Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2015., 12:13   #3281
imas u lidl neki spraj za odmascivanje (cini mi se da je narancasti sprey) super skida svu masnocu
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 12:56   #3282
Quote:
jutarnja-kavica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo i mog problema. Imam novi hladnjak, iz vana je sive boje, ali nije inox, već neka plastika. E sad, pošto je kuhinja mala i sve je unaprijed bilo odredjeno, tako mi hladnjak stoji odmah s desne strane štednjaka . Naravno da se zašprica prilikom prženja i kuhanja i da nekad nemam vremena to odmah očistiti, pa se nalijepe one žute masne tufnice po bočnoj strani hladnjaka. To riješavam vrlo lako na bočnim stranama štednjaka, zagrijem rol i masnoća ide dolje vrlo lako vodom i deterdžentom, a štenjak još imam stariji, bijeli za sad...ali taj hladnjak ne mogu zagrijati, a ne smijem ni grebati spužvicama, žicama i slično, jer se na toj srebrnoj boji svaka ogrebotina vidi. Kako da ga očistim?
Napravi pastu iz alkoholnog octa i sode bikarbone, pa time namazi i ocisti krpicom. Ako odmah ne ide, ostavi malo da ta pasta odstoji na tim flekama.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:35   #3283
Mislim da će joj ta pasta izgrebati površinu. Probaj s onim vlažnim maramicama za kuhinju (ja imam iz DMa i s njima recimo brišem masne mrlje s pločica) ili sredstvom za pranje prozora (to mi je omiljeno sredstvo za čišćenje namještaja, posebno
Jon alkohl+ocat)
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 23:13   #3284
Za čiščenje tepiha pročitala----- Posipati obilno sodu bikarbonu i utrljati pamučnom krpom. Pustiti preko noći i onda posaugati. Ako je netko to probao korisno bi bilo čuti iskustvo.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:21   #3285
ja imam iskustva sa usisavanjem tepiha u kojeg je bio ušao smrad (a zbog starosti-bio je vrrlo privremeno rješenje-nismo ga furali na profesionalno pranje).

sodu bikarbonu (jušna žlica) sam pokapala sa kapljom-2 lavandinog ulja i pomiješala i posipala po tepihu usisala nakon svega 15min. pol sata.. ne treba preko noći. i bilo je osjetno bolje. riječ je o izvlačenju neugodnih mirisa a ne o čišćenju

nego, došla sam pitati kako očistiti peglo na koje se nešto zapeklo na onu "steam glide" površinu. Do nedavno sam imala ono odozdol glatko pa bi ga doobro oribala arfom kad bi se tako nešto dogodilo.
A ovo je steamglide je hrapavo/mat i ne znam s čim smijem odnosno ne smijem.
Zna tko?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:41   #3286
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja imam iskustva sa usisavanjem tepiha u kojeg je bio ušao smrad (a zbog starosti-bio je vrrlo privremeno rješenje-nismo ga furali na profesionalno pranje).

sodu bikarbonu (jušna žlica) sam pokapala sa kapljom-2 lavandinog ulja i pomiješala i posipala po tepihu usisala nakon svega 15min. pol sata.. ne treba preko noći. i bilo je osjetno bolje. riječ je o izvlačenju neugodnih mirisa a ne o čišćenju

nego, došla sam pitati kako očistiti peglo na koje se nešto zapeklo na onu "steam glide" površinu. Do nedavno sam imala ono odozdol glatko pa bi ga doobro oribala arfom kad bi se tako nešto dogodilo.
A ovo je steamglide je hrapavo/mat i ne znam s čim smijem odnosno ne smijem.
Zna tko?
Ja imam Philipsovu peglu sa tim steam glideom i očistim je tako da ju prvo malo zgrijem ,isključim iz struje i onda s onom finom žicom za suđe izribam s tim da iznad žice stavim vlažnu spužvu da se ne spečem i da lagano vlaži žicu .
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 22:53   #3287
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

nego, došla sam pitati kako očistiti peglo na koje se nešto zapeklo na onu "steam glide" površinu. Do nedavno sam imala ono odozdol glatko pa bi ga doobro oribala arfom kad bi se tako nešto dogodilo.
A ovo je steamglide je hrapavo/mat i ne znam s čim smijem odnosno ne smijem.
Zna tko?
na staru krpu stavi krupne soli i tako prelazi sa peglom preko nje

da,pegla treba biti ugrijana.To bi trebalo očistiti
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 10:51   #3288
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Na kojem principu dezinficiraju?
Moram predložiti da ih u labu kupimo .
Ja sam ih kupila prije dvije godine,presretna sam zbog odluke.I evo sad nakon tog vremena korištenja odlučila sam da ih idem prodavati.Proizvod provjeren ,što mi je jako bitno,a dodatna zarada primamljiva
kokoška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:40   #3289
Question

Što se dogodilo s onim postovima o čajevcu?
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 19:26   #3290
Ništa. Eno ih još uvijek na temi Sredstva za čišćenje u kućanstvu.

I ja sam se pitala gdje mi je nestao post o čajevcu, a onda ga pronašla u popisu svojih postova na linkanoj temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 21:04   #3291
Ahahaha, nisam uopće skužila da su 2 različite teme
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 06:30   #3292
Kad ste već tu... Ja u boci od omekšivača za veš držim ocat i stavim ga jedan čep + 5 kapi nekog eteričnog ulja (čajevac, lavanda, eukaliptus, citronela...) umjesto omekšivača

A negdje sam čitala da se u staklenku stave kore od naranče koje se potope u octu i da je super za odmašćivanje taj miks.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 09:35   #3293
Na odmorištu stubišta imam naljepljene dvostrane trake da se ne bi tepih pomicao. Sveki je htjela promijeniti tepih i kupila je dva manja umjesto jednog velikog i sad te trake strše tako uokolo, a stare su i nemam pojma kak da ih skinem. Da ih namočim? Probala sam samo povuči, ali mi je uhvaćeni komadić ostao u ruci. Grdo izgleda, a ja bih to stvarno maknula. Stubište je drveno.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 10:18   #3294
Ako je traka "suha" (nije više ljepljiva), probaj brusnim papirom skinuti barem jedan sloj, pa ćeš vidjeti kako ide. Ako ide dobro, onda nastavi do kraja lagano.

Ako je ljepljiva i dalje, onda nabavi strugač za boju (plastična drška i gore nastavak kao široki nožić od skalpela) i njime lagano skinuti, ali ne strugati da ne bi oštetila drvo.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 11:04   #3295
malo je ljepljiva. Budem probala sa strugačem. Fala, City!
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 12:33   #3296
Inače, apotekarski benzin skida ljepilo (ako ti ostane nakon struganja), ja sam ga skidala sa svakakvih površina ali ne znam za drvo
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 13:48   #3297
Čula sam za benzin. Strugnula sam površinski, al je ostao jedan sloj (zapeklo se na suncu ). Moram pogledati onda za benzin.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 02:06   #3298
Kako?
__________________
Zemljani
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:47   #3299
Cure,stavljate li vi u perilicu posuđa uz one tablete sve u jednom dodatno sol i sjaj u pretince?
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 21:45   #3300
Sol uglavnom redovno, a sjaj malo manje redovno. Ljepše bude suđe, pogotovo lonci

Naša voda ima dosta kamenca
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.