Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 18:30   #8741
Za sve koji pitaju u vezi prekida s.o

Postoji mogućnost prelaska sa stručnog osposobljavanja kod drugog poslodavca.

Imate dvije mogućnosti.

Prva je da prekinete trenutno osposobljavanje i prijavite se na evidenciju nezaposlenih osoba minimalno 30 dana kao bi drugi poslodavac nakon objavljenog natječaja mogao poslati Zahtjev za stručno osposobljavanje.

Druga je mogućnost prelazak sa stručnog osposobljavanja kod drugog poslodavca bez prekida. Dakle, poslodavac koji Vas želi primiti na stručno osposobljavanje podnosi Zahtjev za stručno osposobljavanje a nakon što dobije suglasnost Središnjeg ureda može Vas zaposliti. Trenutni poslodavac Vas dan prije toga odjavljuje sa HZMO i HZZO i raskida ugovor a novi poslodavac vas zapošljava sljedeći dan. Dakle, nema prekida.

O svemu bi bilo najbolje da nas još kontaktira zainteresirani poslodavac.
andrea m is offline  
Old 23.03.2015., 20:05   #8742
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Za sve koji pitaju u vezi prekida s.o
Edit: U vezi prelaska na strucno o. kod drugog poslodavca.

Zadnje uređivanje andrea m : 23.03.2015. at 20:19.
andrea m is offline  
Old 24.03.2015., 14:02   #8743
Quote:
luna2811 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedna stvar.
Prije par postova sam pitala mora li se odraditi otkazni rok i odgovor je bio NE...sada me zanima po nekoj zakonskoj osnovi koliko treba poslodavcu da mi da odjavu i da se ja mogu prijaviti isti dan drugom poslodavcu. Slucaj je da sam na strucnom i dobila posao za punu placu u drugoj firmi i sada mi je bitno dobiti odjavu sto prije...

Moram li ja sta hzz-u javljati? Ako tko zna, molim odgovor.

Hvala
Ti ne moraš ništa, to sve poslodavac obavlja.

HZZ-u se ne trebaš javljati dok ne ostaneš nezaposlena.

Ja nisam pravila pauzu između poslodavaca kad sam odlazila sa SO, u petak sam prestala raditi na SO, u ponedjeljak počela kod trenutnog poslodavca.

Jedino prijava/odjava sa HZZO-a i HZMO-a može potrajati, ali to nije tvoja briga, na dokumentima ti piše do kad si ti radila i kad si prešla u novu firmu.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Old 24.03.2015., 17:56   #8744
Prvi put sam se prijavila za stručno i dobila e-mail da dođem na razgovor. Riječ je o državnoj upravi, radno mjesto administrativni referent za poslove pisarnice.
Može netko napisati kak izgleda razgovor, da se pripremim?! Samo pitaju osnovna pitanja?
Čitala sam dosta temu, al to su postovi starijeg datuma.

Pretpostavljam da bude više kandidata. Jel se ide jedan po jedan na razgovor ili je to neki grupni intervju?
Gledam baš za jedno radno mjesto je određeno vrijeme od 15 minuta, pa sad ne kužim kako će s više kandidata obaviti razgovor u tih 15 minuta?
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Old 25.03.2015., 17:09   #8745
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
Prvi put sam se prijavila za stručno i dobila e-mail da dođem na razgovor. Riječ je o državnoj upravi, radno mjesto administrativni referent za poslove pisarnice.
Može netko napisati kak izgleda razgovor, da se pripremim?! Samo pitaju osnovna pitanja?
Čitala sam dosta temu, al to su postovi starijeg datuma.

Pretpostavljam da bude više kandidata. Jel se ide jedan po jedan na razgovor ili je to neki grupni intervju?
Gledam baš za jedno radno mjesto je određeno vrijeme od 15 minuta, pa sad ne kužim kako će s više kandidata obaviti razgovor u tih 15 minuta?
Ja sam bila na razgovoru u poreznoj i to je to što se tiče državnih firmi. Ali slično je i kod privatnika (bar ovo što sam bila). Budu općenita pitanja (ime i prezime, koji faks si završila, u koju srednju si išla, prosjek ocjena na faksu, koji predmet si najviše voljela, a koji ne...zašto si se prijavila baš za to mjesto, koje su ti mane i vrline). To su neka općenita pitanja, a u poreznoj su nas još pitali što znamo o poreznoj upravi. Razgovor je u prosjeku trajao oko 5 minuta.
Mislim da tih pet minuta nije dovoljno da steknu nekakav dojam o tebi kao osobi i na osnovu toga te zaposle.

