Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 23:10   #9661
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
ima li na kioscima tiska knjiga od Cronina - Prijelaz?
Prijelaz je izdala Školska knjiga i košta 199kn, a koliko me oči služe, nisam nikada vidila nešto od ŠK u kiosk verziji
Ruralna is offline  
Old 01.05.2012., 23:39   #9662
Šta vam se čini od svibanjske ponude? Ja sam razočarana nekako. Bojim se da polako propada KDS
PenelopeJane is offline  
Old 02.05.2012., 08:11   #9663
ne bih se baš složila da propada, mislim tu su Gregory i Sansom koji su od početka KDS-a hvaljeni i cijenjeni kao kvalitetno štivo, barem koliko sam ja shvatila po ovom forumu i po shelfariju...pa onda imaš ljubić, krimić i vampire...po meni je baš nekako odmjeren ovaj mjesec što se žanrova tiče, po nešto za svačiji ukus...
ja se bojim da će sad preko ljeta opet navaliti s ljubićima za plažu

U svibnju uzimam Gregory, Sansoma i 2. šansu.
Doonja is offline  
Old 02.05.2012., 09:39   #9664
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
ne bih se baš složila da propada, mislim tu su Gregory i Sansom koji su od početka KDS-a hvaljeni i cijenjeni kao kvalitetno štivo, barem koliko sam ja shvatila po ovom forumu i po shelfariju...pa onda imaš ljubić, krimić i vampire...po meni je baš nekako odmjeren ovaj mjesec što se žanrova tiče, po nešto za svačiji ukus...
ja se bojim da će sad preko ljeta opet navaliti s ljubićima za plažu

U svibnju uzimam Gregory, Sansoma i 2. šansu.
toga se i ja bojim al srećom imam cijeli ormar zaostataka
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Old 02.05.2012., 09:42   #9665
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Stvarno mi je važno da mi pomognete oko Nore Roberts.
Nora ti piše ljubiće. Ok, neki se mogu okarakterizirati kao triler/ljubić, ali uvijek je tu on - divan, krasan, ona - zgodna, lijepa.
Knjige koje su izdane u Hr su većinom ljubići, pogotovo ove trilogije koje izlaze uz 24 sata.
Više krimići su one koje piše pod pseudonimom J. D. Robb, a sve u naslovu imaju riječ 'smrt'. Čitala sam samo jednu, koja je izašla kod nas prošle godine, i ne, nije bila prva u serijalu o policajki/detektivki Eve Dallas, a bila mi je glupa do bola. Toliko da iduće nastavke, ako i objave, ne planiram kupovati.

Ako ti je do krimića, bolje si nađi knjige Tess Gerritsen. 'Vrt kostiju' odlična. Ostale su također pisane u nastavcima, od 'Kirurga' do 11. knjige koja tek ide u prodaju na stranom tržištu.


Edit:
Ja imam od Sansoma 'Crnu vatru' ali je još nisam stigla pročitati da vidim kako će mi se svidjeti. Ako bude ok, još stignem kupiti i ovu što izlazi sada.

I još jedno pitanje od mene. Može li se Nesbo čitati bez 'reda'? Dobila sam 'Đavolju zvijezdu' a nisam do sada čitala ni jednu njegovu knjigu. Mogu početi s tim, neće faliti što nije prva od nastavaka?
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...

Zadnje uređivanje Elöise : 02.05.2012. at 09:48.
Elöise is offline  
Old 02.05.2012., 11:00   #9666
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Može li se Nesbo čitati bez 'reda'? Dobila sam 'Đavolju zvijezdu' a nisam do sada čitala ni jednu njegovu knjigu. Mogu početi s tim, neće faliti što nije prva od nastavaka?
U teoriji može, mislim da ti neće biti ništa nejasno...iako u prvoj knjizi (Crvendać) ima jedan događaj koji se tek u trećoj knjizi (Đavolja zvijezda) rasplete. Nije to okosnica radnje već je u svakom nastavku prikazano kao pozadinski slučaj koji se osobno tiče glavnog lika. Zbog toga bih ja ipak preporučila čitanje po redu..
Doonja is offline  
Old 02.05.2012., 11:06   #9667
Ah, nemam gdje nabaviti prijašnje nastavke, a ne da mi se kupovati. No dobro, pročitam Zvijezdu, da vidim sviđa li mi se uopće.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 02.05.2012., 11:21   #9668
Quote:
PenelopeJane kaže: Pogledaj post
Šta vam se čini od svibanjske ponude? Ja sam razočarana nekako. Bojim se da polako propada KDS
Ja ne mislim da propada.Izbor im je dosta šarolik,a imaju čak i dva dobra krimića ovaj mjesec.Mislim da je stvar u nama koji smo se već navikli na KDS izdanja pa nas više ne drže oni osjećji od kad su počeli s izdavanjem.
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
ne bih se baš složila da propada, mislim tu su Gregory i Sansom koji su od početka KDS-a hvaljeni i cijenjeni kao kvalitetno štivo, barem koliko sam ja shvatila po ovom forumu i po shelfariju...pa onda imaš ljubić, krimić i vampire...po meni je baš nekako odmjeren ovaj mjesec što se žanrova tiče, po nešto za svačiji ukus...
ja se bojim da će sad preko ljeta opet navaliti s ljubićima za plažu

