Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 17:24   #421
Pozdrav,
da li je engleski uglavnom dovoljan za zaposlenje? Dipl ing strojarstva sam, krenuo učiti dutch, ali naravno tek sam početnik.
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 08:55   #422
Ja sam prvih pet godina radila u americkom poduzecu i sluzbeni jezik je bio engleski .
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 09:45   #423
Quote:
themachinist kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li je engleski uglavnom dovoljan za zaposlenje? Dipl ing strojarstva sam, krenuo učiti dutch, ali naravno tek sam početnik.
Zasto Belgija s tom diplomom?
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 12:38   #424
Quote:
California kaže: Pogledaj post
Zasto Belgija s tom diplomom?
Bio u Nizozemskoj turistički, zasad tamo dobio masu odbijenica, pa eto kulturološki i jezično belgija je najbliža pa se odlučio na Belgiju.
Savjetuješ Njemačku jel ?
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:55   #425
Belgija

Quote:
themachinist kaže: Pogledaj post
Bio u Nizozemskoj turistički, zasad tamo dobio masu odbijenica, pa eto kulturološki i jezično belgija je najbliža pa se odlučio na Belgiju.

Savjetuješ Njemačku jel ?


Nop. Nisam fan Njemacke. Belgija mi je osobno bezveze - neuredena, zmazana, puna neasimiliranih imigranata i dosta su ksenofobicni.

S tom diplomom - Luksemburg, Svedska te eventualno Norveska no navodno je NO zeznuta ako ne pricas jezik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 15:46   #426
Quote:
California kaže: Pogledaj post
Nop. Nisam fan Njemacke. Belgija mi je osobno bezveze - neuredena, zmazana, puna neasimiliranih imigranata i dosta su ksenofobicni.

S tom diplomom - Luksemburg, Svedska te eventualno Norveska no navodno je NO zeznuta ako ne pricas jezik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala puno!
Uzet ću info u obzir!
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 16:43   #427
Moze li me netko savjetovati u vezi procedure i prijave nakon dolaksa u Brussel?
Prijavim boraviste, pa onda na zavod za zaposljavanje?
I to je vise manje to?

Imamo li kakvih poreznih pogodnosti kao stranci? Hvala
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:00   #428
Ima tko u Ghentu ?
dobio posao pa selim...
themachinist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:23   #429
Pa u Gentu cca 257 tisuća ljudi (+1?)..
Šta ti treba?
__________________
šta da
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:25   #430
Evo kako se zaista živi u Belgiji:


Belgijancima plaće nisu nešto specijalno velike. Jesu nešto više nego kod nas, ali recimo, jedan liječnik opće prakse ima oko dvije tisuće eura mjesečno, što je vjerojatno manje nego li što čovjek očekuje. Plaće su takve bile i prije, a takve su i ostale. Međutim, Belgijancima kojima su ovdje familije, uglavnom svi imaju svoje nekretnine i svi imaju, još uvijek, čak i dan danas neku zalihu sredstava koja je ostala nakon što su se masovno povukli iz Konga. Još uvijek djedovi i bake daju unucima tu vrstu pomoći pa se ljudi snalaze, objašnjava Ines Sabalić.
Kad bi radila tu vrstu usporedbe, život u Hrvatskoj ocijenila bi možda udobnijim i sigurnijim,



http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...a_refresh=true
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:30   #431
Jel Belgija slicna Nizozemskoj? Koje su razlike, jesu ceste kvalitetne?
Imam ponudu neku.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:39   #432
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Jel Belgija slicna Nizozemskoj? Koje su razlike, jesu ceste kvalitetne?
Imam ponudu neku.
Nude mi 14eura gross po satu, i napisu to je 1840 neto mjesecno i jos daju smjestaj.
14x172=2408. Da je porez i ostalo samo 30% to je 1685 neto mjesecno. Koliko vidim porez je veci od 30%. Mozda je 14 neto po satu, krivo je napisano, ili lazu. Ima li treca opcija?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:48   #433
Pozdrav!Trebala bi nekog sa iskustvom sto se tice upisa djece u skolu u Belgiji (flamanski dio)?
martinena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:31   #434
Sto bi te tocno zanimalo?
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 08:43   #435
Pa suprug mi radi u okolici i stanuje u Putte_u.Planiram doci za njim sa 3 djece.Najstariji sin ce krenuti u Be u 3.razred,a mlađa kcer i sin u vrtic tako da i ja mogu raditi.Pa me zanima sta trebam napraviti i koliko ranije.Selili bi preko ljeta dok zavrsi skola.
martinena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:13   #436
Quote:
martinena kaže: Pogledaj post
Pa suprug mi radi u okolici i stanuje u Putte_u.Planiram doci za njim sa 3 djece.Najstariji sin ce krenuti u Be u 3.razred,a mlađa kcer i sin u vrtic tako da i ja mogu raditi.Pa me zanima sta trebam napraviti i koliko ranije.Selili bi preko ljeta dok zavrsi skola.
Ovdje ti je skola vec pocela. Djecu mozes upisati tokom cijele godine, radi toga nemoras dolaziti ranije.
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:27   #437
Hvala na odgovoru.
Mozete li mi reci ako znate kakve sve pogodnosti dijete ima...uz redovno skolovanje da li ce imati dodatne sate flamanskog itd.?
martinena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:49   #438
Quote:
martinena kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Mozete li mi reci ako znate kakve sve pogodnosti dijete ima...uz redovno skolovanje da li ce imati dodatne sate flamanskog itd.?
Ma naravno no klincima ti netrebaju nikakvi dodatni sati . Oni ti se jako brzo ukljuce u skolu, drustvo i jezik. Ovdje su skole puno fleksibilnije nego kod nas i daju djeci vremena za razvoj. Nemoj se uopce zabrinjavati sve ce biti oke
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:50   #439
Quote:
martinena kaže: Pogledaj post
sate flamanskog...
Ovdje se govori Nizozemski
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:17   #440
A hvala...to mi je najgore od svega...baciti ih u vatru
Pa nije mi bas sjelo to sa jezikom_dutch ili flamish,kad ga neznam neznam ni razlike
martinena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.