Što se tiče ovoga jedan po jedan. Mi smo uvijek svi bili u istom hodniku, ali se pojedinačno ulazilo u prostoriju u kojoj se vodio razgovor. Nadam se da sam malo pomogla
alea1 is offline  
Old 25.03.2015., 19:23   #8746
@alea1 jesi, pomogla si mi.
Bila sam i ja kod privatnika na razgovorima, al još nikad nisam bila u nekoj državnoj firmi. Moram se dobro pripremiti da briljiram u tih 5 minuta, samo da me trema ne zezne.
Tješim se da nisu puno ljudi zvali + još da neki odustanu.
Al da, malo je kratko tih 5 minuta da se stigne prosuditi tko je najbolji kandidat.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Old 25.03.2015., 20:51   #8747
Na tim razgovorima oni uglavnom gledaju nastup i karakter kandidata, meni su nakon što sam primljena rekli da su ostali kandidati djelovali aljkavo i pomalo izgubljeno. Pomaže ako imaš bilo kakve odgovornosti ili nešto čime se baviš dok si bez posla recimo briga o nekom starijem članu obitelji, kuhanje/spremanje kuće, možda neki hobi, sport i slično, dakle nešto što pokazuje da ti se dani ne svode na kave po gradu i net, ne traže se nikakve posebne sposobnosti ili znanja vezana uz posao jer će te ionako naučiti sve što moraš znati. Ono što je najbitnije je da se bira kandidat s kojim će ili osobe koje drže intervjue ili njihovi kolege provesti slijedeću godinu dana.
I nemoj zaboraviti da možeš i ti njima postavljati pitanja
Awakening is offline  
Old 26.03.2015., 00:39   #8748
Uvjeti za stručno osposobljavanje

Treba mi pomoć/savjet vezano za to famozno stručno osposobljavanje.
Završila sam ekonomski fakultet, medutim naknadno sam (vec u 30-ima) upisala jos jedan fakultet, redovno, jer druga opcija nije niti postojala.
Sad me zanima (buduci da zavrsavam drugi fakultet), mogu li traziti strucno osposobljavanje za ekonomsku struku, iako se trenutno vodim kao redovni student (iako za drugo usmjerenje)?
Ili je to krsenje zakona?
Nudi mi se sjajna prilika, pa trazim nacine da dobijem taj posao, unatoc cinjenici da sa 36 godina imam status redovnog studenta....
rednoseraindeer is offline  
Old 26.03.2015., 12:47   #8749
Pozdrav, mene zanima kod direktnog transfera sa stručnog na stručno da li treba dosadašnji poslodavac potpisati neki pristanak da te pušta da prijeđeš na novo stručno osposobljavanje i ako da, jel može on onda odbit potpisat da te ne pušta da pređeš u drugu firmu?
kumbaja baja is offline  
Old 26.03.2015., 14:02   #8750
Jel zna netko tko je nedavno počeo raditi stručno koliko ovima u hzz treba sad otprilike da odobre zahtjev nakon što im poslodavac preda papire?
Klara22 is offline  
Old 26.03.2015., 15:47   #8751
Mom frendu tjedan dana.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Old 26.03.2015., 16:41   #8752
Quote:
rednoseraindeer kaže: Pogledaj post
Treba mi pomoć/savjet vezano za to famozno stručno osposobljavanje.
Završila sam ekonomski fakultet, medutim naknadno sam (vec u 30-ima) upisala jos jedan fakultet, redovno, jer druga opcija nije niti postojala.
Sad me zanima (buduci da zavrsavam drugi fakultet), mogu li traziti strucno osposobljavanje za ekonomsku struku, iako se trenutno vodim kao redovni student (iako za drugo usmjerenje)?
Ili je to krsenje zakona?
Nudi mi se sjajna prilika, pa trazim nacine da dobijem taj posao, unatoc cinjenici da sa 36 godina imam status redovnog studenta....

Moras iskljucivo bit nezaposlena osoba, ja sam pri potpisivanju ugovora izmedu ostalog dobila papir na kojem potpisujem izjavu da sam nezaposlena osoba i da nisam redovni student.
BeBoop7 is offline  
Old 26.03.2015., 16:44   #8753
Quote:
kumbaja baja kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mene zanima kod direktnog transfera sa stručnog na stručno da li treba dosadašnji poslodavac potpisati neki pristanak da te pušta da prijeđeš na novo stručno osposobljavanje i ako da, jel može on onda odbit potpisat da te ne pušta da pređeš u drugu firmu?