U svibnju uzimam Gregory, Sansoma i 2. šansu.
Tog se i ja bojim,ali nadam se da će uspijeti održati omjer i ponuditi i dobre krimiće.Prošle godine su bili objavili one dobre povijesno-arheološke trilere,mogli bi i ovog ljeta objaviti nešto u tom fazonu.
lexluthor84 is offline  
Old 02.05.2012., 13:23   #9669
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
U teoriji može, mislim da ti neće biti ništa nejasno...iako u prvoj knjizi (Crvendać) ima jedan događaj koji se tek u trećoj knjizi (Đavolja zvijezda) rasplete. Nije to okosnica radnje već je u svakom nastavku prikazano kao pozadinski slučaj koji se osobno tiče glavnog lika. Zbog toga bih ja ipak preporučila čitanje po redu..
A joj, bolje da onda idem kupiti Crvendaća ako ga još di ima dok nisam pretjerano odmakla sa Đavoljom zvijezdom.
A šta ide iza Crvendaća?
Ruralna is offline  
Old 02.05.2012., 13:55   #9670
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A šta ide iza Crvendaća?
tzv. Oslo trilogija: 1.Crvendać 2.Nemeza 3.Đavolja zvijezda
Doonja is offline  
Old 02.05.2012., 15:48   #9671
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
tzv. Oslo trilogija: 1.Crvendać 2.Nemeza 3.Đavolja zvijezda
Danas čitam u svojem lokalnom tjedniku da je Šišmiš prvi, kao, bio je komentar u članku, napokon preveden prvi dio da se može povezati sa ostalim knjigama. I da je između Šišmiša i Crvendaća još knjiga "Žohar", koja nije prevedena.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Old 02.05.2012., 16:35   #9672
Ja Crvendaća, Nemezu i Đavolju zvijezdu neću niti čitati sve dok ne nabavim Šišmiša i Žohara....A što se tiče ljubića preko ljeta, meni bi to čak i odgovaralo, i zbog novčanika, i zbog toga što imam desetak knjiga nepročitanih, pa bi onda laganini.....
casper24 is offline  
Old 02.05.2012., 18:11   #9673
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
tzv. Oslo trilogija: 1.Crvendać 2.Nemeza 3.Đavolja zvijezda
Loše djelujete na mene.
Išla sam kupiti Crvendaća.
I onda cila hepi dođem tu i vidim da bi sad trebala i Šišmiša.
Ima li kraja


