Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Procitaj tekst topica!!!!!
Vjerujem u zivot poslije smrti 55 77.46%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (odabir smrt) 6 8.45%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (zivio bih vjecno kao vamp.) 10 14.08%
Glasovatelji: 71. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 11:45   #1
Život poslije smrti

Ovako, postavio sam malo cudnu anketu ali eto.

Prvi odabir u anketnom pitanju je za one koji vjeruju da ima necega poslije smrti, da se zivot nastavlja ili da drugi pocinje (pakao, raj, reinkarnacija i sl, itd. - uglavnom, bilo sta sta povezujemo s tim da nakon smrti ostajemo mi ili dio nas koji je ajmo rec svjestan necega), ali da to nije kraj za onoga tko dozivi smrt.

Drugi odabir je za one koji misle da je smrt kraj, znaci nikada vise necete nista vidjeti, osjtiti, nista, gubitak svih veza sa bilokakvim postojanjem - zauvjek gotovo. I taj sam drugi dio podjelio na jedan SF dio. Koji glasi ovako:
Da li biste pristali, da vam sada(a ne kada budete bili na samrti) dodje, recimo grof drakula ili tako neki vampir, i da vam ko u filmovima, ponudi vjecan zivot u tami (Ugrize vas itd, i vi postanete vampir). Znaci ipak se necete susresti sa smrti, nego cete zauvjek zivjeti kao neki vampir u sjenama, necete moci na svijetlo (Odricete se nekih zivotnih ljepota, sunce i jos neke) sisat cete krv, morat cete se skrivati ali cete zivjeti vjecno.

Znaci oni koji vjeruju u zivot poslije smrti i sl. glasuju pod 1.
Oni koji ne vjeruju glasuju pod 2 ili 3, ovisno, zele li umrijeti ili ipak zivjeti vjeco sa odricanjem ovog zivota radi tog drugog, u sjeni.

2 i 3 su zapravo jedan odgovor, ali da ne stavljam novu anketu da li bi se odrekli zivota i zivjeli kao recimo vampir (npr. vampir, nisam opsjednut vampirima, nego mi je to prvo plao na pamet), rastavio sam taj drugi odabir na 2. Nadam se da ste sve razumjeli.

Edit: Ako mislite odabrati zivot ko vampir, zivite vjecno ali samo ako vam se nista ne desi. Kako je Endi rekao, ako ne padnete u drobilici, ili ako vas recimo Buffy ne dohvati i tako. Znaci vampir je vremenski besmrtan ali ima i svoje slabije strane a to su sunce, ne pijenje krvi, kolac u srce, cesnjak, drobilica, buffy itd... sto znaci da i vampir moze umrijeti ako se ne pazite, inace zivite vjecno. (Jebiga, mali pakao vampirski )

Jednostavno, ako se ne zelite predomisljat oko toga vampir, samo stavite ne vjerujem u zivot poslije smrti i gotovo.

Ajde glasajte, bas me zanimaju odgovori
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:47   #2
a gdje je anketa?
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:49   #3
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
a gdje je anketa?
Stavio sam ju! , sta ju ne vidis?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:52   #4
ovo s vampirom ima kvaku. što ako padneš u drobilicu kamenja? je li se pri izlasku spojiš ili kako?
uglavnom, jednog dana će nestati izvora krvi, a i sam će svemir jednog dana nestati, pa onda opet gubiš.
mislim, jesi li kao vampir vječan po tome što možeš neograničeno dugo živjeti, ili si svejedno besmrtan čak i ako padneš u gore spomenutu drobilicu?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:52   #5
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Stavio sam ju! , sta ju ne vidis?
evo sad vidim..
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:53   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ovo s vampirom ima kvaku. što ako padneš u drobilicu kamenja? je li se pri izlasku spojiš ili kako?
uglavnom, jednog dana će nestati izvora krvi, a i sam će svemir jednog dana nestati, pa onda opet gubiš.
mislim, jesi li kao vampir vječan po tome što možeš neograničeno dugo živjeti, ili si svejedno besmrtan čak i ako padneš u gore spomenutu drobilicu?

Hmm, dobro pitanje Endi, da.
Kao vampir zivis vjecno u sjeni Edit : ali umires ako padas u drobilicu, znaci moras se paziti .
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:53   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ovo s vampirom ima kvaku. što ako padneš u drobilicu kamenja? je li se pri izlasku spojiš ili kako?
uglavnom, jednog dana će nestati izvora krvi, a i sam će svemir jednog dana nestati, pa onda opet gubiš.
mislim, jesi li kao vampir vječan po tome što možeš neograničeno dugo živjeti, ili si svejedno besmrtan čak i ako padneš u gore spomenutu drobilicu?
pa samo te buffy moze ubit
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:55   #8
Oke napraviti cu edit na topicu jos jedan.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:00   #9
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
pa samo te buffy moze ubit
Buffy je mala beba za blade-a
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:03   #10
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Buffy je mala beba za blade-a
blade je vampir buffy je ubojica vampira isto bi ga ona razbila
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:04   #11
Vjerujem da je život poslije smrti odličan biznis.


Nema nezadovoljnih kupaca.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:16   #12
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
blade je vampir buffy je ubojica vampira isto bi ga ona razbila
A Blade 3? :HAHAHA:
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:45   #13
Endi za sta si dao glas?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:57   #14
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Endi za sta si dao glas?
za prvo.
inače, buffy kicks ass. možda bi bilo dobro biti vampir i onda ju zavesti. ona kao pada na krv i zube...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:09   #15
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
za prvo.:
Ti zacijelo u reinkarnaciju vjeruješ .
Inače drugi odgovor FTW!
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:13   #16
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ti zacijelo u reinkarnaciju vjeruješ .
Inače drugi odgovor FTW!
ne, dapače, držim ju iracionalnom i meni intimno neprihvatljivom. ne znam što je "iza". vjerujem da nije kraj, to je sve.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:15   #17
mislim da je duša zarobljena u tijelu, ovaj je život kao neki test, i da je nakon ovoga svijeta dolazi novi puno bolji, ali stalni.
tamo su duše , nema razlika ( npr. kao godine i sl.).

i da ima još bića u svemiru i da su oni također razumni kao i ljudi i također idu na isto mjesto poslije smrti kao i ljudi.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:17   #18
bice frke i rasizma kad se cijeli svemir skupi na jednom mjest, macon
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:26   #19
da, i ja mislim.

ima za sve nas nešto iza, pa svakom po zasluzi.

bića u svemiru usporedimo kao rase na zemlji.
Pa kad dođu neki "HITLERI" i slični biće sranja.
Pa mislim. svakom po zasluzi.

e i zanima me usput, je li istina da duša deži 21 gram.
kad čovijek umre da teži 21 gram manje i da je to znanstveno neobjašnjivo zašto je to tako.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:27   #20
da li je zloća nasljedna??

kao " zla je kao i mater, nasljedila je zloću od nje."

je li ona genetski predodređena? što mislite?
macon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.