Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 13:40   #1181
ako si nekad imao doma auto na sebi i sakupio odrejen broj godina mozes im i to pokazati i da ti spusti premiju. u uk se zove NCB(no claim bonus) koji iz godine u godinu ti spusta cijenu u zavisnosti dal si ikad imao sudar, prijavio. eh tu vrstu NCB trazis iz hr,ustvari dokaz da si sa nekom osiguravajucom kucom na svoje ime imao zadnjih par god. papir naravno mora bit preveden i to se prizna. kad popunjavas online, ne mozes staviti full UK dozvolu, vec u opcijama gledaj EU full dozvola. neka osiguranja ne prihvataju, neka prihvataju.. za uk sto se tice polaganja ne treba ti, vidi na sajt DVLA da zamijenis hr za uk.

da, umjesto comprehensive imas i taj third party, fire and theft cover. takodje na kraj imas ponudu excesses, stavis manju cifru npr 100 funti, vece osiguranje, stavis vecu cifru manje osiguranje. takodje opcija da zastitis NCB dize malo cijenu, slep sluzba isto..

comprehensive nije lose, prva godina je skupa ako ti je taj NCB nula. gleda se i koliko god imas vozacku, godina auta, kubikaza.


drustvo, iz zg za london sta sad leti od kompanija i gdje pronaci bar ispod 100 funti kartu za sljedeci mjesec, pocetak.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:21   #1182
Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovorima.

Koliko treba otprilike vremena za dobiti englesku vozacku i koja je tocno procedura?
Zivim u Solihull, West Midlands.
Mislis na "third party, fire and theft cover" umjesto comprehensive?
Imam secured parking unutar zgrade.

PS koja iznos bi otprilike mogao ocekivati da imam nesto okvirno na umu?
Stavi dodatnog vozaca, stariju i "sigurniju" osobu... "named driver"... nama je puno manje kada stavim zenu na moje osiguranje.

Odi na https://www.directline.com/ i napravi quote, klikaj/dodaj/oduzmi i vidis kolika je razlika.

Sretno
dave dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:22   #1183
Koliko plaćaš stan, ako se smije znat?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:14   #1184
Troškovi života u Londonu

Dragi svi, imam par pitanja. Dobio sam ponudu za posao u Londonu, ali me malo plaši pronalazak stana. Dobro bi mi došla vaša iskustva. Evo pitanja:

- Koji je najbolji oglasnik za traženje stanova?
- Da li zaista trebaju reference od bivših stanodavaca (to mi zvuči malo suludo). Kako to treba izgledati?
- Koliko je komplicirano naći stan s malim pesekom (bez peseka nije opcija)?
- Da li ima nešto posebno (specifično za UK) na što trebam obratiti pažnju kod traženja stana?

Firma je na Canary Wharf-u i gledam kvartove na razumnoj udaljenosti. Ima netko preporuku za kvart?

Malo sam guglao taj kvart i koliko vidim, trebat će mi cca 2000 funti za mali stan (samac s pesekom). To su uobičajene cijene, ili sam gledao po krivim oglasnicima?
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:06   #1185
Smile

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Je li se itko udavao/zenio u UK za britanskog drzavljanina? Kako vam je to proslo, je li bilo problema?
Jesam, prije 2 mjeseca. Sve je prošlo ok i bez problema.
Prvo dogovorite termin u matičnom uredu za najavu braka, onda dođete najaviti brak (uzmi svoju putovnicu), tamo te pitaju par osobnih podataka i kada prođe 28 dana biraš unutar godine dana datum vjenčanja.

Ako te još nešto konkrenije zanima, slobodno pitaj
MmeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:56   #1186
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Dragi svi, imam par pitanja. Dobio sam ponudu za posao u Londonu, ali me malo plaši pronalazak stana. Dobro bi mi došla vaša iskustva. Evo pitanja:

- Koji je najbolji oglasnik za traženje stanova?
- Da li zaista trebaju reference od bivših stanodavaca (to mi zvuči malo suludo). Kako to treba izgledati?
- Koliko je komplicirano naći stan s malim pesekom (bez peseka nije opcija)?
- Da li ima nešto posebno (specifično za UK) na što trebam obratiti pažnju kod traženja stana?

Firma je na Canary Wharf-u i gledam kvartove na razumnoj udaljenosti. Ima netko preporuku za kvart?