Quote:
casper24 kaže: Pogledaj post
Ja Crvendaća, Nemezu i Đavolju zvijezdu neću niti čitati sve dok ne nabavim Šišmiša i Žohara....
Ovo je i meni prošlo kroz glavu, a onda sam rekla sama sebi da se moram sabrati
Ruralna is offline  
Old 02.05.2012., 19:05   #9674
Ja chick lit ne mogu niti smislit. Ljeto je simbol za odmor i opuštanje, ali ljubići me više iznerviraju nego opuste! Tko voli, nek izvoli
PenelopeJane is offline  
Old 02.05.2012., 19:56   #9675
Evo da možda kome razjasnim nedoumice što se tiče Nesbo-a:
Crvendać je treća knjiga iz serije o inspektoru Harry-u Hole-u. Prije su Šišmiš (nedavno prevedena i izdana od Profila) i The Cockroaches (još nije prevedena). Treća, četvrta i peta knjiga (Crvendać, Nemeza i Đavolja zvijezda) povezane su pozadinskim slučajem pa čine neku vrst trilogije - tzv. Oslo trilogija. Zatim kod nas ima u izdanju Znanja Spasitelj - 6. knjiga o Hole-u, bez ikakve veze s prethodne tri. Pa slijede još tri: The Snowman, The Leopard i Phantom koje nisu prevedene zasad. Prema mojim saznanjima ove zadnje tri nisu povezane radnjom, kao ni prve dvije.
Doonja is offline  
Old 02.05.2012., 20:00   #9676
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Loše djelujete na mene.
Išla sam kupiti Crvendaća.
I onda cila hepi dođem tu i vidim da bi sad trebala i Šišmiša.
Ima li kraja
Ne se živcirati, pa sve su predobre i vrijedne svake kune...Meni je Nesbo odličan tako da što ga više ima tim bolje
Doonja is offline  
Old 02.05.2012., 22:18   #9677
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
Ne se živcirati, pa sve su predobre i vrijedne svake kune...Meni je Nesbo odličan tako da što ga više ima tim bolje
Slažem se, super je.
Upravo završavam Đavolju zvijezdu.
Ima li Šišmiš i na kioscima?
kalimerazg is offline  
Old 02.05.2012., 23:04   #9678
Nema još, tek je izašla tvrdoukoričena.
Ruralna is offline  
Old 03.05.2012., 09:18   #9679
Ponekad se u Oslo trilogiji i kasnije natukne da je postojalo nešto prije, i to uglavnom jer ga ljudi prepoznaju i kažu nešto tipa "vi ste onaj što je na dalekom istoku rješio neki zločin" i sve ostane na tome, tako da nije problem početi čitati od Crvendaća. Đavolju zvijezdu prvu pročitati je malo gluplje jer se u njoj zaključuje "podradnja" koja je direktno vezana na Crvendać i Nemezu.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Old 03.05.2012., 09:46   #9680
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Dojmovi za knjige:
Cecelia Ahern-Na kraju duge

Stephenie Meyer-Sumrak

Jodi Picoult-Čuvarica sestre svoje
Na kraju duge - pisano u obliku e-mailova, što mi je osobno bilo super.
dobra je, ali nije sad nešto senzacionalno. od te cecilie su mi knjige skoro uvijek na isti kalup. ljudi se jako napate tijekom života, al onda na kraju dobiju zasluženi happy end. Ljubavna, ali nije trešasti čik lit kakav znanje prodaje za 20kn mal je bolje od toga

Sumrak - isto nisam hejter, volim twilight. no opet, čitala sam ga 2005. još kad sam drukčije razmišljala.. ne znam kak bi mi se sada svidio.
nije baš neki literarni masterpiece, al nije ni preloše. volim tematiku vječne ljubavi, srodnih duša, etc.
uglavnom, to ti je isto ljubavna priča, ima dobrih citata, tu i tamo se desi neka borba.. ak si dečko, nisam sigurna hoće li ti se svidjeti pošto je pisano u prvom licu (Bellinom) i ona non stop slini nad Edwardom.

Quote:
Hannah87 kaže: Pogledaj post

Jodi Picoult: Roman se bavi složenom tematikom za koju autorica jednostavno nema dovoljno talenta. Ili je možda do prijevoda. Nemoj krivo shvatiti, nije knjiga loša, ali meni je bila malčice previše neuvjerljiva, a kraj je napisan isključivo sa svrhom da šokira čitatelja, a ne da se priča kvalitetno razriješi.
kraj je realan i moguć u stvarnom životu. niti jedan život se ne moze uzimati zdravo za gotovo. jer ti eto očekuješ da će netko tko je bolestan umrijeti... nisu ni zdravi zaštićeni nekom magijom pa da ih eto splet okolnosti poštedi smrti ili nesreća.
kraj šokira, al to je i bitno, nekad ljude malo treba protresti da razmisle kakva sr** rade ljudima oko sebe.
meni je jedna od dražih knjiga...
pisana kroz razlčite perspektive.
dijelovi u kojima annina i kateina mama pripovijeda mi je bio najgori. htjela sam tu ženu zadaviti

Ovaj mjesec su knjige katastrofa. Opet. ne sjećam se kad sam zadnji put neku kupila.
*soul*mate* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.