Najbolje bi bilo da ne zna da prelazis na novo strucno (osim ako ima razumijevanja) jer onda ce ti dati potpisanu izjavu da prekidas (u njega) strucno, i taj papir ce dati zavodu, u protivnom te moze,naravno odbit... Al nema on sta pisat dopustenje za prelazak na drugo strucno, on izjavljuje iskljucivo za prekid u njega.
BeBoop7 is offline  
Old 26.03.2015., 16:45   #8754
Quote:
Klara22 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko tko je nedavno počeo raditi stručno koliko ovima u hzz treba sad otprilike da odobre zahtjev nakon što im poslodavac preda papire?
Nama 20 dana....
BeBoop7 is offline  
Old 27.03.2015., 09:55   #8755
Quote:
BeBoop7 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da ne zna da prelazis na novo strucno (osim ako ima razumijevanja) jer onda ce ti dati potpisanu izjavu da prekidas (u njega) strucno, i taj papir ce dati zavodu, u protivnom te moze,naravno odbit... Al nema on sta pisat dopustenje za prelazak na drugo strucno, on izjavljuje iskljucivo za prekid u njega.
Hm nadam se da se može tako, al sad sam pročitala ranije postove pa kažu da stari poslodavac treba napisat suglasnost da te pušta na drugo stručno osposobljavanje. Ja sam se nadala da neće trebat znat da idem drugamo nego da će samo mi otkaz trebat potpisat :/ Baš su to zakomplicirali
kumbaja baja is offline  
Old 27.03.2015., 12:02   #8756
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
Prvi put sam se prijavila za stručno i dobila e-mail da dođem na razgovor. Riječ je o državnoj upravi, radno mjesto administrativni referent za poslove pisarnice.
Može netko napisati kak izgleda razgovor, da se pripremim?! Samo pitaju osnovna pitanja?
Čitala sam dosta temu, al to su postovi starijeg datuma.

Pretpostavljam da bude više kandidata. Jel se ide jedan po jedan na razgovor ili je to neki grupni intervju?
Gledam baš za jedno radno mjesto je određeno vrijeme od 15 minuta, pa sad ne kužim kako će s više kandidata obaviti razgovor u tih 15 minuta?
I mene ovo zanima

Također sam pozvana na razgovor i testiranje sposobnosti pisanja na računalu (u prijepisu) za administrativnog referenta na sudu..

Ima li netko iskustva što se točno traži kod tog testiranja?
Lady ColdFire is offline  
Old 27.03.2015., 12:11   #8757
Pitala sam na HZZ-u i kažu da stari poslodavac treba potpisat suglasnost (koju napiše on ili ti) da se slaže da prijeđeš kod drugog poslodavca i tek onda se može odobrit zahtjev za novim stručnim.

Mene zanima može li mi neka dobra duša koja je prešla s jednog stručnog na drugo poslati u inbox primjer te suglasnosti koju poslodavac treba potpisat jer ja nemam pojma kako to treba izgledat, a ne želim da krivo nešto napišem pa da mi ne žele odobrit novo stručno osposobljavanje.
kumbaja baja is offline  
Old 27.03.2015., 13:11   #8758
Hvala
Klara22 is offline  
Old 27.03.2015., 22:58   #8759
Može li mi netko reći kako to ide s prekidanjem nekog osposobljavanja nakon recimo 6 mjeseci i traženja novog osposobljavanja za preostalih 6 mjeseci što se tiče stručnog ispita. Dal ti poslovi trebaju biti slični recimo ako je prvi posao psihologa bio u vrtiću, a kasnije u bolnici kao kliničar, jel se to zbraja ukupno u godinu dana ili treba baš u određenom području biti odrađeno 12 mjeseci da bi se mogao polagati stručni za tu granu? Hvala na bilo kakvom odgovoru.

E da i kakva su vam iskustva s prekidom osposobljavanja, jeste li ga kasnije uspjeli naći negdje drugdje za preostale mjesece ili nitko ne želi uzimati nekoga tko ne može odraditi punu godinu preko osposobljavanja? Je li optimalno za prekid 6 mjeseci tj je li tada lakše naći opet ospoboljavanje nego ako preostane 3 mjeseca?
ben is offline  
Old 28.03.2015., 21:52   #8760
Quote:
Lady ColdFire kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima

Također sam pozvana na razgovor i testiranje sposobnosti pisanja na računalu (u prijepisu) za administrativnog referenta na sudu..

Ima li netko iskustva što se točno traži kod tog testiranja?
Evo mogu reći kaj su me pitali na razgovoru, da kažem nešto o sebi, gdi sam imala praksu u srednjoj, zašto sam se prijavila za ovo radno mjesto, koje vrline su potrebne za adm. referenta u pisarnici, da li sam bila na njihovoj web stranici i kako mi se čini stranica. Pitali su me još ustrojstvo i u koju službu spada pisarnica.
Kod mene neće biti testiranja, rekli su da će poslije Uskrsa samo izabranim kandidatima poslati mail da su primljeni.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.