Malo sam guglao taj kvart i koliko vidim, trebat će mi cca 2000 funti za mali stan (samac s pesekom). To su uobičajene cijene, ili sam gledao po krivim oglasnicima?
http://www.zoopla.co.uk/

http://www.rightmove.co.uk/

ima ih još, ali to su glavni.

Što se tiče cijene, sve ovisi što želiš, ali vjerujem da se može naći ok stan i za manje, cca 1500-1700 pcm. Bar kad govorimo o samom iznosu mjesečne rente, bez dodatnih troškova, tipa naknada agenciji, eventualnom depozitu itd. Ili ako ti odgovara Poplar, cijene su nešto niže, ali kvart nije toliko atraktivan (east india).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:31   #1187
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Dragi svi, imam par pitanja. Dobio sam ponudu za posao u Londonu, ali me malo plaši pronalazak stana. Dobro bi mi došla vaša iskustva. Evo pitanja:

- Koji je najbolji oglasnik za traženje stanova?
- Da li zaista trebaju reference od bivših stanodavaca (to mi zvuči malo suludo). Kako to treba izgledati?
- Koliko je komplicirano naći stan s malim pesekom (bez peseka nije opcija)?
- Da li ima nešto posebno (specifično za UK) na što trebam obratiti pažnju kod traženja stana?

Firma je na Canary Wharf-u i gledam kvartove na razumnoj udaljenosti. Ima netko preporuku za kvart?

Malo sam guglao taj kvart i koliko vidim, trebat će mi cca 2000 funti za mali stan (samac s pesekom). To su uobičajene cijene, ili sam gledao po krivim oglasnicima?
rightmove/zoopla

ne traze reference, nego agencije rade reference check ... kako si novi nece nista nac i odjebat ce te na prvu ... pa moras plakat i objasnjavat i sta ja znam .. pa ce te potencijalno trazit veci deposit i nesto u naprijed placanja AKO uopce im se da zezat sa tobom

pets obicno komplicira dosta stvar

stan u blizini posla je ono .. skupa stvar .. i dream velikoj vecini ljudi u londonu

razumna daljina je 30-60 minuta od mjesta posla, sto dalje i sto gori kvart = jeftinije

canary wharf je na overgroundu, pa pogledaj kolko daleko dodes po overground do nekih kvartova di lakse nades stan
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:20   #1188
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
ne traze reference, nego agencije rade reference check ... kako si novi nece nista nac i odjebat ce te na prvu ... pa moras plakat i objasnjavat i sta ja znam .. pa ce te potencijalno trazit veci deposit i nesto u naprijed placanja AKO uopce im se da zezat sa tobom
Vjerojatno ces dobit formular u koji ces trebat upisat svoju povijest stanovanja, a formular ce podrazumijevat da si cijeli zivot zivio u UK (jer oni ovdje nisu nikad imali imigrante pa nisu format nimalo prilagodili tome).

Ionako ces prvih par tjedana, dok ne nadjes stan, morat zivit "negdje" - mi smo bili tri tjedan u air bnb (prvih deset dana prek sitea, preostalih 11 smo se dogovorili sa zenom da produzimo) i stavili smo nju kao "prethodnog" stanodavca i stvarno su je zvali da nas provjere. Stanodavce iz Hrvatske nisu zvali.

Provjerit ce s tvojim poslodavcem kakav ugovor imas i kolika ti je placa - ak je neka firma koja djeluje ozbiljno i ak ti stanarina nije puno veca od 1/3 (bruto) place trebalo bi bit ok
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:46   #1189
Puno hvala Guud, burek i sumrak
Ma posao je super, ali se plašim Londona i komplicirane selidbe s pesekom, pa još nisam prihvatio ponudu. Takav posao bih bez ikakve dileme prihvatio bilo gdje drugo u Europi.

Firma je poznata i ozbiljna, plaća razumna i nije ispod 3x stanarina na koju ciljam, početni ugovor je na tri godine. Valjda bude dovoljno. Ali ako me tražili pola godine stanarine unaprijed, to ne ide bez da dignem kredit
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:35   #1190
Bok,

Ja radim na CW takoder i zivim na Isle of Dogs (Mudchute). Jednosobni stan (56 kvadrata, raden 1980tih) placam £1350.00 pcm. Rezije su mi nekih £220.00 pcm (£15.00 Internet, £94.00 Council tax, £37.21 Thames Water, £12.12 TV Licence, £50.00 Electricity)

- rightmove
- radit ce reference check kao sto je netko napisao (i.e. nazvat ti poslodavca i provjerit placu i to naplatiti £50.00, ali ako platis cijelu godinu unaprijed, taj dio nije potreban);
- sori, nemam iskustvo, ljudi oko mene imaju ljubimce ali dosta stanova koje sam gledao ne prima ljubimce;
- ne.

