Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 20:28   #21
Yep, zanimljiv filmić.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:06   #22
Upravo sam odgledala ovaj film.. jos uvijek sam pod dojmom
Svidja mi se ovo sto je autor teme spomenuo u prvom postu: načelo beskrajnih paralelnih svjetova koji se granaju svakom našom odlukom.
O tome jako cesto razmisljam..

I da, vidim da su svi stekli dojam da je film trajao 3sata, to mi je i decko rekao nakon sto smo odgledali film, a meni se cinio da traje 20minuta
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 01:38   #23
Odlican film! Steta sto kod nas nema ovakvih ideja. Ajde, ne mozes snimiti nesto za sta ti treba 25 miliona dolara, ali ovaj film je kostao samo 50 000. Sta je falilo da glavni lik bude Emilija, a ne Emily? Eto, da ne bude da je nedostatak sredstava izgovor...

Ovakvi filmovi su dobri jer te teraju da razmisljas o njemu i posle gledanja. SPOILER:

U filmu se radi o prolasku komete koja uzrokuje rascep prostor vremena nad jednom kucom gde su se okupila cetiri para, osmoro ljudi. Oni vide drugu kucu, ali tih kuca ima bezbroj i ima bezbroj alternativnih realnosti.

Prvo, film je bez mnogo para odlicno uradjen, mastovito, pametno. Maksimalno je iskoriscena ideja i njome se film bavi.
Drugo, film se moze primeniti bukvalno na svakoga u bilo kom drustvu. Ovde nije rec o lokalnim specificnostima Severne Karoline ili Australije. Prolazak komete je mogao da se prati i u Indiji, Kini, Rusiji (gde je autor otvoren da snimi druge verzije filma - odbio je ponudu da se snimi mnogo skuplji remake).

Ideja naravno nije mnogo verovatna i nema veze sa realnoscu. To je na povrsini, ali ako se pogleda:

Ljudi iz kuce cim predju u drugu kucu upadaju u paralelnu realnost. Ono sto je jezivi deo i njihov licni horor je sto oni polako shvataju da kad jednom predju u drugu realnost, nema povratka. Ostaju zaglavljeni u toj realnosti. Pa tako ona dvojica odu u drugu kucu, a dodju im druga dvojica, dok na kraju Emily odlazi od "svog" verenika jer je ovaj polako napusta i spetljava se sa Lauren.

Tema filma je zapravo da je razlika izmedju alternativnih i pravih likova toliko mala jer se oni razlikuju samo po nekom drugacijem izboru koji su ucinili u toj noci. A ipak, oni su stranci. Koliko to zapravo ima veze da priznajemo sebi bliske ljude za bliske samo ako imaju odredjen skup osobina i ako su ucinili odredjene izbore u zivotu.

To se vidi na kraju. Emily iz poslednje posmatranog sveta je izabrala da ode na putovanje sa verenikom i ona je prava verzija Emily za tog verenika. Iako je i pocetna Emily skoro pa ista osoba, ona ne moze da se uklopi u taj paralelan svet - jer, ona je nesigurna osoba. A opet, taj verenik (kevin) iz tog sveta i jeste "prava" verzija samog sebe. Uzmite pocetnu verziju Kevina i on ce zavrsiti sa Lauren, a ne sa Emily.

Ta kuca je jedna od onih gde su svi odabrali da ostanu zajedno i da ignorisu spoljne dogadjaje. Mnogo drugih verzija nisu i zavrsili su osudjeni da zive sa ljudima koje mozda poznaju, ali koji nemaju nikakve veze sa njima.

Zamislite svog brata, sestru, partnera, decu, roditelje koji jednog jutra nisu to sto jesu nego su druga verzija. Mogu imati mnogo bolje osobine, da budu vredni, a ne lenji, hrabri, a ne kukavice, puni postovanja, a ne nemarni ... postoji jedan jezivi osecaj da to uopste nije ista osoba.

Zato je glavna junakinja zavrsila kako je zavrsila. Ona je mogla postojati samo u svom svetu, u svakom drugom je osudjena na propast.

Ala sam se raspisao.

Jedinu zamerku imam na to - pitanje zapravo - kako Lauren ne zna da je Mike glumio u Roswellu? Ako se paralelne realnosti razlikuju i pre komete, zasto je Mike rekao da bi svaka verzija njega usla u vezu sa zenom drugog lika pre 12 godina?

Odlican film, puna preporuka.
orangejuice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 00:52   #24
Uspio eksperiment. Čitao sam kako su spremali produkciju za ovaj film i s te strane stvarno super. Iako meni osobno malo i smeta taj pristup, vrludajuća kamera i koncept koji malo podsjeća na Blair Witch Project u kombi s The Man from Earth, samo bez strogog fokusa na ikoga od njih.

Oni stalno nešto pričaju, kreću se, iznose razne pseudoznanstvene teorije koje su u takvom settingu sve moguće i plauzibilne... na trenutke su mi jednostavno iritantni

No, s obzirom na to kaj su htjeli postići je, velim, super. Skupila se random ekipa s nekim okvirnim smjernicama, a oni sami pušteni da improviziraju većinu tog. Priča se, dakle, slaže pred našim očima i lišena je bilokakvih predvidljivih ishoda.

Uzevši sve u obzir, makar samo taj zajednički zadatak ansamlba koji se dodatno komplicira s temama koje istražuje i svim dodanim sf i psihotrilerskim elementima, najplauzibilnija je, shodno naslovu, ustvari koherentna cjelina.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 01:42   #25
Definitivno na mojoj listi Top 10 SF filmova.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 22:00   #26
Ovaj film sam nekoliko puta pokušavala da pogledam, ali mi je "skakućuća" kamera unosila vrtoglavicu i svakog puta bih odustala.

Večeras se odlučim da odgledam film do kraja i - nisam zažalila.

Baš dobar film.

Jedan od filmova koji dokazuju da nije potreban veliki budžet da bi se snimio zanimljiv film.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 18:13   #27
iako sam imao ovaj film skinut već godinama tek kad sam nedavno ovdje nabasao na temu sjetio sam se pogledati...
film je, barem meni, vrlo dobro složen i jednako vrlo kvalitetno odrađen.
ono što je meni prilikom gledanja umanjilo dojam je činjenica da sam se sa tom, tj vrlo sličnom temom, već ranije sreo i to u knjizi "dark matter" blake crouch-a koju, eto, koristim priliku preporučiti svima kojima se svidio film.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 23:51   #28
U biti film nije o paralelnim realnostima, nego tome da sa svakom odlukom koju donesemo u zivotu, bespovratno se mijenjamo, iako u pamcenju i dalje imamo svoju prijasnju osobnost, tj. osobnosti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2021., 15:32   #29
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post

Jedan od filmova koji dokazuju da nije potreban veliki budžet da bi se snimio zanimljiv film.
zapravo nikakav budget. fotic, treatment i saka glumaca, pet dana snimanja.

inace chovo od tog filma koliko znam nije nista snimio, ali je radio storyboard za baby drivera.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.