, čisto zato da nam ne bude dosadno.
Joj 2012. je pocetak razdoblja svjetlosti i taj djir...nije smak svijeta, a nije ni 2060....
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:35   #10
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
vidite, to je genijalno. jedan od najvećih umova svih vremena, imao je i svoju woo woo stranu. eto dokaz da nije svaki znanstvenik i vjerodostojan. kao recimo onaj crackpot carnicom.
Ja sam za maturalnu radnju obrađivao Newtona i to primarno njegovu matematičku teoriju fluksija iz koje slijedi diferencijalni račun. Stvar je u tome da se on osim matematike i fizike, jako puno bavio alkemijom i proučavanjem povijesti. Na jednom predavanju je izjavio da je teorija gravitacija, kakvom ju je on razvio, već bila poznata u drevnim vremenima i da ju je on samo nanovo otkrio. Dakle, pitanje je otkud njemu ta informacija ili još bolje pitanje: je li on teoriju gravitacije "posudio" ili ju je prvo sam dokučio, a onda odnekud i našao potvrdu njezinog postojanja i u staro vrijeme. Newton je vrlo vjerodostojan, nemoj pričati da nije jer bi to bila velika uvreda za osobu koja je u svojom, vrlo vrlo kratkom, tzv. zlatnom periodu otkrila toliko toga vezanog za matematiku i fiziku kao skoro nitko prije njega.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:36   #11
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Joj 2012. je pocetak razdoblja svjetlosti i taj djir...nije smak svijeta, a nije ni 2060....

Pa ima tu neke logike: 50-te su bile cool, 80-te su bile cooler, sad znači dolaze 2010-te - coolest.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:48   #12
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Pa ima tu neke logike: 50-te su bile cool, 80-te su bile cooler, sad znači dolaze 2010-te - coolest.
PA ima ako tako gledas, samo po toj teoriji od Maja, po kojoj je 2012. doba svjetlosti, sada se nalazimo na vrhuncu doba tame. Hm

Imam ja temu o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=208985
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:52   #13
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ja sam za maturalnu radnju obrađivao Newtona i to primarno njegovu matematičku teoriju fluksija iz koje slijedi diferencijalni račun. Stvar je u tome da se on osim matematike i fizike, jako puno bavio alkemijom i proučavanjem povijesti. Na jednom predavanju je izjavio da je teorija gravitacija, kakvom ju je on razvio, već bila poznata u drevnim vremenima i da ju je on samo nanovo otkrio. Dakle, pitanje je otkud njemu ta informacija ili još bolje pitanje: je li on teoriju gravitacije "posudio" ili ju je prvo sam dokučio, a onda odnekud i našao potvrdu njezinog postojanja i u staro vrijeme. Newton je vrlo vjerodostojan, nemoj pričati da nije jer bi to bila velika uvreda za osobu koja je u svojom, vrlo vrlo kratkom, tzv. zlatnom periodu otkrila toliko toga vezanog za matematiku i fiziku kao skoro nitko prije njega.

endijev post je bila zajebancija
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:54   #14
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
PA ima ako tako gledas, samo po toj teoriji od Maja, po kojoj je 2012. doba svjetlosti, sada se nalazimo na vrhuncu doba tame. Hm

Imam ja temu o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=208985
Pa kak ne: Big brother, G. dabya bush, shakira, lost itd. mogu nabrajat do preksjutra
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:00   #15
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Pa kak ne: Big brother, G. dabya bush, shakira, lost itd. mogu nabrajat do preksjutra
Hloverka Novak....itd..
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:01   #16
Ma da - zaje sam se: pa prije 80-tih su bile 70-te , a ovo sad nije tome ni do kolen..
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:56   #17
Quote:
eto dokaz da nije svaki znanstvenik i vjerodostojan. kao recimo onaj crackpot carnicom.
Hahaha....ovo je izjava za OVAJ thread
Prazne riječi, vrli znanstveniče
dazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:20   #18
d-uh, očito je da je newton jedan od najvećih znanstvenika svih vremena, ako ne i najveći. ipak, ne možemo reći da sva ona živa nije učinila svoje...

vidim kako odmah skačete. dazz, nabij tu aluminijsku kapu preko ušiju, propuh ti je između.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:02   #19
Quote:
MyNameIsAlien kaže: Pogledaj post
će kraj svijeta biti 2060. Pomoću biblije je odgonetnuo taj broj. Sad sam gledo National Geographic. Ak netko zna više o tome nek podijeli s drugim forumašima.

kolko ja znam newton je već odavno umro tako da nemože ništa tvrditi...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:55   #20
lol, pa kaj nije prvo 1984. trebao biti kraj svijeta, pa 2000? pa kad će više
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.