Ako radis na CW moje preporuke su da gledas Mudchute, Greenwich (Cutty Sark area), Island Gardens, tim redom. Ja ostalo ne bi gledao (govorim o svojoj situaciji). CW nije na Overgroundu nego 1 tube stop od overgrounda (Canada Water). Na CW ti staje laka nadzemna zeljeznica (DLR), na tvom mjestu be gledao stanove na DLR liniji Bank - Lewisham.

Pitaj ak te jos kaj zanima ili trebas kakvu pomoc.
__________________
I was only trying to make some money
Nelson Hunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:07   #1191
Tenkju Nelson.
Ako je reference check samo provjera plaće kod poslodavca, onda ne bi trebalo biti problema.
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:26   #1192
Nadi neki stan koji ti se svida na rightmove pa pitaj agenciju ili osobu koja iznajmljuje, rado ce ti reci sve detalje, to im je posao i nauceni su na to da ljudi izvana dolaze zbog posla i hoce rentati.

Ak ces trebat bilo kakav info vezan za taj dio Londona, slobodno pitaj, tu sam od 2013 tak da ga dosta dobro znam
__________________
I was only trying to make some money
Nelson Hunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:02   #1193
Quote:
Nelson Hunt kaže: Pogledaj post
CW nije na Overgroundu nego 1 tube stop od overgrounda (Canada Water). Na CW ti staje laka nadzemna zeljeznica (DLR), na tvom mjestu be gledao stanove na DLR liniji Bank - Lewisham.
na DLR sam i mislio :P doduse jedino kad idem tamo dole je prema excell ili LCA
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 01:33   #1194
CW je takodjer I na Jubilee Line koja je relativno brza I pouzdana underground linija, tak da slobodno pogledas I sjevernije.
Npr pola ljudi iz West Hampsteada i okolice radi tamo, to ti je kojih pola sata voznje podzemnom.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:30   #1195
Pozdrav svima, htjela sam pitati da li mozda ima netko info ili moze dati savjet - u procesu sam ispunjavanja blue certifikata na osnovi braka sa british citizenom, htjela sam to sve poslati skupa sa vjencanim listom i dokumentima ovaj tjedan. Koliko sam shvatila, nekoliko mjeseci se ceka na odgovor, je li tako?

Da li ja mogu posao traziti sada (bez blue certifikata) i kao potvrdu za rad imati samo marriage certificate?

Nista ne znam, ako sad sve dokumente posaljem, necu moci nista raditi jos mjesecima
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:15   #1196
ti možeš i radit bez tog blue, čisto zato što si udata. taj blue je glupost, i on ti ne treba da radiš, on je samo kao "bilo bi dobro da ga imate, ali nije nužno" po njihovim vlastitim objašnjenjima.

ja sam "samo" sa marriage certificate još početkom 2014-e bio u UK, i od tad do sad i radio i ne radio, nikad mi blue nije trebao nit sam ga ikad uzeo. nit me je itko kad i pitao za njega
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:52   #1197
Hvala ti na odgovoru, nista onda cu ja poceti traziti posao, a nakon toga zatrazit taj blue certifikat cisto da se ja osjecam sigurnije

nadam se da ce sve biti okej
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:56   #1198
možeš ti zatražit taj blue već sad i onda zatražit dokumente nazad prije nego što oni uopće izdaju blue, jer ne mogu oni očekivat da će ljudi bit bez dokumenata tjednima/mjesecima koliko im već treba
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 21:52   #1199
Pozdrav drustvo,

Imam pitanje u vezi kupovine stana kroz shemu 'Shared Ownership". Da li je netko od vas to napravio i kakva su iskustva?

P.S. Pozdrav susjedu Neslon Hunt (bas sam sad bio u Mudshute Park brati bazgu za sok).
Damien69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:40   #1200
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
možeš ti zatražit taj blue već sad i onda zatražit dokumente nazad prije nego što oni uopće izdaju blue, jer ne mogu oni očekivat da će ljudi bit bez dokumenata tjednima/mjesecima koliko im već treba
Ima smisla! Stvarno hvala na informacijama
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.